Jak vypadá přijetí v konstelacích

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod rosada » úte 13. pro 2011 9:05:09

Ve vlákně se diskutovalo o přijímání. Vedlo mě to k rozepsání se o tom z pohledu konstelací. Tak to dávám i sem.
Při psaní komentářů prosím rozlišujte. Pokud se to týká konstelací ta pište sem, pokud přijímání samotného, tak do (svatého) přijímání.


Návštěvník píše:
rosada píše:
No v podstatě to bylo myšleno tak, že pokud něco považuju za (součást) sebe sama, nemusím to přijímat, neboť to již bylo přijato nebo nikdy nebylo odděleno (považováno za oddělené). Když něco přijímám na začátku procesu je to něco (zdánlivě) odděleného - říkám tomu ANO - a pokud je přijetí úspěšné tak už nic odděleného není - zní AMEN.
Do zorného úhlu se tedy cpou adepti na přijetí.
---
Otevření náruči - je v tom úsilí nebo ne?


jo ros, tak to klobouk dolů ... kolikrát jsem prošel přímou konfrontací s tím, že jsem sice velmi jasně věděl, že je to moje součást, ale vynakládal jsem neuvěřitelnou energii, abych to dostal mimo sebe (he he přímo ze sebe) ... ani dnes nejsem si jistý, že všemu co uvidím jako svojí součást nechám otevřenou náruč ...

popravdě nevím, jak je to s úsilím a otevřenou náručí ...

otevřená náruč je sama sebou přirozeností ... je hodně toho co to ale nedovolí takto vnímat, takže tu usilovnost vidím na místě spíše v tom odstraňování toho co tomu brání ... tudíž vidím to jako návrat uvědomění původního stavu ... :what:

jinak s tím slovem přijímání právě vím, že hodně lidí s tím má problém, všiml jsem si že pojem otevřenost - je průhlednější pojem ...


Tenhle svůj náhled mám díky konstelacím, shrnu to:
1) Chci-li něco zahrnou do procesu přijímání, tak to musím nejdříve uvidět.
Prostě se to ukáže. Ten kdo si konstelaci staví už s tím přijde, že si to uvědomuje nebo to nějakým způsobem vstoupí do hry později.
2) musím uznat, že to tu je
Přestanu se předtím skrývat, otáčet zády uhýbat pohledem, stanu tomu tváří v tvář. Dívám se.
3) Rozhodnu se, že to přijmu
Tohle myslím to klíčové rozhodnu se. Přijetí v konstelacích je symbolizováno/prožito objetím. Pokud se rozhodnu, že to obejmu, tak to většinou obejmu.: tedy přistoupím otevřu náruč, obejmu, prožiju spojení.
Vlastně klíčové jsou 2 věci rozhodnutí a prožití neoddělení. To první je aktivní to druhé pasivní.
To rozhodnutí nastává ve fázi "dívám" se. A nemusí vždy vyústit v rozhodnutí ANO přijmu to. často je tam fáze Nenene, pak je třeba, aby se v konstelaci ještě něco odehrálo.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. pro 2011 13:06:32

rosada píše:Tenhle svůj náhled mám díky konstelacím, shrnu to:
1) Chci-li něco zahrnou do procesu přijímání, tak to musím nejdříve uvidět.
Prostě se to ukáže. Ten kdo si konstelaci staví už s tím přijde, že si to uvědomuje nebo to nějakým způsobem vstoupí do hry později.
2) musím uznat, že to tu je
Přestanu se předtím skrývat, otáčet zády uhýbat pohledem, stanu tomu tváří v tvář. Dívám se.
3) Rozhodnu se, že to přijmu
Tohle myslím to klíčové rozhodnu se. Přijetí v konstelacích je symbolizováno/prožito objetím. Pokud se rozhodnu, že to obejmu, tak to většinou obejmu.: tedy přistoupím otevřu náruč, obejmu, prožiju spojení.
Vlastně klíčové jsou 2 věci rozhodnutí a prožití neoddělení. To první je aktivní to druhé pasivní.
To rozhodnutí nastává ve fázi "dívám" se. A nemusí vždy vyústit v rozhodnutí ANO přijmu to. často je tam fáze Nenene, pak je třeba, aby se v konstelaci ještě něco odehrálo.


"Chci-li něco zahrnou do procesu přijímání, tak to musím nejdříve uvidět. + Chci-li něco zahrnou do procesu přijímání, tak to musím nejdříve uvidět."

Jasně, proto tolik zdůrazňuji vůli a odvahu k otevřenosti …

Rozhodnu se, že to přijmu … hmmm … rozhodnout se k tomu je určitě dobrý, protože aspoň intelektuálně jsem k tomu otevřen a nemám v mysli blok, ale tady už to přestává být v mojí režii … někdy to prostě nejde … učinil jsem zkušenost, že pokud se i přes odpor tedy tu fázi ne, ne, ne chci prorvat, tak se dostanu do rozporu sám se sebou … i ta fáze ne, ne, ne má svou hodnotu, naučil jsem se i toho vážit a respektovat to a setrvávat pouze v uvědomování toho co probíhá a to beze snahy to vůlí nějak manipulovat a měnit to … je to vlastně takový ano tomu ne, respektive přijmutí odporu, který vyvstal

V drtivé většině případů se poměrně krátce pouhým plným uvědoměním toho ne ee e nastane samovolné uvolnění … je to jako když povolí křeč …

Mám za to, že to rozhodnutí, že to přijmu není tak podstatné, tam už je zárodek jistého tlaku na to, že chci aby to bylo tak a tak … a když je tam fáze ne, tak to může působit napětí z toho, že chci přijmout ale zároveň tam je přítomen odpor … hlava říká ano, ale cítím to jinak … to je zbytečný stres. respektive ten zárodek se rozvine v manipulaci, teprve když je tam zaháčkování (lpění) že to musí být tak, jak jsem se rozhodl ... pokud se tam háček nezasekne, tak i přes mý rozhodnutí to přijmout, když se objeví odpor, to celý má možnost volně plynout jak je třeba ... následuji to ...

nicméně schůdnější vidím rovnou to jen nechat vědomě probíhat a být s tím, prociťovat to účastně, jako součást sebe sama … systém je velmi moudrý, za sebe v tom postřehuji pouze část, jen tu část na jakou stačí kapacita mého osobního vědomí, proto to nechávám na té samotné Inteligenci a jen to následuji … nutná je otevřenost ke všemu co je aktuálně v záběru ...

někdy ani konstelace nedovolí pokračovat dál … a tlačit na to se nikdy nevyplácí …
Návštěvník
 

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod rosada » čtv 15. pro 2011 14:06:46

Díky návštěvníkovi za připomínky.
Rohodnuté, o kterém jsem psala nebylo myšleno, jako intelektuální rozhodnutí. Nějak jsem chtěla popsat moment, kdy vzejde inpuls k vlastnímu přijetí, tedy obejmutí. Ten impuls nastane právě, když dojde k tomu uvolnění. Vlastní objetí je možná spíš už je ujištěním o tom, že k tomu uvolnění došlo, takové potvrzení, zažití si neoddělení.

hlava říká ano, ale cítím to jinak …

ano, přesně je na nic to někam tlačit. "Rozhodnutí" mělo být popisem okamžiku, kdy cítím, že mohu obejmout.
Nadruhou stranu mě teď napadají situace, kdy jsem přistupovala k obejmutí sice s tím, že mohu obejmout, ale přece jen s výhradami, které při objetí zmizely.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. pro 2011 15:27:40

rosada píše:
... moment, kdy vzejde inpuls k vlastnímu přijetí, tedy obejmutí. Ten impuls nastane právě, když dojde k tomu uvolnění. Vlastní objetí je možná spíš už je ujištěním o tom, že k tomu uvolnění došlo, takové potvrzení, zažití si neoddělení.


"Rozhodnutí" mělo být popisem okamžiku, kdy cítím, že mohu obejmout.
...


:) tak to yes, takhle je to jako průzračná hladina :)

v podstatě jde o to, aby došlo k následování toho impulsu tedy obejmutí ... a jsme opět u té otevřenosti a vlastně jsme i u pokory - ochoty jít s tím sladěně ... fakt je, že i v téhle fázi může nastat, že sice k uvolnění dojde, ale člověk to nepřijme ... i tak je to dobrá zkušenost pokud je to plně uvědomováno ... člověk si toho začne všímat když k tomu dochází, není už pod vlekem neuvědomovaných vzorců

rosada píše:
...situace, kdy jsem přistupovala k obejmutí sice s tím, že mohu obejmout, ale přece jen s výhradami, které při objetí zmizely.


jj, napadá mne při tom - člověk udělá krok a ONO ve směru k němu dva ... to dotažení až do fyzické úrovně obejmutí má velký význam právě v oblasti komplexnosti procítění ...

jednou jsem někde slyšel, že přijetí znamená otevřenou náruč pro objetí

a ono je to oboustranný - otevřená náruč připravená pro objetí je přijetím
Návštěvník
 

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. pro 2011 15:38:17

ony ty konstalce jsou skutečně velmi výborným nástrojem nejen k uvolňování bloků ale i nástroj sebe-poznávání, taky je to vynikající prostředek k pochopení mechanismů, což je velmi praktická záležitost ... nejde nějak oddělovat konstelace od života, takže se to pak automaticky projevuje v různých situacích ... člověk najednou zaznamenává, že jedná jinak ... osobně na ně nedám dopustit i když si plně uvědomuji, že tato metoda není vhodná pro všechny

psala jsi o tom, že přijetí se demonstruje objetím ...

ještě k tomu dodám, že také úklonou ...

to by jeden nevěřil, jak těžké někdy je sklonit se ... akceptovat ... přijmout to takové jaké to je, uznat to jako součást samého bytí

a když půjdem ještě o krok dál tak jsme u odevzdání se ... :) přestat bojovat, nechat to být ... plynout ... splynout ... hmmm
Návštěvník
 

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. pro 2011 16:03:44

jak vypadá přijetí v konstelacích ...

tak jako v těch konstelacích to pak vypadá i v životě :)
Návštěvník
 

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod rosada » pát 16. pro 2011 8:04:23

To je právě na konstelacích to nejlepší - zrcadlí život.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Jak vypadá přijetí v konstelacích

Nový příspěvekod rosada » pát 16. pro 2011 8:06:36

Návštěvník píše:

ještě k tomu dodám, že také úklonou ...

to by jeden nevěřil, jak těžké někdy je sklonit se ... akceptovat ... přijmout to takové jaké to je, uznat to jako součást samého bytí

Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05


Zpět na Péče o mysl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník