Je to co je ...

Moderátor: konec zvonec

Je to co je ...

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 02. led 2014 10:14:28

na jedny strane je tady ... to co je ... neni to ... to co jsem ... je to ... to co je ... a to je jediny co je.
je to tak komplexni a tak vsezahrnujici ... ze to nelze popsat.

ano ... dalo by se rict ... ze ... to co opravdu jsem ... je to ... co je.
ale ... to je zavadejici ... protoze tady neni nikdo kdo by tim mohl byt ... a to je taky matouci ... kdyz se to snazi uchopit nekdo kdo se snazi byt necim jinym ... nez cim opravdu je.

na druhe strane je tady ... telo.
telo je telo ... kus masa ... bunky ... kosti ... krev ... moč ... sracky ... stejne jako ... kamen ... kytka ... vzduch ... neni v tom rozdil.
jenze je tu ztotozneni s touhle kupou kosti ... slach ... a svalu.
je to utkvela myslenka ... ja jsem telo ... a v tom je celej ten pruser.
je to myslenka ... zacina a konci ... nepozdeji se smrti tela.

to co zustava ... kdyz zmizi myslenka ... je to co je ... proste skutecnost ... obycejna existence ... to co je.
neni to ... to co je ... prave ted ... ani vcera ... ani zitra ...

a vsechno co jsem tady napsal je taky jen kupa kecu ... neni to ... to co je.
jsou to jen nalepky ... na tom co je.

to co je ... proste je ... neni o tom co rict ... je to nic a taky vsechno (i tohle je kupa kecu)

H.W.L. Poonja to hezky rikal ... "... odloz to vsechno ... vsechny ty slova ... neni to zadne z tech slov co jsi kdy slysel ... je to za nimi ..."

... ale ...
... odloz to!
... proc?
... odloz to!
... kdyz ja ...
... odloz to!
... odloz to! ... odloz to! ... odloz to! ... co zustava ...
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod rafael » čtv 02. led 2014 11:55:44

když najdeš toho kdo nad tím přemýšlí a odstrníš ho, zbyde jen já jsem TO, nebudou otázky nebudou odpovědi.. dumání nad tím čím jsem když nejsem to či ono je pouze hra ega, mysli.. ale to čím sjme je až za ním..za tím vším..

to co zustava ... kdyz zmizi myslenka ... je to co je ... proste skutecnost ... obycejna existence ... to co je.
neni to ... to co je ... prave ted ... ani vcera ... ani zitra ...


to co zůstává když není myšlenka je klid ega, ticho, klid mysli.. není to žádná skutečnost ani realizace ani nic podobného nebo přibližného ani existence, je to stojící ego které netvoří myšlenky.. kdo si to uvědomuje?? kdo hodnotí to když stojí myšlenka..?? kdo prožívá když stojí myšlenka..odpověd je vždy já (ego), je to opět hra ega nic jiného..


pokud mysl stojí a myslíme si že je tam skutečnost je potřeba ptát se "kdo to prožívá", protože pořád to někdo vidí.. já vídím že není myšlenka, já vidím že je tam skutečnost..kdo to vidí? kdo to prožívá? kdo to hodnotí? kdo jsem já??

odstraň toho kdo to hodnotí, toho kdo to vnímá, toho kdo to vidí, toho kdo ví že myšlenka stojí.. je to pocit já..já jsem tělo..ego vidí samo sebe jak myšlenky stojí.. odstraň ho..dotazuj se kdo to prožívá.. stačí když jednou jedinkrát skočíš za ego a hned budeš vědět a pochopíš o čem tu píšu
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod PánBů » čtv 02. led 2014 12:31:40

Nějakou dobu už tvé příspěkvy zde sleduji a souhlasím co jsi o tom dnes napsal že to je jen kupa keců. ;)
Jako by ses chtěl pomocí mysli dostat za mysl.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 02. led 2014 13:52:23

PánBů píše:Nějakou dobu už tvé příspěkvy zde sleduji a souhlasím co jsi o tom dnes napsal že to je jen kupa keců. ;)
Jako by ses chtěl pomocí mysli dostat za mysl.

at uz si tom kdo chce co chce mysli ... nic jinyho nez kupa kecu neexistuje.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod PánBů » čtv 02. led 2014 14:02:53

nic jinyho nez kupa kecu neexistuje

Tady tolik lidí básní o tom jak je pravá skutečnost báječná a nepopsatelná. Tak je neprovokuj bosou nohou nebo ti tu nepopsatelnou nádheru začnou popisovat kupou keců :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod rafael » čtv 02. led 2014 17:09:32

josefe vůbec nezoufej.. hledáš správně,jdeš správně, jsi ve správné fázi duchovního postupu,jen je potřeba pochopit, že ticho bez myšlenek není cílem..je to jen další krok dále..ale tvůj postoj je logický, podívej se na video níže..tam se o tom hovoří, nejlíp se podívej na celé, jsi ve fázi kdy by měl být tvůj klid trvalý, nesmíš jen u něho zůstat, cesta dál ještě pokračuje,není to ještě cíl.. cíl je ještě kousíček dále..

Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 02. led 2014 17:25:32

ne ne Rafaeli ... nakej trip ... cas od casu ... to jo ... ale trvalej klid ... ani nahodou.
frustrace... to mi jde dobre ... ale klid? ...:/
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod irulan » čtv 02. led 2014 17:29:32

Jsi unikát, každej je unikát. Když najdeme u někoho (nebo třeba z líčení nějakých zážitků nebo třeba knih) podobnost s našimi zážitky, jásáme, hezky byla uspokojena naše "správná cesta". A když je neshoda, můžeme být pěkně frustrovaní (tak se pořád snažíme o to "správné") nebo těm věcem a lidem prostě nevěříme a taky jim to třeba i dáváme sežrat (vracíme ty negativní pocity z té "neshody"). Každej tady radí svou kupou keců a nikdo nemá tu univerzální radu. Můžem se navzájem inspirovat a zkoušet jiné věci i když to třeba nedopadne tak jako u jiných....protože jsme prostě všichni unikátní a srovnávat se do nějaký latě je podle mě prostě blbost.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 02. led 2014 17:35:22

to zni rozumne Iru.
myslim ze si dam oddych od celyho duchovna a hledani ... nejak v tom po tech letech uz neni radost ... jenom spousta napeti.

mejte se lidi ... nazdar bazar. :/
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod irulan » čtv 02. led 2014 17:40:57

:D no to ale neznamená, že bys sem neměl chodit číst a psát další a další kupy keců, dyk je to hra ne?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 02. led 2014 17:44:14

pa ... Iru ... je to jak rikas. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod špacír » pát 03. led 2014 11:52:25

vostalpetr píše:
nemůžeš mít hned trvalý klid..


Jak "mít" ?

Snad "být" ....

PS.
Mít trvalý klid (k diskutování) je zcestná představa s kterou tady mnozí argumentovali,
že zde není klid k diskutování...

Pokud někdo není Klidem a Mírem, těžko může i mít trvalý klid a mír
a neustále bude cítit potřebu ten klid a mír vytvářet
pomocí různých zhovadilostí, jenž se mu vylíhnou v mysli

Nic než medialní fraška!

Když je někdo prostě zajedno s mírem a klidem, tak to neřeší.

Je tím, a jeho okolí to může imponovat nebo iritovat,

Ale "on" to neřeší.
špacír
 

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod špacír » pát 03. led 2014 12:24:53

No, kdyby osvícení bylo závistí.

tak nám to všichni svatí záviděj!
špacír
 

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod Vari » pát 03. led 2014 15:32:20

vostalpetr píše:
Jak "mít" ?

Snad "být" ....

...

Pokud někdo není Klidem a Mírem, těžko může i mít trvalý klid a mír.

No a nejvetší sranda je, že tĺm klidem je vlastnĕ každý,

tedy vĕtšinou ještĕ plus nĕco. A těch plusů není pomálu.
:D
Vari
 

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod PánBů » pát 03. led 2014 18:24:03

Osvícení duchovní mistři by ti poradili nepolevuj ve své duchovní práci a medituj ještě více. Jenže já jsem skoro pánbůh a tak vím že to už jsi zkoušel. Jelikož mám všechno obráceně poradím docela opak vykašli se na věci co už znáš a jdi zkusit něco co ti vůbec nejde. Třeba si zpívej maluj jdi na nudapláž (no teď v zimě by mohlo stačit jít se svlažit do řeky klidně i v plavkách) Prostě udělat něco neškodného co se vymyká tvému jistě zcela zdravému rozumu. To ego naučí aby si rostlo :D

No a jestli i tohle způsobí že budeš naštvanej tak můžeš zajásat jsi už zcela jistě jen krůček před osvícením :) Když se ego nemůže najít ani v duchovním ani v materiálním světě tak ho to zákonitě sere ale nikde jinde už se najít nemůže takže zbývá poslední možnost se vzdát a odevzdat té báječné lásce o které tu všichni básní. :'-(
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Je to co je ...

Nový příspěvekod PánBů » pát 03. led 2014 19:18:29

No vzdát se samozřejmě neni žádná povinnost. Vždy je možnost volby. :-D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník