Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod dominik1 » úte 18. pro 2018 15:55:40

Ahoj,
vím, že zde je to už spíš o NEvnímání těchto věcí, ale nevím kam jinam se obrátit.
Prosím poraďte, kdo s tím máte zkušenosti.
Je to řadu let, co se vědomí pročistilo tak, že jsem začal vnímat různé formy energií. Příjemné i nepříjemné.
Ne, že bych po tom někdy toužil, došlo k tomu jaksi vedlejším účinkem. A myslím, že člověk má už s pěti smysly dost obtíží, takže rozšíření vnímání na smyslů šest logicky spíš další obtíže přidělává.
Snad i vy tady máte zkušenost s geopatogenními zónami. I s zemskými "žílami" s neutrální a pozitivní energií.
A tím se dostávám k věci. Mám zkušenost, že i pobyt na takové příjemné zóně je fajn jen po určitou dobu, třeba půl hodiny, hodinu, dokud se tělo nenaplní tak nějak přiměřeně. Je to zkušenost má, uvědomuju si, že řada lidí to může vidět jinak.
Když jsem na takovém místě déle, vnímám jak tělo tou energií pulsuje, jak je jí přeplněné a pozorovat mi to není moc příjemné. Mám nejraději od těchle efektů klid. Nejraději mám neutrální místa bez těchto dračích žil, které bývají zbytečně silné. Stačí mi les a stromy, od nich žádné předávkování nehrozí. Ostatně mě to v životě táhlo spíš k sebepoznání a uklidnění myšlenkových bojů... Dokonce až tak, že ohromnou silou ukotvení a stažení se v "Já" v sobě často úplně vyzmizíkuju životní sílu . To bohužel znamená, že zůstávám skoro bez energie, unavený, vyčerpaný a jezdím se dobíjet právě do lesa.
Mám se teď stěhovat. Dům stojí na mírné pozitivní zemské zóně. Mám dost obavu z toho, že se bude opakovat to co jsem zažíval už dříve. A to, že v té přízemní garsonce nebude klid, že mi ta energie nedá spát. Že jí budu přeplněný, že to bude zase bolet. Někde jsem sice kdysi četl, že když se tělo optimálně nabije, že tohle "tekuté vědomí" je natolik inteligentní, že se samo přestane doplňovat a další pobyt v dobíjecí zoně tak neškodí. No, zcela jistě neškodí tomu kdo ji nevnímá... Blahoslavený každý kdo je chudý tímto vnímacím modulem.
Je tuším něco špatně v mých neuvědomovaných a nerozpuštěných mentálních programech.
Tak se chci zeptat, nenapadá vás k tomu něco? Třeba jen nějaký střípek, který by mi pomohl. Děkuju.
dominik1
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod reseek. » úte 18. pro 2018 16:32:35

Taky už delší čas bolestně vnímám některé energie - třeba z agresivně vyzařujících lidí, nejen při osobním setkání, ale i z výjevů v televizi, už se proto na TV nedívám.

Když to nastane, je to hodně nepříjemné, pokaždé ale pomůže rozpoznat, přímo uvidět tu jejich energii nebo tu svou bolestnou reakci na jejich vyzařování jako pohyb vesmírné Energie. Jako vlnu oceánu Boží Energie. Všechny nepříjemné pocity se tím rozplynou.

Někdy se mi to stává i bez jakékoliv vnější příčiny, došlo prostě k propojení s celkovou energetickou úrovní lidstva, které jsme součástí. Naštěstí i tady zafunguje, když se ta aktuální celková energetická úroveň, která mě schramstla, začne přímo vnímat a vidět jako pohyb vesmírné všetvořící Energie.

To co se děje, a nejen nám, jsou zřejmě některé z mnoha důsledků transformačních vibrací, které na Zemi v posledních létech silně působí.

http://zivotni-energie.cz/transformace- ... stupu.html
https://www.desettisicveci.com/news/tra ... -priznaky/
http://hlubinaduse.cz/vibrace-vnitrniho ... -symptomy/
reseek.
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod dominik1 » úte 18. pro 2018 17:10:14

reseek:
Ano, aury lidí, to je samostatná, silná kapitola. Právě kvůli energii lidí, s kterými bydlím chci zkusit přestěhování... Není zde sice žádná geo zóna, ani kladná ani negativní, což je v pořádku, zato lidé ve spolubydlení jsou někdy tak vysilující... Když tu dotyčný, který je mi nejvíc nepříjemný není byť jen třeba půl dne, tak jakoby se tu rozsvítilo, cítím znatelnou úlevu a hned se líp dýchá.
Ta přecitlivělost je dar i prokletí.
Hypersenzitivita by měla přímo sousedit s netečností, necitlivostí. Právě v ní jsem se jedno období ukrýval před těmi bolestmi.
Je to ale od extrému k extrému. Chtělo by to usadit se někde mezi, v "Absolutnu", kde nikoho neohrožuje ani jeden pól, je-li to vůbec možné...

Představu nevydělovat bolestné vlny z oceánu vesmírné Boží energie určitě vyzkouším.
dominik1
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod reseek. » úte 18. pro 2018 17:49:32

dominik1 píše:reseek:
Ano, aury lidí, to je samostatná, silná kapitola. Právě kvůli energii lidí, s kterými bydlím chci zkusit přestěhování... Není zde sice žádná geo zóna, ani kladná ani negativní, což je v pořádku, zato lidé ve spolubydlení jsou někdy tak vysilující... Když tu dotyčný, který je mi nejvíc nepříjemný není byť jen třeba půl dne, tak jakoby se tu rozsvítilo, cítím znatelnou úlevu a hned se líp dýchá.
Ta přecitlivělost je dar i prokletí.
Hypersenzitivita by měla přímo sousedit s netečností, necitlivostí. Právě v ní jsem se jedno období ukrýval před těmi bolestmi.
Je to ale od extrému k extrému. Chtělo by to usadit se někde mezi, v "Absolutnu", kde nikoho neohrožuje ani jeden pól, je-li to vůbec možné...

Představu nevydělovat bolestné vlny z oceánu vesmírné Boží energie určitě vyzkouším.

Potíž bývá zpočátku v tom, že má-li to zafungovat, je nezbytné, aby ta představa "vzdouvající se vlna oceánu = vesmírná Boží energie" byla provázená přímo viděním... + jasným úlevným vnímáním, že ta vlna opravdu není nic jiného než oceán.

Jen tak se to dostane z levé "informativní" do pravé mozkové "prožívací" hemisféry a začne se to tak skutečně vnímat - se všemi důsledky.

Netečnost a snahu o necitlivost vnímám po mnohaleté zkušenosti, kdy bylo obtížné vůbec přežít, jako pokus o únik, snahu odpojit se od nesnesitelného, jenže právě to zřejmě vedlo k pocitu prázdnoty a nesmyslnosti všeho a důsledkem bylo, že

stažení se v "Já" v sobě často úplně vyzmizíkuju životní sílu .


Do "Já" se totiž snaží stáhnout osobní já, které má potřebu se tím chránit. Takže ono úplně nezmizelo, ale vykoledovalo si tím pád do oblasti Prázdnoty...

Tahle oblast Prázdnoty může trvat i řadu let, podle síly potřeby přestat konečně vnímat ty hrůzy a sjednotit se s Bytím, a předchází závěrečné oblasti, kde osobní "já" už není, i když existence ve fyzickém tvaru pokračuje. Po projití tou Prázdnotou se zkušenost sjednocení s Bytím objevuje zpočátku jen tu a tam - kdykoliv se snaživé "já" vděčně odevzdá Tomu Všetvořícímu k rozpuštění...

Všechno se pak vnímá najednou jako úchvatná tvořivost, pohyby Všetvořícího Bytí - dokonce i ty projevy předtím nesnesitelně zraňujících energií "jiných" bytostí - včetně jejich domněle samostatně existujících tvarů... se to všechno vnímá jako Všetvořící Energie v pohybu
reseek.
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod dominik1 » úte 18. pro 2018 18:48:38

Souhlasím, raději obrazně pomocí vizualizace než slovního ujišťování se v duchu...

Do "Já" se totiž snaží stáhnout osobní já


Tady nechci polemizovat. Nevím. Necítím to úplně tak. Netečnost je možná dočasně vhodná jako prostředek, jak vyrovnat příliš mnoho přecitlivělosti... a má-li jít netečnost ke světu a světským požitkům, ta se dokonce doporučuje. Na druhé straně, příliš mnoho necitlivosti je prostě příliš mnoho... může vést k tupé prázdnotě... znecitlivění jako příčina nedostatku životní síly... nevím, musel bych o tom chvíli přemýšlet.

Do jisté míry mně vtažení osobního já do Já připadá oprávněné, ospravedlnitelné a vlastně je to jediná smysluplná věc, která by pomohla leckterému zoufalci. Na Prázdnotě mi taky nepřijde nic strašného, pokud ji poznáš jako část Sebe, vždyť prázdnota je sestra plnosti, a pro mne nikdy nepředstavovala něco, čeho bych se chtěl zbavit nebo ji někam překročit. Protože "Já" nejde rozlišit ani jako prázdné ani jako plné.

Jen si ještě trochu zauvažuju na sklo obrazovky. Přečetl jsem si teď kousek nejen tvých úvah o Stínu a cítím, že ono to souvisí. Ptám se, do jaké míry utíkat před stíny druhých do samoty nebo do jaké míry jim čelit... Mám pocit, že zde spoustu energie vynakládám na obranu před nízkou, negativní aurou a zlými myšlenkami druhých, a to převážně budováním představ ochranných stěn nebo tvořením magických ochranných vajíček a to je zhouba a dřina, tyhle zednické práce.
Zkusím je klidně uznávat a přijímat jako nevyčleněné ani-dobro-ani-zlo, uvědomovat si je jako součást celku jednotné Boží vlny stvoření, nedílného Bezforemna a tím je doufejme rozpouštět a ubírat jim na bolestnosti... Jenomže do jaké míry mám tak pracovat za druhé, vždyť to bude nekonečná sysifofská práce nebo ne? Není lepší někdy utéct? Ovšem, možná, že na vyhlédnutém místě mě čekají tyhle stíny zase, jen v jiné podobě, právě v podobě přemíry té jinové zemské energie...
dominik1
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod reseek. » úte 18. pro 2018 19:04:40

Mně tady nejvíc pomohly praktické informace od člověka, lékaře, který tímhle procesem taky procházel a o svých zkušenostech pak napsal řadu knih

viewtopic.php?f=132&t=6261
reseek.
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod Tara » úte 18. pro 2018 20:53:06

To mi jen tak cvrnklo cestou po FB příspěvcích:

"Náš vývoj je v určité fázi podmíněn projitím ohněm. Alchymisté mají pravdu. Dokážeme-li unést velkou tíhu odmítavé (negativní) energie svého okolí bez reakce, projde námi, naším tělem a zušlechtí ho. Spálí nepotřebné, přežité, pročistí nás. Zjemní. Sejmeme další "hřích světa", spojíme protiklady, zrušíme existenci duality jejím vynulováním, neodmítnutím tohoto prožitku nastolíme Jednotu. Situace pomine, my jsme nanejvýš unavení z našeho nového nastavení a lidé, kteří zaútočili, se zbaví skrze nás kusu bolesti. Pocítí, že nejsou souzeni za svůj čin, nemají soupeře. Možná to vnímají jako naši oběť - beránka. Ví, že nad námi nemají moc.
DARUJEME JIM POKOJ"
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod Jana » stř 19. pro 2018 6:36:15

Nejraději mám neutrální místa bez těchto dračích žil, které bývají zbytečně silné. Stačí mi les a stromy, od nich žádné předávkování nehrozí.


V přírodě nepotřebuješ být žádnou osobností, která má nějakou vlastnost, je dobrá nebo špatná. Můžeš si dovolit splynout, jako osobnost zmizet. Proto ten klid.

Probuzení, osvícení je vlastně osvobození od osobnosti. Je to něco jako zbavování se slupek ega. Čím méně slupek, tím větší vnímavost, citlivost. Zbavovat se poslední slupky v prostředí, kde jsi zvyklý "někým" být může být náročné, protože uvnitř není nějaké jádro, jako v ovoci, ale není tam nic, jako v cibuli.

Proto i dobré pocity, které by jinak mohly pravdivě ukazovat cestu k osvobození, mohou být dusivé, děsivé, nepříjemné, mohou probouzet strach ze ztráty identity.

Mám dost obavu z toho, že se bude opakovat to co jsem zažíval už dříve. A to, že v té přízemní garsonce nebude klid, že mi ta energie nedá spát. Že jí budu přeplněný, že to bude zase bolet. Někde jsem sice kdysi četl, že když se tělo optimálně nabije, že tohle "tekuté vědomí" je natolik inteligentní, že se samo přestane doplňovat a další pobyt v dobíjecí zoně tak neškodí. No, zcela jistě neškodí tomu kdo ji nevnímá...

Se zmizením poslední slupky ega zmizí i možnost být přeplněný. Prostě je tady totální otevřenost nekonečnu a není tu nic, co by mohlo být přeplněno, dotčeno.

Je tuším něco špatně v mých neuvědomovaných a nerozpuštěných mentálních programech.

Je to mysl, které jsme si zvykli naslouchat a věřit, že musíme něčím být, že musíme mít ty správné programy, že musíme být nějací. Tím, že mysl vytvoří nějaký problém, který je třeba řešit, se udržuje při životě.

V tichu srdce žádný problém není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod Mrkev » stř 19. pro 2018 9:35:51

Milý Dominiku,
patřím k těm blahoslaveným, kteří tyto energie nevnímají. Přesto si dovolím přispět svojí troškou do mlýna.

vím, že zde je to už spíš o NEvnímání těchto věcí, ale nevím kam jinam se obrátit.

Na opak myslím, že je je to o plném vnímání a obrácení se k SOBĚ, tedy k tomu kdo to vnímá. Vysvětlím.

Podle toho, co píšeš odhaduji, že máš za sebou určitou "spirituální cestu".
Tvé vnímání se pročistilo natolik, že vnímáš věci, které jsou pro mnoho lidí nepřístupné. Možná je teď pravý čas, obrátit pozornost od vnímaného, k tomu kdo to opravdu vnímá.
Silné impulsy ať pozitivní či negativní mohou být svou intenzitou skvělým připomenutím této možnosti obrátit pozornost, někdy se říká, na pozornost samu.
Je to možnost neidentifikovat se s tělem ať už fyzickým či emocionálním či energetickým. A plně se ztotožnit s čitým vědomím, ve kterém se veškerá těla a děje odehrávají.
Když tělo vnímá přeplnění energií a chvěje se, tak ať se chvěje, to celé může být pozorováno, uvědom si v té chvíli, že nejsi tím tělem.

Ono to asi není dobré, nechat to takhle projít na místě plném nezasvěcených lidí. Ale ono i to najde svůj správný čas a místo.
Ale doma sám v garsonce, to zní ideálně. ;)

Ještě k tomu, že nevíš kam se obrátit.
V takových situacích je fajn si uvědomit, že nás něco přesahuje, a obrátit se k tomu s prosbou o osvětlení situace, vedení, s modlitbou, s pokorou.
Moc neřeš, co bude, jak bude, nech se směrovat a vést s důvěrou, že je nachystána ta pravá cesta pro tebe, právě pro tvou individualitu. Nechej, co má projít tvým tělem, projít, jen to pozoruj.
Můžeš pozorovat i to, že tvým tělem a myslí proběhlo rozhodnutí, zda se přestěhovat či ne. A nemusíš to živit žádnými myšlenkami okolo.

Hodně štěstí
H.
Mrkev
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod reseek. » stř 19. pro 2018 18:05:22

Silné impulsy ať pozitivní či negativní mohou být svou intenzitou skvělým připomenutím této možnosti obrátit pozornost, někdy se říká, na pozornost samu.

Je to možnost neidentifikovat se s tělem ať už fyzickým či emocionálním či energetickým. A plně se ztotožnit s čistým vědomím, ve kterém se veškerá těla a děje odehrávají.


http://www.hawkins.support/studijni-kni ... ho-vedomi/
reseek.
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod Mrkev » čtv 20. pro 2018 0:31:20

reseek píše:Potíž bývá zpočátku v tom, že má-li to zafungovat, je nezbytné, aby ta představa "vzdouvající se vlna oceánu = vesmírná Boží energie" byla provázená přímo viděním... + jasným úlevným vnímáním, že ta vlna opravdu není nic jiného než oceán.

dominik1 píše:Souhlasím, raději obrazně pomocí vizualizace než slovního ujišťování se v duchu...


Já považuji ono vidění o kterém píše reseek, spíš jako vědění, něž jako vizualizaci.
Vědění jako prožitek neoddělemosti. Prožitek oné oceánovitosti, která se projevuje v každé vlně svou jinakostí.
Mrkev
 

Re: Příliš mnoho zemské pozitivní energie

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. pro 2018 9:44:52

Potíž bývá zpočátku v tom, že má-li to zafungovat, je nezbytné, aby ta představa "vzdouvající se vlna oceánu = vesmírná Boží energie" byla provázená přímo viděním... + jasným úlevným vnímáním, že ta vlna opravdu není nic jiného než oceán.

Jen tak se to dostane z levé "informativní" do pravé mozkové "prožívací" hemisféry a začne se to tak skutečně vnímat - se všemi důsledky.

Obecně lze hemisféry popsat následovně:

Levá hemisféra: Logická, rozumová, sídlem intelektu. Je místem verbální komunikace, přemýšlení, plánování. Člověk s převahou levé hemisféry je logický, racionální...

Pravá hemisféra: Intuitivní, sídlo obrazu, fantazie, prostoru, pocitů, kreativity, zde se rodí řeč těla, je propojená s podvědomím. Umělecké profese více zapojují pravou hemisféru. Takový člověk je empatický, otevřený, tvořivý s bohatou představivostí, s vysoce rozvinutou intuicí.

https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotn ... -1655.html

Návštěvník
 


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron