Zabezbečení u domény

Zabezbečení u domény

Nový příspěvekod TheEilag » čtv 28. lis 2013 19:47:04

Dobrý den. Nevím jestli je toto fórum na tyto dotazy. Ale chtěl bych se zeptat jak bych měl bezpečně koupit doménu abych jí skutečně dostal pod svojí správu. Jde o to že chtěl bych koupit doménu od jednoho vlastníka ale nejsem si jist že vlastník ode mě nesebere peníze a pak mi nic neprodá. Předem mockrát děkuji za rady :sos: .

S pozdravem:
TheEilag
Uživatelský avatar
TheEilag
Správce fóra
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03. čer 2012 14:50:16
Bydliště: Česká Republika

Re: Zabezbečení u domény

Nový příspěvekod střevo » čtv 28. lis 2013 20:05:30

Co vím, tak koupě domény od vlastníka jde přes notáře, takže by s tím neměl být problém.
:-)
střevo
 

Re: Zabezbečení u domény

Nový příspěvekod TheEilag » čtv 28. lis 2013 20:23:21

Dobrý den. Dá se zaplatit pomocí České pošty(Složenkou A)? Od kolika let může takto zájemce odkupovat domény?
Předem děkuji za odpovědi.

S pozdravem:
TheEilag
Uživatelský avatar
TheEilag
Správce fóra
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03. čer 2012 14:50:16
Bydliště: Česká Republika

Re: Zabezbečení u domény

Nový příspěvekod nop » pát 29. lis 2013 10:41:54

Jana píše:Způsobilost k právním úkonům svéprávnost je takový stav, kdy je fyzická osoba způsobilá vlastními právními úkony nabývat práva a brát na sebe povinnosti. Např. uzavírat jakékoli smlouvy. Dle platné právní úpravy dochází k jejímu vzniku v plném rozsahu až zletilostí (tedy dovršením 18 let věku nebo uzavřením manželství).Do té doby mají nezletilí způsobilost jen k takovým právním úkonům, které jsou svou povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti, která odpovídá jejich věku.

§ 15 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., § 8 zákona č. 40/1964 Sb., § 19a , občanský zákoník

nezapomenuli jsme dodat jiné případy? na př. zastoupení jinou osobou? rodičem? poručníkem? a co je třeba k dosažení poručnictví, zda se stačí "dohodnout se strýčkem" a nechat se od něho zastupovat, nebo je k tomu třeba úřední výkon, na př. výrok soudu.
Osobně je také možná soukromá dohoda s rodiči nebo "se strýčkem", jestli vím, že mu mohu věřit a nepodvede mne. Pak eventuálně po dosažení zletilosti by do úvahy přišel zase druhý převod, ze "strýčka" na mne.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zabezbečení u domény

Nový příspěvekod obalma » pát 29. lis 2013 18:22:31

K tomuto jsou na internetu urcene sluzby, ktere garantuji prevod penez i vlastnicvti domeny, sam jsem vyzkousel napr. ESCROW.COM
obalma
 


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků