MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Pouze pro registrované členy, je zde psaní bez jakýchkoliv pravidel a bez mazání příspěvků.

MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod rafael » ned 16. bře 2014 22:13:08

Tedy příliš nepředpokládám,
že by to se zanícenými psychonalytiky a rozpuštěči potlačených emocí nějak příliš hnulo a změnilo to jejich názor,
ale je to víceméně to, o čem tady sem tam píšu,
že Přítomnost Ted a Tady prostě rozpustí vaší minulost, bez vaší snahy


jen minulost?? a co budoucnost?? tu přece tvoří taky mysl..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod nop » ned 16. bře 2014 22:29:14

rafael píše:
Tedy příliš nepředpokládám,
že by to se zanícenými psychonalytiky a rozpuštěči potlačených emocí nějak příliš hnulo a změnilo to jejich názor,
ale je to víceméně to, o čem tady sem tam píšu, že Přítomnost Ted a Tady prostě rozpustí vaší minulost, bez vaší snahy

jen minulost?? a co budoucnost?? tu přece tvoří taky mysl..

až na to, že zárodky pro budoucnost zde si jsou, ale buducnost se teprve musí stát. Dnes je ta budoucnost v naději (jako žena), je v potenci.
Bůh je omni - potens, což není všeho-schopný, spíše všeho-mocný, nebo to znamená, že u Boha by bylo možné cokoliv, co by bylo možné.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1750
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod irulan » pon 17. bře 2014 6:14:40

Ja to znam jako: "kdysi jsem býval namyšlený a nyní jsem naprosto dokonalý" :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 857
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod petr m. » pon 17. bře 2014 12:34:28

Možná to vidím jenom trochu jinak, dělník ve fabrice, který hákuje každý den 8 a půl hodiny montováním součástek dohromady kvůli vejplatě vidí realitu trochu jinak, než dítě které dostalo stavebnici Merkur.


Tu zkušenost dělníka mám, je to jako se vším, ze začátku je to nové a zábavné, časem se z toho stává rutina, nuda a utrpení. Proč k tomu dochází? Dítě si časem musí najít jinou zábavu, protože pořád si hrát s merkurem nebude, i jeho to časem přestane bavit, proč? Proč se stává soužití muže s ženou časem stereotypní? Proč mizí prvotní zamilování? Proč si nelze udržet počáteční nadšení, radost, lásku z nového? Proč je utrpením poslouchat krásnou píseň stále dokola? Proč se život projevuje a občerstvuje novým, když Bůh je stále stejný a neměnný?
petr m.
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. čer 2013 17:50:06

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod nop » pon 17. bře 2014 14:35:01

petr m. píše:
Možná to vidím jenom trochu jinak, dělník ve fabrice, který hákuje každý den 8 a půl hodiny montováním součástek dohromady kvůli vejplatě vidí realitu trochu jinak, než dítě které dostalo stavebnici Merkur.

Tu zkušenost dělníka mám, je to jako se vším, ze začátku je to nové a zábavné, časem se z toho stává rutina, nuda a utrpení. Proč k tomu dochází? Dítě si časem musí najít jinou zábavu, protože pořád si hrát s merkurem nebude, i jeho to časem přestane bavit, proč? Proč se stává soužití muže s ženou časem stereotypní? Proč mizí prvotní zamilování? Proč si nelze udržet počáteční nadšení, radost, lásku z nového? Proč je utrpením poslouchat krásnou píseň stále dokola? Proč se život projevuje a občerstvuje novým, když Bůh je stále stejný a neměnný?

Nás vede duch, čisté nehmotné impulzy, ale vláčíme to skrze tělo a to pracuje s chemickými a elektrickými činy. Proto alternujeme.
Chci stáhnout ruku a musím vyslat elektrické impulzy přes nervy do spojnic mezi nervem a svalem (do neuromuskulární ploténky), kde se impulz přenáší chemicky difuzí pomocí vyplavení acetylcholinu. Pak je na chvíli pohov, protože se napřed musí acetylcholin dostat nazpátek do výchozího stavu, což způsobí enzym acetylcholinesteráza. Takže fungujeme přetržitě po malých krůčcích, maličkatými přískoky s malinkatými mezerami. Jakmile je regenerace v malinkatém časovém okamžiku ukončena, nerv a sval mohou působit dále. Pokud se toho nahromadí moc, regenerace se zpomaluje a potom cítíme jev zvaný únava. Sportovci a zkušení pracovníci to mají vytrénované více.
Tělo si pomáhá také tím, že odvede dráhu jevu kousek vedle. Malá část nervů na chvilku odpočívá a regeneruje se a vedle pracuje druhá část. A tak se to střídá, jako u pumpy hasičské stříkačky poháněné ručně hasiči, kde jedna páka jde nahoru a druhá dolů, ale voda proudí nepřetržitě.
Občas nás zaujme něco jiného, co je vnímáno svěže a když se k tomu věnuji, druhá část odpočívá.
U zvířat je ta závislost větší, mají některé automatické projevy jako krátké sřetězení pohybů, které se "dějí samy".
Na příklad pes běží z dálky k pánovi, ale neubrzdí včas, přeběhne pár metrů a potom se k přeběhnutému pánovi vrací již pomaleji a přesně.
Bylo pozorováno, jak se chová hnízdící husa, když se jí vykutálí vejce z hnízda. Dostrká je zpátky trhavými pohyby zobáku a ten pohyb zahájí ještě mimo vejce, potom zobák přiblíží, až zasáhne vejce a dostrká je dovnitř. Biologové tomu říkají "pohyb naprázdno". Člověk má přesnější koordinaci, nekýval by prsty napřed před vejcem do vzduchu, ale uchopil by vejce přesně.
Pokud jde zvíře samo lesem po široké cestě, vybírá si okraj cesty a přechází střídavě z jednoho kraje na druhý (levý a pravý), nevyužívá prostředek. Střídá kraje. Tím si zpestřuje situaci.
Proto i u lidí ta monotónní práce bez variant a změn je unavuje více, než tatáž práce v pestřejším provedení.
Vede hmota k únavě? kdoví. I v NZ je napsané: "duch zajisté jest hotov, ale tělo je mdlé."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1750
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 9:12:23

armin píše:
Alaja píše:Individualita? Spíš jáství...


Nebo také lidská duše.

Pořád nevím, jaký je rozdíl mezi lidskou duší a duší ostatních živých tvorů.
Například některé kočky mi připadají více oduševnělé, než někteří lidé, co mají sice lidskou duši, ale chovají se spíš jako zvířátka..
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 10:38:49

Možná existují hezčí časy, ale ten současný je náš.

Autor: Sartre Jean Paul


Zapomínat se nemá. Minulost má svá práva. Je třeba se s ní vyrovnat a nikoli zapomenout.

Autor: Gercen Alexandr Ivanovič


Minulost je pohlcována přítomností a přítomnost žije jen tím, že rodí budoucnost.

Autor: Joyce James


Neohlížejte se smutně za minulostí, už se nevrátí.
Raději moudře využijte přítomnosti. To je správná cesta.


Autor: Longfellow Henry Wadsworth


Čti správně přítomnost a kráčej s budoucností.

Autor: Homér


Jeden dnešek má cenu dvou zítřků.

Autor: Franklin Benjamin


Nejpodivuhodnější na budoucnosti je představa, že naši dobu budou nazývat staré zlaté časy.

Autor: Hemingway Ernest


Když rozjitříme spor mezi minulostí a přítomností, zjistíme, že jsme ztratili budoucnost.

Autor: Churchill Winston


Nedívejme se zpět se zlobou, nehledmě kupředu se strachem ale rozhlížejme se s jasným vědomím.

Autor: Thurbur James


Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání.

Autor: Andersen Hans Christian
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 10:56:25

vostalpetr píše:Ale jinak samozřejmě,
nestačí to jen takto psát a si to myslet,
ale i to je dobrý,


je správné realizovat tu Přítomnost Ted a Tady (nejenom ovšem Ted)

a samo se to změní


V tom Teď a Tady není obsažený jen přítomný okamžik. jsou v něm prý obsaženy všechny okamžiky, minulé, přítomné i budoucí.
Kdyby to tak nebylo, tak by nemohla existovat karma, která z minulých okamžiků formuje přítomné okamžiky a dává možnost měnit budoucí okamžiky.
Prožité okamžiky se nikam neztrácí, jen se ukládají do trezoru, který se automaticky otevře při opuštění této dimenze. A ty okamžiky, kdy jsme se zachovali nesprávně, se v plné parádě předvedou znovu, s tím, že je budeme tentokrát vnímat z té druhé strany.
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 11:15:24

A ty okamžiky, kdy jsme se zachovali nesprávně, se v plné parádě předvedou znovu, s tím, že je budeme tentokrát vnímat z té druhé strany.

Ono se to tak říká, že budeme vnímat svoje jednání: "Z druhé strany."
Ale žádná druhá strana samozřejmě přítomna nebude.
Jedná se o náš vlastní pohled, tentokráte nezakalený osobními tendencemi.
Pro poučení, "jak to bylo doopravdy."
V průběhu případných dalších inkarnací to nahlédnutí může posloužit jako "hlas svědomí."

P.S
Kterýžto my umíme posílat do prdele na mnoho způsobů, ty duchovní nevyjímaje.


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 11:42:29

vostalpetr píše:
Pro poučení, "jak to bylo doopravdy."
V průběhu případných dalších inkarnací to nahlédnutí může posloužit jako "hlas svědomí."


Nestraš !

Tohle vlákno je přece o tom, že když si uvědomíš přítomnost, změní se tvá minulost a i budoucnost...

Změnit se může náhled.



:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 12:00:47

vostalpetr píše:
Pro poučení, "jak to bylo doopravdy."
V průběhu případných dalších inkarnací to nahlédnutí může posloužit jako "hlas svědomí."


Nestraš !

Tohle vlákno je přece o tom, že když si uvědomíš přítomnost, změní se tvá minulost a i budoucnost...

Automaticky? Minulost se nemění, může se měnit jen budoucnost, když si uvědomíme své chyby v minulosti a budeme dbát na to, abychom je neopakovaly. Pochopitelně, můžou se ale vyvrbit nové situace, s kterými jsme předtím neměli zkušenosti a můžeme dělat nové chyby, které si můžeme uvědomit hned a další stejné nedělat, ale také si je uvědomit nemusíme. Když si je neuvědomíme, tak se nacpou do toho trezoru a pokračování už tady bylo popsáno...

Takže - s uvědoměním přítomnosti se může ledacos změnit, třeba se může i smazat nějaká negativní karma, ale nebrání to v dělání dalších chyb...a tvoření nové negativní karmy.
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 12:21:25

vostalpetr píše:Koukali jste vůbec na to video ?

Myslíš jako jestli jsem to video poslouchal pozorně?
Ty ano?

Že by jsi se chtěl začít o něčem bavit doopravdy,
jako to dělají lidi ve videích která se tu nabízejí?


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 12:43:06

vostalpetr píše:
Myslíš jako jestli jsem to video poslouchal pozorně?


Ne pozorně, jen normálně....

Normálně, jako obvykle viď?

A povídá se v něm něco neobvyklého?

:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 12:55:55

Tady to máš napsaný :

Petře opravdu mě nezajímal přepis toho co se tam povídá.
O citace tu opravdu nouze není.
Jenom jsem se pokusil s tebou o tom videu chvíli bavit,
když už jsi se zeptal jestli jsem to viděl.


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 13:03:36

vostalpetr píše:Tady to máš napsaný :

"Vše napříč časovými liniemi existuje ve stejný moment.

Nikdy nejste ten samý člověk, nikdy nemáte stejnou minulost, pouze si myslíte, že vaše minulost s vámi stále zůstává.

Když si přestanete myslet, že vaše bytí je takto propojené, když si uvědomíte, že jste stále nový a nový... můžete udělat to, čemu říkáme 13tý krok.
Když si pro sebe definujete KDO TEDY JSTE, nejde o to, že byste se změnili a tu nebo onu věc už neděláte...VY JSTE JI NIKDY NEDĚLALI !!!

Chápete ? Tu věc dělal někdo úplně jiný! Úplně odlišná osoba,
tak třeba: Někdo trpí nějakou závislostí. Pokud je schopen se vnitřně přesvědčit, že každým okamžikem se stává někým novým, pak pochopí, že osoba, kterou jste se stali nyní ONU ZÁVISLOST NIKDY NEMĚLA !!!

To je důvod, proč necítí žádné nutkání.
Ve vaší realitě můžete vidět konkrétní příklad,
existují případy, které doktoři nazývají: Mnohočetná porucha osobnosti (MPD),
existují zdokumentované příběhy s MPD, jejichž jedna osobnost trpí rakovinným nádorem,
ale jakmile se přehodí do další osobnosti, nemají žádný nádor.
Nebo jedna jejich osobnost trpí alergií a jiná ne, existují dokonce lidé s MPD, jejichž rozdílné osobnosti mají odlišné barvy očí!!!
Jejich osobnosti jsou odlišní lidé a přesně tak to máte VY všichni, každý další okamžik.
Když si tohle skutečně uvědomíte, tak jste v každém okamžiku na nové startovní čáře.
Budete mít takovou minulost, jakou chcete a budete mít takovou budoucnost, jakou si vyberete.
To díky osobě, kterou jste právě TEĎ."




Takže se změní jen náhled....?

No ten se bezpochyby změní hnedka na začátku....


Má osobnost styl hip-hop zrovna nemusí.
Barva očí se mi nemění, takže mám jen jednu osobnost, uff, to jsem si oddechla. :D

Hele, zapomněl tak povyprávět o těch, co umějí být se svým tělem najednou na několika různých místech, tak jako to třeba dělal Krišna, když se oženil s tisíci manželkami a dokázal každé z nich poskytnout dokonalou iluzi, že jen ona ho má jen pro sebe...
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 13:10:15

vostalpetr píše:
Má osobnost styl hip-hop zrovna nemusí.


No má taky ne,

proto sem to sem ani tak moc nedával...

:)
Ten přednášející, i když to dosud neví, má jen malý krůček k cestování v čase. Doufejme, že až k tomu u něho dojde, tak to vezme v klidu, v přítomném okamžiku....
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 13:24:30

vostalpetr píše:Ten přednášející je Bashar, je z jiné roviny bytí,
o cestování zmísta na místo také hovoří,
možná že i hovoří o cestování v čase, to nevím...

Najdeš na you tube, nebo Inspiruj...

Tedy je to chanelling...

Víš, že já po cestování v čase ani netoužím, už jsem si to kdysi vyzkoušela ve snu, přeskakovala jsem z jednoho časového vlákna do druhého, sem tam jsem se vracela zpět korigovat to, co se nezdařilo, a abych řekla pravdu, tak na konci snu jsem nakonec nevěděla kde jsem, kdy jsem a ani kdo jsem...brrr. :D
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Co myšlenka, to "okno."

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 13:26:14

Má osobnost styl hip-hop zrovna nemusí.

Inu musí, ať už si o tom myslí co chce.
Právě myšlení je tím hip-hopem, který vytváří zdání kontinuity tím, že rozpohybovává jednotlivé záznamy (vjemy)
podobné filmovým políčkům, která jsou pak při rychlosti 24 okének za vteřinu schopna vytvořit iluzi filmového příběhu.
Například našeho života, předešlého dne, příštích vánoc, smrti ..atd.

A nic jiného než pozornost o hodně ostřejší než je ta běžná, ledabylá, nemůže tohle kouzlo máji odhalit.
Proto všechno lidské bádání vyúsťuje až obrácením pozornosti na ní samotnou.
Pak teprve je po filmu a může začít ta pravá zábava.
Dřív ne.

Barva očí se mi nemění, takže mám jen jednu osobnost,

Osobnost podobnou té, co je na televizní obrazovce, složená z jednotlivých kmitajících bodů,
dokud někdo nevypne proud.


;)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Co myšlenka, to "okno."

Nový příspěvekod Alaja » úte 18. bře 2014 13:39:09

Luck píše:
Má osobnost styl hip-hop zrovna nemusí.

Inu musí, ať už si o tom myslí co chce.
Právě myšlení je tím hip-hopem, který vytváří zdání kontinuity tím, že rozpohybovává jednotlivé záznamy (vjemy)
podobné filmovým políčkům, která jsou pak při rychlosti 24 okének za vteřinu schopna vytvořit iluzi filmového příběhu.
Například našeho života, předešlého dne, příštích vánoc, smrti ..atd.

A nic jiného než pozornost o hodně ostřejší než je ta běžná, ledabylá, nemůže tohle kouzlo máji odhalit.
Proto všechno lidské bádání vyúsťuje až obrácením pozornosti na ní samotnou.
Pak teprve je po filmu a může začít ta pravá zábava.
Dřív ne.

Barva očí se mi nemění, takže mám jen jednu osobnost,

Osobnost podobnou té, co je na televizní obrazovce, složená z jednotlivých kmitajících bodů,
dokud někdo nevypne proud.


;)

Už jsem na tohle téma někde narazila, ale zatím mne to nezaujalo.
Neřeší to vysvětlení toho, že po delší době mimo svou osobnost - třeba v nirvikalpě - se vrátí zpět stejná osobnost, jaká byla, než se to stalo, jen obohacena o zážitky vědomí ve stavu nirvikalpy samadhi.
Alaja
 
Příspěvky: 323
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: MINULOST, PŘÍTOMNOST, BUDOUCNOST

Nový příspěvekod Luck » úte 18. bře 2014 13:50:29

Už jsem na tohle téma někde narazila, ale zatím mne to nezaujalo.
Neřeší to vysvětlení toho, že po delší době mimo svou osobnost - třeba v nirvikalpě - se vrátí zpět stejná osobnost, jaká byla, než se to stalo, jen obohacena o zážitky vědomí ve stavu nirvikalpy samadhi.

A ne dost na tom.
Tahle sem tam o něco obohacená osobnost se umí i reinkarnovat.
A ne jednou, ale klidně i milionkrát.
Tak silné jsou její vazby k zavedeným stavům myšlení.
Tak malá chuť něco změnit a konečně si ...všimnout.


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Další

Zpět na OTEVŘENÝ PROSTOR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron