Neměnná skutečnost

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Tara » pát 08. srp 2014 18:56:37

Milování je duchovně poznášející, u pouhého sexu je tomu naopak.
:)


Milování je pořád dělá něčeho = cesta. Někým. Aby se stal povznesený?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: ☻

Nový příspěvekod Tara » pát 08. srp 2014 18:57:11

malpan píše:
Návštěvník píše:No Peťo zase to malpan obrátil na ty druhé, on nic, on muzikant... píše k těm druhým...

klidně mě do toho zařaď, já se tomu nebráním...:
je pravdou, že tvým řádkům o sexu jsem dával svůj pohled, který byl směřovaný jinak :D ;)

No :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod malpan » pát 08. srp 2014 19:07:10

Tara píše:Milování je pořád dělá něčeho = cesta. Někým. Aby se stal povznesený?

řekl bych, že toto je ten rozdíl:
když je tu milování, pak tu nejsou dva, kteří něco dělají, protože je tu jen to milování - je to víceméně odosobněné, proto povznášející. Jakmile do toho budeš cpát sebe (osobu), budeš (osoba) něco řešit - chybí tam ten "tanec duše(í)"
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Tara » pát 08. srp 2014 19:11:52

malpan píše:
Tara píše:Milování je pořád dělá něčeho = cesta. Někým. Aby se stal povznesený?

řekl bych, že toto je ten rozdíl:
když je tu milování, pak tu nejsou dva, kteří něco dělají, protože je tu jen to milování - je to víceméně odosobněné, proto povznášející. Jakmile do toho budeš cpát sebe (osobu), budeš (osoba) něco řešit - chybí tam ten "tanec duše(í)"

Rozumím tomu, co chcete říct, ty, Jarda, Petra, ale stále je to činnost = milování se těl (mluvíme o tělesném milování), je tu tedy nějaká činnost osoby, osob, samotný fakt milování se, i když říkáme odosobněné, ale stále to je činnost... dvou (obvykle :-)) těl, za kterým je nějaký motiv, živočišná touha, touha po celistvosti, touha po potěšení atd.

Oč pokojnější je dívání se na západ slunce než tato činnost... například...

Ne potěšení, ale utišení... pokojnost....

Spočívání v přítomnosti Okamžiku....

Proto mě např. tato činnost způsobuje tolik bolesti...a i proto se jí dnes věnuji... :-)

Sex jako červený hadr na býka :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Tara » pát 08. srp 2014 19:24:10

Když to dovedu do zdánlivé absurdity = OBRAZU (který má moc to předat), např. nedovedu si představit sexovat takového Tolleho (ani tělesně milovat, pro ty, kdo v tělesném milování vidí jakési povznášení kdoví k čemu kdo ví koho).
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod malpan » pát 08. srp 2014 19:36:43

Tara píše:Oč pokojnější je dívání se na západ slunce než tato činnost... například...

Ne potěšení, ale utišení... pokoj....

Spočívání v přítomnosti Okamžiku....

o tom píšu: nejde o sex, kde se jedinec pro své potěšení snaží něco urvat - musí něco dělat, "aby". Na rozdíl od milování, kde je prostor bez hranic, kde je JEN to milování, kde je to Spočívání v přítomnosti Okamžiku... Tělo je "jen" prostředníkem tance duše

Vidělas někdy objímat lidi typu Tolleho? - pak to je to, o čem píšu
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod irulan » pát 08. srp 2014 20:18:36

Taro,
ty máš ráda příběhy.. zkus si stáhnout film "Něžnost" http://www.csfd.cz/film/308577-neznost/
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 20:54:36

psal jsem sice: "Eskymačky nosí také kalhoty z kožešiny.", ale překvapila jsi mne.
Jana píše:Vážně ?
Obrázek

Viděl jsem film, kde byly u žen kalhoty. Sukně mají navíc.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 21:43:39

irulan píše:
Tara píše:Nevím, já přečetla jen ten první odstavec a zasekla jsem se u toho sexu, s čímž nesouhlasím jako s něčím, co je jednou ze základních potřeb člověka, ovšem chcapřeživšího živočicha asi ano :-)

mě taky trošku ten "sex" hapruje.. dala bych mezi ty potřeby spíše "společenství" s někým nebo něčím (třeba i přírodou...s čímkoliv, s vysněným bohem...), interakce, nebýt úplně sám.

Je také dost dalších potřeb, třeba potřeba krásna, ale není uznaná na roveň hladu a žízně.
A co potřeba ctít si něco, co mne přesahuje?
Engels napsal spis "Podíl práce na polidštění opice".
Freud nepsal dílo jako "Podíl sexu na polidštění opice", on z toho sexu vychází.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 21:45:37

malpan píše:
Tara píše:Oč pokojnější je dívání se na západ slunce než tato činnost... například...

Ne potěšení, ale utišení... pokoj....

Spočívání v přítomnosti Okamžiku....

o tom píšu: nejde o sex, kde se jedinec pro své potěšení snaží něco urvat - musí něco dělat, "aby". Na rozdíl od milování, kde je prostor bez hranic, kde je JEN to milování, kde je to Spočívání v přítomnosti Okamžiku... Tělo je "jen" prostředníkem tance duše

Vidělas někdy objímat lidi typu Tolleho? - pak to je to, o čem píšu

V tom případě prostředek světí cíl.

Zkus to bez toho tance duše, milování, cesty.... těla...,
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 21:52:35

Přílohy
Rodin,polibek.jpg
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod .Petra » pát 08. srp 2014 21:56:28

malpan píše:
Tara píše:Oč pokojnější je dívání se na západ slunce než tato činnost... například...

Ne potěšení, ale utišení... pokoj....

Spočívání v přítomnosti Okamžiku....

o tom píšu: nejde o sex, kde se jedinec pro své potěšení snaží něco urvat - musí něco dělat, "aby". Na rozdíl od milování, kde je prostor bez hranic, kde je JEN to milování, kde je to Spočívání v přítomnosti Okamžiku... Tělo je "jen" prostředníkem tance duše



:yes:
:)
.Petra
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 22:49:55

Políbení jako magický úkon.
Nehledě na teologické, psychologické a sociologické náhledy já vidím políbení jako děj, kde se uplatňuje cosi jako magie a osud pračlověka. Nemám zájem to zdůvodňovat, jen popsat. Moje zkušenost se zakládá na zvyku, aby při svatební hostině každý políbil nevěstu a otočil se s ní alespoň v krátkém tanci.
Nejsem pokaždé stejně vnímavý na magické vlivy, ale zažil jsem něco, co bych nazval „sjednocení s klanem“. Tím je zaručená vzájemná soudržnost a nevěsta právě ve chvíli tohoto svatebního mimořádného zapadnutí do celku je magnetem pro magické síly společenství. Snad více než ženich.
Ona zapojuje svůj další osud do rukou muže, člena klanu. Tím se stává novou členkou klanu. Odhodlání je magický úkon vůle. Že pak počnou dítě, to je pouze pokračování od začátku, který nastal příklonem její VŮLE k připojení svého osudu s osudem muže.
A kdo políbí nevěstu, stává se v magickém účinku současníkem aktu její a ženichovy vůle po sjednocení cest.
Nevěsta je nečekaně v den svatby v úloze rozcestí a ukazuje svou vůlí směr. Akt vůle uvnitř její bytosti předchází slovnímu aktu vyslovení „ano“ navenek. Bez obrácení vůle směrem k budoucí jednotě se ženichem a bez rozhodnutí tu vůli uskutečnit by nebyla svatba účinná.
A vůle je magický činitel, je mocná a je to síla, která mění svět. Při svatbě mění napřed malý okruh, vytváří hnízdo pro společný osud. Však se důsledky obrácení vůle k sjednocení projeví přes to počáteční osobní dvousedadlové hnízdo později. Byla založena domácnost, v níž dva, kteří byli dosud příznění jen oblibou, mají nyní společnou budoucnost. Důsledky aktu vůle při sňatku se projeví v další generaci a v širším okruhu.
Při obvyklém políbení nevěsty cítím magickou spřízněnost s klanem, který tu svatbu koná, nevěsta je jeho součástí, tmelem a slibem. I já jsem potom loayální s kmenem nevěsty. V době pračlověka to znamenalo, že kdo dá pusu nevěstě, nemůže klanu škodit, ani s ním bojovat. Byla to i záruka smíření.
Takže všechno je tam magie. A když nevěsta políbí malé dítě, jak je zvykem dělat pro štěstí, tím se ona spojuje a začleňuje s magickým okruhem dětských duší, včetně těch čekajících nedaleko na budoucí vtělení, i když to očima není vidět.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » sob 09. srp 2014 0:24:20

C u d n o s t
=
Básně z údobí dynastie Tchang,
(přepsané z knihy : Zpěvy staré Číny , přebásnil Bohumil Mathesius,
vydal Odeon 1967 , báseň na straně 131 – 132 )

DOPIS ŽENY

Vzácný pane, vaším vlastním sluhou
vracím dárek, který jste mi poslal :
obě perly. Děkuji Vám, pane !

Chvěla jsem se, věřte – chvíli stála
rozrušeně před zrcadlem dlouhým,
když jsem viděla lesk chladný, matný
obou perel – a v tom lesku snila.

Jak se člověk zapomenout může !
Miluji přec svého muže, pane !
Též jsem z dobré krve – otcův zámek
tyčí se jak císařův a shlíží
spletí oken do svých starých zahrad.

Muž je milec císařův a dostal
kopí zlaté za své věrné služby...

Jeho čest je mojí ctí též, pane.
Srdce, které miluje vás, sice
řeklo, že jste bez falše, a v úctě
na mne mysle, poslal jste ty perly –

nemůže to být však, neboť věrna
věrnému jsem muži ; miluji vás,

můj pane, horce, ale slíbila jsem
už jednou věrnost pro svůj celý život.

Vezměte proto, miláčku, své perly
a vězte : slzami jsou vlhké,
které z očí na ně napadaly.

Proč jste se mnou nesetkal se, pane,
než jsem, volna, věrnost darovala !

ČANG ŤI
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » sob 09. srp 2014 6:52:08

Omyly se rodí v mysli, ale je to široké pole,
vím jaký je rozdíl mezi mnou když jsem byl dítětem a dnes,
a mezi marxistou a věřícím.
A mezi církvemi, kde si říkají . " u nás to je to pravé, tam jinde ne."
Přílohy
Jana.JPG
Jana.JPG (34.58 KiB) Zobrazeno 5948 krát
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. srp 2014 8:45:33

irulan píše:Taro,
ty máš ráda příběhy.. zkus si stáhnout film "Něžnost" http://www.csfd.cz/film/308577-neznost/

Díky, podívám se.
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. srp 2014 9:15:09

Nemůžu ten film nikde najít :-(
Návštěvník
 


Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. srp 2014 10:24:12

Díky!!!! A jsou tam i titulky???
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod ... » sob 09. srp 2014 10:30:47

že jsou tam cz titulky poznáš podle znění odkazu ... rie-cz-mkv

La délicatesse / Něžnost / Delicacy / Epistrofi ston erota / Nathalie második élete / A Delicadeza do Amor / La delicadeza
(David Foenkinos, Stéphane Foenkinos; 2011)

DVDrip XviD 704×384px 1380kbps 25fps | AC3 448kbps 6ch | MKV = 1.36 GB
Language: French, Swedish
Subtitles: Czech, Dutch, English, Greek, Hungarian, Portugese (BR), Serbian, Spanish

...Hrdince francouzského snímku Něžnost zemřel milovaný manžel a před ní se tak otevřela nicota, zaháněná po několik let jedině úsilovnou prací, snad jen mimoděk vedoucí ke strmému kariérnímu vzestupu. Odmítala milostné nabídky, a když téměř duchem nepřítomna, snad v jakémsi v uhranutí, vtiskla vášnivý polibek nic netušícímu kolegovi, započala tím směšně dojemné i trapné potýkání s láskou, jíž se oba obávají a současně jsou jí přitahováni...
Jan Jaroš, 18.6.2012
http://www.kultura21.cz/film/4602-nedot ... uzske-kino
...
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků