Mooji - Zážitky

Moderátor: rosada

Mooji - Zážitky

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 27. úno 2016 7:57:44

Mooji - Zážitky



Někteří z nás měli ohromné zážitky. Až biblického rozsahu. Ale odezní. A pak říkáte - Oh, víš... V roce 1978 jsem měl tenhle zážitek: Procházel jsem se po mostě, vyskočil aligátor a ukousl mi nohu. A náhle, satori! V roce 1978 a od té doby nepřišel žádný zážitek... Možná, zkus přijít o druhou nohu. Ok. To nebude fungovat. Ok? Protože mysl teď srovnává - měl jsem tenhle skvělý zážitek a rád bych měl další...můžeš mi dát zase takový? Ten ale také pomine. Není to tak? Kdo dává pozor? Protože ten, před kterým se tato zkušenost stala, je také tady. Takže možná to, co hledáme, je souvislý zážitek. Ale pokud je to souvislý zážitek, co ho bude zažívat? Co ho bude pozorovat? Není to teď tady? Je velmi důležité, co říkám, chci toto sdílet. Možná, nevědomě, nebo jsme jen zatím nepochopili, nebo nerozpoznali, že možná to je mysl, která stále hledá zážitky, a kdybychom mohli mít zážitek jako tamten, a mohli bychom ho natáhnout, napořád... "S tím bych si vystačil!" "Víš, ani ne osvícení, na to zapomeň, protože já jsem dostal svůj dlouhotrvající zážitek." Byla by to pravda? Protože přijde nespočet zážitků, stanou se uvnitř vašeho těla. A vy si na ně zvyknete, a nakonec budou - "to je ok!" "To je fajn. Je to jen nějak...víš...teď vidím mou babičku. Zemřela před 20ti lety. Ale to je v pohodě." Nebo cokoli. Ale to není probuzení. Je to patrně něco, co může přijít, nebo možná nic. Speciálního. Kromě toho, že už není ta stará tyranie, starý režim myšlení. Celá ta paranoia, strachy ze života a smrti už nejsou. Možná už se nemusí přihodit více "velkolepých zážitků." A nemusí se stát. Vyjma toho, když stavíte velkolepé zážitky na roveň svobodě. Buddha vám neříkal: "Oh, víte, seděl jsem s Anandou a pak náhle: Whoa! Ganga zmizela! A..." Ne. Nic z toho není v tom, co říkal. To není důležité. Každá řeka, každý oceán může zmizet, v nějakém zážitku, ale věděli byste, že to není reálné, že o tom to není. Kdo je pozoruje? Kdo je pozoruje...zmizet? To je něco, co vás dovede domů. Takže tato obrazovka, tento závoj, na který se díváme, protože Vědomí samo o sobě, nemůže být na druhé straně zdi, nebo skrze žádné cvičení...Které bude "dárkem" vašeho cvičení. Neříkám absolutně, protože nějaké cvičení je nutné, a vyhladí letargické (apatické) energie a je také cestou a způsobem Vědomí - v hledání svého vlastního dokonalého odrazu. Ale obecně můžu říct, že Vědomí nemůže být výstupem nějakého cvičení, protože Vědomí už je přítomné a snaha ho najít je v něm také pozorována. Nedělejte si starosti - jestli se to nedostalo dovnitř, je to v pořádku. Protože budu tyhle věci opakovat pořád dokola. Protože tady je ta chyba, která se děje. A já vám řeknu cenu téhle chyby. Znovu vám ji připomenu.

Všechna zvěrstva na planetě jsou jednoduše způsobena nedostatkem pochopení toho, kdo jsme.

Všechny bolesti a utrpení, všechno zlo, sobeckost. Chamtivost, korupce. Všechno toto vychází z nedorozumění toho, kdo jsme.

Stejně tak, porozumění, nejen intelektuální, ale pochopené v srdci, bude světlem, které v tomto světě bude znovu zářit.

Není to žádná utopie, krásná, fantazijní projekce.

Protože každý - a máme také důkaz, protože když se to stalo - jak víme - ve známém vyjádření skrze Buddhu nebo Krista nebo cokoli, před 2500 nebo 600 lety, víme alespoň o jednom, kdo to dokázal. Kdo poznal "Nejsem nic z tohoto." Ne s žádným cynismem, jen v čistém světle poznání srdce znovu rozkvetlo, v plném míru a radosti a svobodě. A o 2 500 let později se objevují stále noví budhisté. Lidé nemohou zapomenout, toho jednoho. Důležitější než Buddha, je to, co Buddha objevil.

A to je stále tady, v každém.

Ta samá věc. Takže každý - můžete říct - je ve skutečnosti Buddha čekající na to, až odhalí sám sebe. Jen pochopení. Ne nutně okouzlujícím způsobem. Ne žádný druh duchovní gymnastiky nebo speciálních efektů. Ačkoli i ty tam mohou být.

Ale jen lidská bytost navracející se domů do Pravdy uvnitř svého vlastního srdce.

Není to více znalostí, co potřebujeme, není to více peněz nebo úspěšných lidí nebo slávy. Jen někdo, kdo ví a JE To. Satsang je pro toto. Co pozoruje zážitky?
Návštěvník
 

Jeden lék na všechno

Nový příspěvekod Jana » pát 24. úno 2017 18:31:07

Jeden lék na všechno:



Nech to být (Let it be)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Já to chci hned!

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. bře 2017 10:10:44

Návštěvník
 

Re: Já to chci hned!

Nový příspěvekod Jana » pát 17. bře 2017 20:34:11

moji1.PNG


...energie vasán tě mohou ovlivňovat jen, když jsi v pochybnostech...

moji2.PNG


Pokud cítíš, že JSI, tak ten pocit vychází z Bytí

moji4.PNG




moj5.PNG


moj6.PNG


moj7.PNG


moj8.PNG


moj9.PNG


moj10.PNG
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Mooji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků