ROZHOVOR - z Inspiruj

Moderátor: Tara

ROZHOVOR - z Inspiruj

Nový příspěvekod Tara » sob 28. črc 2018 16:52:42

A:

To rozdělení hadů má jistě nějaký smysl.
Lze překročit hranice vlastní osoby tak aby došlo ke spojení ne vlastních hadů v sobě, ale ke spojení opačně nabitých hadů mezi dvěma jedinci?
To je pak skutečná láska - ne snová láska. Ta "hory přenáší" a dělá skutečné zázraky. Není izolována jen na vnitřní prožívání a vnitřní svět do sebe uzavřeného jedince, ale vstupuje do světa, do celého Bytí.


T:

Měli takové spojení mezi sebou manželé Tomášovi?
:?:


A:

To nevím.

Mám dojem, že hodně duchovních stavů se odehrává jen v mysli a srdci jedince, podobně jako stavy v klinické smrti, ze kterých se dotyčný vrátí do života.
Mně přijde jako zásadní, poznávám-li opravdu jednotu, nestačí abych něco takového jen zažíval. Jedná-li se opravdu o jednotu, měla by evidentně překročit jen moje vnímání. Ideální k tomu je vztah dvou jedinců, láska, která pokud je skutečná, překračuje opravdu hranice jedné bytosti a vytváří jednu duši jedno tělo, přenesení a spojení.
Pokud se něco děje jen v jedné bytosti, může to být osvobození daného jedince od některých jeho omezení, může to vyzařovat navenek, ale není to ještě poznání Skutečnosti.

A tohle skutečné sjednocení je to, čím se zabývám, na čem pracuji, co zkoumám a k čemu je třeba podobně zaměřený druhý člověk.

Volně by se dalo odkázat na slova Ježíše

Od počátku stvoření `Bůh učinil člověka jako muže a ženu;
proto opustí muž svého otce i matku a připojí se ke své manželce,
a budou ti dva jedno tělo´; takže již nejsou dva, ale jeden.

To je dokonalý ideál, praxe tomu bohužel moc neodpovídá,
¨

T:

Dokud si budeš dělat tolik všelijakých představ (o tom, jak by to mělo být a jak by to nemělo být), tak se ti Jednota nemůže dát. Možná, že už je čas, abys to všechno pustil. Že prostě nevíš, jak a co...Dokázal bys všechny svoje představy, požadavky a očekávání pustit?

Podle mne až tak o toho druhého člověka nejde (i když asi je důležité, aby byl nějakým způsobem spirituálně pokročilý), ale jde o tu lásku, kterou jsme schopni k němu cítit, že se v ní - aspon na chvilku - rozspustí celé ego beze zbytku.


A:

Tohle rozpuštění ega už moje zkušenost dávno je. Ale v této zkušenosti chybí to skutečné ostatní. Ti skuteční ostatní. Ne představa o ostatních.


T:

Za chvíli už budeš říkat jak Eva: Nejsou lidi.

Tyhle požadavky na ostatní už nemám. Tak nějak si vystačím se spojením k duším/esencím těch, kteří zde byli - a ti jsou stále skuteční.
:)

P.S. Nezačal si náhodou pochybovat o tom, co tě učili Tomášovi?

Mně připadá, že je zatím nikdo nenahradil. Byli zřejmě zcela vyjímeční. Máš k nim spojení?


T:

armin píše:
To rozdělení hadů má jistě nějaký smysl.
Lze překročit hranice vlastní osoby tak aby došlo ke spojení ne vlastních hadů v sobě, ale ke spojení opačně nabitých hadů mezi dvěma jedinci?


Tímhle tématem jsem se asi 10 let tak intenzivně zabývala, že jsem si dokonce k tomu spojení namalovala obrázek. Začlo to tím, že tenkrát můj nový známý nezbytně chtěl, abych si přečetla knihu od Jesse Stearna: Soulmates. Sám už ji neměl a kniha byla rozebraná, ale on na tom trval...Kdybych byla bývala tušila, kam to všechno povede, tak bych asi utekla. :koukam: :? :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1967
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: ROZHOVOR - z Inspiruj

Nový příspěvekod Tara » stř 03. říj 2018 8:59:33

honzam píše:
Úplně to pustit není v mých silách. Vlastně do toho celou dobu nijak nezasahuji a hlavně to pozoruji.


armin píše:
Pozorovat, uvědomovat si je dobré.
Také jsem "zápolil" s jednotlivými stupni ulpívání.
V té intenzivní podobě, když tu kterou oblast probudí hadí síla k absolutní intenzitě, to nejde pustit. Ramakrišna se modlil. Já jsem tomu zemřel. Když to nedokážu pustit, tak raději zemřu. Jinak není žádná svoboda - jen neschopnost se pustit. Smrt já - Smrt sebe přemůže každou závislost. Když není já, už není kdo by byl závislý, kdo není schopen se pustit.
Na život a na smrt je opravdová duchovní cesta. Jinak je to jen náhražka a náplast na reálný život.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1967
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22


Zpět na Tara

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron