Kde leží skutečná krása?

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 11:33:39

m a x píše:Jestli rozumíš.
:)


"chápu, že tím co píšeš naznačuješ, že je rozdíl, jestli někdo napíše že tady a teď - to není fráze - píše z okrytého nitra nebo jako převzatou ideu, jejíž podstata mu ještě nebyla odkryta"

to je jistě pravda, nicméně tady a teď - to není fráze, ale skutečnost - v obecné rovině, ne v rovině osobní

to že slova jsou pouhým opisem - je taky pravda v obecné rovině a v osobní rovině je každý pochopí tak, jak jsou jeho momentální schopnosti uvědomění :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 11:36:15

m a x píše:My tady (ve světě) něco popisujeme, označujeme, vyjadřujeme se o tom, když o tom před tím přemýšlíme. Snažíme se to
nějak vzájemně vyladit, což bývá těžké. Zde na "duchovním" tak dokonce činíme ve věcech duchovních, tedy subtilních a
tedy křehkých na dotek (hrubou myslí)...
:)


ano - je to jedna z možností osobního projevu :what: učí nás to, že mysl má svoje limity :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 11:44:28

Návštěvník píše:
m a x píše:Jestli rozumíš.
:)


"chápu, že tím co píšeš naznačuješ, že je rozdíl, jestli někdo napíše že tady a teď - to není fráze - píše z okrytého nitra nebo jako převzatou ideu, jejíž podstata mu ještě nebyla odkryta"

to je jistě pravda, nicméně tady a teď - to není fráze, ale skutečnost - v obecné rovině, ne v rovině osobní

to že slova jsou pouhým opisem - je taky pravda v obecné rovině a v osobní rovině je každý pochopí tak, jak jsou jeho momentální schopnosti uvědomění :what:


"Tady a teď"
"Přítomnost"
"Jsoucnost"
"Bytí"
"Život"
"Vědomí"
"Čistá mysl"
"Atd"

Ty mluvíš o stavu, zřejmě jím žiješ, to je v pohodě, je to stav. A jsou tu slova, která ho popisují, vyjadřují... A to je prostě vše,
co k tomu víc říct? :)
m a x
 

"Diskuze."

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 13. srp 2014 11:46:38

Myšlenka:

Návštěvník píše:pro případné hodnotile příspěvku

píšu to z hlediska herce, který přijal bez výhrad roli, která mu byla dána a hraje jí jak nejlépe mu to jde, i když není dokonalým hercem

..a reakce na ni.

Jana píše:
Návštěvník píše:
a dokonce nezná ani scénář :)



:D Obrázek :)


8)
Jarda Malej
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 11:49:14

m a x píše:My tady (ve světě) něco popisujeme, označujeme, vyjadřujeme se o tom, když o tom před tím přemýšlíme. :)


může to tak být a nemusí :what:

hlad může být popisován z hlediska přemýšlení o něm, nebo z hlediska prožitku a obojí je za pomocí slov, tedy opisu toho co představuje hlad

nebo příklad prožitku orgasmu ... dokud ho nepoznáme a už jsem se s tím pojmem setkali, můžeme to hledat v popisu druhých lidí, v knihách ... snažíme se to pochopit pomocí intelektu, což pochopitelně nejde

když ho prožijeme, tak přijde uvědomění - aha tak to je ono, to popisovali ti lidé, ty knihy ...

nebo jsem prožili orgasmus, ale nevěděli jsme co to je a pak narazíme na nějaký popis a uvědomíme si, aha tak to byl orgasmus, nebo tomu se říká orgasmus
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 11:53:17

m a x píše:
"Tady a teď"
"Přítomnost"
"Jsoucnost"
"Bytí"
"Život"
"Vědomí"
"Čistá mysl"
"Atd"

Ty mluvíš o stavu, zřejmě jím žiješ, to je v pohodě, je to stav. A jsou tu slova, která ho popisují, vyjadřují... A to je prostě vše,
co k tomu víc říct? :)



hmmm ...

nežiju jím, žije to mne

možná se zdá, že je to nějaký nepatrný rozdíl slovního vyjádření, ale já to vnímám jako dost zásadní rozdíl

co k tomu víc říct ? nic ...

je to moje osobní vnímání, viz celý předešlý POPIS OSOBNÍCH zkušeností, na který jsi navázal :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 11:58:46

Návštěvník píše:[je to moje osobní vnímání, viz celý předešlý POPIS OSOBNÍCH zkušeností, na který jsi navázal :)


viz

píšu to z hlediska herce OSOBY - OSOBNÍHO UVĚDOMĚNÍ, který přijal bez výhrad roli, která mu byla dána a hraje jí jak nejlépe mu to jde, i když není dokonalým hercem


navázáno na příspěvek Álajy a posléze co rozvedl Jarda ...

a to hodnocení na duchovní a neduchovní - je podle mne ptákovina a chápu, že tomu Álaja dala tento smajlík :D
já k tomu zcela osobně přidávám další :D
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 12:09:23

Návštěvník píše:
m a x píše:My tady (ve světě) něco popisujeme, označujeme, vyjadřujeme se o tom, když o tom před tím přemýšlíme. :)


může to tak být a nemusí :what:

hlad může být popisován z hlediska přemýšlení o něm, nebo z hlediska prožitku a obojí je za pomocí slov, tedy opisu toho co představuje hlad

nebo příklad prožitku orgasmu ... dokud ho nepoznáme a už jsem se s tím pojmem setkali, můžeme to hledat v popisu druhých lidí, v knihách ... snažíme se to pochopit pomocí intelektu, což pochopitelně nejde

když ho prožijeme, tak přijde uvědomění - aha tak to je ono, to popisovali ti lidé, ty knihy ...

nebo jsem prožili orgasmus, ale nevěděli jsme co to je a pak narazíme na nějaký popis a uvědomíme si, aha tak to byl orgasmus, nebo tomu se říká orgasmus


můžeme říct, že my nepotřebujeme k životu vědět intelektuálně - co je orgasmus, co je hlad, ale my to potřebujeme vědět i intelektuálně, protože se pohybujeme ve společnosti, která je holt nastavena tak, že se o tom mezi lidmi mluví,
tak to intelektuální vědění nemusí být žádnou překážkou, nemusí být žádnou překážkou že o tom budeme společně mluvit - tu zkušenost orgasmu to nijak neovlivňuje

když budeme žít mezi přírodními národy mezi zvířaty, tak je to pochopitelně naprostá zbytečnost
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 12:25:23

nabídka k tichému ZAMYŠLENÍ ! zahloubání se ...

kde zůstává krása existence ... když nedokážeme být v míru a prosté spokojenosti všude tam a v tom čem se nacházíme ???

kde zůstává krása existence, když musíme utíkat z velkoměst a ze západního stylu života do přírody nebo někam do oblasti Himalájských velehor, amazonských pralesů, indických ašrámů ???

kde zůstává krása existence, když musíme utíkat od běžného života do vyšších duchovním stavů ???

kde zůstává krása existence, když nejsme schopni vydržet v hlučném prostředí supermarkétu, přeplněné MHD nebo zácpy na dálnicic ???

když nejsme doma všude a vždy ??? kam se ta krása existence poděla, kde je ???

(záměrně se tady vyhýbám otázce KDO se ptá ? KOMU to vadí ?)

je to jen taková nabídka ke kontemplaci na konkrétní téma :)

položil jste si někdo z vás někdo tuto otázku ? :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 12:25:33

hlad může být popisován z hlediska přemýšlení o něm, nebo z hlediska prožitku a obojí je za pomocí slov, tedy opisu toho co představuje hlad


Hlad je hlad, nanejvýš se dá přemýšlet, co si dáš, ale samotnej hlad je prostě proces, poptávka těla po potravě - po životě, pořád dokola...

nebo příklad prožitku orgasmu ... dokud ho nepoznáme a už jsem se s tím pojmem setkali, můžeme to hledat v popisu druhých lidí, v knihách ... snažíme se to pochopit pomocí intelektu, což pochopitelně nejde

když ho prožijeme, tak přijde uvědomění - aha tak to je ono, to popisovali ti lidé, ty knihy ...

nebo jsem prožili orgasmus, ale nevěděli jsme co to je a pak narazíme na nějaký popis a uvědomíme si, aha tak to byl orgasmus, nebo tomu se říká orgasmus


Ani orgasmus bych nedával za mustr, sotva se tělo ukojí, už v něm roste další chuť...

To jsou projevy života, stejně jako slova jsou popisy těch projevů... A to je vše, co
jsem chtěl k tomu říci; že "tady a teď", v oblasti projevu, jsou jen slova, kterým dává pravý význam
až otevřená mysl...
:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 12:43:19

m a x píše:
hlad může být popisován z hlediska přemýšlení o něm, nebo z hlediska prožitku a obojí je za pomocí slov, tedy opisu toho co představuje hlad


Hlad je hlad, nanejvýš se dá přemýšlet, co si dáš, ale samotnej hlad je prostě proces, poptávka těla po potravě - po životě, pořád dokola...

nebo příklad prožitku orgasmu ... dokud ho nepoznáme a už jsem se s tím pojmem setkali, můžeme to hledat v popisu druhých lidí, v knihách ... snažíme se to pochopit pomocí intelektu, což pochopitelně nejde

když ho prožijeme, tak přijde uvědomění - aha tak to je ono, to popisovali ti lidé, ty knihy ...

nebo jsem prožili orgasmus, ale nevěděli jsme co to je a pak narazíme na nějaký popis a uvědomíme si, aha tak to byl orgasmus, nebo tomu se říká orgasmus


Ani orgasmus bych nedával za mustr, sotva se tělo ukojí, už v něm roste další chuť...

To jsou projevy života, stejně jako slova jsou popisy těch projevů... A to je vše co
jsem chtěl k tomu říci; že "tady a teď" v oblasti projevu, jsou jen slova, kterým dává pravý význam
až otevřená mysl...
:)



maxi hlad je hlad, orgasmus je orgasmus a myšlení je myšlení - všechno to jsou naprosto přírodní a přirozené projevy

a myslet se o tom všem dá do nekonečna v x různých variantách

ty jsi nikdy nepřemýšlel o tom co je orgasmu ? OK ... já ano v dospívání, nevěděla jsem co to je ? mí vrstvevníci o tom mluvili dokola, já to nevěděla, přemýšlela jsem o čem to vlastně mluví a to tak dlouho, než jsem ho skutečně prožila

pak jsem o tom nemusela přemýšlet, ale mluvit o tom dodnes můžu

nevím oč ti jde ?

můžu se akorát dohadovat :what: že o to, že bychom neměli o duchovních věcech přemýšlet a bavit se o nich ? že je uctíváme a objevujeme jedině v mlčení a ve vnitřním tichu ...

ano jen když mysl zmlkne tak může ticho promluvit

ano - neměli bychom ???

neměli bychom dělat spoustu různých věcí a měli bychom dělat spoustu věcí co neděláme
svět by pak mohl být jiný než je
lepší, snesitelnější, láskyplnější ... ano ... MOHL

ale on je takový jaký je

my se s tím každý vyrovnáváme jak nejlíp to jde, jak to nejlíp každý z nás umí a je to různý a většinou cestou pokusů a omylů, protože jsme nedokonalí a chybující jako lidské bytosti :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 12:51:29

m a x píše:jsem chtěl k tomu říci; že "tady a teď", v oblasti projevu, jsou jen slova, kterým dává pravý význam
až otevřená mysl...
:)


otevřená mysl ... to je taky taková pracovní verze

mysl je pohyb - když se zastaví pohyb, tak co se stane ? je to něco ? je tu někdo ?

otevřená jasná mysl co to vůbec je ? co tím chceš vyjádřit ?

pro mne je to mysl, která na ničem neulpívá, která je volně průchozí, která poznala svoje limity a která přestává neustále srovnávat a vyhodnocovat co je lepší co horší a co by bylo kdyby nebylo a co by mělo být, aby to bylo ???

pro někoho ale je znamená prázdná mysl - mysl bez obsahů

pro mne prázdná mysl je pouze pracovní označení toho, že ustal myslící proces, že se zastavil a kdo pak bude o čem hovořit když pohyb ustal ? takže o tom se nedá vůbec nic říct ani mít na to vzpomínku a s ničím se to nedá srovnat

takže bych ani o prázdné mysli nemluvila ... jen o mysli volně průchozí
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 13:03:35

to že slova jsou pouhým opisem - je taky pravda v obecné rovině a v osobní rovině je každý pochopí tak, jak jsou jeho momentální schopnosti uvědomění


nežiju jím, žije to mne


je to moje osobní vnímání, viz celý předešlý POPIS OSOBNÍCH zkušeností


Jasně, pohoda. :)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod m a x » stř 13. srp 2014 13:11:05

nevím oč ti jde ?

"A to je vše, co
jsem chtěl k tomu říci; že "tady a teď", v oblasti projevu, jsou jen slova, kterým dává pravý význam
až otevřená mysl..."

otevřená jasná mysl co to vůbec je ? co tím chceš vyjádřit ?


Mysl, v které se jaksi zhroutí uměle vytyčené hranice.

:)
m a x
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 13:33:42

m a x píše:
nevím oč ti jde ?

"A to je vše, co
jsem chtěl k tomu říci; že "tady a teď", v oblasti projevu, jsou jen slova, kterým dává pravý význam
až otevřená mysl..."

otevřená jasná mysl co to vůbec je ? co tím chceš vyjádřit ?


Mysl, v které se jaksi zhroutí uměle vytyčené hranice.

:)


takže to co se slovně popisuje, jako mysl univerzální - tedy univerzální vědomí ? :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod nop » stř 13. srp 2014 13:41:43

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Jestli je v Tobě schopnost prožívat opravdový strach, tak si můžeš uvědomit, jak máš malou dušičku. Jestli je v Tobě schopnost uvědomovat si všeobjímající lásku, tak je možné poznávat, jak je duše nekonečně velká. Krása povznáší ducha a špatnost, zlo, protivenství, odpor, ošklivost ducha ubíjí.

to jsou pouhé představy o ubohé dušičce choulící se strachy ...
strachy se choulí osobní vědomí a osobní vědomí se může také rozšiřovat až do nekonečna
..., je to jen mentální hra, ...

Myslím si, že vědomí strachem se třesoucí se neumí rozšiřovat. Bojí se o sebe a tak zůstává ve své bublině, která často nedosáhne ani rozdílu pár decimetrů od své osoby, jelikož za hranicemi jsou neznámé osoby, kterých je třeba se přece bát, i preventivně...
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 13:45:19

aby bylo jasno, já jsem schopná psát pouze o kráse existence v projevu, protože mimo projev je to jaksi paséééé :what: :)

proto nepíšu o skutečné kráse, ale o kráse projevené existence :) a tu si lze uvědomit pouze v tom co je teď a tady

proto ta odpověď

kde leží krása existence ?

ne nikdy jinde nebo jindy než teď a tady :-) tedy v tom co je a jak je tady a teď - v okamžiku přímého uvědomění vjemu

ne v myšlení o něm, nebo o v minulých vzpomínkách, budoucnosti nebo vzájemném srovnávání a přemýšlení o tom co by jak by aby :what:

není to ovšem produkt mysli, ale přímého vjemu, který je uvědoměn a teprve následně je možné o tom mluvit jako o kráse za pomocí mysli :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:18:18

Jana píše:
Návštěvník píše:by bylo jasno, já jsem schopná psát pouze o kráse existence v projevu, protože mimo projev je to jaksi paséééé


Aby bylo jasno, píšu o neprojevené kráse, která je podstatou i všeho projeveného.

...


o neprojevené kráse nikdo nemůže nic vědět :what:
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:22:40

Jana píše:Každý šťastný člověk je krásný. ...


každý člověk je krásný protože je vyjádřenou skutečností - teda čistě pro mě OSOBNĚ
v tom já vidím tu krásu

ne v podmíněnosti jak prožívá život - šťastně, nešťastně, naplněně, nenaplněně ... :what:

je úžasné jak různá vnímání každý z nás má :)
Návštěvník
 

Re: Kde leží skutečná krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. srp 2014 14:28:09

Jana píše:
A musí tady někdo být, kdo to ví ?


dokud to někdo říká, tak tu ten někdo kdo to ví je

ale nemusí tu být, potom tu nebude ten co to říká a zůstane jen krása sama o sobě :what: existence :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků