Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » úte 04. říj 2011 7:03:27

Odpovědi na všechny rozumné otázky týkající se stavu, který je nazýván jako osvobození/probuzení/duchovní osvícení.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěva » úte 04. říj 2011 8:18:09

Cítí osvobozený bolest ? Co to s ním dělá, když vidí, že někdo trpí ? Pomůže mu ?
Návštěva
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěva » úte 04. říj 2011 10:26:27

ještě něco. cítí osvobozený soucit a lítost?
Návštěva
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 6:44:53

Návštěva píše:Cítí osvobozený bolest ? Co to s ním dělá, když vidí, že někdo trpí ? Pomůže mu ?

ještě něco. cítí osvobozený soucit a lítost?


Ano. Stále je bolest, stále je soucit a stále je lítost. Není to ale TVOJE bolest, tvůj soucit a tvoje lítost. Ohledně bolesti, soucitu a lítosti se tedy jedná spíš o změnu perspektivy, jak je na ty emoce nahlíženo. Všechno co existovalo před probuzením existuje i po probuzení.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěva » stř 05. říj 2011 7:28:00

jedná spíš o změnu perspektivy,

Mohl bys to víc vysvětlit jak na to teď nahlížíš? Jak je to jiné? Jak se ta perspektiva změní? Když nejsem já, tak jsem bez citu?
Návštěva
 

" ..jak na to teď nahlížíš?"

Nový příspěvekod Luck » stř 05. říj 2011 7:41:55

Ahoj Goro.

Proč byla třicátého září na tvém sousedním subforu
v níže uvedeném příspěvku od Petry

od Petra » pát 30. zář 2011 7:37:22

Goro píše: Já neexistuje - to je pravda.

..dodatečně odstraněna první část tvojí citace
do jeho stávající podoby?
od Petra » pát 30. zář 2011 7:37:22

Goro píše:
- to je pravda

Stalo se tak poté, co jsem na původní verzi tvojí citace
zareagoval následovně:

Goro píše: já neexistuje:- to je pravda.

Luck:
I ty taškáři.


Luckův příspěvek byl pak vymazán
a dodatečně byla také upravena Gorova citace, v něm použitá.

P.S.
Máš za to, že tahle moje otázka nesouvisí se stavem
"který je nazýván jako osvobození/probuzení/duchovní osvícení?"


:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. říj 2011 9:05:21

    Goro a v cem je rozdil kdyz zemru probuzen oproti tomu kdyz zemru neprobuzen?
    Návštěvník
     

    Technická poznámka k subforu otázek a odpovědí.

    Nový příspěvekod Luck » stř 05. říj 2011 11:00:49

    Nebylo by mimochodem od věci, když by na takovémto subforu otázek a odpovědí,
    bylo předem domluveno, ve kterém konkrétním čase se tam ten odpovídající bude zdržovat.
    Otázky spolu s odpověďmi na ně by tak mohly probíhat bezprostředně po sobě
    a obojí by působilo autentičtěji.

    Odpověď, jaká se objeví až nějaký čas poté co byla vznesena otázka,
    může být mnohdy spíše výsledkem kombinačních schopností dotazovaného,
    než spontánním vyjádřením, takříkajíc intuitivním.
    Zvláště když si někdy máme možnost povšimnout hbitosti,
    s jakou bývá naopak reagováno v případech jaksi sebeobranných reakcí,
    mezi jaké lze započíst všelijaké mazání a ostatní počiny víceméně emotivního charakteru.

    :-)
    Luck
     
    Příspěvky: 234
    Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. říj 2011 11:12:47

    Když žádné já neexistuje, je jen nekonečné moře nediferencovaného vědomí, tak jistě není rozdíl mezi tím, když si Goro čte něco na internetu a mezi jakýmkoli tlícím tělem na hřbitově, nebo popelem v urně.
    Nebo je to podle Gora jinak?
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Luck » stř 05. říj 2011 11:23:10

    Když žádné já neexistuje, je jen nekonečné moře nediferencovaného vědomí, tak jistě není rozdíl mezi tím, když si Goro čte něco na internetu a mezi jakýmkoli tlícím tělem na hřbitově, nebo popelem v urně.

    Poznává Goro, že zde již dostává reálnou příležitost,
    uvědomit si vratkost svého prohlášení o neexistujícím já?

    :-)
    Luck
     
    Příspěvky: 234
    Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod nop » stř 05. říj 2011 11:34:59

    Návštěvník píše:Když žádné já neexistuje, je jen nekonečné moře nediferencovaného vědomí, tak jistě není rozdíl mezi tím, když si Goro čte něco na internetu a mezi jakýmkoli tlícím tělem na hřbitově, nebo popelem v urně. Nebo je to podle Gora jinak?

    Musím se zastat Gora. On má na mysli, že je tu hora tendencí, motivů a způsobů, které u člověka působí. Vypadá to pak, že se člověk rozhodl. Ale zatím ho do svého projevu nutí a vede spousta prvků z minulosti a vypadá to na jednání jedince. Spíše za nás jedná chumel, chumáč, soubor něčeho z dosavadního vývoje, z minula (a tento soubor zase doplňujeme jak jde život dopředu, obohacujeme sbírku mustrů, jako krejčí z katalogu z módy).
    A když jde o lidi s mocí, nebo dalekosáhlou možností, ovlivňuje to stav dalších lidí.
    Kdyby se na příklad Gorovi podařilo přesvědčit Napoleona, že není samostatně jednající osoba, ale souhrn (a) morálky generála, (b) povahy z Korziky, (c) ctižádosti Francouze a dalších osobních položek (d, e, f, a p.), pak by možná nedělal vojny a ušetřilo by to životy mnohých.
    Než o "moře nediferencovaného vědomí" jde o moře diferencovaných vědomí, která jsou si vědoma sama sebe, ale zde jde o motivaci, která je složená z prvků a minulosti.
    Uživatelský avatar
    nop
     
    Příspěvky: 1748
    Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
    Bydliště: Praha

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. říj 2011 11:59:06

    nop píše:Než o "moře nediferencovaného vědomí" jde o moře diferencovaných vědomí, která jsou si vědoma sama sebe, ale zde jde o motivaci, která je složená z prvků a minulosti.

    No právě...
    Goro se nyní cítí býti mužem, třeba jen díky tomu, že zrozením v těle na něj vyšlo mužské tělo, přizpůsobil se mu i se svými sklony.
    Ale někteří, i když mají mužské tělo (nebo ženské(, tak jsou v něm nespokojeni a nechávají se třeba přeoperovat na to druhé pohlaví, aby se v něm cítili lépe. Co je k takovému rozhodnutí nutí? Vždyť podle Gorovy teorie by měli být se svým tělem spokojeni - je jejich vlastní, s pobytem v jiném těle nemají zkušenost.
    nop píše:On má na mysli, že je tu hora tendencí, motivů a způsobů, které u člověka působí. Vypadá to pak, že se člověk rozhodl. Ale zatím ho do svého projevu nutí a vede spousta prvků z minulosti a vypadá to na jednání jedince. Spíše za nás jedná chumel, chumáč, soubor něčeho z dosavadního vývoje, z minula (a tento soubor zase doplňujeme jak jde život dopředu, obohacujeme sbírku mustrů, jako krejčí z katalogu z módy).

    Kde se pak v oněch lidech bere touha to, co narozením obdrželi, změnit na opak? Například. A je spousta dalších drobností, které se Gorovou teorií nedají okecat ani náhodou.
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:16:53

    Návštěva píše:jedná spíš o změnu perspektivy,

    Mohl bys to víc vysvětlit jak na to teď nahlížíš? Jak je to jiné? Jak se ta perspektiva změní? Když nejsem já, tak jsem bez citu?


    Není žádné já, to je základní změna perspektivy. Zároveň při probuzení nekončí nic, co by dříve existovalo. Pokud teď existují city, po probuzení nepřestanou existovat. Stále jsou tu - radost, smutek, cokoli - jen to nejsou tvoje city.
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

    Re: " ..jak na to teď nahlížíš?"

    Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:20:00

    Luck píše:Ahoj Goro.

    Proč byla třicátého září na tvém sousedním subforu
    v níže uvedeném příspěvku od Petry

    ..dodatečně odstraněna první část tvojí citace
    do jeho stávající podoby?
    - to je pravda


    Hmm, tak to nevím, nechce se mi to teď hledat. Správně je to určitě celé - já neexistuje - to je pravda. Možná jsem něco vymazal nechtíc. Nevím. Já neexistuje je pravda. Pokud se ti to nezdá, protože slovem já označuješ vědomí, tak já vědomí označuju slovem vědomí. Jasnější? :)
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:20:50

    Návštěvník píše:
      Goro a v cem je rozdil kdyz zemru probuzen oproti tomu kdyz zemru neprobuzen?


      To nevím, zatím žiji. Nedokážu si představit, v čem by byla změna.
      Goro
       
      Příspěvky: 422
      Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

      Re: Technická poznámka k subforu otázek a odpovědí.

      Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:22:16

      Luck píše:Nebylo by mimochodem od věci, když by na takovémto subforu otázek a odpovědí,
      bylo předem domluveno, ve kterém konkrétním čase se tam ten odpovídající bude zdržovat.
      Otázky spolu s odpověďmi na ně by tak mohly probíhat bezprostředně po sobě
      a obojí by působilo autentičtěji.


      Jsem tu většinou brzo ráno a občas takhle večer. Ale to jen občas. O víkendech pak je to volnější.
      Goro
       
      Příspěvky: 422
      Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

      Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

      Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:25:26

      Luck píše:
      Když žádné já neexistuje, je jen nekonečné moře nediferencovaného vědomí, tak jistě není rozdíl mezi tím, když si Goro čte něco na internetu a mezi jakýmkoli tlícím tělem na hřbitově, nebo popelem v urně.

      Poznává Goro, že zde již dostává reálnou příležitost,
      uvědomit si vratkost svého prohlášení o neexistujícím já?

      :-)


      To prohlášení není nikterak vratké. Můžeš si jeho pravdivost navíc sám ověřit. To že neexistuje já neznamená, že tu není tělo, myšlenky, emoce, reakce atd. atd. atd. Tělo a vše ostatní je projevem jednoho - vše je projevem toho jednoho - ale já ne - já totiž ve skutečnosti neexistuje a nikdy neexistovalo - je to jen koncept.
      Goro
       
      Příspěvky: 422
      Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

      Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

      Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:31:07

      Návštěvník píše:No právě...
      Goro se nyní cítí býti mužem, třeba jen díky tomu, že zrozením v těle na něj vyšlo mužské tělo, přizpůsobil se mu i se svými sklony.


      Kdo se nyní cítí býti mužem? Možná je tu tak maximálně pocit mužství.
      Goro
       
      Příspěvky: 422
      Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

      Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

      Nový příspěvekod Goro » stř 05. říj 2011 18:31:45

      Návštěvník píše: A je spousta dalších drobností, které se Gorovou teorií nedají okecat ani náhodou.


      Například?
      Goro
       
      Příspěvky: 422
      Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

      Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

      Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. říj 2011 18:55:55

      Goro píše:
      Návštěvník píše:
        Goro a v cem je rozdil kdyz zemru probuzen oproti tomu kdyz zemru neprobuzen?


        To nevím, zatím žiji. Nedokážu si představit, v čem by byla změna.
          no moc tedy nechapu,kdyz nevis v cem je rozdil,k cemu to probuzeni vlastne je?zkus mi vysvetlit v cem tkvi to osvobozeni na prikladu-zavrou me za vrazdu na dozivoti a zbytek zivota stravim v cele 4krat4 metry,k cemu mi pak bude vedet ze ja neexistuje,v cem budu svobodnejsi?
            Návštěvník
             

            Další

            Zpět na Co mě napadá

            Kdo je online

            Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků