Co může pomoci

Moderátor: Pelvan

Co může pomoci

Nový příspěvekod Jana » stř 19. srp 2015 18:51:42

Pelvan píše:Ahoj

Pokud někde zaslechnu nějakou teorii o bezchybnosti a dokonalosti, tak jsem ihned velmi ostražitý.
Je třeba se smířit s faktem, že všichni jsme omylní a chybující. Všichni, tím myslím úplně všechno na tomto světě, co je stvořené nabo zrozené.
Kdo tvrdí opak, tak lže už v tom okamžiku tvrzení své nebo obecné perfektnosti a bezchybnosti.
Chyby a omyly jsou cestou ke zdokonalení jenom za předpokladu, že jsou tyto jako chyby a omyly také rozpoznány; jinak je to dialog nikam nemířící a točící se v kruhu a tudíž i zbytečný.
S věcmi nestvořenými a s bytostmi nezrozenými se nezabývám, je to mimo moje schopnosti s takovými elementy komunikovat.


Dokonalost toho, kým skutečně jsi, Tě nezajímá, ale možná je tohle to, co by Tě mohlo zajímat.

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 11097
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co může pomoci

Nový příspěvekod Pelvan » stř 19. srp 2015 21:03:46

Ahoj Jano

Dokonalost nebo celistvost nebo úplnost skutečnosti (je jedno jak to nazveme) neznamená, že ta skutečnost je bezchybná. Alespoň mně ta současná skutečnost bezchybná nepřipadá.
Stejně je to i s námi, jako s herci v této skutečnosti. Jsou lepší herci a horší herci, ale nejsou podle mne dokonalí herci.
Děkuji za to video, zkouknu ho později.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 944
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co může pomoci

Nový příspěvekod Pelvan » pát 21. srp 2015 20:15:59

Ahoj

Nepřipadají mi ty informace Teal Scott nějak moc odlišné od toho, co píši já. Samozřejmě je video (dělá to ta TS pěkně) pro dnešní lidi stravitelnější než nějaký písemný traktát. Zkopíroval jsem sem dolů svoje zdravotní resumé z vlákna od ryunina.
Na co jsem ve svém výčtu zapomněl a co ona ve videu uvedla, je potřeba získávání vitamínu D ze slunce, to je v tom videu velmi pěkně uvedené.
A prospěšnost pití horké vody jsem také nezmínil, i když jsem o tom věděl (pijí ji prý číňané), ale neuměl jsem ji zdůvodnit těmi záporně nabitými jonty.

"Asi takhle.
Nemoc těla je informace pro nás, že něco děláme špatně. Pokud se chci uzdravit, musím něco ZMĚNIT. Pak nastane otázka: CO MÁM ZMĚNIT, ABYCH SE UZDRAVIL?
Pokud tuhle posloupnost člověk nepochopí, tak se chová pořád stejně (v té stejnosti je někde schovaná ta příčina vzniku nemoci, nějaký náš špatný vávyk) a navíc je člověk tou nemocí omezený ve svých aktivitách a tím se tělu ještě zhoršují jeho životní podmínky, protože tělo aktivitu potřebuje s odpočinkem pravidelně střídat. Jenom odpočinek je pro tělo zničující.

Pokud si chcete něco přečíst o rakovině a infarktech (tyhle nemoci nás kosí asi nejvíc) přečtěte si knihu "Nespěchejte do rakve".

Jenom zkráceně k těm zde popisovaným rychlým koncům, kterým se moc nedivím. Rakovina je projev překyselení organizmu stejně jako zánět, je to upozornění, že něco děláme špatně. Překyselení má několik příčin, napočítal jsem čtyři příčiny: Je to náš nutriční režim (jídlo a pití), náš pohybový režim, naše dýchání a naše psychika.

Protože zánět má stejnou příčinu (překyselení) jako rakovina, budu popisovat, co se dělo mně po propuknutí zánětu žil.
Nevěděl jsem příčinu té nemoci a to byl pro mne šok, stejně jako nemoc sama, takže moje psychika šla do háje.
Byl jsem ve stresu a tím se stalo moje dýchání rychlejší a mělčí, takže moje dýchání šlo také do háje.
Nemohl jsem se pro bolest skoro hýbat, takže šel i můj pohybový režim do háje.
Jenom jídlo a pití jsem nějak udržoval v lajně. Dovedu si ale představit, že lidé, kterým jde všechno do háje začnou ze stresu například mlsat sladké nebo popíjet limonády či kafovat.
Na základě špatné psychiky, špatného dýchání a mála pohybu se moje imunita prudce snížila a dostal jsem chřipku jako trám, fakt hustou. Kdybych něco nezačal dělat jinak, tak by byl ze mě lazar a mohl bych skončit dost špatně a to je zánět žil proti rakovině ještě brnkačka.
Právě u toho kafe jsem začal něco měnit k lepšímu. Po kávě mě noha bolela víc, byl to signál mého těla: TOHLE DO MNĚ NELEJ! Nemoc je pro nás zdroj informací, nemocné tělo je ráznější ve svých sděleních než tělo zdravé. Přestal jsem tedy kávu pít a trochu jsem si tím zlepšil svůj pitný režim.
Nemohl jsem se moc hýbat, ale jako zběhlému jogínovi mi bylo jasné, že asány dělat mohu, hlavně ty s obrácenou polohou těla. A tak jsem si zlepšil svůj pohybový režim.
Při tom cvičení jogy (vypadá to hrozně, ale mám při tom nohy vzhůru) jsem začal trénovat plný výdech a zlepšil jsem si tak svůj dýchací režim.
Pracoval jsem na své psychice podle vzoru Jana Zahradníka Havelky a po čase jsem se se svojí nohou a smířil jsem se také s tou celou svojí situací.
Tak zhruba po měsíci jsem se už cítil celkem dobře, ale ty první týdny byly pekelné, dokud se ta bolest nezačala zmenšovat. Pak už to šlo. Důležité pro mne bylo začít něco dělat jinak a vytrvat v tom (samozřejmě na základě pozitivní reakce těla).

Vzpomínám si na dva svoje známé, kteří umřeli na rakovinu dost rychle. Mohu se jenom dohadovat, proč umřeli oba tak rychle, ale jednoho podobného rysu jsem si u nich všiml.
Jeden známý byl opravdu srdečný a obětavý člověk. Pak dostal rakovinu a v nemocnici rychle umřel. Jeho manželka mi pak vyprávěla, jak ho v té nemocnici všichni spolupacienti milovali, protože o ně projevoval upřímný zájem. To může být problém, starat se příliš o druhé, když já sám mám na kahánku.
Ten druhý známý byl velmi pracovitý a zručný řemeslník. Dostal rakovinu a místo toho, aby se soustředil na její léčení, tak dál pracoval pro druhé. Dělal to sice pro peníze, ale princip byl stejný jako v tom prvním případě. Staral se více o potřeby druhých než o ty svoje.
Někdy je asi určitá zdravá míra sobectví a zaměření se na sebe a na svoje potřeby sebezáchovná."
Jo a zapomněl jsem dodat, že oba kouřili - pořád, až do konce.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 944
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co může pomoci

Nový příspěvekod Jana » sob 22. srp 2015 8:47:58

V tom videu mě zaujala řeč o míře bolesti, která je tím intenzivnější, čím je v nás větší rozpor s tím, co to postižení přináší.

Shodou okolností měl manžel zrovna puštěnou nějakou reportáž z druhé světové války, kde bývalý voják vzpomínal na to, jak byl raněný, jak viděl, že má roztržený rukáv, jak viděl krev, ale necítil vůbec žádnou bolest. Teal Scott v tomhle videu něco takového popisuje. Mluví o tom, že pro vojáky za války bylo zranění možností úniku z toho válečného pekla, proto bolest nijak zvlášť neprožívali, zranění bylo pro ně propustkou domů.

Ale když je podobné postižení prožívané v rozporu s tím, co chceme, tak je bolest veliká.

Docela mi to připomnělo, jak jsem jednou před Vánoci nestíhala, byla jsem na interně, volali z chirurgie, jestli bych tam mohla ještě skáknout a jak jsem se tam rozeběhla, tak mi na linu uklouzla pantofel a já se tak rozplácla, že mě odvezli na vozejčku na úrazovku. A najednou se objevila osvobozující informace, že nemusím stíhat vůbec nic. Ta bolest jako by tady byla a nijak extra se mě nedotýkala, zato v tom bylo vědomí tak nesmírného blaha a štěstí :D , které jsem si před tím v tom fofru nestíhala vůbec uvědomovat a možná to bylo ještě umocněné tím vysvobozením z toho, co "musím" stihnout.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 11097
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co může pomoci

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. srp 2015 17:24:18

Pelvan píše:Jo a zapomněl jsem dodat, že oba kouřili - pořád, až do konce.

To jeden přestal kouřit ve čtyřiceti. a zemřel na rakovinu v 56. Možná, kdyby kouřil dál, tak by tu ještě byl a spořádaně jednou zemřel na nemoc zvanou stáří.
Návštěvník
 

Re: Co může pomoci

Nový příspěvekod Pelvan » ned 25. říj 2015 6:02:27

Ahoj

Tak jsem zjistil, že někdo amputoval začátek této diskuse, což bylo video od Teal Scott poslané sem od Jany.
Nejsem žádný její obdivovatel, ale videa Teal jsou pro mne zajímavá a inspirativní. Na tomto odkazu jsou nějaké údaje (neověřoval jsem jejich pravdivost) o ní:
http://probuzeni.blogspot.cz/2013/02/kd ... scott.html
Bohužel si již nepamatuji, které video bylo amputováno, pokusil jsem se je najít, ale neúspěšně. Není to žádná tragedie, jenom tam mluvila o pití horké vody způsobem, který jsem nikde jinde neslyšel.
Našel jsem jako náhradu jiné její zajímavé video:
Teal Scott: Jak se uzemnit
https://www.youtube.com/watch?v=QYduPvZ ... FDt0cTpJAL
Tady v tom videu mluví o uzemnění, což byl i můj problém při zánětu žil. Zánět žil je vlastně také takový projev neuzemnění člověka. Většinu opatření k uzemnění svého těla, které Teal ve videu zmiňuje, jsem se dozvěděl postupně z jiných kanálů. Tady to mám všechno pohromadě a mám to ověřené vlastní zkušeností, že to funguje. Takže doporučuji ke shlédnutí.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 944
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14


Zpět na Pelvan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků