Skuteční lidé

Moderátor: ryunin

Skuteční lidé

Nový příspěvekod ryu.nin » úte 10. pro 2013 9:37:44

Tak to , co jsem tu lidem často vnucoval, se potvrdilo na setkání v sobotu v Praze. Že totiž realita je nesrovnatelně hlubší a zajímavější než to, co si představujeme. Skutečný zazen versus představa o zazenu, skutečný zážitek Buddhy versus to, co o tom čteme, skutečné pivo versus popis piva v brožurce, atd. Takže je lidské a přirozené, že si v naší mysli děláme obrázky o něčem, co jsme nezažili. Ale neměli bychom zapomínat, že reálný zážitek je někde jinde a nelze ho zcela a kompletně předat bez vlastní zkušenosti toho, komu ho chceme předat. Já jsem si představoval například, že

Vostalpetr je negativní a tak trochu zlý, ve skutečnosti je to dobrák od kosti, pozitivní energie z něho sálá do všech stran. Irulan jsem si představoval jako tichou a nesmělou, ve skutečnosti je velmi spontánní až koketní bych řekl. Rosadu jsem si pletl s Petrou a obě jsem si představoval jako někoho, kdo je spíš jízlivý, ve skutečnosti je Rosada tichá, spokojená, a mírumilovná. No Janu už jsem znal z Ústí, takže tu jsem si už nijak zvlášť nepředstavoval, a už nemám ponětí, jakou jsme si ji představoval, než jsem ji viděl v reálu.


Ovšem je tu ještě zjednoduše řečeno, třetí fáze a to je život s těmi lidmi, každodenní život a zkušenost s těmi lidmi, a to je zase o něčem dalším. A to už si zase můžu pouze představovat.
ryu.nin
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod irulan » úte 10. pro 2013 10:47:54

Hezký postřeh :) , nejlepší je, že ani z krátkého osobního setkání ani ze soustavného dopisování si nevyčteš skutečnou povahu člověka. Ona totiž nikdy nemusí být tak jednoznačná, myslím, že každý máme několikarovinný projev různý v různých prostředích a při naší různé momentální uvolněnosti. A mysli stačí trochu a už si dělá všelijaké závěry a představy. A ještě má každý jiný náhled. Já např. Rosadu z poradny cítila jako vyrovnanou, moudrou a klidnou, při osobním setkání ji cítím jako velmi spontánní a energickou. Z vostalpetra jsem nikdy neměla pocit, že by byl nějak zlý a negativní. A tebe jsem si možná trochu představovala jako trochu upjatého, dost si zakládajícího na své sebeprezentaci, kontrolujícího se a myslím, že to taky není ta pravda pravdoucí. Fakt je nejlepší si nic nepředstavovat a nebránit se jakékoliv příležitosti poznávat všechny skutečnosti projevené, je to pro mě hezká hra na poznávání světa. Nic není jednoznačné. Ale pod tím je něco hlubší, to co si nepředstavujeme.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod irulan » úte 10. pro 2013 12:49:34

p.s. myslela jsem si, že jsem spíš takový nedůstojný kašpárek, ale koketa..vida, ani jsem to nevěděla :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod papadev » stř 11. pro 2013 6:14:04

Ze Peta vzbuzuje svym psanim negativni dojmy,je I ma zkusenost,a zrejme vic lidi

Je-li to hodny clovek,jak pises,ryunine--proc ten rozpor vznika?
... ... ...xxx
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod papadev » stř 11. pro 2013 8:42:40

nevím,jaká je v tom statistika,z ohlasů lidí vidím spíš,že se Petovými příspěvky osvobozeni být necítí,i když i to je možné

nemám nic proti tvrzení,že Pete je hodný člověk

nemám nic proti jeho možné představě osvobozovat lidi ničením konceptů

akorát vidím,že to nějak nefunguje,lidi to neberou a Péta působí zatrpkle

tot vše
... ... ... xxx
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod papadev » stř 11. pro 2013 16:57:28

AHOJ PETO

A ODKAD JINDE MYSLÍŠ,ŽE TO PÍŠU?
ANO,ZE SVÝ HLAVY,ČI LÉPE ŘEČENO MYSLI

A V NÍ JE ROZPOR ZPŮSOBENÝ TÍM,ŽE AČKOLI SI,JAK ŘEKL RYUNIN,HODNÝ ČLOVĚK,NA LIDI TVÉ ŘEČI PŮSOBÍ NEGATIVNĚ...

ŽE TEN ROZPOR NENÍ V TVÉ HLAVĚ--NO TO MŮŽE BÝT PRAVDA
ALE MYSLÍM,ŽE SI CITLIVĚJŠÍ A TEN ROZPOR VNÍMÁŠ TAKÉ--PROTO SEM PSAL,ŽE(NA MĚ) PŮSOBÍŠ ZATRPKLE

TAK AHOJ A MĚJ SE
... ... ... X
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod papadev » stř 11. pro 2013 22:06:40

No,posud sam ryunine
Kde je zakopany pes
Jak to,ze ten z gruntu hodny clovek se zlatym srdcem reaguje takto?
Kdybych sam nebyl zrovna tak z gruntu hodny clovek s tim samym srdcem,mohli bychom se my hodni a skutecni lide pohadat do krve...

Zdarek
... ... ... x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 11. pro 2013 23:18:44

kdo to neuvidí, neuvěří

od týž doby, co jsem viděl vostálpetra na vlastní oči, už nikdy nebudu číst jeho příspěvky tady stejně jako dřív... je to stejný jako po návštěvě Londýna, už vím, o čem to zhruba je, ajkkou to město má energii a atmosféru a nějaký příručky pro turisty už mě neoblafnou... už vím, že to není zdaleka tak nudný a přiblblý město, jak to na mě působilo, kdykoliv jsem o Londýně četl v učebnicích a podobně

a stejně je to s vostálpetrem
ryu.nin
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 11. pro 2013 23:23:59

ještě jinak to řeknu- obecně máme my lidi tendenci přikládat slovům a pojmům mnohem větší význam, než jaký ve skutečnosti maj -

první pravidlo v buddhismu zní- překroč slova, a pouze jednej tady a teď - nech myšlenky být - nepřikládej jim větší význam než maj a spíš probuď svůj zájem o skutečnost, o Pravdu, čili o to, co tu je za slovy

možná proto se někdo trošku diví, že v hospodě u piva nevedu dlouhý řeči o buddhismu - protože tam už je ten život, za slovy, to je ta praxe, to jen tady na foru nebo na blogu něco pořád vysvětluju, ale v životě to dělám opravdu jen vyjímečně, možná jednou za týden v pátek po zazenu pro pár zájemců
ryu.nin
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod ros » stř 11. pro 2013 23:45:32

No, jo ten zen jsme nějak zapomněli probrat, snad někdy příště, protože pár věcí mě vážně zajímá, ale asi v jiném prostředí.
... ale v hospodě byla sranda, ne?
ros
 

...to je ta praxe.

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 12. pro 2013 7:14:59

..možná proto se někdo trošku diví, že v hospodě u piva nevedu dlouhý řeči o buddhismu - protože tam už je ten život, za slovy, to je ta praxe,

Aha.
Tak proto se v hospodě nemluví o budhizmu.
..protože tam už je ten život, za slovy


:D
Jarda Malej
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 12. pro 2013 7:24:36

..od týž doby, co jsem viděl vostálpetra na vlastní oči, už nikdy nebudu číst jeho příspěvky tady stejně jako dřív...

..zrovna tak když bych na vlastní oči uviděl třeba Tolstého, Komenského, Churchila, Kierkegaarda, Hitlera.


8)
Jarda Malej
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod kravka » čtv 12. pro 2013 8:11:38

vostalpetr píše:Všechny ostatní pitominy co se komu pak vylíhnou v hlavě či srdci vycházejí z toho středu sebeuvědomění,
takže většina duchovností jsou pro mě spíše pitomostí...

pokud si uvědomujeme, že to je jen naše vlastní blbnutí a neobviňujeme z něj někoho jiného, tak to jsou krásný pitomosti, ne?
kravka
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 12. pro 2013 8:30:36

vostalpetr píše:... ale ZTOTOŽNĚNÍ S TĚLEM ...

... to je presny Peto! :) :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod papadev » čtv 12. pro 2013 8:33:06

pro případné čtenáře-
posudte prosím,jak pracuje zacyklená mysl

víceméně sem se s Petou,když je v tomto stavu,nechtěl vůbec bavit

jen mě zaujal ten rozpor,kdy člověk v osobním kontaktu se jeví jako přátelský a na webech kolem sebe bije hlava nehlava

copak se to nesmí?

samozřejmě že se to smí,jen mi to připadá nepřínosné
... ... ... xvpz
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod kravka » čtv 12. pro 2013 8:45:08

vostalpetr píše:Jsou to jen neustále se měnící jevy v poli Vědomí,

A je tady při uvědomění Skutečnosti nějaké další cizí vědomí, ve kterém by mohly ty pitominy být ?
To, co by mysl posuzovala jako pitomosti, jsou jen neustále se měnící jevy v poli Vědomí
Což je krása.

:)
kravka
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod papadev » čtv 12. pro 2013 8:51:24

no Peto,když už teda spolu mluvíme,tak samozřejmě dělat,co ti vyhovuje,je tvé plné a nezpochybnitelné právo--vždy já dělám,i ted zrovna,přesně to samé...vidíš to?

mezi náma je ale přece jen rozdíl,ačkoli tvrdíme,že oba sme v poho,tak tohle přesně ti nevěřím

si plný hořkosti

vzpomen např na situaci,kdy sme se pustili do hádky na Maraňonu

tehdy se v tobě otevřely stavidla a vylils na mě takovou spoustu hořkosti,až mě to zarazilo

paxi řek,že to už v tobě dlouho bylo přichystané pro někoho jiného

no a tahle situace,podle mě trvá,sekáš kolem sebe...i ty,kteří ti chtějí pomoct

bude to asi chtít nějaký čas,než to zvládneš

držím palce
... ... ... x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 12. pro 2013 8:52:50

skutecnost nebo opravdovost ... je proste to, co je.
kdyz je opravdovost zabalena do hezkyho obalu ... tak neni skutecna ... neni to opravdovost ... je to obal co je videt.
i kdyz je ten obal nejakej divnej ... protoze pod nim se krouti a dere na povrch ... opravdovost.

kdyby nebyla skutecnost prekryta vsemi temi blyskavymi obaly ... tak by nas neustale neprekvapovalo a nevyvolavalo emoce ... kdyz se najednou ukaze.

a jeste me napadla jedna vec ...
opravdovost ... to co je ... nelze mit pod kontrolou ... muze tu byt predstava kontroly a to je vse ... ta se objevuje a mizi ... tak jako kazda predstava.
pak je clovek spokojeny nebo frustrovany.
touha mit pod kontrolou ... je spojena s predstavou "ja jsem" ...
s touhle predstavou "ja jsem" ... se objevuje existencni strach o "sebe sama" ... "ja jsem" se zcela pravem obava konce sve existence. je tady totiz neustaly pocit skutecnosti ... toho co opravdu je.
myslenka "ja jsem" je jen blyskavy obal na skutecnosti ... neni to skutecnost.
takze ... vedomi neexistence toho co si myslime ze jsme ... udrzuje neustale napeti vyvolane strachem ... ze existence skonci.

existence "ja jsem" ... nemuze nikdy skoncit ... protoze nikdy nebyla.
je to na palici ... ale je to tak.

to co je .... proste je ... plyne si to ... samo si.
to co je ... je jedine co je ... a to je vse.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod irulan » čtv 12. pro 2013 9:38:29

armin píše:
vostalpetr píše:někdo má názor, že není dobré se ztotožnovat s názory


Mít názor a být ztotožněn s názorem jsou dva různé jevy což ti možná uniká, když jsi to tak pěkně vyčervenil. :)

...nicméně často se lidé se svými názory i ztotožňují a pak například omezení vyjádřit svůj názor pociťují jako omezení vlastní svobody.
Co bychom byli bez našich názorů, že ano? :D

aha.. :) jaký je mezi tím rozdíl? Řekla bych, že si na tom názoru tak lpíš, že jakékoliv jeho napadení je impulsem k tomu, že se cítíš tak strašlivě blbě, že to musíš vyventilovat nějakými emocemi. To by mohlo být ztotožnění. Když jsi otevřen i tomu, že se můžeš klíďobrďo i mýlit (a no a co...dyť se nic neděje, je to vývoj), tak se třeba taky necháš rozhodit, ale nemusí to být stálé a opakující se, může přijít i to poznání z vlastní omylnosti a je to úleva.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod irulan » čtv 12. pro 2013 9:41:21

vostalpetr píše:JE ZTOTOŽNĚNÍ S TĚLEM

no jo to jsem (a drze to přiznávám)...a nedá se s tím nic dělat
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Další

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků