Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Moderátor: smilan

Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod smilan » pát 21. čer 2019 17:41:42

Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest z duchovního hlediska

Hned na začátku si je třeba uvědomit, že existují dva druhy revolucí. Prvním z nich jsou revoluce, které dokonale vyhovují nadnárodnímu kapitálu a úzkému, elitnímu klubu nejbohatších našeho světa.

Skutečná pravda je však taková, že tyto kruhy, nacházející se většinou na západě, nenechávají nic náhodě, ale ony samy velmi aktivně tento druh takzvaných oranžových revolucí organizují a štědře finančně i mediálně podporují. Dělají tak prostřednictvím různých nevládních organizací, nacházejících se v daných zemích, kde potřebují udělat politické a společenské změny, dokonale vyhovující jejich zištným, mocenským a ekonomickým zájmům.

A jak již bylo naznačeno, významným spolupůsobícím činitelem v tomto procesu jsou samozřejmě různá média, nacházející se ve vlastnictví těchto světových mocenských kruhů.

A tak je prostřednictvím médií a prostřednictvím štědře ze západu dotovaných nevládních organizací postupně formováno společenské povědomí požadovaným směrem. A nic netušící masy naivně, a pod pláštíkem těch nejvzletnějších ideálů, podléhají této manipulaci. Vycházejí do ulic a zapojují se do různých protestů a revolucí v marné iluzi, že tím dosáhnou zlepšení stavu společnosti.

Netuší ale, že jsou pouze zmanipulovaným nástrojem v rukou někoho jiného, kdo se prostřednictvím slepého nadšení mas v jejich iluzorním boji za dobro, snaží dosáhnout své vlastní politické a následně ekonomické, zištné a sobecké cíle. A pokud se to podaří a těchto politických změn bude dosaženo, brzy pak bude oklamán a okraden celý národ. A to samozřejmě také včetně naivních mas, bojujících za iluzorní dobro na náměstích na objednávku mocných.

Základním znakem tohoto typu revolucí je neutuchající pozornost médií. A to ať již domácích, nebo zahraničních podobně, jako tomu bylo při protestech "za slušné Slovensko" po vraždě novináře Jana Kuciaka.

Pokud se ale nějakým revolucím dostává minimální mediální pozornosti, i přes jejich dlouhé trvání a velké množství účastníků, pokud se v tomto směru jen sem tam objeví nějaká sporadická a drobná zpráva, pak si můžeme být jisti, že jde o revoluci druhého typu. Že jde o revoluci pravou a skutečnou. O revoluci lidovou, povstávající skutečně zdola, nikoli organizovanou na objednávku mocných. No a revolucí takového typu je také revoluce žlutých vest ve Francii.

Je samozřejmě správné, že se lid začíná bouřit vůči aroganci nejmocnějších, kteří parazitují na národech a snaží se stále více oklešťovat jejich sociální jistoty a práva. Jde o spravedlivý boj, protože lidé jsou povinni postavit proti zlu, které se kolem nich rozmáhá. Neboť každý, kdo se proti němu nepostaví, se proviňuje tím, že mu svou apatií a nezájmem o věci veřejné poskytuje prostor k tomu, aby mohlo působit a stále více se rozmáhat.

Takovýto vnější boj je však jen jednou stranou mince! Druhou a dosud nepoznanou stranou mince je skutečnost, že má-li být revoluce lidu úspěšná, musí být komplexní. To znamená, že vedle nezbytného vnějšího boje ji musí doprovázet také vnitřní, revoluční změna hodnot. Jinak se totiž vnější revolucí vůbec nic nezmění. Bez vnitřní, revoluční změny hodnot se změní jen vládnoucí figurky.

A kdyby se snad změnil byť celý systém, i tak to všechno časem nakonec dospěje k nové formě útlaku mas, protože masy se vnitřně hodnotově vůbec nezměnily a neobrodily. Neboť vedle své snahy o vnější revoluci zároveň spolu s ní souběžně neprováděly také revoluční změnu vnitřních hodnot.

Je totiž potřebné vědět, že neúnosný stav společnosti, vůči kterému ve Francii povstal odpor žlutých vest, byl ve skutečnosti vyvolán právě hodnotami, které dnešní Francie, ale také široké světové společenství obecně uznává. A jsou to hodnoty zisku, peněz a osobního prospěchu. Hodnoty majetků, moci a slávy. Hodnoty konzumu, užívání si a bezduché zábavy. Hodnoty materialismu, bez snahy poznávat, chápat a svým životem se přibližovat k pravým hodnotám ducha.

Toto je tím, o co lidé obecně usilují a co světové společenství doslova fascinuje. Avšak právě všeobecné uctívání těchto hodnot přivodilo stav, ve kterém se v současnosti francouzská společnost nachází. A neudržitelnost tohoto stavu, s jeho systémem moci, utlačujícím masy, vyhnal žluté vesty do ulic, aby to změnily.

Změnit však třeba nejen charakter vlády, ale především hodnoty, které mají tento neúnosný stav na svědomí. To znamená, že všechny hodnoty, zmíněné výše, které mají svou cenu, musí být z hodnotové hierarchie společnosti odsunuty z jejich prvního místa na místo druhé. A na první místo musí být dosazeny skutečné a pravé hodnoty! Hodnoty cti, spravedlnosti, lidskosti, ušlechtilosti, dobra a skromnosti, které musí být jednotlivci i celou společností preferovány a podporovány v každodenním jednání. Ba dokonce také v myšlení a v nastavení celkového společenského povědomí. Až za nimi má následovat všechno to, co je dnes považováno za prvořadé. Toto je revoluce hodnot, která musí probíhat souběžně s vnější revolucí žlutých vest ve Francii, protože jinak se téměř nic nezmění.

Celé si to ukažme na příkladu nemoci. Každá nemoc má své duchovní, vnitřní příčiny, a když se chceme skutečně vyléčit, naším úkolem je poznat je a snažit se odpovídajícím způsobem vnitřně změnit.

Například při anémii, čili chudokrevnosti, jsou duchovní příčinou tohoto problému nerozhodné a polovičaté postoje, málo radosti, strach ze života, nebo pocit, že nemám žádnou hodnotu. Tyto duchovní příčiny anémie by měl člověk odstranit tím, že se začne naplno těšit ze života a že se začne snažit mít život rád takový, jaký je.

No a vedle podobného odstraňování vnitřních, duchovních příčin při jakékoliv jiné nemoci můžeme samozřejmě využívat také všechny vnější způsoby léčení, které nám poskytují nejmodernější výdobytky současné medicíny. Nebo můžeme využívat také různé alternativní metody, pokud jim věříme víc než oficiální medicíně. Nejdůležitější však je, že jedině tehdy, když se léčíme takto komplexně, čili zevnitř i zvenčí, může být naše vyléčení skutečné a trvalé.

Žel, současný materialismus má na svědomí to, že moderní medicína se omezuje pouze na potlačování vnějších důsledků a ignoruje duchovní příčiny vzniku chorob, které by měl začít pacient sám osobně měnit, aby mohla být léčba komplexní a tím také efektivní. Výsledkem současné materialistické omezenosti vnímání reality je proto jednostrannost, která nemůže přinést člověku trvalé vyléčení. Dělá z něj jen doživotního konzumenta léků, a tím doživotního zákazníka farmaceutických společností.

A přesně takto je tomu také s revolucí žlutých vest ve Francii. I zde musí vedle vnějšího revolučního snažení probíhat zároveň vnitřní, revoluční změna nesprávného žebříčku hodnot. To znamená, že na vrchol hodnotové hierarchie se v lidech musí dostat hodnoty prvořadé. A naopak, hodnoty druhořadé, které jsou na vrcholu dnes, musí v životech lidí zaujmout své správné místo. Jedině tímto způsobem je možné společnost skutečně ozdravit. Pokud však k tomu nedojde a vše se soustředí pouze na vnější změnu, každá revoluce se stane kontraproduktivní a zbytečnou, což nakonec ukáže čas.

Milan Rastislav Štefánik, který byl spojen s francouzským národem, protože byl francouzským generálem řekl: "Ať je každý z vás lepší, než byl včera a vlast vaše bude velká a slavná."

Tyto nadčasové slova je možné adresovat všem národům a všem současným i budoucím revolucionářům. Ve vztahu k revolučním masám všech dob znamenají totiž asi toto:

V první řadě se vy samotní musíte usilovat být každý den čestnější a spravedlivější, protože jedině pak může ve vaší vlasti zavládnout čestnost a spravedlnost. Neboť pokud se nestanete čestnější a spravedlivější, nikdy žádnou vnější revolucí spravedlivější a čestnější společnosti nedosáhnete.

V první řadě se vy samotní musíte usilovat být každý den poctivější a lidštější, protože jedině pak může ve vaší vlasti zavládnout poctivost a lidskost. Neboť pokud se nestanete poctivější a lidštější, nikdy žádnou vnější revolucí poctivější a lidštější společnosti nedosáhnete.

V první řadě se vy samotní musíte usilovat být každý den morálnější a mravnější, protože jedině pak může ve vaší vlasti zavládnout mravnost a morálka. Neboť pokud se nestanete morálnější a mravnější, nikdy žádnou vnější revolucí mravnější a morálnější společnosti nedosáhnete.

http://kusvetlu.blog.cz/ ve spolupráci s M.Š
smilan
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 23. zář 2013 10:24:31

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod armin » stř 26. čer 2019 16:45:04

Současná demagogická kampaň proti Babišovi zesílila a to mne motivuje
jít ho ve volbách určitě podpořit.

Za tou trvalou kampaní podle mne stojí cizí kapitál a naši mafiáni, kteří si tady teď kvůli Babišovi nemohou tak dobře hospodařit se státním rozpočtem a zákony jako dříve prostřednictvím buď přihlouplých nebo úplatných stran, jejich poslanců a ministrů.
Viz třeba solární baroni, privatizační podvody (OKD atd.), státní zakázky atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 662
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod Ouje » stř 26. čer 2019 17:14:17

No jestli znáš jeho charakter, a věříš mu tak ho podpoř.
Ale jestli to jen z milosti...
Ouje
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod armin » stř 26. čer 2019 17:42:34

Ouje píše:No jestli znáš jeho charakter, a věříš mu tak ho podpoř.
Ale jestli to jen z milosti...

Neznám jeho charakter, ale zatím nevidím nikoho, kdo by ho mohl nahradit a nebylo by to z bláta do louže :)
Ti z opozice mi připadají politicky nedospělí, takoví žalobníčci. Žádná konstruktivní vize a schopnost.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 662
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod Ouje » stř 26. čer 2019 18:05:22

Každá veřejná ataka kohokoliv vzbuzuje emoce, soucit,
A to dokonce i u masového vraha, jeho popravu by nikdo nechtěl vidět,
a spousta lidí by řvala, "dost", i když byl odsouzebý za vyvraždění rodiny.

Ukazovat na politiky je ošemetné, ať v dobrém nebo špatném. Naštěstí!
Dnes už to dávno není o basu. A proto už to člověka ani tak nebaví.
Tady už totiž nepřítel zmizel, což tehdy byla KSČ.. Člověk tehdy znal jasně
svého nepřítele, a buď se z něj posral, nebo ne.. Ale dnes? Dnes není ptoti komu
bojovat. Vše se zvláštně propojilo a je tu náhle nadnárodní
podnebí, v kterém se nevyzná ani jeho výkonej ředitel.
haha, tak to už snad jedině Batman...
Ouje
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod Ouje » stř 26. čer 2019 18:17:27

armin píše:
Ouje píše:No jestli znáš jeho charakter, a věříš mu tak ho podpoř.
Ale jestli to jen z milosti...

Neznám jeho charakter, ale zatím nevidím nikoho, kdo by ho mohl nahradit a nebylo by to z bláta do louže :)
Ti z opozice mi připadají politicky nedospělí, takoví žalobníčci. Žádná konstruktivní vize a schopnost.

No je to děs, myslím že si tam někde v baru píchají populismus, z málo koho to nejde, když otevře hubu...

Upřímně, není kdo moc na výběr
Ouje
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod jeeeeje » stř 26. čer 2019 19:46:14

trochu z jiného úhlu:

"Budoucí lídři země si z nastalé situace mohou vzít dvě poučení. Jedno nabízí Babiš: Pokud si budete šikovně kupovat hlasy, lidé nebudou věnovat pozornost tomu, kolik peněz z eráru zamíří do vaší kapsy. Druhé nabízejí protestující lidé: Je nám jedno, jaké nabízíš výhody, i do politiky patří etika.

Ona druhá cesta je mnohem náročnější a nejistější. I před Babišem se většina politiků řečem o morálce vysmívala. Přesto dnešní události a mohutné občanské angažmá dávají naději, že se tu rodí nová poptávka."
Erik Tabery

celý text zde
https://www.respekt.cz/tydenik/2019/26/ ... 6y1dYzaQtg
jeeeeje
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod Tara » stř 26. čer 2019 19:46:26

Mě se líbí mladý Klaus, uvidíme, jak vyzraje Trikolora... do voleb...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod jeeeje » stř 26. čer 2019 19:52:23

... a ještě osobní postřeh.
Překvapilo a potěšilo mě, že několik řečníků, vyzvalu účastníky k chvíli ticha. A takové 250 000hlavé ticho to už je síla.

a pak střípek fb od pána z Letné:
po fotbale na Spartě je vždy rušno, binec, vylámané či počmárané vchodové dveře.
Demostranti se rozešli tiše a pokojně a pláň zůstala čistá.

Bylo to fajn být s takovou spoustou slušných a ohleduplných lidí.
:)
Naděje zlátne
jeeeje
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod jeeeje » stř 26. čer 2019 19:53:31

Tara píše:Mě se líbí mladý Klaus, uvidíme, jak vyzraje Trikolora... do voleb...


žeby jednoho populistu nahradil druhý? :what:
jeeeje
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod nop » stř 26. čer 2019 20:32:06

Morálka začíná u jednotlivce.

Konfucius.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2458
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod nop » stř 26. čer 2019 20:32:57

Morálka začíná u jednotlivce.
Z morálních jednotlivců spočívají morální rodiny,
z těch pak se skládají morální okresy a z těch morální stát.

Konfucius.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2458
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. čer 2019 21:00:54

jeeeje píše:
Tara píše:Mě se líbí mladý Klaus, uvidíme, jak vyzraje Trikolora... do voleb...


žeby jednoho populistu nahradil druhý? :what:

Ja nevnimam Klause jako populistu, jako populistu vnimam Okamuru, napr., toto ja nemuzu...
Návštěvník
 

Re: Odhalení pravdy! Francouzská revoluce žlutých vest

Nový příspěvekod Jarek » čtv 27. čer 2019 19:38:23

jeeeje píše:
Tara píše:Mě se líbí mladý Klaus, uvidíme, jak vyzraje Trikolora... do voleb...


žeby jednoho populistu nahradil druhý? :what:


A koho bys viděl/a dnes místo Babiše?
Kdo by nebyl populista (nerespektoval by zájmy většiny), kdo by byl nezávislý na nějakém cizím kapitálu (nebyl by ve střetu zájmu své vlastní kapsy) a kdo by byl schopen vyjednávat s unií (uměl by přinejmenším anglicky) a měl nějakou konkrétní vizi budoucnosti naší země a konkrétní cesty k jejímu naplnění.
Jarek
 


Zpět na "Opusť vše a následuj mne"

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků