Jak by se měl chovat a jak působit probuzený

Aktivní soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Jak by se měl chovat a jak působit probuzený

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. čer 2018 11:51:17

Doufám že většina těch, co to budou číst chápou jaká je to kravina Jak by se měl chovat a jak působit probuzený (podle našich představ), přesto to tu mnozí stále dokola řeší.
Na jiném fóru mne zaujal v tomto smyslu jeden příspěvek, který dost dobře vystihuje působení probuzeného, jak jsem měl možnost to na vlastní duši prožít:

Nepřišel jsem, abych hýčkal vaše ego, abych se choval dle vašich představ, mluvil, jak si představujete. Abych byl uspokojivý a uspokojující. Přišel jsem, abych urážel, zraňoval a dotýkal se. Jen ego může být dotčeno, zraněno, jen ego se může urazit a urážet. Nedělám to záměrně, mým záměrem je láska, ale překvapivě právě láska působí na ego jako útok, jako spalující oheň, jako kat. Láska totiž přináší egu smrt. Kde je láska, nemůže ego přežít. Láska je pro ego jasným poslem smrti. Lidé si idealizují svoji představu, jak se budou cítit vedle člověka, který zažívá božství. Ze začátku většinou dobře, ale v zápětí je člověk přirozeně vtažen do procesu transformace. Je to volání vnitřního nekonečna, aby vyplulo napovrch a je to jasný útok na ego. Meče a šavle jsou venku z pochvy, připraveny sekat hlavy vašim vnitřním démonům, pocitům Já a Moje, prožitkům oddělenosti od všeho živého a od jednoty. Jde o sekání hlav všem pocitům připoutanosti, nesvobody, závislosti. Ego je zde páleno ohňem, topeno v oceánu nekonečna. Je to útok a je to smrt pro ego. Ve skutečnosti s tím nemá nic společného, co dělám, nebo říkám. Jen ten stav bytí, který zažívám, působí automaticky. V okamžiku, kdy vy budete prožívat božství, budete automaticky ovlivňovat lidi kolem sebe. Šíří se to samo a automaticky, jako požár. Lidstvo je v procesu transformace do nového věku, věku lásky, věku bez ega. Ta změna se děje rychle a intenzivně. Takže, pokud se vás něco dotýká, něco vás uráží, oslavujte to, je to známka toho, že vámi protéká milost. Ego je jen utrpení, bez ega je zde jen blaženost. Martin
miroslav

Re: Jak by se měl chovat a jak působit probuzený

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2018 12:06:00

Nemohl by Martin léčit i zde? Zkuste ho pozvat. :)
Návštěvník

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. čer 2018 12:24:18

Je to na inspiruj http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=88&t=3925&start=380

Líbí se mi to jeho pojetí lásky. Že láska není něco, co ukonejší naše sebestředné potřeby a pocity, ale že z pohledu ega je láska nesmlouvavá, nemilosrdná a krutá.
Tedy opakem zamilovanosti a vznášení se na iluzích, což se běžně považuje za lásku.
miroslav

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2018 12:52:36

miroslav píše:Je to na inspiruj http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=88&t=3925&start=380

Líbí se mi to jeho pojetí lásky. Že láska není něco, co ukonejší naše sebestředné potřeby a pocity, ale že z pohledu ega je láska nesmlouvavá, nemilosrdná a krutá.
Tedy opakem zamilovanosti a vznášení se na iluzích, což se běžně považuje za lásku.

No a když se ti to líbí = je ti to blízké, tož bys mohl taky, jako Martin, nejenom o tom psát, ale i praktikovat, ne?
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2018 12:53:57

miroslav píše:Doufám že většina těch, co to budou číst chápou jaká je to kravina Jak by se měl chovat a jak působit probuzený (podle našich představ), přesto to tu mnozí stále dokola řeší.
Na jiném fóru mne zaujal v tomto smyslu jeden příspěvek, který dost dobře vystihuje působení probuzeného, jak jsem měl možnost to na vlastní duši prožít:

Nepřišel jsem, abych hýčkal vaše ego, abych se choval dle vašich představ, mluvil, jak si představujete. Abych byl uspokojivý a uspokojující. Přišel jsem, abych urážel, zraňoval a dotýkal se. Jen ego může být dotčeno, zraněno, jen ego se může urazit a urážet. Nedělám to záměrně, mým záměrem je láska, ale překvapivě právě láska působí na ego jako útok, jako spalující oheň, jako kat. Láska totiž přináší egu smrt. Kde je láska, nemůže ego přežít. Láska je pro ego jasným poslem smrti. Lidé si idealizují svoji představu, jak se budou cítit vedle člověka, který zažívá božství. Ze začátku většinou dobře, ale v zápětí je člověk přirozeně vtažen do procesu transformace. Je to volání vnitřního nekonečna, aby vyplulo napovrch a je to jasný útok na ego. Meče a šavle jsou venku z pochvy, připraveny sekat hlavy vašim vnitřním démonům, pocitům Já a Moje, prožitkům oddělenosti od všeho živého a od jednoty. Jde o sekání hlav všem pocitům připoutanosti, nesvobody, závislosti. Ego je zde páleno ohňem, topeno v oceánu nekonečna. Je to útok a je to smrt pro ego. Ve skutečnosti s tím nemá nic společného, co dělám, nebo říkám. Jen ten stav bytí, který zažívám, působí automaticky. V okamžiku, kdy vy budete prožívat božství, budete automaticky ovlivňovat lidi kolem sebe. Šíří se to samo a automaticky, jako požár. Lidstvo je v procesu transformace do nového věku, věku lásky, věku bez ega. Ta změna se děje rychle a intenzivně. Takže, pokud se vás něco dotýká, něco vás uráží, oslavujte to, je to známka toho, že vámi protéká milost. Ego je jen utrpení, bez ega je zde jen blaženost. Martin

Stejným "nástrojem" je i Ticho. Nečinnost. Pro sebestředné ego je to kat.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2018 14:53:22

miroslav píše:Doufám že většina těch, co to budou číst chápou jaká je to kravina Jak by se měl chovat a jak působit probuzený

No, žádná kravina to není. Tuto otázku dostal Ramana a odpověděl následovně (podle mě nejlépe):

Otázka: Jak se dá poznat, že někdo je schopný být guruem?

Ramana: Podle míru ducha/ uklidnění mysli, kterou jeho přitomnost způsobuje, a podle úcty, kterou k němu cítíte.

miroslav píše: (podle našich představ), přesto to tu mnozí stále dokola řeší.

Je to přesně to, co právě ty individuálně potřebuješ nebo jsi potřeboval. Proto je tvoje představa, jak by se měl probuzený chovat a projevovat, taková.
Návštěvník

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. čer 2018 16:33:26

Návštěvník píše:
miroslav píše:Doufám že většina těch, co to budou číst chápou jaká je to kravina Jak by se měl chovat a jak působit probuzený

No, žádná kravina to není. Tuto otázku dostal Ramana a odpověděl následovně (podle mě nejlépe):

Ramana: Podle míru ducha/ uklidnění mysli, kterou jeho přitomnost způsobuje, a podle úcty, kterou k němu cítíte.

Je to přesně to, co právě ty individuálně potřebuješ nebo jsi potřeboval. Proto je tvoje představa, jak by se měl probuzený chovat a projevovat, taková.

Koukám, že také řešíš představy, jak by měl probuzený působit. Já si o tom žádné představy nevytvářím.
Například Eduard Tomáš ve své přednášce o probuzeném nakonec říká toto:

Zbývá už jen jedna otázka. Má tento moudrý ve tvaru člověka, sám osobně nějaké znamení moudrosti?
Je vůbec takové znamení? Ano je takové znamení. Je právě v tom, že není na něm žádného znamení. Osvícení Osvíceného je právě v jeho neprokazatelnosti, v nevyslovitelnosti. Právě tak znamení. To není žert, to není vtip, ba ani paradox.
To je pravda. Kdo je s to pochopit tato slova, došel daleko.
miroslav

Nový příspěvekod ... » ned 10. čer 2018 16:51:51

Je velmi nesnadné vést rozhovor o poznávání něčeho, co lze dostatečně přesně vnímat (takže je už možné to do značné míry správně rozpoznávat z různých úhlů pohledu, např. pokud jde o to, jak Probuzený v různých situacích jedná) jen na vibrační energetické úrovni, která se už blíží vibrační úrovni Probuzeného - stavu bez ega.

Proč se pokoušet v diskusi komentovat a posuzovat něco, co vnímá ego - osobní já? Trochu to připomíná snahu snové osoby popisovat, co se děje po probuzení ze sna.
...

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2018 17:42:52

"One who has understood one's mystery, as to what is,

that one will not discuss or argue the largeness or smallness of

anybody."

Nisargadatta Maharaj

Ten, kdo pochopil tajemství, kým je,

že je jedním, nebude diskutovat ani argumentovat o velikosti nebo malosti

druhého.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2018 18:26:14

miroslav píše:
Návštěvník píše:

Koukám, že také řešíš představy, jak by měl probuzený působit. Já si o tom žádné představy nevytvářím.
Například Eduard Tomáš ve své přednášce o probuzeném nakonec říká toto:

Co tě přivedlo, že jsi začal chodit k Tomášovým? Protože k nim chodili jiní? Protože byli jako všichni ostatní lidi? Nebo nebyli?
Návštěvník

Další

Zpět na Nalézání