Co mě napadá

Re: Věčná blaženost - eternal infinite Bliss

Nový příspěvekod vostalpetr » pon 01. črc 2019 16:23:38

jsem Šiva – Pravda, Světlo, Vědomí a Blaženost.

To já taky,

navíc jsem ještě tvořitel, ničitel a tanečník...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 01. črc 2019 16:37:22

vostalpetr píše:
jsem Šiva – Pravda, Světlo, Vědomí a Blaženost.

To já taky,

navíc jsem ještě tvořitel, ničitel a tanečník...

Je to krásná hra na tvoření a ničení z věčného, které se nemění.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostalpetr » pon 01. črc 2019 16:53:00

No jo,

todle jsem praktikoval už na pískovišti s kyblíčkem, lopatičkou a pískem..
vostalpetr

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 01. črc 2019 17:02:50

Obrázek
Návštěvník

Nový příspěvekod vostalpetr » pon 01. črc 2019 18:41:35

Chtělo by to ovšem nákou bábovku,

no von někdo nákou určitě uplácne...
vostalpetr

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. črc 2019 4:43:59

Mohla by být taková?

Obrázek
Návštěvník

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. srp 2019 5:00:57

Návštěvník

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Bubla » stř 28. srp 2019 7:18:55

Nechoďte na přednášky, už jich bylo dost. Nečučte na oduševnělá videa, už jich bylo dost. Choďte na přednášky sebe sama, a pušťte z hlavy všechny ty opečovávané artefakty. Zkoukněte filmy o sobě, v sobě, teď.. a ušetřte čas a peníze na důležitější a prospěšnější věci.
Bubla

Re: Co je peklo? Co je nebe?

Nový příspěvekod Jana » stř 28. srp 2019 14:14:17

Bubla píše:Ale je to o rovině vědomí a škála je široká. V nekteré z nich existuje jen "venku", v jiné jen "uvnitř", v další vně i uvnitř. A v další z miliónu něco mezi. Milión pocitů - milion rovin...

V projekci mysli se jeví vědomí jako nekonečné množství možností existence, při prohlédnutí iluze mysli je Vědomí stále stejným Bytím, je to stále stejná sat-čit-ánanda.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Bubla » stř 28. srp 2019 14:25:05

Pravda, jen si jestě odmyslet ta jména. Kterymi to pojmenováváme. Sice už nebude o čem mluvit, ale zakladní smysl bude splněn. Než se vynoří potřebnější smysl, i když ne stěžejní, mluvit o tom...
Bubla

Nový příspěvekod Jana » stř 28. srp 2019 14:35:05

Bubla píše:Pravda, jen si jestě odmyslet ta jména. Kterymi to pojmenováváme. Sice už nebude o čem mluvit, ale zakladní smysl bude splněn. Než se vynoří potřebnější smysl, i když ne stěžejní, mluvit o tom...

Bublo, máš moc pěkné jméno. Učím se vybublat párou do kapučína pěnu z mléka. Krásně to bublá, ale pěna ne a ne být kvalitně hustá bez velkých bublin. No a kouknu na Poradnu a tady Bubla.

:)

Jinak je možné i "probuzení do sna", kdy tady je svět, mluvení a všechno možné a vše je zároveň tím, co sat-čit-ánanda.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Bubla » stř 28. srp 2019 15:35:22

Jana píše:
Bubla píše:Pravda, jen si jestě odmyslet ta jména. Kterymi to pojmenováváme. Sice už nebude o čem mluvit, ale zakladní smysl bude splněn. Než se vynoří potřebnější smysl, i když ne stěžejní, mluvit o tom...

Bublo, máš moc pěkné jméno. Učím se vybublat párou do kapučína pěnu z mléka. Krásně to bublá, ale pěna ne a ne být kvalitně hustá bez velkých bublin. No a kouknu na Poradnu a tady Bubla.

:)

Jinak je možné i "probuzení do sna", kdy tady je svět, mluvení a všechno možné a vše je zároveň tím, co sat-čit-ánanda.

No dik, zkus to rozbublat brčkem, čím užší brčko, tím jemnější bubliny.
Dobré je se prostě probudit. Kam už a s jakými silami, to už je prostě na osudu...
Bubla

Nový příspěvekod Jana » stř 28. srp 2019 16:46:49

Bubla píše:... zkus to rozbublat brčkem, čím užší brčko, tím jemnější bubliny.
...

Díky Bublo za radu o bublání. Nevím, co by tomu řekly návštěvy, kdybych jim zabublala brčkem do kávy.

:D

Asi raději zůstanu u páry, i když století páry je už fuč,
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Bubla » stř 28. srp 2019 19:39:06

Kdoví? Ve všem je bumerang a vrací se to, pára, brčka i duchovní povědomí...
Na bubliny je mistr spongebob v kalhotách, ten kafe nepije, ale dělá výborný krabí hambáče
Bubla

Re: Procitni a chechtej se

Nový příspěvekod armin » úte 17. zář 2019 21:02:53

Návštěvník píše:Buddha.

Ano. Chodil od učitele k učiteli a nikde nebyl uspokojen.

Poté, co se setkal s mnoha sektami a učiteli, řekl: "To není ono, a proto to provedu sám."

Pak se posadil sám. Seděl sám v meditaci pod stromem Bódhi. Něco se stalo.

Nikdo neví, co to bylo. Ánanda byl první člověk, který přišel do jeho blízkosti. "Co se stalo, mistře? Co jste zažil, co cítíte?"

Nevím z koho je tahle citace, ale je to ukázka, jak se původní poctivé duchovní úsilí dnes postupně ohýbá k obrazu dnešní povrchní mysli (a srdci) většiny lidí.
Buddha prošel několika "sektami" či učiteli - ovládl to, co učili a šel dál. Šel dál díky tomu, co se naučil před tím naučil, v čem se vycvičil a jak se naučil sebeovládání. Ne, že se "něco stalo" (když tak seděl pod stromem bodhi) asi jako když štěstí sedne i na vola, jak si to většina dnešních duchovňáků představuje. Čekají také až se "něco stane" a když se to nestane, tak si vsugerují na základě nějaké rádoby duchovní zkušenosti, že se už "to něco" stalo a začnou "učit" tj. bohužel jen předvádět svoji omezenou "duchovní" mysl a fištrón a z toho generované matoucí interpretace před druhými.
:(
armin

Nový příspěvekod Tara » úte 17. zář 2019 22:09:56

armin píše:

Poté, co se setkal s mnoha sektami a učiteli, řekl: "To není ono, a proto to provedu sám."

Nikdo neví, co to bylo. Ánanda byl první člověk, který přišel do jeho blízkosti. "Co se stalo, mistře? Co jste zažil, co cítíte?"

Nevím z koho je tahle citace, ale je to ukázka, jak se původní poctivé duchovní úsilí dnes postupně ohýbá k obrazu dnešní povrchní mysli (a srdci) většiny lidí.
Buddha prošel několika "sektami" či učiteli - ovládl to, co učili a šel dál. Šel dál díky tomu, co se naučil před tím naučil, v čem se vycvičil a jak se naučil sebeovládání. Ne, že se "něco stalo" (když tak seděl pod stromem bodhi) asi jako když štěstí sedne i na vola, jak si to většina dnešních duchovňáků představuje. Čekají také až se "něco stane" a když se to nestane, tak si vsugerují na základě nějaké rádoby duchovní zkušenosti, že se už "to něco" stalo a začnou "učit" tj. bohužel jen předvádět svoji omezenou "duchovní" mysl a fištrón a z toho generované matoucí interpretace před druhými.
:(

Opět jeden pohled. Z jedné, možné strany.

Druhý pohled může být jiný. Vyzkoušel všechny cesty. Možné i nemožné. Všechny učitele, všechna písma. Všechny praktiky. Všechny techniky, aby VĚDĚL, ŽE NIC Z "TOHOTO SVĚTA" NENÍ, NEMŮŽE BÝT TÍM, CO HLEDÁ. A že samotné HLEDÁNÍ je tou největší překážkou.

Proto to: "provedu to sám", rozuměj: Pravda je jen jedna. Je bez území a bez cest....

------------------

Můžeš armine pokračovat v myšlence.... a není zač...
Tara

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. zář 2019 6:49:26

armin píše:

Nevím z koho je tahle citace,..

Procitni a chechtej se

Obrázek

Poonja (Púndža, Papadží)
Návštěvník

Nový příspěvekod armin » stř 18. zář 2019 8:52:04

Tara píše:
Můžeš armine pokračovat v myšlence.... a není zač...

Shodou okolností jsem nedávno četl knihu o Buddhovi - jeho podrobný životopis zpracovaný na základě všech dostupných pramenů.
1. motivací Buddhy byl jeho vrozený soucit. Velké srdce.
2. vyhledal Mistry té doby a učil se u nich, ovládl vše, co ten který Mistr učil a šel dál.
3. "obroušen" předchozími praxemi tedy vybaven pro poslední krok - "šel" už dál sám. S absolutní vůlí a rozhodnutím, že dokud nenajde, nevstane, nepodlehne žádnému pokušení či rozptýlení i kdyby měl zemřít...

Hledání samo vůbec není největší překážkou, ale poslední překážkou.

Ramana Mahariši říkal - "Úsilí je nutné. Je jako klacek kterým prohrabáváme oheň, na kterém pálíme naše závislosti a nakonec i ten klacek skončí v ohni."

Kdo nehledá, neusiluje, nic nenajde, zůstane ve svých závislostech, iluzích.

Zásadní je ale motivace hledání. Podobně jako ve vědě. Buď chci být vědcem a tak musím hledat abych něco našel a tím se mohl stát slavným vědcem (takový člověk se nikdy slavným vědcem nestane, bude Cvachem vědy)

Nebo hledám, protože je ve mně otázka a je mi jedno jestli budu vědcem nebo čímkoliv jiným a co si o mně kdo myslí nebo bude myslet.
A tento druhý nehledá něco pro sebe. Hledá protože je v něm otázka - ne jeho osobní otázka, ale obecná otázka, hledá zákony přírody, "jak to je, jak je to možné, co je příčinou" - a jeho osoby a jeho života a vztahů se to nijak netýká.
Je to primárně otázka srdce, volání Pravdy, je to srdce bojovníka...
armin

Nový příspěvekod Tara » stř 18. zář 2019 10:38:41

To jsi krásně napsal, ach ach ach, až se mé srdce po dlouhé době zatetelilo, že slyší blízkou, známou řeč... :-) ♥

O tomtéž, co si povídáme, je i kniha Milarepa (z pera Eduarda Tomáše, ne jiná...), nebo Siddhartha od Hermanna Hesse... :-)
Tara

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 12. říj 2019 12:05:48

Návštěvník píše:Byl jednou jeden Peršan, který šel prodávat mogulským králům Indie diamanty. Cestou do jejich hlavního města Dillí procházel Paňdžábem, a tak se dostal až k řece Jalum. Spatřil překrásnou dívku, která přišla k řece pro vodu.

Vyměnili si jediný pohled a on ji následoval domů. Ukázalo se, že je dcerou hrnčíře.

Peršan si sedl pod strom a zapomněl na všechno kromě dívky. Znovu a znovu chodil k hrnčířovu domu a kupoval hrnce. Jediné, čím mohl platit, byly diamanty. Přinesl tedy nádobu s diamanty a stále znovu se chodil dívat na svou lásku. Tak všechny diamanty utratil.

Protože byl cizincem, nechtěli dívčini rodiče dovolit, aby se za něj provdala. Ten člověk strávil zbytek svého života pod oním stromem. Zapomněl na svou cestu do Indie a zůstal, aby vídal svou vyvolenou.

Když vidíte, že tu je obchod, utratíte všechno.

Tato krása, vědomí, láska je vaše vlastní Bytí.

A vy už utrácíte všechno, co máte, a za co? Jen zastavte tendenci mysli vycházet ven. To je vaše volba.

Vzhledem k tomu, že myšlenka o realitě realita není, asi by chlapec dosti vystřízlivěl, kdyby svou milovanou poznal blíže než zpoza stromu :).

Zastavte tendenci mysli vymýšlet ptákoviny.
Zdeněk

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá