DUEL 3

DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 8:31:37

Duel začíná žádostí o duel a končí probuzením - nebo vyhozením kandidáta pro nedostatek upřímnosti nebo zájmu.

Pravidla duelu

Cokoli jiného, než žádost o duel bude z tohoto vlákna vymazáno.

Případné dotazy do vlákna: "Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ"
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » sob 22. říj 2011 17:22:53

Goro tak už jsem na síti. Prosím začni
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 17:31:24

Fajn, protože jsi mi již vše podstatné napsal v SZ, můžeme rovnou začít.

Co je to já?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » sob 22. říj 2011 18:29:40

Goro píše:Fajn, protože jsi mi již vše podstatné napsal v SZ, můžeme rovnou začít.

Co je to já?


Teď nevím jestli myslíš falešné nebo pravé já.

Falešné já, je složeno z kombinace: identity/rolí, souboru zkušeností z minulosti, doměnek, atd... v souhrnu se tomu říká ego nebo malé ustrašené já.

Pravé já se nechází řekněmě "za" iluzí ega. Nedokáži to popsat, je to jiný stav, nejsou tam omezení a hranice jako v běžném nevědomém stavu ztotožnění s egem.
Je to čistý stav bytí = stav bez ztotožněním s myslí a egem.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » sob 22. říj 2011 19:38:59

Andrew píše:Teď nevím jestli myslíš falešné nebo pravé já.

Falešné já, je složeno z kombinace: identity/rolí, souboru zkušeností z minulosti, doměnek, atd... v souhrnu se tomu říká ego nebo malé ustrašené já.

Pravé já se nechází řekněmě "za" iluzí ega. Nedokáži to popsat, je to jiný stav, nejsou tam omezení a hranice jako v běžném nevědomém stavu ztotožnění s egem.
Je to čistý stav bytí = stav bez ztotožněním s myslí a egem.


Říkám ti to nerad příteli, ale všechno co v tuhle chvíli víš, nebo si myslíš že víš, je pro tenhle duel a možnost tvého probuzení spíš kontraproduktivní. Bude tě to pravděpodobně mást a táhnout zpátky. Takže domluvme se na dvou věcech.

Za prvé - snaž se na chvilku zapomenout na všechno co víš, opusť všechny koncepty a podívej se na to úplně jasnýma očima. Jako kdyby všechno na co se budeš dívat viděl poprvé, aniž bys na to už měl své názory. Platí to o všech procesech, které budeme zkoumat (jako myšlení nebo cítění) stejně jako o dosavadních vědomostech. Všechno je možné vysvětlit naprosto bez jakýchkoli duchovních výrazů a vše je tak jednoduché, že bys to mohl vysvětlit malému dítěti.

Zkus to brát třeba tak, že v souboru všeho co víš je skrytých několik naprosto lživých informací a tvůj úkol je teď projít to důležité (to na co se budu ptát) a ověřit si, jestli zrovna tohle není falešná informace. Ke všemu tedy přistupuj nedůvěřivě a hledej, jestli to, jak sis do téhle chvíle myslel, že to funguje, je to opravdu tak, jak to funguje ve skutečnosti.

Za druhé - Pokud už budeš pro účely tohohle duelu muset zmínit jak ty říkáš Pravé já (což myslím nebudeš muset), říkej tomu vědomí, ať se nám to neplete.

Můžeme to takhle udělat? Zvládneš na chvilku zapomenout na všechny řeči o pravém já a popisovat jen to, co doopravdy vidíš a cítíš? Věřím, že to zvládneš. Fajn. Tak pojďme do toho. Když nahoře začínáš větu "Teď nevím ...", o kom to mluvíš? Kdo neví?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » sob 22. říj 2011 22:22:09

Goro píše:Můžeme to takhle udělat? Zvládneš na chvilku zapomenout na všechny řeči o pravém já a popisovat jen to, co doopravdy vidíš a cítíš? Věřím, že to zvládneš. Fajn. Tak pojďme do toho. Když nahoře začínáš větu "Teď nevím ...", o kom to mluvíš? Kdo neví?

1)2)OKay noproblem, jsem tomu otevřený.

"Teď nevím ...", o kom to mluvíš? Kdo neví?
> mysl/falešné já
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 11:09:12

Andrew píše:"Teď nevím ...", o kom to mluvíš? Kdo neví?
> mysl/falešné já


Já je tedy mysl? Můžeš to trochu rozepsat? Kde to je? Jaké to má funkce? K čemu je třeba já? Při jakém procesu a v jaké chvíli je já nutné? Podívej se na to a snaž se to popsat nejlíp, jak to jen půjde.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » ned 23. říj 2011 13:01:06

Goro píše:
Andrew píše:"Teď nevím ...", o kom to mluvíš? Kdo neví?
> mysl/falešné já


Já je tedy mysl? Můžeš to trochu rozepsat? Kde to je? Jaké to má funkce? K čemu je třeba já? Při jakém procesu a v jaké chvíli je já nutné? Podívej se na to a snaž se to popsat nejlíp, jak to jen půjde.


Já je tedy mysl? Můžeš to trochu rozepsat? Kde to je? Jaké to má funkce?

Chápu to jako "roli" - identitu jež má vlastnosti a (těď to nedokáži popsat) ta energie nebo bytí - co v jádru jsem, je ztotožněná s touto rolí. (a netuším jak se od ní od-ztotožnit).
Je Já mysl?
Teď mám na mysli stále tu roli/identitu - em myslím že "nějak" je součástí mysli. Ikdyž mysl sama o sobě není tou identitou. Teď to zkusím přirovnat:
Mysl chápu jako počítač - hardware a software. Samotný počítač se praktická věc. Druhá stránka je to co uživatel na počítači dělá. Jak ho používá. Problém vidím v tom, že tady si uživatel myslí že je počítačem a tato víra umožnila to, že počítač ovládá/používá uživatele.
Kde to je?
Noo v hlavě, v mysli. (nebo ptáš se na něco jiného?)
Jaké to má funkce?
Nerozumím otázce - můžeš to prosím rozvinout
K čemu je třeba já? Při jakém procesu a v jaké chvíli je já nutné?

Vytvoření individuality, třeba ve vztatích, nebo práci, škole... Je to jako postava v příběhu, která má vlastnosti, historii, přání, výsledky, ...

Já není nutné třeba při nějaké činnosti kde není potřeba přemýšlení o sobě - jako běhání, sledování příběhu v TV, řízení auta.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 16:46:09

Andrew píše:Chápu to jako "roli" - identitu jež má vlastnosti a (těď to nedokáži popsat) ta energie nebo bytí - co v jádru jsem, je ztotožněná s touto rolí. (a netuším jak se od ní od-ztotožnit).


Ale já se ptám na to, co v jádru jsi. Co jsi? Energie? Opravdu? Neptám se tě na žádné falešné já. Zapomeň na všechny ty řeči o pravých a nepravých já. Ptám se tě, co je to já. Kdo říká "Chápu to jako roli"? Podívej se dovnitř a popiš mi to.

"K čemu je třeba já? Při jakém procesu a v jaké chvíli je já nutné?"
Vytvoření individuality, třeba ve vztatích, nebo práci, škole... Je to jako postava v příběhu, která má vlastnosti, historii, přání, výsledky, ...


Takže já vytváří individualitu? Nebo je já tou individualitou? Nebo je já osobnost?

Já není nutné třeba při nějaké činnosti kde není potřeba přemýšlení o sobě - jako běhání, sledování příběhu v TV, řízení auta.


Vážně? To by znamenalo, že já je osobnost? Ale kdo pak běhá? Kdo sleduje TV? Kdo řídí auto?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » ned 23. říj 2011 17:20:14

Goro píše:Ale já se ptám na to, co v jádru jsi. Co jsi? Energie? Opravdu? Neptám se tě na žádné falešné já. Zapomeň na všechny ty řeči o pravých a nepravých já. Ptám se tě, co je to já. Kdo říká "Chápu to jako roli"? Podívej se dovnitř a popiš mi to.

Já je nic. Je tam, Prázdnota. Klid. Je to zvláštní pocit. Nevím co si o tom myslet. Jak to popsat. Vždy jsem si to představoval jako čisté světlo.
Je tam zvláštní klid.

Goro píše:Takže já vytváří individualitu? Nebo je já tou individualitou? Nebo je já osobnost?

V jádru není individualita a osobnost. Je tam klid. Nic se tam neděje.
Osobnost je v mysli = fixovaná na životní příběh. A ta není v jádru.

Goro píše:
Já není nutné třeba při nějaké činnosti kde není potřeba přemýšlení o sobě - jako běhání, sledování příběhu v TV, řízení auta.

Vážně? To by znamenalo, že já je osobnost? Ale kdo pak běhá? Kdo sleduje TV? Kdo řídí auto?

Já (v jádru) není osobnost.
Kdo běhá? Kdo sleduje TV? Kdo řídí auto?
No já, vždycky je v jádru já.
Ale já není osobnost.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » ned 23. říj 2011 17:42:45

To co ve skutečnosti jsem je svobodné, vždy jsem tu svobodu cítil. Ikdyž rád dělám na nějakých věcech, ani ty "produkty mé činnosti" nejsou důležité. To já je něco co se dokáže všeho pustit - ať věcí, myšlenek, situací...

Já je jako to sluneční světlo které se každý den prohání volně po celém světě.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 19:01:23

Andrew píše:Já je nic. Je tam, Prázdnota. Klid. Je to zvláštní pocit. Nevím co si o tom myslet. Jak to popsat. Vždy jsem si to představoval jako čisté světlo. Je tam zvláštní klid.


Ale je to potom já, nebo tam není nic?

V jádru není individualita a osobnost. Je tam klid. Nic se tam neděje.
Osobnost je v mysli = fixovaná na životní příběh. A ta není v jádru.


Takže osobnost taky není já? Ta otázka může znít hloupě, ale zamysli se. Říkáš že v jádru není nic. Takže tam není já. To znamená že já je jinde? Může být já osobnost?

Já (v jádru) není osobnost.
Kdo běhá? Kdo sleduje TV? Kdo řídí auto?
No já, vždycky je v jádru já.
Ale já není osobnost.


Jak může být v jádru já, když tam nic není? Jak může nic sledovat TV, řídit auto, běhat?

Dobře, říkáš, že já není osobnost. Co je tedy osobnost?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » ned 23. říj 2011 19:17:38

Ale je to potom já, nebo tam není nic?

Je to záhada. Je to jako nějaká energie.
Podivej třeba v prodlužce v kabelu je elektrická energie. Co se v ní odehrává? - no nějaké atomy a molekuly tam létají. Ale jinak je to prostě energie. Není ani počítačem nebo žárovkou které napájí.
Řekl bych že tam není nic.

Takže osobnost taky není já? Ta otázka může znít hloupě, ale zamysli se. Říkáš že v jádru není nic. Takže tam není já. To znamená že já je jinde? Může být já osobnost?

Ne není to osobnost.
Ale já je v jádru.

Jak může být v jádru já, když tam nic není? Jak může nic sledovat TV, řídit auto, běhat?

Dobře, říkáš, že já není osobnost. Co je tedy osobnost?

Já je v jádru, ale je prázdné.

Osobnost - něco co si myslím že jsem. Tedy vlastnosti, vzorce chování (založené na minulosti). Ale osobnost není já. Je to jako kabát do něhož jsem se oblékl. Tím jsem si jist.


Myslím že jsem ale někde slyšel, že to já - tedy pokud máš stejně jako já na mysli bytí, tak že to nelze popsat. Jenom určit všechno co já není. :what:
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 21:14:10

Andrew píše:Ne není to osobnost.


Dobře, osobnost není já.

Osobnost - něco co si myslím že jsem. Tedy vlastnosti, vzorce chování (založené na minulosti). Ale osobnost není já. Je to jako kabát do něhož jsem se oblékl. Tím jsem si jist.


Na základě čeho se mění osobnost?

Já je v jádru, ale je prázdné.


Jak může nic sledovat TV, řídit auto, běhat?

Kdo rozhoduje? Kdo se dívá? Kdo poslouchá? Kdo mi sem píše? Prázdno?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » pon 24. říj 2011 17:14:21

Na základě čeho se mění osobnost?

Na základě konterakcí s druhými lidmi nebo třeba informaci z médií, apod. Potom ještě mraky vědomostí které si člověk sebou nosí... a také zkušenosti.

Jak může nic sledovat TV, řídit auto, běhat?

Kdo rozhoduje? Kdo se dívá? Kdo poslouchá? Kdo mi sem píše? Prázdno?

Fayn, řekněmě že je to život. Je to nějaká živá složka, která je součástí vesmíru.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 17:54:54

Andrew píše:Na základě čeho se mění osobnost?
Na základě konterakcí s druhými lidmi nebo třeba informaci z médií, apod. Potom ještě mraky vědomostí které si člověk sebou nosí... a také zkušenosti.


Výborně. Ale je toho víc? Je toho víc na základě čeho se mění osobnost? Mohli bychom dokonce říct, že osobnost se mění na základě všeho důležitého, co se stane?

Jak může nic sledovat TV, řídit auto, běhat?
Kdo rozhoduje? Kdo se dívá? Kdo poslouchá? Kdo mi sem píše? Prázdno?


Fayn, řekněmě že je to život. Je to nějaká živá složka, která je součástí vesmíru.


Vážně? Kde tu živou složku, která je součástí vesmíru máš? Asi má taky vlastní rozum, když za tebe rozhoduje. A silné nohy, když dokáže běhat. A občas se asi nudí, když jen kouká na televizi. ANEBO by to mohlo být jinak?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » pon 24. říj 2011 18:02:32

Výborně. Ale je toho víc? Je toho víc na základě čeho se mění osobnost? Mohli bychom dokonce říct, že osobnost se mění na základě všeho důležitého, co se stane?

Noo vždy se trochu změní. Ale nic to nemění na tom že je to jen osobnost, není skutečná. Je to jako když si vezmu jednu knihu a čtu a pak ji odložím a čtu jinou. Je to jen příběh. Já nejsem osobností (ikdyž jsem s ní ztotožněný).

Vážně? Kde tu živou složku, která je součástí vesmíru máš? Asi má taky vlastní rozum, když za tebe rozhoduje. A silné nohy, když dokáže běhat. A občas se asi nudí, když jen kouká na televizi. ANEBO by to mohlo být jinak?

Tak takto řečeno to zní vtipně.
No nemá vlastní rozum (já mám vlastní).A nerozhoduje na mě (já mám svobodu rozhodování se). ......
Anebo by to mohlo být jinak? Hm.
Tak už fakt nevím co by to mohlo být. :what:
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 18:09:17

Andrew píše:Noo vždy se trochu změní. Ale nic to nemění na tom že je to jen osobnost, není skutečná. Je to jako když si vezmu jednu knihu a čtu a pak ji odložím a čtu jinou. Je to jen příběh. Já nejsem osobností (ikdyž jsem s ní ztotožněný).


Výborně. Ale pozor – osobnost se nemění zkušenostmi, prožitky, přáními atd. Mění se na jejich základě. Mění se na základě všeho co se děje, ale až pomocí myšlenek. Když dám ve fotbale pět gólů, osobnost nezačne obsahovat informaci „skvělý fotbalista“. Tuhle informaci ale začne obsahovat až ve chvíli, kdy po pátém gólu přijde myšlenka „Páni, já jsem skvělý fotbalista“. Stejné je to se vším. Osobnost se mění na základě toho, co se děje, ale až přetlumočením toho děje pomocí myšlenek. Ok? Je to tak? Co z toho vyplývá pro osobnost? Co je osobnost?

Tak takto řečeno to zní vtipně.
No nemá vlastní rozum (já mám vlastní).A nerozhoduje na mě (já mám svobodu rozhodování se). ......
Anebo by to mohlo být jinak? Hm.
Tak už fakt nevím co by to mohlo být. :what:


Výborně. Konečně se dostáváme někam. Takže tvoje prázdno uvnitř nedělá nic. Je jen tam. Je to prázdno. Na tvé rozhodování, dívání, slyšení, mluvení, chození, nemá žádný vliv. Je to tak?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 18:11:06

Ještě jedna důležitá věc, kterou jsem poprvé přehlédl:

Andrew píše:No nemá vlastní rozum (já mám vlastní).A nerozhoduje na mě (já mám svobodu rozhodování se). ......


Kdo má vlastní rozum a kdo má svobodu rozhodování se?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » pon 24. říj 2011 18:29:43

Výborně. Ale pozor – osobnost se nemění zkušenostmi, prožitky, přáními atd. Mění se na jejich základě. Mění se na základě všeho co se děje, ale až pomocí myšlenek. Když dám ve fotbale pět gólů, osobnost nezačne obsahovat informaci „skvělý fotbalista“. Tuhle informaci ale začne obsahovat až ve chvíli, kdy po pátém gólu přijde myšlenka „Páni, já jsem skvělý fotbalista“. Stejné je to se vším. Osobnost se mění na základě toho, co se děje, ale až přetlumočením toho děje pomocí myšlenek. Ok? Je to tak? Co z toho vyplývá pro osobnost? Co je osobnost?

1. Dobře - na základě zkušneností.
2. Po přetlumočení myšlenek. Okay
3. Co z toho vyplývá:
"Osobnost" je založena na základě zkušeností,... .
No ikdyž zkušenosti mohou udělat z osobnosti jakoukoliv ROLI - třeba. "vždy poslední", "king", "nemilovaný",.... (bylo bych jich nesčetně víc).
JE TO POŘÁD JENOM KABÁT. Je iluzorní a lze jej přenastavit - autosugescí, terapií, NLP,.... a xx dalšími technikami.
Opakuji je to kabát.

Výborně. Konečně se dostáváme někam. Takže tvoje prázdno uvnitř nedělá nic. Je jen tam. Je to prázdno. Na tvé rozhodování, dívání, slyšení, mluvení, chození, nemá žádný vliv. Je to tak?

Ano

Goro píše:Ještě jedna důležitá věc, kterou jsem poprvé přehlédl:

Andrew píše:No nemá vlastní rozum (já mám vlastní).A nerozhoduje na mě (já mám svobodu rozhodování se). ......


Kdo má vlastní rozum a kdo má svobodu rozhodování se?

...beru zpět. Nedokážu na tuto otázku odpovědět.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Další

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků