Probuzení

Moderátor: reseek

Probuzení

Nový příspěvekod reseek » čtv 07. čer 2018 9:24:42

Probuzení neznamená, že budete se vším "v pohodě", nebo že už nebudete mít nikdy strach, nebo že budete stále uvolnění, nebo cokoliv, co by mělo být "neustále".

Proč byste přítomný prožitek zatěžovali svými těžkými nároky? Proč byste kladli podmínky bezpodmínečnému a vůbec - čí podmínky by to byly? Proč byste žili podle odvozené, na čas vázané představy?

Naštěstí to, co jste, se nikdy nebude přizpůsobovat žádné představě, jak by probuzení "mělo" vypadat.

Nesčetné vlny stále se pohybující v oceánu bytí nemohou zůstávat "něčím" neustále, protože jsou živé – milují tanec a hru a vynořují se a mizí stejně spontánně, jako vznikly, nezanechávají za sebou žádnou stopu – a toto poznání je počátek obrovské úlevy kosmických rozměrů pro vyčerpaného hledače "dalšího zážitku".

Život nemusí odpovídat představě o tom, jaký by měl být, a proto je ve svém nejhlubším jádru tak pokojný.

Jednoduše v něm není žádné přání, aby současný prožitek byl jiný, než právě je. Je zde pouze toto – přítomné, úplné, prázdné a plné. Ale touto vrozenou dokonalostí není myšlena lhostejnost a apatie. Právě naopak!

Je to spíše živoucí postoj, způsob bytí či vidění. Bez ohledu na to, co v přítomném prožívání vyvstane – myšlenka, pocit, emoce – nezáleží na tom, jak silná nebo neočekávaná, jsou tito návštěvníci v nás vítáni jako milované a neoddělitelné vlny nás samotných.

Kdo se potká se "stínem", nepochopenou "temnou stránkou" života, těmi vlnami nás, které nejsou samy o sobě negativní nebo hříšné nebo temné, pouze zanedbané a opuštěné a toužící po domově? Kdo se chce potkat se sirotky života?

Je to takové úleva, znát sebe v hlubší rovině jako domov pro ty osiřelé části zážitků, o kterých jsme si vždycky mysleli, že by "měly" zmizet.


Jeff Foster
http://www.lifewithoutacentre.com/books ... e-you-are/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 163
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Probuzení

Nový příspěvekod reseek » čtv 07. čer 2018 14:40:40

Mnoho lidí věří, že by měli neustále „pozitivně myslet“ a že tím se jim podaří ubránit se negativním myšlenkám. Možná se kdysi ve svém životě ocitli v krizi teď se chtějí vyhnout všemu negativnímu ze strachu, aby znovu „nesklouzli“ do negativního pohledu na svět. Proto všechny takové myšlenky popírají nebo potlačují a soustředí se výhradně na ty pozitivní.

U některých lidí to po nějakou dobu celkem dobře funguje, přesto se jednou tyto popírané nebo potlačované myšlenky a pocity opět vynoří napovrch, ať už jakýmkoliv způsobem.

Z knihy Kurta Tepperweina "Sebeléčba"
https://www.kosmas.cz/knihy/139079/sebelecba/

Duchovní představy a klišé jako „Žádné já neexistuje“, „Toto není mé tělo“ nebo „Dualita je pouhá iluze“ mohou být prostě jen nová přesvědčení, kterých se budeme držet, nové způsoby, jak se vyhýbat životu a odstrkovat od sebe svět.

Jeff Foster
"NEJHLUBŠÍ PŘIJETÍ - Radikální probuzení v běžném životě"
https://www.kosmas.cz/knihy/241699/nejhlubsi-prijeti/


Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 163
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Probuzení

Nový příspěvekod reseek » stř 13. čer 2018 20:35:01

Eckhart Tolle: Nesnažte se být duchovní člověk

Lidé, kteří mají největší problém s myšlenkami, jsou ti tzv. duchovní lidé. Vidí sami sebe, nebo jsou ostatními viděni jako duchovní osoby, musejí žít své role.

Musejí žít role duchovních lidí. Často říkají:

„Ne, já nemám špatné emoce, já jsem pozitivní člověk.“

Vše, co by vás mělo ohledně myšlenek zajímat je vaše povědomí o nich. Dovolte jim projít.

Pak už nad vámi nemají takovou moc, protože v každé myšlence, která vám projde hlavou už nehledáte své já. Není to to, kdo jste. Jsou to jen myšlenky. Jestli vám 2 hodiny hlavou procházely špatné myšlenky, tak to z vás nedělá negativního člověka, znamená to jen, že tzv. špatné myšlenky procházely vaší hlavou a vy je pozorujete.

Jakmile je necháte být, vzniká kolem nich hlubší prostor. Myšlenky jsou jako mraky plující po obloze, nemusíte se každou z nich nechat táhnout. Nechte je jít.

http://www.prvopodstata.com/2015/12/24/ ... #more-5205
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 163
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58


Zpět na Re-seek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků