Téma osvícení

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vopičák » ned 04. pro 2022 23:46:10

Šikulka.
Není a přejí se.
:yes:
Ti co nejsou, přejí? ti to nebo nepřejí se?
:what:
Vopičák
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Varuna » pon 05. pro 2022 0:11:13

My staří trempové a na hlavu padlí jogíni jsme už tací..
Varuna
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Gan » pon 05. pro 2022 0:15:50

Vopičák píše:Šikulka.
Není a přejí se.
:yes:
Ti co nejsou, přejí? ti to nebo nepřejí se?
:what:

My jedlíci přejem všem, zvláště nejedlým
Gan
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Kľak » pon 05. pro 2022 1:25:37

Kdybych já tu nebyl
Nebyl bych já debil
Ale že tu není jsem
Nejsem i jsem zdebilněn
Kľak
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Veil » pon 05. pro 2022 11:08:31

Jana píše:Veile nevěřím tomu, že bys komukoliv dokázal pomoci s probuzením na počkání, aby se to nejevilo jako duchovní cesta a práce na sobě.


Já určitě ne. Duchovní cesta a práce na sobě jsou jen překážky.

To, co říká Jim, je sice moc pěkné, ale jako teorie je to k ničemu, když tohle někdo jen ví, a prakticky stále dál zažívá a řeší iluzi oddělenosti.


Ona to také není teorie. Dokud to někdo ví, tak je to samozřejmě k ničemu.

Víš, jak poznáš mizerného duchovního učitele? Že haní jiné duchovní učitele. To dělá trhovec, který chce mít větší tržbu, tak haní konkurenci.


A já myslel, že mizerného duchovního učitele poznáš podle toho, že učí bludy, zneužívá svoje ovečky a ještě se na tom pakuje. Naštěstí já nejsem žádný duchovní učitel, takže mne konkurence nemusí trápit. Je zajímavé, jak můžeme volně kritizovat politiky, celebrity, prostě kde koho, ale kritizovat někoho, kdo o sobě prohlašuje ty největší nehoráznosti, že je osvícený, že je bůh, dříve že je přímo Ježíš Kristus a slibuje, že za slušný obnos to někomu ukáže a dovede ho tam, byť se tak ve skutečnosti nestane a nestává, ale množí se zprávy o kultu, zneužívání, sebevraždách, takového mistra kritizovat nelze? A mimochodem nebylo to nějaké povrchní kritizování. Popsal jsem, kde je u Moojiho i Spiry nepochopení a za tím si stále stojím.

Všechno může sloužit k probuzení, pokud naše kroky neřídí strach z pseudoosvícenců, ale láska k pravdě.


Strach z pseudoosvícenců moje kroky opravdu neřídí. Poukazoval jsem na rozdíly mezi tím co říkají a co je říkáno zde.
Veil
 
Příspěvky: 1445
Registrován: pon 24. srp 2020 12:58:03

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. pro 2022 11:37:54

Veil píše:
Duchovní cesta a práce na sobě jsou jen překážky.


Až k takovým nesmyslům může vést, když se osobní já /duchovní ego člověka začne považovat za všetvořící Jsoucnost, jejíž je pouhým aspektem.

Jako by vlna oceánu začala na druhé vlny pokřikovat, že ona je oceánem a že rozpoznat nesmyslnost tohoto tvrzení je jen překážkou.
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 05. pro 2022 11:54:03

Veil píše:
Jana píše:Veile nevěřím tomu, že bys komukoliv dokázal pomoci s probuzením na počkání, aby se to nejevilo jako duchovní cesta a práce na sobě.


Já určitě ne. Duchovní cesta a práce na sobě jsou jen překážky.


Jestli je to pojaté jako dosahování nějakých vyšších osobních kvalit, tak jistě. Ale jestli to znamená osvobozování se od připoutaností, uvolňování se do přirozenosti, zbavování se všech zdrojů strachu, otevírání srdce a probouzení láskyplnosti, poznávání kdo skutečně jsme (nejsme), tak to smysl zcela jistě má. Jinak samo sebou osvícení neprobíhá v čase.



A já myslel, že mizerného duchovního učitele poznáš podle toho, že učí bludy, zneužívá svoje ovečky a ještě se na tom pakuje.

Jsi si jist, že něco takového je pravda, když sis to přečetl na internetu?

Jakým způsobem fungují od nepaměti všechny ašrámy, kláštery, kde jsou aspiranti izolováni před světem? Ten řád je v některých ještě mnohem pevnější, než jaký se Ti nelíbí u Moojiho. Někde v Himalájích izolovaně mimo civilizaci se to medituje a žije bez ega dosela lehce, když pak taková bytost přijede do ruchu velkoměsta, tak jí guru radí: "Musíš nosit Himaláje v sobě".
Tohle není špatně. I takovéhle věci musí dozrát.

Naštěstí já nejsem žádný duchovní učitel,

Tohle konec konců o sobě říkají skoro všichni... Jsi Já, poznej kdo jsi a znáš i mě...Nejsem nic víc než Ty...

Ovšem v iluzi oddělenosti se guru, duchovní učitel jeví jako něco víc.

takže mne konkurence nemusí trápit.

Moc si toho od Tebe cením. Díky.

Je zajímavé, jak můžeme volně kritizovat politiky, celebrity, prostě kde koho, ale kritizovat někoho, kdo o sobě prohlašuje ty největší nehoráznosti, že je osvícený, že je bůh, dříve že je přímo Ježíš Kristus a slibuje, že za slušný obnos to někomu ukáže a dovede ho tam, byť se tak ve skutečnosti nestane a nestává, ale množí se zprávy o kultu, zneužívání, sebevraždách, takového mistra kritizovat nelze? A mimochodem nebylo to nějaké povrchní kritizování. Popsal jsem, kde je u Moojiho i Spiry nepochopení a za tím si stále stojím.

Nenalézám v sobě žádnou tendenci kohokoliv kritizovat, dokonce ani politiky ne, ani Moojiho, Spiru a ani Tebe ne. Z mého pohledu jste všichni tři skvělí. Jen bych řekla, že momentálně mají ti dva jmenovaní úspěšnost v probouzení bytostí z iluze oddělenosti krapátek větší, než Ty. Ale to se podle mě brzy srovná. :D

Všechno může sloužit k probuzení, pokud naše kroky neřídí strach z pseudoosvícenců, ale láska k pravdě.


Strach z pseudoosvícenců moje kroky opravdu neřídí.

To je mi jasné, to taky nebylo na Tebe.

Poukazoval jsem na rozdíly mezi tím co říkají a co je říkáno zde.


Je to zvláštní, Veile. Na začátku mého duchovního hledání tady bylo spoustu různých naprosto nesourodých často si odporujících učení a duchovních směrů. Postupně jsem v nich začala nalézat čím dál tím víc to stejné.

A teď je to jenom stejné. Všechna navigace Probuzených je stejnou láskou.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 05. pro 2022 12:13:43

Návštěvník píše:
Veil píše:
Duchovní cesta a práce na sobě jsou jen překážky.


Až k takovým nesmyslům může vést, když se osobní já /duchovní ego člověka začne považovat za všetvořící Jsoucnost, jejíž je pouhým aspektem.

Jako by vlna oceánu začala na druhé vlny pokřikovat, že ona je oceánem a že rozpoznat nesmyslnost tohoto tvrzení je jen překážkou.


Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "já jsem TO".
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Anim » pon 05. pro 2022 13:47:01

Jana píše:Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "já jsem TO".

Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "TO je vším, i mnou."
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Jana » pon 05. pro 2022 14:19:29

Anim píše:
Jana píše:Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "já jsem TO".

Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "TO je vším, i mnou."


A kde jsou ty hranice, které TO, co je mnou, oddělují od toho, co je TO vše?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Anim » pon 05. pro 2022 14:55:47

Jana píše:
Anim píše:
Jana píše:Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "já jsem TO".

Jestli vlna rozpozná, že nějaké skutečné hranice, které by ji jako vlnu přesně vymezovaly, neexistují, a když začne pátrat po tom, kde skutečně začíná a končí, tak může dospět k poznání, že jakožto vlna neexistuje, že je tady jen to moře s celým tím svým vlněním, a dojde jí, že "TO je vším, i mnou."


A kde jsou ty hranice, které TO, co je mnou, oddělují od toho, co je TO vše?

Jde spíš o zaktivování té výchozí představy:

Představa "jsem TO" automaticky zaměří nejprve pozornost k individuální modifikaci Celku v podobě "já".

Kdežto "TO je vším, i mnou" automaticky zaměří nejprve pozornost k všetvořícímu Bytí jako takovému - a je snadnější neztotožnit se automaticky s mylným pocitem samostatně existujícího individuálního "já".
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Ztratil hadr » pon 05. pro 2022 15:04:38

Ale nikdy jste se nepotkali...
opravdu po internetu poznáš nemylně, kdo kdo je?
Pak jsi génius. To já se pletu furt, a rád.
Naštěstí.
Ztratil hadr
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. pro 2022 15:12:03

Ztratil hadr píše: a rád.
Naštěstí.

:D
To je hlavní
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Vočičko » pon 05. pro 2022 15:28:01

Návštěvník píše:
Ztratil hadr píše: a rád.
Naštěstí.

:D
To je hlavní

A co bychom asi tak všicni dělali, být absolutně osvíceni
Ňuf ňuf ňuf asi
Nebo budem předět jak kočka
Nebo koupíme velblouda a projdem uchem jehly, jo.
Vočičko
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. pro 2022 15:56:07

:D
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. pro 2022 16:00:38

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. pro 2022 16:02:22

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. pro 2022 16:03:26

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod Kara ben nemsí » pon 05. pro 2022 16:18:47

Ojoj.. No! Njn
Zlý, hodný a vošlivý
Velbloudu se zprotivý
Velbloud jen tak čučí vpřed
Páč má vody plný hřbet
Ťavo, ťavo dej mi pusu
Už chci jen tebou jet
A nikdy v trolejbusu
Kara ben nemsí
 

Re: Téma osvícení

Nový příspěvekod miroslav » pon 05. pro 2022 19:50:34

Když je teď tak drahá elektřina, tak bych to teď s tím osvícením nepřeháněl. :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3407
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Probuzení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků