Pro Janu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pro Janu

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 10:22:04

Jani, asi by bylo lepší, kdybys ta politická vlákna smazala. Neuváděj zbytečně sebe a toto forum do nebezpečí, že umožnuješ svobodnou diskuzi, která už dnes není podle vládního nařizení povolena.

Raději se věnovat jen duchovním tematům. Posílat lásku všem, probouzet lásku v každém. At' jsou št'astné všechny bytosti! :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Jana » čtv 03. bře 2022 10:35:32

Péťo, díky moc.

Prosím všechny ostatní zúčastněné, ať se k tomu nějak vyjádří. Zařídí se to tak, jak si budete přát.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Jana » čtv 03. bře 2022 10:37:15

Posílat lásku všem, probouzet lásku v každém. At' jsou št'astné všechny bytosti! :)


Obrázek ObrázekObrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 10:38:35

V žádném případě nejsem pro smazání, to je přesně to, co ONI chtějí, už delší dobu. Držet hubu a krok.
Pokud nebude (a ono to možná skutečně dojde tak daleko, že se lidé budou bát cokoli napsat, říct PROTI systému) možnost svobodného projevu, co s takovým lidstvem....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 10:42:45

Žádné nebezpečí pro poradnu neexistuje, to jen Trini chce nějak demonstrovat, že je u nás nějaká nesvoboda.

Pro mne jsou tyhle diskuze naopak velice přínosné. V nouzi poznáš přítele a v krizové situaci kdo si co opravdu myslí, jaký je, čemu věří atd.
Zkrátka máme možnost se lépe poznat. Jenom je škoda, že mnozí se skovávají za návštěvníky, takže to není tak transparentní diskuze.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 10:43:14

Tara píše:V žádném případě nejsem pro smazání, to je přesně to, co ONI chtějí, už delší dobu. Držet hubu a krok.
Pokud nebude (a ono to možná skutečně dojde tak daleko, že se lidé budou bát cokoli napsat, říct PROTI systému) možnost svobodného projevu, co s takovým lidstvem....


Ale Janu může někdo udat, že to tady povoluje. A jako jiné weby by toto forum mohli zavřít. Potom bychom si už vůbec nemohli povídat. Já bych to neriskovala...
Návštěvník
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 10:58:35

Jana založila toto forum především pro duchovní otázky.

V těžkých dobách jako ted' je nejlepší se obracet a zachycovat v duchovnu. Jana se nám to pokouší ukázat - zatím marně. Ale má pravdu. V mých osobních těžkých dobách jsem chvíli světsky bojovala, než mi došlo, že to nikam nevede. Pak jsem se si vzpomněla na duchovno a odevzdala jsem to. Všechno se pak samo harmonicky vyřešilo.

Být ve světě, ale nebýt ze světa

Kdo na to má, ten by to ted' podle mne měl praktikovat. :) Obrázek
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 11:21:07

Odevzdáváním obtížné situace vesmírné Energii se automaticky zlepšuje energie dotyčné situace a je větší šance, že v ní nedojde ke střetům a vyřeší se to harmonicky.
Návštěvník
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 11:40:02

Obrázek
Čím víc nás bude setrvávat ve vnitřním míru, tím víc se tento mír bude projevovat ve světě. :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod dodo » čtv 03. bře 2022 12:09:53

Petra píše:Obrázek
Čím víc nás bude setrvávat ve vnitřním míru, tím víc se tento mír bude projevovat ve světě. :)


Ďakujem Petra.

:) Obrázek
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 12:12:56

V meditaci, vnitřním pohledem, člověk hledá svý nejvnitřnější já (samotný bytostný jádro) Věnuje tomu v tu chvíli veškerou pozornost. Cesta z povrchu projevu do hlubiny bytí. Cesta je to dobrodružná a svým způsobem nebezpečná. Ten, kdo na to nemá, ji nepodnikne, i když si to možná koutkem mysli přeje a představuje. Páč Strážce prahu ho nepustí, ví že by to nezvlád. Pustí jen toho, kdo si to přeje celou bytostí, bezděčně a beze strachu o sebe sama. Tak začíná Meditace - vrhnutí se do hloubi čistého vědomí, odhodlaně a zcela... Vše ostatní mohou být techniky mysli, co se rády meditativními zvou. Nou, nou. Meditace jest čisté vědomí, beze zbytku. Z čehož, zároveň zpět, do projevu proudí ze srdce bytosti nepodmíněné štěstí. Jako interakce mezi tichem a pohybem. Jako silný kmen plný mízy, co svými tančícími větvemi zdraví vichřici...
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 13:00:29

Pedriito píše: Jako silný kmen plný mízy, co svými tančícími větvemi zdraví vichřici...



5. Vznešený odpověděl: "Oba jsme prošli mnoha zrozeními, Ardžuno. Já si je všechna pamatuji, ale ty ne,
hubiteli nepřátel.
6. Ačkoli jsem nezrozený a neměnný, ačkoli jsem pánem tvorstva a ovládám Svou nekonečnou podstatu,
přesto vstupuji do tohoto světa oděn v roucho klamu.
7. Když ctnost upadá, když spravedlnost je šlapána v prach, tu vždy se rodím, zplodiv sám sebe, abych
znovu obnovil svůj řád.
8. Rodím se v každém věku, abych chránil dobré, ničil zlé a dával průchod spravedlnosti.

(Bhagavadgíta)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. bře 2022 13:16:59

miroslav píše:
Pedriito píše: Jako silný kmen plný mízy, co svými tančícími větvemi zdraví vichřici...



5. Vznešený odpověděl: "Oba jsme prošli mnoha zrozeními, Ardžuno. Já si je všechna pamatuji, ale ty ne,
hubiteli nepřátel.
6. Ačkoli jsem nezrozený a neměnný, ačkoli jsem pánem tvorstva a ovládám Svou nekonečnou podstatu,
přesto vstupuji do tohoto světa oděn v roucho klamu.
7. Když ctnost upadá, když spravedlnost je šlapána v prach, tu vždy se rodím, zplodiv sám sebe, abych
znovu obnovil svůj řád.
8. Rodím se v každém věku, abych chránil dobré, ničil zlé a dával průchod spravedlnosti.

(Bhagavadgíta)

Jj, celá já :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 13:20:11

„Nie každý, kto jazdí na koni, je jazdec., nie každý, kto má šabľu, je bojovník.“

— Arabské príslovie
Návštěvník
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Petra » čtv 03. bře 2022 13:25:33

dodo píše:
Petra píše:Obrázek
Čím víc nás bude setrvávat ve vnitřním míru, tím víc se tento mír bude projevovat ve světě. :)


Ďakujem Petra.

:) Obrázek


Obrázek Obrázek
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. bře 2022 14:12:21

Jana píše:Péťo, díky moc.

Prosím všechny ostatní zúčastněné, ať se k tomu nějak vyjádří. Zařídí se to tak, jak si budete přát.

Tak jaké je skóre? :crazy:
Návštěvník
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 14:42:12

miroslav píše:
Pedriito píše: Jako silný kmen plný mízy, co svými tančícími větvemi zdraví vichřici...



5. Vznešený odpověděl: "Oba jsme prošli mnoha zrozeními, Ardžuno. Já si je všechna pamatuji, ale ty ne,
hubiteli nepřátel.
6. Ačkoli jsem nezrozený a neměnný, ačkoli jsem pánem tvorstva a ovládám Svou nekonečnou podstatu,
přesto vstupuji do tohoto světa oděn v roucho klamu.
7. Když ctnost upadá, když spravedlnost je šlapána v prach, tu vždy se rodím, zplodiv sám sebe, abych
znovu obnovil svůj řád.
8. Rodím se v každém věku, abych chránil dobré, ničil zlé a dával průchod spravedlnosti.

(Bhagavadgíta)


Jakých má člověk nepřátel krom svých myšlenek a pocitů, které mu davají zapomenout na svou podstatu? Které mohou být velmi vznešené, ale též velmi pokleslé... A to vše krát několik miliard svobodnych myslí. Žádná idea nedohlédne podstaty, ze které prostřednictvím komplexu těla a mysli vzešla. Když se totiž opravdu dotkne ducha, mizí. A uvolní pozornost. Což je obousměrný most mezi projevem a jeho podstatou. O tenhle most probíhá věky vnitřní válka. Na jedné straně osobno, jež chce vlastnit a na druhé to, co ač tvůrčí, tak univerzální. Tvůrčí v tom smyslu, že vytváří i možnost osobního vnímání. Neohraničené dává možnost přidat hranice. Nemyslí na to, že se toho utvořené a myslící bytosti chytnou. A postaví na tom civilizace, plné nesnášenlivosti. Ta svoboda je dar. Pochopíme to někdy? Aniž bychom museli bránit ten most před sebou samými? V tom sebeklamu, že něco mystického nás vede kamsi do boje?
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. bře 2022 14:42:31

Tady se nejedná naprosto o nic protizákonného, akorát někteří papouškují některé zablokované dezinformační weby, a to není trestné ani postižitelné, takže v pohodě. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 15:30:18

miroslav píše:Tady se nejedná naprosto o nic protizákonného, akorát někteří papouškují některé zablokované dezinformační weby, a to není trestné ani postižitelné, takže v pohodě. :)

V duchovnu nejde o protizakonnost, jde o to že můžes vše. Ani v demokracii nemůžeš vše, tam i svoboda má své limity. Ale v duchovnu můžeš vše, jsi-li tam, neexistuje limit. Nicméně, pokud se tam opravdu ocitneš, mezi tím vším vírem myšlenek a vrstev podvědomí.. nemáš jedinou negativní myšlenku. A ta radost, co z tebe tryská, není ideou. Můžeš se všelijak přikrýt májou, mnohdy ti ani jinak, mnozí neporozumí.
Pedriito
 

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 03. bře 2022 15:51:56

Proto je tu Strážce prahu. Nikoho do duchovna nepustí. Kdo tohle nemá vyřešené. To v uvozovkach "duchovno", co tu medialně letí.. je jen představa. V které jak sis moh všimnout, jde o postavení názoru nad ostatní. O falešnou v sebevíru.

A od toho jdou i názory na dění v projevu.
Pedriito
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků