Co mě napadá

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Tara » pát 18. kvě 2018 9:33:39

Hmla píše:Pointa je v tom, že to já jsem se na začátku dne v dobrém rozmaru oznámkoval za pravopisnou chybu. Jana ji opravila a příspěvek se známkou, kde doslova stálo; "Opět za pět, žáku Hmlo", smazala. :-)
Aby bylo jasno.

Tak tak to bylo!!!!

Teda Jani, proč mažeš cizí příspěvky a k tomu tak nevinné?????
Ach jo :-)
Tara

Nový příspěvekod Tara » pát 18. kvě 2018 9:34:59

Jak v židovské škole, jak v židovské škole :-)

Tak pac, jdu se nechat osvítit :-)
Tara

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 9:38:01

Tara píše:Ty bys dokázala děti (nevinné) přesvědčit, že bílá je černá, černá je bílá a jestli to není tak, pak je to naopak.

Chudák děcka, čoveče :-)))))
Všimla jsem si, že je tu spíš úlevná tendence nedělat si zbytečně z ničeho hlavu.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 9:42:52

Tara píše:
Hmla píše:Pointa je v tom, že to já jsem se na začátku dne v dobrém rozmaru oznámkoval za pravopisnou chybu. Jana ji opravila a příspěvek se známkou, kde doslova stálo; "Opět za pět, žáku Hmlo", smazala. :-)
Aby bylo jasno.

Tak tak to bylo!!!!

Teda Jani, proč mažeš cizí příspěvky a k tomu tak nevinné?????
Ach jo :-)
Od čeho by pak tady byla funkce moderátorů a administrátorů?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 9:52:06

Tara píše:Tady jde Jani o přístup. Podívej, ty bereš oznámkování Hmly jako nelaskavost, on to bere s humorem.
Vždycky jde o přístup....

A pak kdo nemá smysl pro humor :-)

Nelaskavé mi to připadalo až od Tebe. Nicméně to tak může připadat jen mně. To víš, profesionální deformace.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 11:25:04

Jana píše:Ona je vlastně jakákoliv klasifikace nelaskavá, snad jen vyjma, kdy se známkuje za jedna. To už se pak ta klasifikace blíží stavu osvícení, kdy je vše za jedna, nebo spíš jedno.

Známkování mi nikdy nepřipadalo nelaskavé. Nelaskavá je spíš ta nesmyslná tabulka, která se ti tak líbí.

Ve Waldorfský škole nebylo poznat, jak na tom to dítě vlastně je. Ne, že by to vadilo. :D Ale orientace žádná.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 11:38:10

Návštěvník píše:
Jana píše:Ona je vlastně jakákoliv klasifikace nelaskavá, snad jen vyjma, kdy se známkuje za jedna. To už se pak ta klasifikace blíží stavu osvícení, kdy je vše za jedna, nebo spíš jedno.

Známkování mi nikdy nepřipadalo nelaskavé. Nelaskavá je spíš ta nesmyslná tabulka, která se ti tak líbí.

Ve Waldorfský škole nebylo poznat, jak na tom to dítě vlastně je. Ne, že by to vadilo. :D Ale orientace žádná.

P.S. Známkování je nelaskavé, akorat když je známkující neobjektivní.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 11:54:20

Nelaskavá je spíš ta nesmyslná tabulka

Tabulka popisuje jednotlivé možnosti, jak reagujeme na to, co se děje, a k čemu jednotlivé možnosti vedou. Příčiny a důsledky.

To chápu spíš jako pomoc, protože někdy není pod vlivem emocí snadné si uvědomit, co dělám, proč to dělám - co ve mně tu reakci zapříčinilo a k čemu taková reakce vede. Díky tomu pochopení a uvědomění je ale možné začít objevovat a zkoušet i další možné způsoby, jakými se dá zareagovat a které by i mně vyhovovaly víc.

Potíž je akorát v tom, že dokud mám potřebu všechno známkovat, vidím i ve všem kolem samé známkování a tabulky popisující jednotlivé přírodní jevy a důsledky, k čemu každý z nich vede, mi budou připadat jen jako známkování, co je lepší a co je horší
:(
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 11:59:01

Jana píše:
Tara píše:Tady jde Jani o přístup. Podívej, ty bereš oznámkování Hmly jako nelaskavost, on to bere s humorem.
Vždycky jde o přístup....

A pak kdo nemá smysl pro humor :-)

Nelaskavé mi to připadalo až od Tebe. Nicméně to tak může připadat jen mně. To víš, profesionální deformace.

To proto, ze jsi neznala podhoubi, ze js si vsimla Hmly pisani o tom, ze si dava za pet a pak to zmizelo. To jsou potom ty zavery bez znalosti souvislosti :( :)
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 12:36:00

Návštěvník píše:
Nelaskavá je spíš ta nesmyslná tabulka

Tabulka popisuje jednotlivé možnosti, jak reagujeme na to, co se děje, a k čemu jednotlivé možnosti vedou. Příčiny a důsledky.

To chápu spíš jako pomoc, protože někdy není pod vlivem emocí snadné si uvědomit, co dělám, proč to dělám - co ve mně tu reakci zapříčinilo a k čemu taková reakce vede. Díky tomu pochopení a uvědomění je ale možné začít objevovat a zkoušet i další možné způsoby, jakými se dá zareagovat a které by i mně vyhovovaly víc.

Potíž je akorát v tom, že dokud mám potřebu všechno známkovat, vidím i ve všem kolem samé známkování a tabulky popisující jednotlivé přírodní jevy a důsledky, k čemu každý z nich vede, mi budou připadat jen jako známkování, co je lepší a co je horší
:(

Podle E. Tomáše mohou být i probuzení /realiziovaní smutní, ne dlouho, ale mohou. Podle té tabulky by tím přestali být realizovaní, což je samozřejmě nesmysl. Stejně tak se mohou probuzení/realizovaní rozhněvat, ne na dlouho, ale mohou.
Ale je to každého věc, jestli chce té tabulce věřit nebo ne.

Podle mne existují opravdu dobrá roztřídění např. u Elisabeth Haich nebo u Kössnera. Moc dobře to také popisuje Lea Sanders v "Barvy tvé aury". Pokud má člověk pocit, že něco takového potřebuje. Moje potřeba po těchto orientačních pomůckách po čase zmizela.
Návštěvník

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá