Jsme vybaveni si s touto pozemskou dimenzí pohrát

Moderátor: Jari

Re: Jsme vybaveni si s touto pozemskou dimenzí pohrát

Nový příspěvekod Jana » pát 14. črc 2017 7:38:04

Jari píše:Jsme vybaveni si s touto pozemskou dimenzí pohrát. Máme velmi dobré, mocné a účinné nástroje. Jsme vybaveni celou škálou citů a vlastníme nejdokonalejší počítač - mozek.

Ptáme se po smyslu života a nakonec nechceme nic jiného, než se cítit naplnění a spokojení. Tato touha v nás vyvolává řadu představ a většinou, představ velice mylných. Protože všechny cíle nás okamžitě zasytí a znudí. A my musíme nakonec zjistit, že splnění vlastního cíle je berlička, která nedává rozřešení toho, co trvale chceme a po čem toužíme. Můžeme vlastní život prožít vášnivě a naplno. A můžeme ho prožít v polomrtvém stavu. Záleží, co si sami dovolíme....

Jsme odsouzeni prohrát jen v iluzi oddělené individuality, ale to, co skutečně jsme, nemá šanci prohrát a ani vyhrát. Je možné prožívat život v mrákotném snu o osobních vítězstvích, kterých lze dosáhnout a prohrách, které tato vítězství sebou nutně přinášejí, a je možné, aby se ten osobní sen mysli rozplynul a bylo tu jen vychutnávání přítomného okamžiku se vším, čím je, bez osobního vztahování.

Získáme obrovské bohatství a jeho ztráta nás vrhne do opačné polarity a my utrpíme drtivou porážku. Nebo se intenzivně zamilujeme a rozchod nás brutálně zasáhne. Je zde i jiná možnost. Nastavíme obranné valy. Najdeme si poněkud nudné zaměstnání a naše výpověď bude lehce zvládnutelná. Nedovolíme si oddat se plně partnerovi, nebudeme mu věřit a následný rozchod zvládneme bravurně. Vždy volíme variantu vyhnutí se strachu z velké ztráty před intenzivním zážitkem. Pár lidí nás zklame, opustí a zradí a my se uzavřeme do ochranářské ulity téměř bez života. Mluvím o vášni k životu.

Je možné jako Siddhártha dospět k poznání, že neexistuje ve vnějším světě nic, co by mohlo přinášet trvalé uspokojení, štěstí, životní naplnění, je možné jít cestou odříkání.

Obrázek

A je možné i tohle vzdát, otevřít se životu a umožnit tak, aby tady bylo poznávání toho, co v nás bylo vědomé ještě dříve, než jsme cokoliv věděli.

Nikdy se nesnažme někoho vlastnit. Nikdy neprojektujme naše vlastní, vysněné představy do toho druhého, protože tím ohrožujeme jeho vlastní cestu a nakonec nevíme, zda se on chce stát součástí našeho velkolepého plánu. Všechny cesty musí zůstat volné a všechny odbočky otevřené. A pokud někdo, na kom nám tolik záleží odbočí, neodchází, je stále zde a fyzická nepřítomnost není důležitá. Vždyť i jeho přítomnost je pouhým odrazem v našem mozku, stejně jako vzpomínka na něho.

Nikdo nás nemůže na naší vlastní cestě postrkovat, poponášet, podpírat. Máme vlastní nohy a vlastní nástroje. Jen my sami si vytváříme svůj svět, své místo v něm a jen my sami sklízíme ovoce naší přítomnosti. Přesto lidé tak rádi vstupují do různých forem otroctví, závislostí a připoutaností. Zbavují se toho nejcennějšího co mají, sami sebe. My nemůžeme ve svém životě potkat nikoho jiného, než nás samotné a to je zřejmě jediným smyslem naší současné existence.


Cesta skrz představu pomíjivého nikam nevede, je sama pomíjivá. Osvobození je možné jen skrz poznání toho věčného, které je v nás všech stejné.

Probuzený, když zve do Srdce, nabízí to nejhorší, co lze z pohledu iluze oddělenosti nalézt. Nabízí smrt iluze individuality.

Ale tahle smrt je tím nejlepším, co lze ve skutečnosti nalézt.

VSTUP DO MÉHO SRDCE VE SVÉM NITRU.
NENÍ MÍSTA, NENÍ STAVU VĚTŠÍ LÁSKY, KRÁSY A RADOSTI!


Tuhle lásku, která zve naši mysl dál dovnitř do hloubi poznání, kým jsme, mysl nepřežije. Vrací se do svého zdroje. Do místa, kde jsme se nikdy nerozdělili.

Vrací se Domů.

Proto tolik štěstí, lásky, blaha.


Člověk, který poznal sám sebe nepotřebuje své okolí. Pokud se rozhodne, vezme si sám. Před vlastní smrtí pohlížíme pouze do své tváře, naše naplnění je jen z našich skutků a naše plnost je důsledkem nás samotných. Kupovat si přízeň okolí je jidášskou mincí a zrazujeme sami sebe. Dar, který opustí naše ruce a naší mysl je skutečným darem. Láska, která vyvře z našeho srdce a jde jen jedním směrem je skutečná láska....

Jen naše vlastní síla, vyrovnanost, rozkoš a živost naplní jiné lidské bytosti.....


:)

Keep your mind inside your Heart.
This is Love, Freedom and true Life!

~ Mooji,
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10767
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Zpět na Jari

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků