Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Nový příspěvekod maringotka » pát 19. říj 2012 18:54:36

Dobrý den, mám otázku,
Mám nejlepší kamarádku, která mi ale občas dělá problémy. Nedávno jsme byli ve Švédsku se školou a tam byli hezcí kluci od nás ze školy, starší než naše třída,myslím jako vyšší ročníky. Samozřejmě jsme se s kámoškou začaly hned dohadovat, jak je sbalíme, ale kámoska mi navrhovala nějakou stupidní taktiku a sama pro sebe si vymyslela svojí a tajnou a nikomu o ni neřekla, to znamená, že za dva dny ji hrozne balili a u mě nevěděli ani kdo jsem, ani že jsem její kamarádka a vůbec nevěděli ani to, že patřím k tomuhle zájezdu, prostě jsem okolo nich byla vzduch. ( nechápu to, protože všichni říkají,že jsem nejhezčí ze třídy, sice moje nej kámoška je také hrozne hezká, ale ostatní říkají, že už asi rok já, nechci to zakřiknout) ale problém je v tom, ze ona si o sobě asi furt mysli, jak je nejkrásnější na světě a nejlepší a vidí mě jako hrozbu a tak mě shazuje a štve mě, navíc nedávno dala bez mého dovoleni na fb jednu strašnou fotku, slíbila mi, že ji tam nedá a dala ji tam a pak psala ještě do komentu, jak je hezká a jak mi to tam sluší. To bylo strašný, takový ponížení, asi den jsem brečela a nešla kvůli tomu do školy. Potom začala dávat na fb jenom ty fotky, kdy jsem vypadala o proti ni jako debil ( sluníčko ve ksichtě, kvůli světlu to vypadalo, jako ze mam zkažený zuby, atd...) bylo toho hrozně moc, ale to je teď už jedno, všichni už to viděli no, ale stejně si všichni furt myslí to dobrý, že jsem hezčí atd, prosím, pomozte mi, chci aby jsme byly nadále nej kámošky, ale to asi nepůjde, dokud jí nedám lekci, prosím napište mi do komentářů, jak ji to oplatit aby to pochopila natolik, ze by jí došlo, že na světě není nejkrásnější, nejhezčí nejlepší a hlavně jediná, o kterou stojí kluci, děkuji moc :)
maringotka.
maringotka
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2012 20:00:51

Re: Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. říj 2012 19:14:48

Proč chceš být jako ona, když jsi přece hezčí?
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Nový příspěvekod rosada » pon 22. říj 2012 10:40:23

maringotka píše:prosím, pomozte mi, chci aby jsme byly nadále nej kámošky, ale to asi nepůjde, dokud jí nedám lekci, prosím napište mi do komentářů, jak ji to oplatit aby to pochopila natolik, ze by jí došlo, že na světě není nejkrásnější, nejhezčí nejlepší a hlavně jediná, o kterou stojí kluci, děkuji moc :)
maringotka.


Jak to udělat, aby jí/jemu konečně došlo, že ...
To je asi jádro pudla.
Tolik chceme měnit ty okolo a všichni mudrcové říkají, že lze změnit jen sebe a to někdy jde taky dost těžko.
Co s tím?
Asi se přidám k mudrcům nechtěj nikoho měnit, bude ti líp a budeš mít víc času pro sebe.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 27. říj 2012 18:20:31

Jana píše:
vostalpetr píše:...člověk má zkusit všechno možné...

No, mohla bych hodit po Tobě chlebem
z lásky mazaným medem
a můžeme s Murphym tipovat,
jak dopadne na zem.

A pak něžně uložit do mraveniště :D
Návštěvník
 

Re: Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. říj 2013 18:23:30

maringotka píše: vidí mě jako hrozbu a tak mě shazuje a štve mě, navíc nedávno dala bez mého dovoleni na fb jednu strašnou fotku, slíbila mi, že ji tam nedá a dala ji tam a pak psala ještě do komentu, jak je hezká a jak mi to tam sluší. To bylo strašný, takový ponížení, asi den jsem brečela a nešla kvůli tomu do školy. Potom začala dávat na fb jenom ty fotky, kdy jsem vypadala o proti ni jako debil ( sluníčko ve ksichtě, kvůli světlu to vypadalo, jako ze mam zkažený zuby, atd...)

Záleží na tom, jestli se tak chová ke každému, nebo jen k tobě. Existují totiž i lidé s disociální poruchou, kteří aby se cítili dobře, potřebují ostatní lidi ponižovat a urážet. Říká se jim taky sociopati a takovým lidem je lepší se vyhnout. Nechat je být, vůbec na ně nereagovat.

Jediným cílem takového člověka je totiž zvyšovat pocit vlastní důležitosti ponižováním druhých. Vytváří neustále takové situace, aby se stal středem pozornosti, ignoruje přitom jakékoliv společenské normy a chová se k druhým naprosto bezohledně. Vlastní agresivitu přičítá ostatním, je přesvědčený, že všichni bojují proti němu a že on na to jen reaguje. Když se k němu někdo chová hezky, bere to jako slabost nebo lest. Jakýkoliv názor odlišný od svého vlastního vnímá jako kritiku a osobní útok.

Takoví lidé neberou v potaz práva druhých, nemají schopnost empatie. Jde jim jen o dosažení vlastního prospěchu bez ohledu na to, že druhým při tom ubližují. Bývají agresivní a neznají pocity viny či fenomén svědomí. Nejsou schopni se přizpůsobit pravidlům, ale vyžaduje-li to dosažení jejich potřeb, jsou schopni své okolí včetně klinických odborníků dlouho klamat mistrnou přetvářkou.

Řídí se krédem "dobro je to, co chci já" a sami se považují za naprosto normální. Vyhledají pomoc jen tehdy, když tím můžou něco získat (v krajním případě i lékařskou zprávu zbavující odpovědnosti, předpis návykových léků a pod).

Nejspíš jsi ale svou kamarádku jen něčím naštvala a ona se ti to teď snaží oplatit, protože u žen se tahle porucha vyskytuje dost zřídka, u mužů je třikrát častější.
Návštěvník
 

Re: Moje nej kámoška mě shazuje před klukama

Nový příspěvekod nop » ned 26. úno 2017 15:17:00

Návštěvník píše:
maringotka píše: vidí mě jako hrozbu a tak mě shazuje a štve mě, navíc nedávno dala bez mého dovoleni na fb jednu strašnou fotku, slíbila mi, že ji tam nedá a dala ji tam a pak psala ještě do komentu, jak je hezká a jak mi to tam sluší. To bylo strašný, takový ponížení, asi den jsem brečela a nešla kvůli tomu do školy. Potom začala dávat na fb jenom ty fotky, kdy jsem vypadala o proti ni jako debil ( sluníčko ve ksichtě, kvůli světlu to vypadalo, jako ze mam zkažený zuby, atd...)

Záleží na tom, jestli se tak chová ke každému, nebo jen k tobě. Existují totiž i lidé s disociální poruchou, kteří aby se cítili dobře, potřebují ostatní lidi ponižovat a urážet. Říká se jim taky sociopati a takovým lidem je lepší se vyhnout. Nechat je být, vůbec na ně nereagovat.

Jediným cílem takového člověka je totiž zvyšovat pocit vlastní důležitosti ponižováním druhých. Vytváří neustále takové situace, aby se stal středem pozornosti, ignoruje přitom jakékoliv společenské normy a chová se k druhým naprosto bezohledně. Vlastní agresivitu přičítá ostatním, je přesvědčený, že všichni bojují proti němu a že on na to jen reaguje. Když se k němu někdo chová hezky, bere to jako slabost nebo lest. Jakýkoliv názor odlišný od svého vlastního vnímá jako kritiku a osobní útok.

Takoví lidé neberou v potaz práva druhých, nemají schopnost empatie. Jde jim jen o dosažení vlastního prospěchu bez ohledu na to, že druhým při tom ubližují. Bývají agresivní a neznají pocity viny či fenomén svědomí. Nejsou schopni se přizpůsobit pravidlům, ale vyžaduje-li to dosažení jejich potřeb, jsou schopni své okolí včetně klinických odborníků dlouho klamat mistrnou přetvářkou.

Řídí se krédem "dobro je to, co chci já" a sami se považují za naprosto normální. Vyhledají pomoc jen tehdy, když tím můžou něco získat (v krajním případě i lékařskou zprávu zbavující odpovědnosti, předpis návykových léků a pod).

Nejspíš jsi ale svou kamarádku jen něčím naštvala a ona se ti to teď snaží oplatit, protože u žen se tahle porucha vyskytuje dost zřídka, u mužů je třikrát častější.

Našel jsem starší příspěvek s popisem chování,
ale asi to má širší záběr, neboť
.. tahle porucha u mužů je třikrát častější.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků