Jaké energie na nás teď působí?

Moderátor: reseek

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » čtv 14. čer 2018 14:04:41

14.6.
Slunce v Blížencích seskvikvadratuře k Marsu ve Vodnáři

K dispozici je spousta energie. Možná se chcete postavit za to, v co věříte, něco iniciovat, bojovat za to, co je správné, nebo jít za tím, co chcete, ale dnešní aspekt může být nestálý a má tendenci přesvědčovat víc, než je nutné.

Někdy to není vnější aktivita, co je nutné, ale ta vnitřní. Než zaútočíme, zkontrolujte, kterým směrem fouká vítr. Podívejme se, co vesmír přináší naším směrem. Otevřeme oči.

https://www.facebook.com/LuaAstrology/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » pát 15. čer 2018 20:03:06

Pátek 15.6.

Velký vodní trigon - Luna v Raku v trigonu s Jupiterem ve Štíru a s Neptunem v Rybách, opozice Merkura v Raku se Saturnem v Kozorohu, opuštěné Slunce v Blížencích i Mars, Venuše kvadrát Uran, večerní přetlaková atmosféra za opozice s Plutem

Pátek přinese několik protichůdných energií. První část dne bude emocionální rovinu dotvářet vodní trigon, v čele s pocitovou a obětavou Lunou v Raku v aspektu s Neptunem v Rybách a s Jupiterem ve Štíru. Tato kombinace dodá první části dne dostatečnou senzitivitu, psychologickou hloubku i umělecký nádech.

Praktickou a možná i skeptickou rovinu zaměřenou na výsledky ovšem vytvoří opozice Merkura v Raku se Saturnem v Kozorohu - disciplinovaná, ale nepříliš nadšená nebo rozjásaná kombinace, spíš uzavírající než otevírající obzory, někdy vedoucí dokonce k pesimismu nebo pochybám.

Další zásadní rovinou pak bude kvadrát společenské, individualistické a hrdé Venuše ve Lvu s Uranem v Býku - může do vztahů vnést odcizení, potřebu nezávislosti a také trochu toho egoismu. Venuše ve Lvu má zkrátka ráda chválu a Uran v Býku si je také dobře vědom svých potřeb a priorit.

Luna v Raku, spíš plachá a ostýchavá (navíc za současného postavení Merkura) tak může zůstávat v rovině snění nebo nedostatečného komunikování vlastních potřeb, intuitivní vhled by měl být ale přesto vynikající a blokovaný snad jen skeptickým postavením Merkura.

Páteční odpoledne a večer za opozice Luny s Plutem a s černou lunou pak může přinést i chvilky napětí, emočního přetlaku, potřeby mít věci perfektně pod kontrolou a někdy i workholismu.

Pozor na extrémnější emoce za Luny v Raku v opozici s černou lunou v Kozorohu během pozdního pátečního večera a noci.

https://www.facebook.com/reflexivniastrolgie/Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » sob 16. čer 2018 8:55:21

Sobota 16.6.

Měsíc ve Lvu:
Naše hodnoty a touhy nemusí být naplněny podle očekávání. Nepřeceňujeme své síly ani vkus, natož svůj vliv na okolí.

Spolupráce může být vzácná. Měsíc se dostane do spojení s Venuší, která má opozici na Mars. To, co chceme prosadit, nemusí mít náležitý ohlas. To, co budeme chtít projevit, nemusí dopadnout na úrodnou půdu. Radou je na nic netlačit a hlídat si chvilky, kdy začneme dominovat, či se až příliš vůči někomu vymezovat.

http://www.transformotor.cz/wp/horoskop ... yden-2018/

Merkur opozice Saturn: To je detektivní postavení. Jste rafinovaný protivník v hádkách, jelikož znáte své záměry, dokážete sami sebe ospravedlnit jakousi pragmatickou filozofií, že účel světí prostředky...

http://www.romanhynek.cz/astrologie/aspekty/152.htmObrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » ned 17. čer 2018 9:23:56

Neděle 17.6.

Luna ve znamení Lva přinesla velkolepou atmosféru. Už v sobotu se nic nedělo jen tak a klidně potichu. Přišel čas velkých gest, rozmáchlých pohybů a také trochy toho přehánění.

Luna se v neděli dostává do kvadrátu s Jupiterem a tak to přehánění bude opravdu přehnané. Tak jak jsou všechny aktivity, které jsou řízené Lunou ve Lvu otevřené a upřímné, tady v neděli se objeví i postranní myšlenky, prázdná gesta a simulované úmysly. Hlavně být viděni, dobře ohodnoceni. Často to může být docela průhledné a hloupé chování. Vyniknout za každou cenu.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/


Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » pon 18. čer 2018 8:19:45

Pondělí 18.6.

... Luna dopoledne vytvoří kvinkunx s Chironem a tak budeme trochu netrpěliví. Bude tak lepší si od toho opravdu důležitého udělat malý odstup a nevrhnout se do záležitostí hned po hlavě.

Večerní kvinkunx Venuše s e Saturnem v Kozorohu a současně trigon Luny již v Panně také s tím milým pánem Saturnem vytvoří zajímavé situace. Možná bychom je mohli pojmenovat jako Potvrzení, Porozumění (systému, pravidlům, tomu, proč je něco tak a ne jinak) a charakterizovat jako zklidnění. Možná i splnění nějakého realistického přání se vejde do systému, tak proč nezkusit a o něco se nepokusit?

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » úte 19. čer 2018 14:36:35

Úterý 19. června

Luna opozice Neptun
vnáší nerealistickou notu do vašich představ a praktické záležitosti zahaluje mlhavými a nejasnými konturami.

http://www.romanhynek.cz/astrologie/aspekty/120.htm

Luna představuje schopnost prakticky se přizpůsobit prostředí, Neptun rozpouští staré struktury a uvádí menší systém do souvislostí systému většího, jejich vzájemný vztah je pak spojen s vysokou citlivostí (hypersenziivita) a imaginací. Nebezpečí tu představuje sklon podléhat kolektivnímu psychismu až do ztráty "soudnosti".

http://www.astrologie.cz/forum/html/f3121d.htm

Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » čtv 21. čer 2018 9:11:11

Čtvrtek 21.6.

Venuše opozice Mars

Z astronomického pohledu tvoří Venuše a Mars komplementární dvojici, nacházející se z jedné a druhé strany Země. Protože jsou to planety Zemi nejbližší, představují symbolicky nejintimnější faktory lidské osobnosti: nejbezprostřednější a nejspontánnější vyjádření lidské povahy. Mezi těmito planetami existuje hluboká vzájemná spojitost, která neustále dává člověku míru nejhlubších, nejosobnějších přímých odpovědí na všechno, co potkává v životě, ať je to kdokoliv a cokoliv. Přes tyto planety jedinec nachází svou sebemotivaci a na základě tohoto faktu vytváří svou osobní normu.

V pozitivním případě je opozice mezi těmito dvěma planetami symbolem emocionální objektivity; ale v negativním případě může rovněž odhalovat stav emocionální slepé uličky, nerozhodnosti nebo konfliktu mezi touhou a vůlí jednat. Může označovat neschopnost mobilizovat dostatečné množství energie pro to, aby člověk dosáhl toho, po čem obrovsky touží.

http://www.astrologie.cz/texty/cykly/mv ... 5%A1e-Mars


Obrázek


Ve čtvrtek ve 12 hodin 8 minut SELČ vstoupí Slunce do znamení Raka, čímž nastane Letní slunovrat
http://www.infomet.cz/index.php?id=chat ... typ=clanek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » pát 22. čer 2018 8:05:59

Pátek 22.6.

Lilith – Luna

Jejich vztah (aspekt v horoskopu) vypovídá o vnitřním poměru bílé (mateřské, vyživující, tvořivé, pečující) a černé (silové, mocenské, destruktivní, bojové) ženské energie...

•Kvadratura symbolizuje tu fázi učebního procesu, kdy černá (tvrdá, nekompromisní) síla převažuje, ale nezralým způsobem; neumí být dosud s bílou polaritou v souhře. Je to jako když dostaneme novou zbraň, ale teprve se s ní učíme zacházet.

http://lilith-prakticky.blogspot.com/20 ... ktech.html


Luna kvadratura Lilith
v 11:54

Obrázek

http://astrologie.najdise.cz/aktualni-p ... smer=vpred

Merkur v Raku v opozici na Pluto v Kozorohu

Pozorně sledujte své myšlenky, zvláště pokud máte sklon myslet v extrémech. Absolutní pravdy nemusí být stejné jako osobní pravdy. Ustupte od her a manipulativní konverzace, které cloumá vaším srdcem, ale udržujte komunikační spoje otevřené, pokud můžete. Hluboký psychologický pohled je možný, když se přestanete bránit. Rozdíly v názorech nejsou hrozbou.

Když lidé soupeří o moc, slova se mohou stát zbraněmi. Použijte svůj hlas jako kreativní sílu pro dobro. Fixace na myšlenky nebo urážky pohlcuje cennou energii. Zůstaňte soustředění, aniž byste byli posedlí. Pokud shledáte, že jste roztržitější než obvykle, zvažte, kde možná bráníte změně. Posílení pochází z upřímnosti. To, co je nyní řečeno, může mít hluboký a trvalý dopad. Vybírejte slova moudře.

https://www.facebook.com/LuaAstrology/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » sob 23. čer 2018 8:08:28

Merkur opozice Pluto (22. - 24. 6.)

Přesilová hra

Je to dobrý den pro možnost dostat se na dno jakýchkoli problémů, ať už v partnerském vztahu, nebo v nějakém jiném setkání mezi vámi a jinou osobou. Nebo můžete se zapojit do intelektuální střetu vůlí s jinou osobu. Někdo se může dnes pokusit velmi tvrdě vás přesvědčovat o nějaké pravdě, kterou byste raději nepřijali, nebo to můžete vy dělat někomu jinému. Může to probíhat oběma způsoby. Buďte velmi opatrní při těchto pokusech někoho přesvědčit, protože se může to stát základem velmi podvratného, doutnajícího konfliktu mezi vámi a oním člověkem. Může být velmi těžké přenést takovou konfrontaci ven do otevřeného prostoru, kde oba dva můžete otevřeně projevit svoje rozhořčení. A může se stát, že tam není vůbec žádné skutečné rozhořčení, ale jen že jeden z vás se snaží uspět v přesilové hře ´kdo s koho´.

https://www.astro.com/cgi/hk.cgi?lang=e ... sp=1;hnx=1


Luna se pohybuje znamením Štíra a Merkur je v Raku v opozici s Plutem (to ve znamení Štíra, jak známo, vládne) v Kozorohu.

Naštěstí je Luna v příznivém trigonu se Sluncem v Raku a tak se nám povede po jistě době nejen uklidnit, uchlácholit, ale také si vzpomenout na příjemnější a lehčí stránky života.

Nezbývá než se naučit pracovat se svými city a emocemi. Zvládneme-li to, svět se ukáže i z té hezčí stránky a zásobí nás řadou pocitů jako je sounáležitost, sdílení, pochopení, možná i splynutí, v nějakých jednodušších podobách jistě.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » ned 24. čer 2018 8:34:03

VÍKEND 23. A 24.ČERVNA

Nehřešte slovem!

I když to vypadá skoro navlas stejně, jako jedna ze čtyř dohod, pokusím se popsat, o co v případě astrologie skutečně jde. Máme před sebou období, které je, co se komunikace týče, spíše nepřímé, založené na emocích, vzpomínkách, vnitřních pochodech. Vlastně nekomunikujeme bezprostředně o tom, co je tady a teď, z hlediska racionality, ale z hlediska emocí. Tyto emoce nás ale mohou svádět z cesty a dávat nám směr, který není úplně optimální.

Dám příklad, někdo nás něčím naštve. Prvotně je to hlavně proto, že onen dotyčný zahraje na nějakou naši strunu programu, který vznikl ještě za našeho dětství, kdy nás nějaká situace, emoce, či osoba nějak naštvala. Prostě se nám něco dávného připomene. Většina z nás samozřejmě nepozná, že reaguje na minulost a ne na přítomnost. A protože si tyto bolestivé emoce máme tendenci spíš hýčkat, než abychom s nimi něco dělali, nějak je transformovali, samozřejmě se nám připomínají i dnes. Naše reakce je automatická - okamžitě to popřeme, uzavřeme se a odstřihneme od emocí, především proto, aby nás to ZASE nebolelo, a to, co uděláme, je, že to onomu nebožákovi takzvaně nandáme i s úroky. Nejen, že mu to "vrátíme" (i když ve skutečnosti není co), ale ještě si přisadíme. Vnímáme slabosti druhých lidí mnohem lépe, než ty svoje, takže svá jedovatá slova namíříme přesně na místo, kde mohou škodit nejvíc. A tyto hříchy slovem aplikujeme všichni na všechny a udržujeme tak koloběh při životě.

Nehřešit slovem znamená uvědomit si, co to vůbec znamená, že hřešíme, odkud se to v nás bere, a znamená to zastavit, přerušit onen koloběh. Budeme se muset otevřít a připustit si, že jsme někde uvnitř zranění, odmítnutí. Budeme si muset připustit, že jestli nás někdo někdy nazval například hlupáky, co nic neví a neumí, tak to svědčí především o něm, nikoliv o nás. Jakmile si toto poléčíme, pak se může stát zázrak, a to konkrétně takový, že zjistíme, že naše slova mohou i léčit.

Další zajímavý vliv těchto dní - uvědomit si, že život se neustále vyvíjí, pohybuje se, nikdy není hotový, dokončený, a tudíž i náš vlastní život je neustále v pohybu. Nemusí to být chaos ani nejistota, stačí, když budeme vnímat propojenost života jako takového, myšleno zde, na Zemi, a života našeho. Nejsme odděleni. Tak jak dýcháme my, svými plícemi, tak dýchají i stromy, jen v mnohem delším časovém horizontu, jeden jejich "nádech" je za jeden den. Dokonce i kámen má velmi bohatý život, který se navíc do jeho krystalické mřížky ukládá. Viděno optikou miliardy let, bychom mohli vidět, jak se kámen mění, žije, pulsuje. Vnímejme onu pulsaci života, ať už je v jakémkoli rytmu, nesnažme se mu porozumět hlavou, spíš se na něj jen napojme, instinktivně.

https://www.facebook.com/horoskopy.nad. ... 3w&fref=nf
Horoskopy nad šálkem čaje

Co tu podrážděnou atmosféru vyvolává?
Kvadratura Slunce s Chironem, opozice Slunce k Saturnovi a další nesouladné aspekty - kvadratura Jupitera s Venuší, která je navíc v (naštěstí pomalu slábnoucí) opozici s Marsem, a opozice Merkura s Plutem a s Lilith. Martova opozice k Venuši je posilována i konjunkcí obou planet s karmickou osou - se severním a jižní lunárním uzlem. Velký vodní trigon má za následek, že sebeobranné a agresivní reakce se s velkou intenzitou vynořují z bezbřehé oblasti nevědomí.


Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 182
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

PředchozíDalší

Zpět na Astrologické informace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron