Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 20. kvě 2016 10:52:01

Ahoj

V souvislosti s tématem dvou já ET mi přišlo jako zvláštní náhoda, když jsem dostal následující mail:

"Monika Nisznanská (monika.nisznanska@gmail.com)
Zdravím Ivana a Ivánka :o)
g
Ahoj kluci, :o)

jak se vám oběma daří?
Oživily se vám v posledních dnech vzpomínky na naše společně prožité dny? :o)
...

Doufám, že se vám daří čím dál lépe a máte společně sílu směřovat váš život k větší vnitřní spokojenosti.

Budu moc ráda, pokud mi dáte krátkou zpětnou vazbu k semináři. A abyste nemuseli nic ukládat a posílat jako přílohu mailem, vytvořila jsem takový krátký dotazník, který mi přijde, jakmile kliknete na tlačítko odeslat. :o)
Dotazník mna zpětnou vazbu najdete TADY.

Moc mi tím pomůžete.
Předem moc díky!

Těším se na vaši zprávu a snad zase někdy na viděnou!
Ahoj Monika s Moničkou :o)"

Na vysvětlení trochu bláznivého znění tohoto mailu uvádím, že jsem byl před cca 14 dny na semináři MN "Setkání s vnitřním dítětem" a to moje vnitřní dítě je ten záhadně oslovovaný Ivánek v mailu.
Na rovinu uvedu, že jsem si se žádným Ivánkem v sobě nepokecal (zatím), ale seminář se mi moc líbil.

A něco mne v souvislosti s tím seminářem a s tím oslovením Ivane a Ivánku napadlo.

Kdysi, před cca 20 lety jsem četl knihu Louise L. Hay "Miluj svůj život" a tam bylo takové vzorové souvětí o odpuštění. A nejvíce každý z nás potřebuje odpustit sám sobě, se tedy domnívám, a v této aplikaci sama na sebe znělo to souvětí asi takhle:
"Odpouštím Ti Ivane všechny Tvoje omyly a chyby, kterých ses dopustil. Odpouštím Ti a osvobozuji Tě."

Teď po 20 letech by tohle souvětí od sebe k sobě mohlo znít trochu rozvláčněji, ale také přívětivěji:
"Můj milý Ivánku, odpouštím Ti všechny Tvoje chyby, kterých ses dopustil. Odpouštím Ti a osvobozuji Tě.
A omlouvám se Ti za všechna příkoří, kterých jsem se na Tobě dosud dopustil.
A slibuji Ti, že se vynasnažím o Tebe ode dneška lépe a láskyplněji pečovat.
Tvůj omylný Ivan"

Podle teorie vnitřního dítěte máme v sobě dvě duševní entity. Jedna z nich je naše obyčejné malé "já" naší mysli, což je takový ministr/ministryně neboli úředník/úřednice. A ta naše druhá duševní entita je naše "vnitřní dítě" (což je takový princ nebo princezna), které je napojené přes naše duchovní srdce s Vesmírem nebo s Universem nebo s Bohem - jak kdo chcete. Někdy se toto záhadné něco označuje také jako velké "Já", se domnívám.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 20. kvě 2016 11:12:01

Ahoj arikirane

arikiran píše:Dnesni doba stavi do popredi trend udrzovany Pelvanem...zdravy zpusob zivota , zdrava strava...objevuje se vsude v mediich...
Mladi a zdravi...ok, neni to spatne
ALE PROC?...
Skryty motiv v pozadi je strach...ze smrti, z bolesti, z nemohoucnosti, atd...a strach jako motiv neni ok
Diky kontaktu s Mistrem..ja tyhle veci mam vyresene...jsem zvedav, co na to Pelvan


Myslím si, že dnešní doba staví do popředí spíše peníze a materiální statky. Otázky naší stravy, našeho pití, našeho pohybu a různých potravinových doplňků - ty se staví spíše stranou. Nerozebírají se zdravotní rizika pojídání krásně zabaleného odpadu, který na nás číhá skoro ve všech regálech obchodů.

Nemoc je ve společnosti brána jako samozřejmý a opakující se jev, neustále se píše o sezónních chřipkách a tak podobně. I Ty jsi tohoto většinového přístupu ke zdraví důkazem.

arikiran píše:Muj zdravotni stav fyzickeho tela je dost tristni...mnoho chorob...skoro cely/den mam pocit slabosti...zavrate...asi jako bych hned rano vypil pullitru vodky...


Jinak jsem rád, že jsi spokojený, alespoň v něčem se shodneme.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 20. kvě 2016 11:34:23

Ok, spokojeni jsme oba...to je plichta
Ja jsem narazel spis na to, ze nemohu-li delat vsechno...musim si vybrat...a dle meho...ja jsem si vybral lip, neb jsem si vybral to hlavni

A dejme tomu, ze nastqne nejaka nepredvidatelna pohroma...epidemie, sucho, hladomor nebo dokonce treti svetova valka...
Jak to zvladnout pomuze Pelvanovi jeho dobry telesny stav...a jak mi muj kontakt s Mistrem?
Navic...jist shnile brambory ci ozarenou ryzi biopotravinami a vitaminy schoulostivelemu Pelvanovi nebude delat dobre
Kdezto ja nebudu mit problem, uz jsem jedl horsi veci a navic me diky mym chorobam ani nevemou do armady

Mozna jsem trochu prehnal ilustracni katastrpfu, ale chtel jsem rict, ze to, o co usiluju ja, muze pomahat mnohem vic ve vsech zivotnich situacich...nez zdrave telo...jo, neni to spatne, ale je to malo...
...aksxp...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 20. kvě 2016 11:40:35

Ahoj

Posílám další 2 tipy, jak si pomoci ke zdraví netradičním způsobem:

https://www.youtube.com/watch?v=cGQGMk03waI

https://www.youtube.com/watch?v=zv7LKEcbxi0

Na tomhle cvičení "Orla v hnízdě" (čhi-kung se domnívám, že to je) jsem před pár lety byl v tělocvičně školy na míráku v Praze. Bylo nás tam asi 20 lidí, my nováčci jsme byli tři. Trvalo to asi 1a1/2 hodiny a bylo to celkem dobré, jenom by to potřebovalo nadrilovat pohyby dost složité na zapamatování. I jsem si koupil k tomu stejnojmennou příručku, také byla zajímavá na čtení...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » pát 20. kvě 2016 11:45:45

Z čeho všeho se D.Hawkins uzdravil pomocí rozpoznávání a rozpouštění svých podvědomých sklonů? Jejich vytrvalým rozpoznáváním a upouštěním od nich se samy od sebe zvyšovaly vibrace všech systémů a subsystému jeho těla, včetně buněk, od nejnižší vibrační úrovně, kterou v těle jeho neuvědomované postoje automaticky vyvolávaly, až po stav, kdy čím dál víc buněk i orgánů vibrovalo vysoko a začaly se proto automaticky chovat “zdravě.” To bude zřejmě příčina i všech tzv. zázračných uzdravení, u kterých lidi doteď nedokázali pochopit, proč k nim došlo.

V knize Healing and Recovery o tom D.H. píše:

Jelikož jsem měl tak velký seznam nemocí, musel jsem je všechny napsat, abych si je zapamatoval, protože polovinu z nich bych byl zapomněl, i když některé z nich trvaly po mnoho let. Například jsem měl duodenální vřed, který se nedal vyléčit. Prošel jsem všemi tradičními léčebnými procedurami, psychoanalýzou a celou řadu věcí; začalo to už na lékařské fakultě.

O dvacet let později jsem stále ještě měl vřed, a nejen to, byl to jiný druh vředu, který dělal díry v dalších částech mého dvanácterníku. Hrozila perforace a krvácení a opakovaně to způsobovalo zánět slinivky břišní. Také jsem měl zánět tlustého střeva s krvácením a s divertikulitidou. Divertikulitida byla ve skutečnosti tak zlá, že jsem několikrát skončil v nemocnici na transfuzi, málem jsem vykrvácet k smrti.

Kromě toho jsem měl migrény, které byly neléčitelné. Do jisté míry pomáhala psychoanalýza, setkal jsem se s neurology i s proslulými světovými odborníky, ale nepomohlo mi to od migrény, která údajně souvisela i s mnoha alergiemi. Byl jsem také přecitlivělý na látky obsažené v atmosféře. Nemohl jsem chodit na místa, která byla před několika týdny ošetřena těkavými látkami, protože stačila jediná částečka z milionů částic ve spreji, aby vyvolala migrénu.

Kromě toho jsem měl také Raynaudovu chorobu, která oslabovala průtok krve do mých končetin, začínala ohrožovat mé prsty gangrénou, způsobovala zhoršování krevního oběhu v rukách i nohách, které byly neustále studené. K tomu všemu jsem měl dnu a vysokou hladinu kyseliny močové. Samozřejmě jsem byl kvůli tomu na dietě. Měl jsem dnovou artritidu a v zadní části svého auta si jsem vozil hůl a léky. Dovedete si představit, jaké je zvedat ze zadní části vozu hůl, když se náhle objeví záchvat dny s bolestí, která je zcela paralyzující? Ta hůl byla v mém autě po mnoho let.

Ve stejné době jsem měl těžkou hypoglykémii. Nemohl jsem jíst cukr, sladkosti nebo škroby. Takže vzhledem ke všem těm alergiím, vředům, divertikulitidě, ostatním gastrointestinálním problémům, zánětu slinivky břišní a občasným žlučníkovým záchvatům existovalo ve skutečnosti jen velmi málo věcí, které jsem mohl jíst. Když jsem občas zašel do restaurace, jediná věc, kterou jsem si mohl bezpečně dát, byl hlávkový salát. Nemohl jsem jíst rajčata, protože semínka by mohla zhoršit divertikulitidu, která si v minulosti vyžádala hospitalizaci a krevní transfúze. Měl jsem také padesát liber nadváhy. (Později popíši, jak jsem zvládl tento problém.)

Bylo to špatné s gastrointestinálním traktem; s oběhovým systémem; se zažívacím systémem; s hormonální rovnováhou; se chemickým složením krve, včetně zvýšené hladiny cholesterolu a kyseliny močové; plus migrénami. Všechny tyhle věci ukazovaly na stres a zátěže v centrálním nervovém systému a na zhoršené fungování autonomního nervového systému. Navíc jsem měl pilonidální cystický nádor, který by za normálních okolností vyžadovat chirurgický zákrok, ale pomalu spontánně mizel.

Později došlo k těžkému srdečnímu selhání kvůli nerozpoznané Gravesově chorobě (poruše štítné žlázy), pro kterou byla předepsána operace nebo ozařování, to jsem ale odmítl. Vyšetřením hrudníku byl zjištěn nádor v pravém horním plicním laloku. Byla provedena biopsie, ústící v kolaps a pneumotorax (nahromadění vzduchu nebo plynu v prostoru obklopujícím plíce). Biopsie ukázala, že léze byla formou ptačí tuberkulózy, já jsem odmítl brát doporučovaných pět antibiotik v hodnotě 10.000 $ měsíčně, protože tak jako tak měly nízký léčivý účinek. Léze plic pomalu mizela bez jakéhokoli fyzického léčení. Porucha srdeční funkce se zlepšovala, stejně jako pneumotorax. Funkce štítné žlázy se nakonec vrátila k normálu bez operace nebo ozařování. Navíc, když jsem dělal tesařskou práci, došlo k amputaci levého palce a na chirurgii to dali do pořádku bez anestezie, stejně jako opakující se tříselnou kýlu, také bez anestézie. Chronicky recidivující neřešitelné duodenální vředy zmizely po třech ošetřeních akupunkturou.

Všechny výše uvedené nemoci a chirurgické zákroky se zpracovávaly a řešily popsaným upouštěním od odporu v každém okamžiku, rušením systémů přesvědčení a naprostým odevzdáváním se Boží Vůli. K vyléčení toho všeho došlo bez narkotik nebo anestetik. Celá řada nemocí byla důsledkem karmických sklonů, které vyplavaly na povrch intenzivní duchovní prací, což urychlilo jejich počáteční vynoření, později ale usnadnilo jejich zdánlivě zázračné uzdravení a zmizení.



viewtopic.php?f=132&t=6261&start=10#p120255
re.seek
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 20. kvě 2016 11:46:34

Ahoj arikirane

Dokud si s nikým nepovídám, ani se žádnými mistry ani s jinými vnitřními hlasy, dotud s Tebou do tohoto ringu nemohu vstoupit.
Až u mne k nějakému vnitřnímu dialogu dojde a budu cítit, že ten druhý hlas nejsem zase já, ale je to někdo jiný (něco jiného), tak pak se můžeme spolu na toto téma bavit.

Zatím k tomuto mlčím a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » pát 20. kvě 2016 12:16:11

Už hodně let mi při léčení mých zdravotních poruch pomáhají informace z knížek

Obrázek

z Dahlkeho "Nemoc jako symbol"

a z další knihy, kterou napsal spolu s Thorwaldem Dethlefsenem

Obrázek

Píše o tom taky Kurt Teppervein v knize "Skrytý význam nemoci".
..............................................................................

Těch mých nemocí bylo opravdu hodně, doktoři si s tím nevěděli rady, skončilo to v poměrně ranném věku invalidním důchodem (ještě za totáče, tehdy ho dávali jen opravdu výjimečně). Teprve rozpoznáváním, co v psychice tyhle zdravotní poruchy spouští, bylo pak možné ty příčiny postupně zpracovávat a rozpouštět. Během doby se ty zdravotní poruchy začaly ztrácet, i když předtím trvaly několik desítek let a některé mě trápily už od mládí. Zmizely asi proto, že každá fyzická nemoc a zdravotní porucha má svou psychosomatickou složku (to už uznává i dnešní lékařská věda) a když se tahle psychosomatická složka rozpustí, nemoc ztratí svůj spouštěč. Pak se mnohem rychleji vyléčí a někdy zmizí i sama od sebe, bez léčení.

Dneska mi tělo funguje normálně, jen sem tam se objeví nějaká porucha, jak se postupně čistí podvědomí od kdysi dávno potlačených emocí. Když se ty emoce rozpoznávají a odevzdávají Tomu, co nás všechny a všechno tvoří (tedy i ty nežádoucí negativní jevy), porucha poměrně rychle sama zmizí. Je to hotový zázrak a velký dar... zaplať Pámbu za to.

:)
re.seek
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 20. kvě 2016 12:44:13

Ahoj Pelvane
kontakt s Mistrem nejsou jen rozhovory, i kdyz ty jsou pekne
Kontakt s Mistrem predstavuje i laska a respekt k Nemu, nadseni a vasen pro spojovani se s Nim...a soucit se vsim projevenam, neb nevim, odkud na me jukne projekce Mistra
Cim lepsi takovy vztah a duvera k Mistrovi, tim vic spoleham na Jeho pomoc a vedeni a tim min musim starat se sam...krom o veci, ktere zase ja mam na starosti...a to je predevsim kultivace meho Pristupu

Dik za debatu a mnoho stesti a ssily
...aksxp...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 21. kvě 2016 12:14:32

Ahoj arikirane

Také Ti děkuji za důvěru, se kterou mi sděluješ zde své pocity a vnímání dění okolo sebe i v sobě.

Podle mne je základ mít "pozitivní pocit", pokud tedy mám pozitivní pocity (a to už jsou projevy i těla, nejen projevy duše nebo ducha) z něčeho co dělám, mám naději, že to celé moje konání směřuje tím správným směrem k harmonizaci svého vztahu ke svému tělu a ke své mysli. Efektem tohoto je i harmonizace vzájemného vztahu mezi tělem a myslí, která se koná mimo moji kontrolu, jaksi mimoděk. Je jedno, co to je to moje dělání, může to být zdravé jídlo, zdravé pití, rekreační sport nebo i provádění nějakého toho mého Velkého Rituálu.
U každé činnosti, pokud je nová a já se jí učím (například jízda na kole), zpočátku existuje určité nepohodlí. To nepohodlí pramenní zhruba ze dvou příčin. Jedna příčina je psychický nezvyk, nemám tohle zabudované do své rutiny a nejedu na autopilota, to se srovná tak po měsíci, pokud to vydržím tak dlouho dělat. Ta druhá příčina je moje neumění (například pády z kola) a tím i omyly a průšvihy plynoucí z toho a také tělesný nezvyk (například otlačený zadek a namožené nohy z kola), to se srovnává v podobné době, někdy to ale mohou být i léta, než se tělo vyčistí (srkání oleje). Takže jde o to vydržet, ale vydržet opatrně a nerozbít si obrazně hubu nějakou nepozorností (například když jedu na kole a nedívám se na cestu).
Pokud tedy mám z toho svého dělání dobrý pocit (a to mám), mám naději, že toto moje konání bude mít i dobré ovoce jako - efekt celého toho procesu.
V minulosti jsem zažíval dlouhá období tělesného nepohodlí, které vzniklo vlivem mojí alternativní léčby nějakých nemocí. Alternativa tak funguje téměř vždy, podle mého pozorování. Vysvětluji si to tak, že alternativním přístupem k tělu (srkání oleje, pití destilky, ...) dostává toto tělo impulz. A tento impulz může být pro tělo dosti důrazný. V těle se může začít uvolňovat množství starých škodlivin a to je pro tělo docela zabíračka. Tohle se musí hlídat hlavně u toho pití destilky, a při zhoršení stavu (bolest hlavy, tmavá barva moči a podobně) alternativní proces přerušit. Prostě to na čas (den, dva dny, týden,...) přestat dělat. Tělo tak má možnost se z prodělaného šoku vzpamatovat. Pak je ale také potřeba v léčbě pokračovat, aby tělo nenabylo dojmu, že ho jen tak zkouším, co vydrží, a pak se na to klidně vykašlu. Je třeba posilovat důvěru mezi tělem a myslí.
Zatím v současné době se můj zdravotní stav zlepšuje, ale byly i propady a jsem smířený i s tím, že po čase dojde k pozvolnému zhoršování mých tělesných i duševních funkcí. Všichni (až na naklonované živočichy) jsme smrtelní...Samozřejmě se nemohu spoléhat (jako například současní ekonomové) na to, že tento můj růst dobrých pocitů a schopností bude neustálý na věčné časy a nikdy jinak.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 21. kvě 2016 12:21:24

PS

Dostalo se mi do spamu pošty něco o tomhletom:


Koukám na to hodinu a nejsem z toho moc moudrý. Budou tu mít přednášku za lidské peníze a seminář za peníze americké, oboje v červnu. Nevíte někdo o nich něco, co jsou vlastně zač?
Na tu přednášku bych možná i šel...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » sob 21. kvě 2016 12:26:51

Ahoj Pelvane
Dik za tve postrehy
Mame zkratka sve oblibene postupy a cinnosti...a ty s radosti a pilne koname...ty sve, ja sve...
Akorat s tim koncem nesouhlasim
Postupne zhorsovani a smrt...nejsou povinne...i kdyz jo, velmi tezko prekonatelne...i kvuli neustalemu omilani, ze to tak holt musi byt a basta
V mem Modelu...NEMUSI!!!
...aksxp...
Pearl
Tusim zakladatel Rekonection
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 22. kvě 2016 11:31:10

Ahoj re.seeku

Z těch knih jsem četl jenom Nemoc jako cesta, a pak jsem četl ještě od toho jednoho autora Osud jako šance. Knihy se mi líbily, dávalo to smysl, jenom jsem nevěděl, co si s tím mám počít. Nevěděl jsem prostě, co s tím takto získaným věděním mám dělat.

re.seek píše:Těch mých nemocí bylo opravdu hodně, doktoři si s tím nevěděli rady, skončilo to v poměrně raném věku invalidním důchodem (ještě za totáče, tehdy ho dávali jen opravdu výjimečně). Teprve rozpoznáváním, co v psychice tyhle zdravotní poruchy spouští, bylo pak možné ty příčiny postupně zpracovávat a rozpouštět. Během doby se ty zdravotní poruchy začaly ztrácet, i když předtím trvaly několik desítek let a některé mě trápily už od mládí. Zmizely asi proto, že každá fyzická nemoc a zdravotní porucha má svou psychosomatickou složku (to už uznává i dnešní lékařská věda) a když se tahle psychosomatická složka rozpustí, nemoc ztratí svůj spouštěč. Pak se mnohem rychleji vyléčí a někdy zmizí i sama od sebe, bez léčení.

Dneska mi tělo funguje normálně, jen sem tam se objeví nějaká porucha, jak se postupně čistí podvědomí od kdysi dávno potlačených emocí. Když se ty emoce rozpoznávají a odevzdávají Tomu, co nás všechny a všechno tvoří (tedy i ty nežádoucí negativní jevy), porucha poměrně rychle sama zmizí. Je to hotový zázrak a velký dar... zaplať Pámbu za to.


Asi je řešením napojit se na Toho, jak Ty píšeš, co (který) nás všechny a všechno tvoří.

Také to zkouším ve svých rituálech, zkouším se napojovat na Někoho kdesi, i když nevím na koho a kam.
Recituji teď zkušebně modlitbičku: „Mám Tě rád, o milost Tě prosím.“
Nikdy jsem nevěřil, že si budu říkat, podobně jako to bylo ve filmu Spiderman: „Velká síla znamená velkou zodpovědnost.“

Zdravím

PS
Můžeš napsat konkrétněji, jak jsi šel na to "rozpoznávání"? Nebo se to dělo samovolně?
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » ned 22. kvě 2016 14:01:09

Jen technicka poznamka, Pelvane, kdyz se napojovat, pak urcit na koho se napojuju
Entit na druhe strane je vic a kdyz neurcis adresata, muze se napojit i nejaka zloumyslnejsi
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod vostálník » ned 22. kvě 2016 15:16:54

Řekl bych, že entity se mohou napojovat jen pomocí chtění a nechtění,

není-li zde ani chtění a ani nechtění

nemohou se napojit...
vostálník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » ned 22. kvě 2016 15:23:25

Pelvan píše:Ahoj re.seeku

Z těch knih jsem četl jenom Nemoc jako cesta, a pak jsem četl ještě od toho jednoho autora Osud jako šance. Knihy se mi líbily, dávalo to smysl, jenom jsem nevěděl, co si s tím mám počít. Nevěděl jsem prostě, co s tím takto získaným věděním mám dělat.

re.seek píše:Těch mých nemocí bylo opravdu hodně, doktoři si s tím nevěděli rady, skončilo to v poměrně raném věku invalidním důchodem (ještě za totáče, tehdy ho dávali jen opravdu výjimečně). Teprve rozpoznáváním, co v psychice tyhle zdravotní poruchy spouští, bylo pak možné ty příčiny postupně zpracovávat a rozpouštět. Během doby se ty zdravotní poruchy začaly ztrácet, i když předtím trvaly několik desítek let a některé mě trápily už od mládí. Zmizely asi proto, že každá fyzická nemoc a zdravotní porucha má svou psychosomatickou složku (to už uznává i dnešní lékařská věda) a když se tahle psychosomatická složka rozpustí, nemoc ztratí svůj spouštěč. Pak se mnohem rychleji vyléčí a někdy zmizí i sama od sebe, bez léčení.

Dneska mi tělo funguje normálně, jen sem tam se objeví nějaká porucha, jak se postupně čistí podvědomí od kdysi dávno potlačených emocí. Když se ty emoce rozpoznávají a odevzdávají Tomu, co nás všechny a všechno tvoří (tedy i ty nežádoucí negativní jevy), porucha poměrně rychle sama zmizí. Je to hotový zázrak a velký dar... zaplať Pámbu za to.


Asi je řešením napojit se na Toho, jak Ty píšeš, co (který) nás všechny a všechno tvoří.

Také to zkouším ve svých rituálech, zkouším se napojovat na Někoho kdesi, i když nevím na koho a kam.
Recituji teď zkušebně modlitbičku: „Mám Tě rád, o milost Tě prosím.“
Nikdy jsem nevěřil, že si budu říkat, podobně jako to bylo ve filmu Spiderman: „Velká síla znamená velkou zodpovědnost.“

Zdravím

PS
Můžeš napsat konkrétněji, jak jsi šel na to "rozpoznávání"? Nebo se to dělo samovolně?

Ahoj PeIvane,

rozpoznávání bohužel samovolně nevznikne, protože to, co je potřeba začít rozpoznávat, máme v sobě uložené hodně hluboko a vůbec si to neuvědomujeme. Má to svůj logický důvod, jsou to "nevychované" reakce a postoje, které se všeobecně vnímají jako nežádoucí.

Moje cesta k rozpoznávání tedy začala pochopením, že psychosomatická složka každé nemoci souvisí s tím, co v nás od dětství (a nejspíš i v minulých životech) při rodičovské výchově vznikalo docela přirozeně - bolest, strach, vztek... Vyvolávalo to v nás tehdy přirozenou potřebu sebeobrany a nic z toho se v rodině (a pak i ve škole a v zaměstnání) nesmělo dávat najevo. To, co se tak v člověku postupně nastřádá, v něm pak začne aktivovat reakce, kterým se dneska říká zraněné vnitřní Dítě. A ve fyzickém těle tahle nahromaděná negativita začne spouštět zdravotní poruchy.

Vědci bohužel zjistili a během doby se to opakovaně klinicky ověřilo, že v jednotlivých situacích si člověk svoje podvědomé reakce uvědomuje jen asi z 15%. Skoro každý (až na ty, kteří si bez zábran odreagovávají svůj vnitřní přetlak na okolí) totiž ze zvyku svoje reakce nejdřív automaticky "zkultivuje", protože nás to tak od dětství učili a nic jiného nám nezbývalo. Kromě toho je to "chytřejší" - může se to stát součástí kultivované sebeobrany. Děje se to samo, automaticky, vůbec o tom nevíme. A jelikož jsme se s tou potlačenou reakcí nevědomky ztotožnili, stejně, jako kdybychom ji bez zábran dali plně najevo, došlo tím k dalšímu posílení negativního energetického pole těla.

Pokaždé, když negativně zareagujeme (třeba i jen v mysli) na okolí, nebo na to, co se v nás děje, se v podvědomí zaktivuje všechno, co se v nás doteď uskladnilo jako "nežádoucí" - co jsme potlačili. Toho neuvědomovaného je podle odborníků až 85%, ze zvyku to nevědomky držíme pod pokličkou a jedním ze způsobů, jak se to snaží za každou cenu dostat do vědomí, jsou zdravotní poruchy. Můžeme se tedy v každé situaci poctivě v duchu zeptat: "A proč si tohle myslím? Co přitom cítím? Proč mi napadlo právě tohle? " Pokaždé tak ta nežádoucí primitivní reakce vnitřního Dítěte trochu povystrčí růžky a popoleze do vědomí, dá se přijmout, a pak se můžeme ptát dál: "A proč se takhle cítím? "... Dítě, které se doteď projevovalo jen přes tělesné zdravotní poruchy, se pomaličku otvírá, a když se to ošklivé, co nás napadlo, jasně uvědomí, plně přijme, vezme do náručí (coby energie zraněnosti vnitřního Dítěte) a odevzdá se to s vděčností Tomu, co nás a všechno tvoří, ta zaktivovaná negativní reakce se úplně rozplyne. Negativní energetické pole v podvědomí se zase o trochu zmenšilo.

No a to se dělá den za dnem, rok za rokem... Ve vědomí se postupně objevují i věci, které by člověk jakživ do sebe neřek. Pokaždé se to úplně přijme s plným pochopením, že je to reakce té primitivní části sebe sama, zraněného vnitřního Dítěte. Podvědomí přeplněné "nežádoucími" negativními reakcemi, obecně řečeno negativní energií, se tak postupně čistí.

A protože spouštěčem všech nemocí je právě přetlak negativní energie, uložené v podvědomí, za nějakou dobu se začne pomaličku zlepšovat i to, s čím si doktoři nevědí rady.
re.seek
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » ned 22. kvě 2016 17:19:47

PS.
viewtopic.php?f=132&t=6261#p114379

Důležitým krokem pro nás všechny je rozpoznání, že máme negativní pocity jakožto důsledek našeho lidského stavu, a ochota pozorovat je bez posuzování. Uvidět v sobě negativitu a malost vyžaduje odvahu a upřímnost k sobě samému. Jen když si dokážeme přiznat negativismus, který jsme převzali z lidské podmíněnosti, budeme mít možnost se sklonit a být od něj osvobozeni. Prostě potřebujeme být ochotní a přijmout tuto část lidské zkušenosti. Jejím přijetím ji můžeme transcendovat...

Současná populace má štěstí, že to, co píše Hawkins o své zkušenosti s uzdravováním například tady viewtopic.php?f=132&t=6261#p100844 , se konečně začíná dostávat do obecného povědomí. Že i opravdu katastrofální zdravotní potíže a bolesti se dají zahojit a vyléčit rozpoznáváním jejich psychických spouštěčů a jejich sjednocováním - včetně fyzických projevů - s Boží praenergií. Ta je prapodstatou všeho, co existuje, tedy i těch poruch a jejich fyzických projevů.

Dřív vědělo jen pár jedinců, že to tak v člověku funguje. Je na tom založený např. dzogčhen, některé šamanské techniky a reiki - princip je stejný, jen se tomu různě říká. Léčení si v nás řídí Božství, kterému se každá ta potíž i její spouštěč s láskou odevzdává. Nestačí ale jen myšlenka, je třeba přímo to vnímat a uvědomovat si s úlevou, velkou láskou a vděčností novou realitu - že Si to Božství převzalo do vlastní péče. V té chvíli se úplně změní stav fyzického těla - samo se do hloubky uvolní a začne proudit hojivá Energie, která jindy regeneruje tělo a rozpouští únavu jen při hlubokém spánku.
:)
re.seek
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » ned 22. kvě 2016 19:13:06

myslím, že vazba mezi psychikou a fyzikou není až tak pevná a stoprocentní
i psychycky ok člověk může onemocnět a i psychicky bídně člověk může být kupodivu zdravý

podiv se na Maharišiho, Ramakrišnu, Blavatskou, Tomášovy a další...duchovní heroové a ...byli nemocní

choroba je znamení od boha...hledat v tom příčinnosti je krátkozraké...máš chorobu?...no a co, tak se koukej uzdravovat...máš chorobu?..no a co, plň si svůj úkol...to je celé poselství...věnovat chorobě, je-li těžká, víc jak hodku denně je na prd...jen ztráta času...protože hlavní práce je práce na životním Cíli..no jo, ale když ho nemáš, pak jo, pak zabíjíš čas nepodstatnostmi...bohužel
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 23. kvě 2016 13:12:50

Ahoj arikirane

arikiran píše:Jen technicka poznamka, Pelvane, kdyz se napojovat, pak urcit na koho se napojuju
Entit na druhe strane je vic a kdyz neurcis adresata, muze se napojit i nejaka zloumyslnejsi


Oslovuji ve svých afirmacích "Vesmíre" a myslím tím vesmír. Trochu potíž s vesmírem je v tom, že je to všechno na světě a je to všude na světě, a možná je to navíc i živé. Takže se nedá přesně říci, kde to je a co (kdo) to je. Co (koho) mi to jen připomíná?:-)

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 23. kvě 2016 13:30:29

Ahoj re.seeku

re.seek píše:Moje cesta k rozpoznávání tedy začala pochopením, že psychosomatická složka každé nemoci souvisí s tím, co v nás od dětství (a nejspíš i v minulých životech) při rodičovské výchově vznikalo docela přirozeně - bolest, strach, vztek... Vyvolávalo to v nás tehdy přirozenou potřebu sebeobrany a nic z toho se v rodině (a pak i ve škole a v zaměstnání) nesmělo dávat najevo. To, co se tak v člověku postupně nastřádá, v něm pak začne aktivovat reakce, kterým se dneska říká zraněné vnitřní Dítě. A ve fyzickém těle tahle nahromaděná negativita začne spouštět zdravotní poruchy.

Vědci bohužel zjistili a během doby se to opakovaně klinicky ověřilo, že v jednotlivých situacích si člověk svoje podvědomé reakce uvědomuje jen asi z 15%. Skoro každý (až na ty, kteří si bez zábran odreagovávají svůj vnitřní přetlak na okolí) totiž ze zvyku svoje reakce nejdřív automaticky "zkultivuje", protože nás to tak od dětství učili a nic jiného nám nezbývalo. Kromě toho je to "chytřejší" - může se to stát součástí kultivované sebeobrany. Děje se to samo, automaticky, vůbec o tom nevíme. A jelikož jsme se s tou potlačenou reakcí nevědomky ztotožnili, stejně, jako kdybychom ji bez zábran dali plně najevo, došlo tím k dalšímu posílení negativního energetického pole těla.

Pokaždé, když negativně zareagujeme (třeba i jen v mysli) na okolí, nebo na to, co se v nás děje, se v podvědomí zaktivuje všechno, co se v nás doteď uskladnilo jako "nežádoucí" - co jsme potlačili. Toho neuvědomovaného je podle odborníků až 85%, ze zvyku to nevědomky držíme pod pokličkou a jedním ze způsobů, jak se to snaží za každou cenu dostat do vědomí, jsou zdravotní poruchy. Můžeme se tedy v každé situaci poctivě v duchu zeptat: "A proč si tohle myslím? Co přitom cítím? Proč mi napadlo právě tohle? " Pokaždé tak ta nežádoucí primitivní reakce vnitřního Dítěte trochu povystrčí růžky a popoleze do vědomí, dá se přijmout, a pak se můžeme ptát dál: "A proč se takhle cítím? "... Dítě, které se doteď projevovalo jen přes tělesné zdravotní poruchy, se pomaličku otvírá, a když se to ošklivé, co nás napadlo, jasně uvědomí, plně přijme, vezme do náručí (coby energie zraněnosti vnitřního Dítěte) a odevzdá se to s vděčností Tomu, co nás a všechno tvoří, ta zaktivovaná negativní reakce se úplně rozplyne. Negativní energetické pole v podvědomí se zase o trochu zmenšilo.

No a to se dělá den za dnem, rok za rokem... Ve vědomí se postupně objevují i věci, které by člověk jakživ do sebe neřek. Pokaždé se to úplně přijme s plným pochopením, že je to reakce té primitivní části sebe sama, zraněného vnitřního Dítěte. Podvědomí přeplněné "nežádoucími" negativními reakcemi, obecně řečeno negativní energií, se tak postupně čistí.

A protože spouštěčem všech nemocí je právě přetlak negativní energie, uložené v podvědomí, za nějakou dobu se začne pomaličku zlepšovat i to, s čím si doktoři nevědí rady.


Právě tím Rituálem přijetí, kdy se přijímá všechno, se automaticky přijímají i negativní reakce potlačeného a zapšklého vnitřního Dítěte (které by byly jinak nepřijatelné). To je podle mne základ úspěchu, to přijetí všeho, úplně všeho. Potom dělám část EFT, tím se trochu rozpohybuji a uvolním si ruce. Potom dělám Léčebný kód, tím se krásně protáhnu. A teď jsem do svého Velkého Rituálu zapojil i Energetickou medicínu z Nejvyššího principu, protože mám pocit, že je to dobré cvičení. Samozřejmě (jak jinak) jsem si i Energetickou medicínu trochu upravil. Končím Velký Rituál dokončením EFT.
Samozřejmě bych mohl dělat jenom ten důležitý Rituál přijetí, ale to by mě nebavilo. Mě ty další přídavky navíc (které pak s Rituálem přijetí tvoří můj Velký Rituál) baví a to je také myslím důležité, dělat to, co mě baví.
V životě bych neřekl, že se budu postupně zbavovat své vzteklosti a budu to snižování svého vzteku pozorovat s pobaveným úsměvem...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 23. kvě 2016 13:43:31

Ahoj arikirane

arikiran píše:myslím, že vazba mezi psychikou a fyzikou není až tak pevná a stoprocentní
i psychycky ok člověk může onemocnět a i psychicky bídně člověk může být kupodivu zdravý

podiv se na Maharišiho, Ramakrišnu, Blavatskou, Tomášovy a další...duchovní heroové a ...byli nemocní

choroba je znamení od boha...hledat v tom příčinnosti je krátkozraké...máš chorobu?...no a co, tak se koukej uzdravovat...máš chorobu?..no a co, plň si svůj úkol...to je celé poselství...věnovat chorobě, je-li těžká, víc jak hodku denně je na prd...jen ztráta času...protože hlavní práce je práce na životním Cíli..no jo, ale když ho nemáš, pak jo, pak zabíjíš čas nepodstatnostmi...bohužel
.


Můj nynější životní cíl je chovat se dobře ke svému vnitřnímu Dítěti a trpělivě čekat, až se ono začne chovat dobře nazpátek ke mně. Je to takový vnitřní dialog těch mých vnitřních 3 králů (které máme - domnívám se - v sobě všichni) ve mně a já jsem opravdu zvědavý, jak se oni 3 dohodnou a co z toho pak vyleze.

Chorobu těla neberu jako znamení Boha, ale beru ji spíše jako znamení dnešní bezbožné doby.
Nemám žádného svého duševního či duchovního Mistra. Mistři, které jmenuješ, jsou mi inspirací, pokud se vůbec s nimi blíže seznámím. Pokud někdo z nich byl nemocný, je to pro mne znamení, že bych to ve svém životě měl dělat trochu jinak a moc se tím dotyčným mistrem neinspirovat....

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků