Vibrace

Vibrace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. led 2019 7:46:20

Meditace - Přijímání vibrací džívanmuktů

Džívanmukta je ten, kdo realizoval pravdu (i když to není ten nejsprávnější výraz) a trvale v ní přebývá. Je tedy v tzv. sahadža nirvikalpa samádhi. Je největší a nikdy nekončící zásobárnou energie, neboť žije v trvalém spojení s čistým vědomím - existencí a blahem.

Kdo je to Džívanmukta?

Džívanmukta je dobrodiním lidstva, ať tomu chce nebo nechce.

Jeho vibrace jdou celým vesmírem. Tato energie je nepopsatelná. Pokud však je vůbec možno něco o ní říct, pak že její frekvence je téměř nekonečná a její amplituda téměř nulová. Je však zřejmě mocnější než jakákoliv energie jakéhokoliv stroje nebo živé bytosti v jakémkoliv projevu - v pohybu, řeči nebo myšlení.

Ve vesmíru je mnoho džívanmuktů. Je dobré využít vědomě a moudře jejich duchovní pomoc, kterou dávají zdarma duchovně připraveným následníkům.

Popis meditace

Postavíme se do pozice hory (vojensky řečeno "do pozoru" - stoj spatný) a zvedneme paže nad hlavu v mírném rozpažení, jako bychom vytvářeli pažemi a tělem jakýsi kalich. Pak si představíme, že se do toho kalichu vlévá z vesmíru intenzivní síla džívanmuktů. Je všude, ale my ji tímto usměrníme a přijmeme právě do našeho kalichu. Celé tělo, celá bytost je nyní kalichem.

Jsme přitom obráceni ráno k východu slunce, když je ještě z poloviny nad obzorem, večer k jeho západu, když je vidět slunce už jen polovička. Cvičíme-li v noci, obrátíme se na Siria. Není-li to možné, cvičíme bez ohledu na čas nebo směr! Ale cvičíme denně!

Tiché mlčení a nepostřehnutelné, ale přesto mocně existující vibrace této síly vpustíme do kalichu na jeho dno, tj. do sahasráry, čakry těsně nad hlavou a v horní polovině hlavy, a hlavou do amrtanádí neboli brahmanádí a tímto pránickým kanálem do duchovní srdce (v pravé polovině hrudi, tam kam mimoděk ukážeme pravou rukou, pokud říkáme "já"). Pouhých sedm vteřin denně cvičení stačí. Vibrace se rozzáří v srdci na všechny světové strany, nahoru i dolů, a my je doprovodíme intenzivním přáním:

SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAM!

ŠŤASTNY AŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI!

Jakmile toto provedeme, zaměříme pozornost na atmána, za mysl, za myšlenky, do ZDROJE TICHA. Toto ticho spojíme s milostí džívanmuktů. Je to jedno a totéž. Abychom rozeznali jemnost tohoto ticha, musíme se naučit chápat, že mají všechny věci jen mentální charakter. To znamená, že je nikdy nikdo neuvidí hmotné, ale jen přes svoji mysl, tedy jen jako své myšlenky. Když toto pochopíme, přijmeme i vibrace džívanmuktů snadněji. Při tomto cvičení musíme být trpěliví. Jeho výsledky se nedostaví hned, ale až se dostaví, budou velkolepé. Proto stojí za to cvičit denně a čekat.

MILOST DŽIVANMUKTŮ JE TRVALÁ.

(108 meditací - Eduard Tomáš)
Návštěvník
 

Zpět na Eduard Tomáš

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron