Jak se dělá přijetí?

Moderátor: rosada

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 22:02:27

terros píše:Jo, byla to nepřesná formulace, slova jsou mršky a teoretikům se to musí formulovat přesně, aby pochopili, o čem je řeč, tak opravuju

Osvobození = nekonečné prázdné Vědomí vnímá v sobě vlastní prázdné tvary - tvar těla, jeho okolí i tvary vyvstávající v podobě emocí např.u Nisargadatty - jako aspekty Sebe Sama, nerozděleného Univerzálního Vědomí, Vědomí v pohybu.


Je to jasnější? ;)



Slova nejsou mršky,
slova vždycky popisují tak jak to máš, nebo tak jak to víš

zrovna včera na JZ vcelku pěkně o tom psal Roman, jak to pak vypadá když zde není ego a je zde ten stav řekněme sahažanirvikalpa s.
nebo něco jemu hodně podobného
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 22:09:05

Při praktikování k tomu dochází znovu a znovu a znovu, takže se to nakonec pochopí


No ale co chceš praktikovat ?

To, co píšeš je pravda, a nejde samozřejmě jen o ztotožnění s myšlenkami, emocemi a pocity ale také o ztotožnění s tělem,
tedy s jakým si vymezením se,

Ale co chceš tedy praktikovat ?
Podle mě se má praktikovat ten přirozenej klid mysli, tedy ty kvality o nichž je v dzogčhenu řeč,
protože jednak ten stav sám o sobě zabranuje tomu, aby docházelo ke ztotožnování,
a jednak sám o sobě rozpouští i to s čím jsi byl ztotožněn a to zcela nevědomně

To je to co říká Ramana, že když nastoupíš do vlaku, tak si můžeš pohodlně sednou a nemusíš pobíhat po vlaku sem a tam,
protože ten vlak jede a ty se vezeš...prostě jen nastoupíš....
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod terros » ned 20. led 2013 22:19:17

Slova nejsou mršky,
slova vždycky popisují tak jak to máš, nebo tak jak to víš

Hezky chytáš za slovo :)

Ale není to tak, jak píšeš. Někdo se vyjadřuje přesněji, například poměrně dost advaitinů, a některý probuzený vysvětluje, jak dojít k probuzení, takovým způsobem, že jsou z toho přesněji formulující posluchači úplně na větvi a vůbec nechápu, co chce říct, když říká "musíte se... zkuste... poznejte, že...", aby nastal stav bez ega. Někde jsem četl, jak právě tohle zažíval před probuzením Balsekar s Maharadžem, řadu měsíců vůbec nechápal, co po něm Maharadž chce, když ho vyzýval jako osobu, aby něco udělal... mátlo ho to, protože už znal Wei-wu-Weie a nedvojný přístup mu byl blízký, znal už stav bez ega z mládí a bylo mu jasné, že on sám nemůže udělat nic.

Nicméně ses nevyjádřil k tématu, o kterém jsme mluvili, a k důvodu, proč nemůže dojít ke 100% sebeodevzdání Univerzálnímu Vědomí (které plně stačí k probuzení), dokud dochází k neuvědomovanému sebeztotožnění s jakoukoliv závislostí, sklonem.
Samozřejmě nemusíš :)
terros
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 13:12:34

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 22:27:56

Nicméně ses nevyjádřil k tématu, o kterém jsme mluvili, a k důvodu, proč nemůže dojít ke 100% sebeodevzdání Univerzálnímu Vědomí (které plně stačí k probuzení), dokud dochází k neuvědomovanému sebeztotožnění s jakoukoliv závislostí, sklonem.
Samozřejmě nemusíš :)


A proč by k němu nemohlo dojít ???

Když může dojít k realizaci (nirvikalpa) kdy jsou vasány pouze latentně přítomny,
proč by nemohlo dojít k uvědomění Uni. Vědomí ?

Rozdíl ovšem je v tom,
že potom v tom uvědomění U. V. se pak ty vasány dále samy rozpouští,
zatímco v nirvikalpě jsou nedostupné, protože nirvikalpa je "mimo projev"


V dzogčhenu je ta transmise proto, aby jsi si ten stav uvědomil a v něm pak zůstal,
kdyby to bylo naprd, tak by se to nedělalo,
a řeklo by se, že je to naprd,protože jsou tady vasány...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod terros » ned 20. led 2013 22:30:43

vostalpetr píše: co chceš praktikovat ?

Dá se praktikovat - jestli se to vůbec může takhle nazvat - jen neustálé odevzdávání sebe a svého nepovšimnutí si - potom, co došlo k neuvědomělé zapletenosti

Pak se všímavost prohlubuje, sama od sebe, a zapleteností ubývá.

Vůbec to ale neznamená, že je tu nějaký definitivní pokrok nebo něco podobného. Stačí změna životních podmínek - a zaktivují se nevědomé oblasti, které doteď neměly důvod být aktivní. Například někdo vlastní spolu s dcerou malý baráček, a najednou vyjde najevo, že jeho dcera je gamblerka, barák zadlužila u jakési pochybné firmy, která teď na ní vymáhá statisíce, a vypadá to, že celá rodina se ocitne na dlažbě. Stalo se to jednomu z mých známých, a jeho vyrovnanost a sebeodevzdání zmizelo jako čarovným proutkem, zavalil ho strach...
terros
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 13:12:34

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod terros » ned 20. led 2013 22:39:40

vostalpetr píše:V dzogčhenu je ta transmise proto, aby jsi si ten stav uvědomil

Stejně jako při vnoru. Představa, že v něm zůstaneš, je mylná.

Zkus si znovu pustit ten dzogchenový návod - rozpoznat něco jako světlo atd. je možné, jen když se to "něco" uvědomí ve vědomí. Jinak to nelze jako světlo rozpoznat. Totéž učí jinými slovy všechny nauky vedoucí k nedvojnému vnímámí - že jde o rozpoznávání čehokoliv vnímaného jako projevu Univ.V. Tím se samo eliminuje praktikující osobní já, je to celé jen pohybem Univ.V. Chápu, že se ti do toho nechce, proto to považuješ za snahy ega. Nic nespěchá, všechno má svůj čas.

Tak čauec
a díky za pokec

:)
terros
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 22. lis 2011 13:12:34

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2013 22:47:50

vostalpetr píše:
No pokud ti jde o prohlubování všímavosti, tak samozřejmě že jo,
to možná budeš tak všímavej, že třeba budeš slyšet i trávu růst, jak se lidově říká...

Pokud nejsi dostatečně všímavej, tak si toho, co popisuje dzogčhen, prostě nevšimneš, bude to stále unikat z tvé pozornosti.... :D
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 22:49:27

terros píše:
vostalpetr píše:V dzogčhenu je ta transmise proto, aby jsi si ten stav uvědomil

Stejně jako při vnoru. Představa, že v něm zůstaneš, je mylná.

Zkus si znovu pustit ten dzogchenový návod - rozpoznat něco jako světlo atd. je možné, jen když se to "něco" uvědomí ve vědomí. Jinak to nelze jako světlo rozpoznat. Totéž učí jinými slovy všechny nauky - že jde o rozpoznávání čehokoliv vnímaného jako projevu Univ.V. Tím se samo eliminuje praktikující osobní já, je to celé jen pohybem Univ.V. Chápu, že se ti do toho nechce, proto to považuješ za snahy ega. Nic nespěchá, všechno má svůj čas.

Tak čauec
a díky za pokec

:)


Nekonečný prostor vědomí světla a blaženosti prostě prostupuje naprosto vším a TY TO PŘÍMO VIDÍŠ A TY JSI PŘÍMO TÍM

A ty jsi se rozhodl to poznávat po kouskách, to tě ale čeká spousta práce, protože všechno je tím,
navíc jsi neustále z toho poněkud vydělenej protože to nahlížíš někde bokem od sebe sama a ne přímo jako sebe sama...


Chápu, že se ti do toho nechce, proto to považuješ za snahy ega.


A kdo jinej to podle tebe dělá ???

UV nedělá vůbec nic, to je umožnuje aby vše bylo....
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 22:50:55

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:
No pokud ti jde o prohlubování všímavosti, tak samozřejmě že jo,
to možná budeš tak všímavej, že třeba budeš slyšet i trávu růst, jak se lidově říká...

Pokud nejsi dostatečně všímavej, tak si toho, co popisuje dzogčhen, prostě nevšimneš, bude to stále unikat z tvé pozornosti.... :D



No to bych byl úplnej trotl, kdybych to nevěděl, že to je tam tak napsaný,
ale pokud jsi ty všímavej, tak víš že tam jsou třeba popisovány různé úrovně,
od začátečníka k mistrovi

Ale nechtěj po mně abych psal něco, co si tam můžeš přečíst,
já radši píšu o tom, co si přečíst nemůžeš,

ber to třeba tak, že jsem si to z dlouhý chvíle vymyslel a ted tě chci tím pobavit.... :D
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2013 22:57:25

vostalpetr píše:Nekonečný prostor vědomí světla a blaženosti prostě prostupuje naprosto vším a TY TO PŘÍMO VIDÍŠ A TY JSI PŘÍMO TÍM

To je zkušenost trvale probuzených. Tady se ale mluví o tom, jak k ní dojít. Kdyby stačilo si to rovnou uvědomit, když znáš dzogčhen, proč to tedy neuděláš?
Projevuješ se tu hodně osobně, sám ostatně každou chvíli prohlašuješ, že jednáš z ega :confused:
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod pozorující » ned 20. led 2013 23:01:58

Pokud nejsi dostatečně všímavej, tak si toho, co popisuje dzogčhen, prostě nevšimneš, bude to stále unikat z tvé pozornosti....


:yes:
pozorující
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 23:08:55

HELE VY NEVĚŘÍCÍ TERROSOVÉ :


byli jste už někdy u nějakého léčitele ????

Zamává rukama, zakrouží svíčkou, srovná nějakou auru nebo bůhvíco, a je po bolesti... :D :D :D

A vy víte houby co bylo jak bylo a proč bylo....


A UV je UNIVERZÁLNÍ LÉČITEL....
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2013 23:11:24

vostalpetr píše: ber to třeba tak, že jsem si to z dlouhý chvíle vymyslel a ted tě chci tím pobavit.... :D

Potom ovšem nechápu, proč říkáš věci jako

vostalpetr píše: Nekonečný prostor vědomí světla a blaženosti prostě prostupuje naprosto vším a TY TO PŘÍMO VIDÍŠ A TY JSI PŘÍMO TÍM

které zřejmě míníš vážně, ale nemáš žádnou zkušenost ani s nimi, ani s tím, jak se k takovému stavu dojde.
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 23:12:07

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:Nekonečný prostor vědomí světla a blaženosti prostě prostupuje naprosto vším a TY TO PŘÍMO VIDÍŠ A TY JSI PŘÍMO TÍM

To je zkušenost trvale probuzených. Tady se ale mluví o tom, jak k ní dojít. Kdyby stačilo si to rovnou uvědomit, když znáš dzogčhen, proč to tedy neuděláš?
Projevuješ se tu hodně osobně, sám ostatně každou chvíli prohlašuješ, že jednáš z ega :confused:



A proč bych to měl dělat ????

To už bych pak nemohl dělat to co dělám a mě zatím baví to co dělám, nemám s tím žádnej problém...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2013 23:13:15

vostalpetr píše:HELE VY NEVĚŘÍCÍ TERROSOVÉ :


byli jste už někdy u nějakého léčitele ????

Zamává rukama, zakrouží svíčkou, srovná nějakou auru nebo bůhvíco, a je po bolesti... :D :D :D

A vy víte houby co bylo jak bylo a proč bylo....


A UV je UNIVERZÁLNÍ LÉČITEL....

Jo, kdykoliv se mu plně otevíráš a nejsi s ničím ztotožněný!
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 23:14:02

které zřejmě míníš vážně, ale nemáš žádnou zkušenost ani s nimi, ani s tím, jak se k takovému stavu dojde.


Zajdi si k léčiteli a uvidíš jestli to funguje nebo nefunguje,
nebuš se pak muset zabývat nějakou mou zkušeností...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 23:14:58

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:HELE VY NEVĚŘÍCÍ TERROSOVÉ :


byli jste už někdy u nějakého léčitele ????

Zamává rukama, zakrouží svíčkou, srovná nějakou auru nebo bůhvíco, a je po bolesti... :D :D :D

A vy víte houby co bylo jak bylo a proč bylo....


A UV je UNIVERZÁLNÍ LÉČITEL....

Jo, kdykoliv se mu plně otevíráš a nejsi s ničím ztotožněný!




:D :D :D

Zajdi si k léčiteli a zjisti co musíš všechno udělat....
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2013 23:15:49

byli jste už někdy u nějakého léčitele ????

Zamává rukama, zakrouží svíčkou, srovná nějakou auru nebo bůhvíco, a je po bolesti...

A vy víte houby co bylo jak bylo a proč bylo....

Jak asi by ten léčitel mohl se svou svíčkou a dalšíma věcma čarovat a uzdravit tě, kdybys mu každou chvíli zdrhnul někam jinam?
Návštěvník
 

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. led 2013 23:17:56

Kam bys asi tak utekl, léčitelé umí léčit i na dálku...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Jak se dělá přijetí?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2013 23:23:59

To platí, jen když se jeho léčení otevíráš, ne když si někde užíváš s jeho manželkou a koukáš, aby se to nedozvěděl. V tom případě se k tobě jím vysílané léčivé vibrace nedostanou. Z instinktivní sebeobrany stavíš mezi vás dva mentální hráz

Vlastně tu platí stejný princip, jako při sebeodevzdávání Bohu :crazy:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků