Ashin Sarana

Ashin Sarana

Nový příspěvekod Jana » stř 29. srp 2018 16:18:55

Jana
moderátor

Re: Ashin Sarana

Nový příspěvekod Jana » stř 29. srp 2018 16:19:50

Sarano, prosím, jsou možné ke Tvým videím české překlady?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod mnich Sarana » čtv 30. srp 2018 0:11:43

Nejsou k dispozici překlady ani anglické.

Učím v souladu s publikem, proto není snadné mě přeložit. Mluvím tak, aby mi rozumělo mé publikum, proto používám spoustu slov a výrazů, které se do jiného jazyka - a hlavně do jiné kultury - přenáší velice těžko.

Titulky nejsou výborným místem pro překlad hlubokých významů.
Pokud se mi podaří najít video, kde mluvím v obecném smyslu, tak se pokusím titulky přeložit.

Pracujeme na velkém projektu o meditaci, který bude vícejazyčný. Je to 25 obsáhlých lekcí se spoustou detailů a grafickými pomůckami k pochopení a zapamatování.

Bude to v angličtině, a (mimo jiné) české titulky budou k dispozici. Už máme skoro půlku. Snad se nám to podaří dokončit tento nebo příští rok. :-)
mnich Sarana

Nový příspěvekod miroslav » ned 02. zář 2018 19:13:13

My mu sice nerozumíme, ale my mu věříme :)

Obrázek

Já se ztotožní s nějakým ideálem, ať už vznešeným, nebo pokleslým, a za tento ideál pak bojuje. Stále jde však o „trip ega“. Lidé cestují do Indie, aby nalezli spiritualitu. Oblékají se do nejrůznějších slušivých oděvů, avšak musejí si uvědomit, že vyměnili pouze své oblečení. V podstatě je však každý z nich jednajícím já, které neustále zápasí, usiluje, svírá, popírá a hluboce lpí na svých zkušenostech, idejích, názorech i touhách.
J.Krishnamurti
miroslav

Nový příspěvekod miroslav » ned 02. zář 2018 20:42:00

Proč jsi nám sem to úvodní nesrozumitelné video Sarano dal. Co jsi nám tím chtěl sdělit?
Že jsou lidé, kteří k tobě vzhlížejí, nebo jak ti to sluší, nebo že umíš barmsky, nebo proč vlastně?
miroslav

Nový příspěvekod dodo » ned 02. zář 2018 21:37:18

miroslav píše:... V podstatě je však každý z nich jednajícím já, které neustále zápasí, usiluje, svírá, popírá a hluboce lpí na svých zkušenostech, idejích, názorech i touhách. [/color][/i]
J.Krishnamurti

miroslav píše:Proč jsi nám sem to úvodní nesrozumitelné video Sarano dal. Co jsi nám tím chtěl sdělit?
Že jsou lidé, kteří k tobě vzhlížejí, nebo jak ti to sluší, nebo že umíš barmsky, nebo proč vlastně?

Čo Miroslav, zápasíš, usiluješ, zvieraš, popieraš a hlboko lipneš na svojich skúsenostiach, ideách názoroch i túžbach ? :)

Video sem nedal Sarana, ale Jana, zároveň s prosbou, či by k nemu bol možný český preklad.
dodo

Nový příspěvekod nop » pon 03. zář 2018 6:55:16

dodo píše:...
miroslav píše:Proč jsi nám sem to úvodní nesrozumitelné video Sarano dal. Co jsi nám tím chtěl sdělit?

Čo ? Neustále zápasíš, usiluješ, zvieraš, popieraš a hlboko lipneš na svojich skúsenostiach, ideách názoroch i túžbach ? :)

Video sem nedal Sarana, ale Jana, zároveň s prosbou, či by k nemu bol možný český preklad.

Jana tedy má styky na nejvyšších místech .....
nop

Nový příspěvekod vostal petr » pon 03. zář 2018 9:21:08

Já se ztotožní s nějakým ideálem, ať už vznešeným, nebo pokleslým, a za tento ideál pak bojuje. Stále jde však o „trip ega“. Lidé cestují do Indie, aby nalezli spiritualitu. Oblékají se do nejrůznějších slušivých oděvů, avšak musejí si uvědomit, že vyměnili pouze své oblečení. V podstatě je však každý z nich jednajícím já, které neustále zápasí, usiluje, svírá, popírá a hluboce lpí na svých zkušenostech, idejích, názorech i touhách.
J.Krishnamurti

Tak, tak,

škoda jen že zapomněl na ten duchovní balast co zde za pár tisíciletí vytvořili ti Budhové, Ježíšové, Moojiové, Tollové a jiní volové, kdy světské touhy nahradili touhama "duchovníma"

Při trošku inteligence (kde ovšem nic není, tam ani čert nebere) by člověka mohlo napadnou,
že to duchovno nám sem nepřinesla nějaká božská inkarnace,
ale lidé jej objevili spontánně při různých životních zkušenostech a všechny duchovní nauky jsou jen značně neumělé duplikáty,
asi tak jako adidasky z číny...

jenže mistr je mistr a ten prý ví všechno nejlíp...

Aspon že to sem tamo někomu dojde a rozpustí to hromadné blbnutí jak udělal Krišnamurti,
ale takových moc není, spíše jde o to se zalíbit žákům a nabírat nové a nové členy, jenž pak mají mistra podporovat
a být na něm závislí...
vostal petr

Nový příspěvekod miroslav » pon 03. zář 2018 16:43:05

dodo píše:

To jsem si nevšiml, tak tím se to vysvětlilo. Dík za upozornění :)
miroslav

Nový příspěvekod Jana » pon 03. zář 2018 18:54:46

Má sestra, která zná Saranu osobně, mi poslala jiné video se Saranou a psala mi, ať se podívám, jakou vyzařuje energii.

O těch energiích - vibracích, které dělají náš život šťastný, mluví například tady Mooji.

To její video sem nešlo dát, tak jsem sem dala jiné, podobné.

Protože přeji všem bytostem, které o to stojí, aby byly šťastné, tak jsem Saranu poprosila, jestli by sem mohl psát. Jsem za to vděčná a prosím, aby se k němu tady všichni chovali s úctou.

Jeho subfórum je opravdu jen pro ty, kteří o to stojí.
Jana
moderátor

Zpět na Mnich Sarana