Vztahy, zviditelnění se, projekce a pod.

Moderátor: rosada

Vztahy, zviditelnění se, projekce a pod.

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 9:39:19

každý náš projev je odrazem našeho charakteru a projevuje se ve VZTAHU, vztazích běžného života, kterým jsme přítomni.
Ovšem nejlépe se charakter projeví v pro nás nečekané situaci, nebo krizové situaci, která nás jakoby zaskočí a jsme nuceni rychle, spontánně reagovat.

Není důležité, co svět, ale co my na to.

A to "co my na to" hovoří jasně.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 10:12:56

Návštěvník píše:každý náš projev je odrazem našeho charakteru a projevuje se ve VZTAHU, vztazích běžného života, kterým jsme přítomni.
Ovšem nejlépe se charakter projeví v pro nás nečekané situaci, nebo krizové situaci, která nás jakoby zaskočí a jsme nuceni rychle, spontánně reagovat.

Není důležité, co svět, ale co my na to.

A to "co my na to" hovoří jasně.

A to se mi zdá nejdůležitější ze všeho, ne to, kdo má nebo měl nějaké - jakékoli zážitky, povědomosti, schopnosti atd.
Jaký jsem člověk.
A jaký jsem člověk se ukazuje ve vztazích.
I zde.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Linda » ned 10. čer 2012 10:29:49

Návštěvník píše:každý náš projev je odrazem našeho charakteru a projevuje se ve VZTAHU, vztazích běžného života, kterým jsme přítomni.
Ovšem nejlépe se charakter projeví v pro nás nečekané situaci, nebo krizové situaci, která nás jakoby zaskočí a jsme nuceni rychle, spontánně reagovat.

Není důležité, co svět, ale co my na to.

A to "co my na to" hovoří jasně.

Když jsme nuceni rychle a spontánně na něco zareagovat, naše reakce nám může předvést rozdíl mezi tím, co o sobě myslíme, a tím, jak to doopravdy je. Je to šance dozvědět se něco o sobě.

Můžeme se ke své reakci pak i zpětně vrátit, třeba večer, a všimnout si, co v nás v té chvíli vyvstalo. Přitom se může objevit i pocit sebeodsuzování za tu reakci, nebo naopak pocit hrdosti na to, jak jsme to ustáli.

Když se ta spontánní reakce i naše bezděčné zareagování na ni vezme jako přírodní fakt, dá se s tím pracovat. Nechá se ta situaci i naše reakce na ni znovu v představě probíhat - asi jako když režisér řekne hercům "a teď si to sjedem ještě jednou", a jen se to tiše s plnou pozorností sleduje. Jako by šlo o děj, který nemá se mnou nic společného. Ta původní osobní reakce tím přichází o energii, stejně jako pocit jejího vlastnictví. A kdyby teď vznikla obdobná situace, ve které bychom museli rychle a spontánně zareagovat, už by naše reakce nebyla stejná jako předtím.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 12:11:50

Taky je dobrý se podívat, proč jsme zaregovali právě tak :roll:

jaký za tím byl pocit ?

můžem najednou uvidět :shock: proč vždycky reagujem v podobný situaci stejně.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 14:43:06

Návštěvník píše:Taky je dobrý se podívat, proč jsme zaregovali právě tak :roll:

jaký za tím byl pocit ?

můžem najednou uvidět :shock: proč vždycky reagujem v podobný situaci stejně.
Návštěvník píše:A to se mi zdá nejdůležitější ze všeho, ne to, kdo má nebo měl nějaké - jakékoli zážitky, povědomosti, schopnosti atd. Jaký jsem člověk.A jaký jsem člověk se ukazuje ve vztazích. I zde.
Návštěvník píše:každý náš projev je odrazem našeho charakteru a projevuje se ve VZTAHU, vztazích běžného života, kterým jsme přítomni.Ovšem nejlépe se charakter projeví v pro nás nečekané situaci, nebo krizové situaci, která nás jakoby zaskočí a jsme nuceni rychle, spontánně reagovat. Není důležité, co svět, ale co my na to. A to "co my na to" hovoří jasně.

Někteří jsou stále stejnější a stejnější, stale reagují stejně, Co s tím? Níc z toho co je v životě potkalo je ničím neobohatilo? Stále opakují naučené vzorce chování z mládí?
Říká se, že jak člověk stárne, tak osobní sklony, co dosud měl, jen zmohutní.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Petra » ned 10. čer 2012 14:54:09

Návštěvník píše:Někteří jsou stále stejnější a stejnější, stale reagují stejně, Co s tím?

Nestarat se o reakce druhých, nýbrž jen o vlastní. A to je, jak se zdá, to nejtěžší. 8)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod teonik » ned 10. čer 2012 14:56:47

ahoj Petro
reaguji na tvůj příspěvek:
mi to de!!!
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod xxx » ned 10. čer 2012 14:58:05

Návštěvník píše:Někteří jsou stále stejnější a stejnější, stale reagují stejně. Co s tím?

Starat se o to, jací jsou ti druzí, a pokusy to v nich nějak popostrčit směrem, který by se nám samým líbil, jsou staré jako svět.
Nezdá se, že by byly úspěšné. Ale jako zábava vydrží hodně dlouho :D
xxx
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 16:11:28

xxx píše:
Návštěvník píše:Někteří jsou stále stejnější a stejnější, stale reagují stejně. Co s tím?

Starat se o to, jací jsou ti druzí, a pokusy to v nich nějak popostrčit směrem, který by se nám samým líbil, jsou staré jako svět.
Nezdá se, že by byly úspěšné. Ale jako zábava vydrží hodně dlouho :D

Občas někdo na diskusních forech z nudy provádí zajímavý sport. Záměrně na jiné bez důvodu útočí a snaží se z nich vyždímat jakékoli emoční projevy Asi aby se měl čím nasytit, v televizi zrovna nejde žádný krvák, ani slaďák, ani srdcervoucí seriál a on má veliký hlad. :'-(
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 16:24:02

Není důležité, co svět, ale co já.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 16:26:42

Návštěvník píše:Není důležité, co svět, ale co já.

Vyprávěj, co tedy ty. Můžeš i přehánět.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 16:34:26

šššššš......
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Letgo » ned 10. čer 2012 16:59:20

Návštěvník píše:Není důležité, co svět, ale co já.

Asi tak. Jenže tohle, jak vidět, začne být zajímavé, teprve když se přestaneme horlivě zajímat o to, jak to má někdo druhý.
Letgo
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 17:08:13

Letgo píše:
Návštěvník píše:Není důležité, co svět, ale co já.

Asi tak. Jenže tohle, jak vidět, začne být zajímavé, teprve když se přestaneme horlivě zajímat o to, jak to má někdo druhý.

Jj, šimsisi, že to není vůbec populární. Jak se někdo začne starat jen o to, jak to má on a nedejbože o tom napíše, hned je tu sprdunk od obecenstva a výčet toho, jak to tedy doopravdy podle nich má a že by s tím měl něco dělat, aby byl takový, jak si to přejí oni. Pravděpodobně by měl mlčet, číst si to, co píše ono rozčilené obecenstvo, vůbec nic nekomentovat a nebo jen psát nic neříkající neosobní tentonoc.
:'-(
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 17:18:13

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel, tanči, jako by tě nikdo neviděl, miluj, jako bys byl na světě sám.

Sebemenší očekávání jen přináší zklamání.

A mnohdy útok a obranu.
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 17:23:33

Návštěvník píše:Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel, tanči, jako by tě nikdo neviděl, miluj, jako bys byl na světě sám.

Sebemenší očekávání jen přináší zklamání.

A mnohdy útok a obranu.

Nemáš to fakt lehké, snažíš se usilovně znít na mnoha duchovních forech, ale nějak ztrácíš posluchače. To je pech... :'-(
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Letgo » ned 10. čer 2012 17:25:55

šimsisi, že to není vůbec populární...

Z jakého důvodu by to mělo být populární? Je prostě užitečné všímat si svých motivací, proč reagujeme, jak reagujeme, protože tím se může prohlubovat vlastní sebepoznání v denním životě. To je praxe, o které je na tomhle vlákně řeč. Nevidím žádný důvod, proč o tom referovat na webu a čekat nějaké ocenění atd.
Letgo
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. čer 2012 17:27:50

A co je tedy s tím poznáním v praxi?

Nějak se to zamluvilo.

Má to snad být zemljamka s poustevníkem v odlehlé části hlubokého lesa, aby nikoho svým poznáním neobtěžoval?
Návštěvník
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod xxx » ned 10. čer 2012 17:31:16

Návštěvník píše:A co je tedy s tím poznáním v praxi?

Nějak se to zamluvilo.


:what:

Vždyt se tu mluví převážně o něm - dokud do toho někdo nezačne vnášet osobní představy o druhých a co by měli nebo neměli.
xxx
 

Re: Co s poznáním v praxi?

Nový příspěvekod xxx » ned 10. čer 2012 17:32:50

A už jen tohle si uvědomit vede k možnosti začít rozpoznávat, čím si sami stojíme ve Světle.
xxx
 

Další

Zpět na Rosada

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník