Co mě napadá II

Re: Jóga

Nový příspěvekod Jana » pát 25. zář 2020 5:16:19

Ego je iluze. Jestliže to, co Ti říkám, zkoumáš jen skrz mysl, tak najdeš vždycky jen iluzi, sen, který se může jevit jako realita, ale není skutečností.

Skutečnost je uvědomitelná a je nezkreslená, když si o ní nic nemyslíš.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jóga

Nový příspěvekod Jana » pát 25. zář 2020 5:17:09

Kdo jsi, když si nic nemyslíš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » pát 25. zář 2020 5:18:36

Absolutno píše:
Prakticky veškerá lidská aktivita směřuje k nalezení toho míruplného blaha, štěstí, které osvobozuje od pachtění se za něčím víc. Jenže se hledá většinou venku - mimo existenci, tedy mimo to, co se považuje za vlastní existenci, a tam se to najít nedá.


To je jenom duchovnácký blábolení a ty ho tady jak hloupá vopice vopakuješ,

lidé nejsou idioti,

proto naprosto správně hledí ven, protože bůh není vevnitř ale venku,

proto taky nehledaj štěstí, páč vědí že štěstí přichází samo,

a proto také preferují činnost spíše než bytí,

protože činnost je bůh v pohybu

a ta hnusná a blbá snová samsára je nirvána....


:D

Kdysi jsi to sám napsal, že Bůh je vším. Jak by mohl být pak někde venku? Jak by mohl být někde mimo něco?

Štěstí nemá odkud přicházet, sama vědomá existence tím štěstím je. Vždyť sat-čit-ánanda to má v názvu. Co by bylo blaho jiného, než něžné láskyplné tiché zářivé štěstí?

Že je něco hnusného blbého je jen klasifikace, kterou stvořila mysl. Je to je iluze oddělenosti. Iluze, která říká, co je dobré a co je zlé, co má být a co nemá být.

Když si nic o tom nemyslíš, tak nic blbého nenajdeš.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod Absolutno » pát 25. zář 2020 5:54:03

Jak by mohl být pak někde venku? Jak by mohl být někde mimo něco?


Tak proč tedy píšeš ty svoje hovadiny na který jsem ti vodpovídal ???


To seš fakt taková idiotka vypatlaná a pitomá že nedokážeš pochopit tři šankarovy věty,

a mydlíš tady jak ta kráva pouze jen dvě věty,

a vydáváš to za nějaký osvícení ????

Tak doprdele jaký uvnitř, když správně je všude ???




Přebíráš internetový sračky a je ti jedno jaký hovno namastíš pro svý pocitový voblažení...



Kdysi jsi to sám napsal, že Bůh je vším.


Jak kdysi ???

Neustále ti to tady píšu roky když začne blábolit ty svý hovadiny vo egu, snu, a nějakým srdci a uvnitř...
Absolutno
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Absolutno » pát 25. zář 2020 7:24:55

Každý ráno koukáš do zrcadla a proč tam tedy do něj koukáš, když evidentně zrcadlo není tebou tudíž tam vidíš leda tak iluzi ?

No protože ta iluze je odrazem tebe samé a umožnuj ti vidět sebe sama...

Bůh zrcadlo nemá, tak si ho prostě sám ze sebe a sám sebou stvořil,

aby mohl nahlédnout sám na sebe, proto je taky svět ne-dvojný,


zatímco v případě tvého zrcadla v koupelně jde o dualitu, já a zrcadlo...
Absolutno
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Absolutno » pát 25. zář 2020 7:37:42

Když tady bude řeč o dualismu, jsi něco jiného, než já?


Já nevedu řeči o dualismu,
ale o ne-dvojnosti, kterou ty nejsi schopná pochopit,

takže jsem něco jiného než ty ale jsem také Já,

rozhodně nejsem ty, protože ty jsi blbka...
Absolutno
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » pát 25. zář 2020 15:21:32

Každý ráno koukáš do zrcadla a proč tam tedy do něj koukáš, když evidentně zrcadlo není tebou tudíž tam vidíš leda tak iluzi ?

No protože ta iluze je odrazem tebe samé a umožnuj ti vidět sebe sama...

Bůh zrcadlo nemá, tak si ho prostě sám ze sebe a sám sebou stvořil,

aby mohl nahlédnout sám na sebe, proto je taky svět ne-dvojný,


zatímco v případě tvého zrcadla v koupelně jde o dualitu, já a zrcadlo...


Při ztotožnění s tělem, se může jevit jako dvojnost, že se vidíš v zrcadle a víš, že obraz v zrcadle nejsi.

Při poznání, kdo skutečně jsi, zmizí i ztotožnění s tělem. Poznání, kdo jsi, je mnohem hlubší, než to, které je zprostředkované smyslovým vnímáním a myslí.

Není omezeno projevem těla. Není omezeno projekcí času a prostoru. Sat-čit-ánanda nikde nezačíná, nikde nekončí, neexistuje nic, co by ji dělilo na já a ne-já, Ty - já.

Jestli jsi okusil samadhi, tak je Ti jasné, že takováhle nedvojnost vědomého Bytí je.

A není to nic, co by bylo vnímané smysly, nic co by vymezovala mysl.

Samadhi je ve skutečnosti vědomí jednoty všeho. Není tady žádné rozdělení na to, co nebo kdo jsem a na to, co, nebo kdo nejsem.

Psal jsi tady někde o rozpouštění a ignorování vasán.

Vasána je ve skutečnosti připoutanost k iluzi oddělenosti. Je to víra, že existuje mimo mou existenci něco, co nejsem. Je to víra, že existence je nějak rozdělená. Tohle je iluze dvojnosti - dualita.

Při povrchním poznávání skrz mysl se to jeví jako skutečné reálné.

Ve vědomém Bytí něco takového není.

Na jedné straně kupříkladu Hawkinsnova mapa ukazuje, jak se vasány vzestupem po úrovních vědomí postupně rozpouští, jak s uvědoměním lásky se objevuje poznání stejnosti.

Na druhé straně je rozpouštění vasán nesmysl. Nerozpouští se připoutanost osoby k něčemu, ale mizí iluze osoby jakožto představa něčeho skutečného.

Řekla bych, že rozpouštění vasán je nikdy nekončící záležitost, pokud se neprohlédne, že tady není nikdo, kdo by mohl být skutečně připoutaný, kdo by mohl být v zajetí vasán.

To, co by mohlo fungovat, je neživení iluze oddělenosti.

A jak jsi psal - nejlepší je nic si nemyslet.

Není to nijak těžké, nic si o Tobě nemyslím, tudíž mysl žádnou iluzi oddělenosti nevytváří.

Tohle, co tady píšu, si také nemyslím.

Bytí samo je v mnohem hlubším uvědomění, než je mysl. Mysl se Tě tady nedotýká. Nebo možná ještě lépe řečeno, není tady nikdo, koho by se mysl mohla dotýkat.

Možná to může vypadat děsivě, když je nahlédnuto, že "neexistuješ", ale možná jen do té doby, dokud se neobjeví dokonalost poznání, že Tvá existence je vším, co je, že je prostě Boží.

Pak je jasné, že kritika toho Božího nebo opovrhování tím Božím je nesmyslností. V téhle úrovni poznání je jasné, že karma je, jak říká Drtikol, smyta.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » pát 25. zář 2020 16:23:46

Nicméně, když mluvíš o tom, že karma není smyta, tak i takhle to může být, jak říkáš, proto ty vulgarity, proto ty obhroublé nadávky. Je možné prožívat život v povrchnějších sférách mysli. A je to přesně tak jak říkáš, co vysíláš, to se Ti vrací. Do hlubších sfér vědomí, kde není po karmě ani stopy, Tě to nepustí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Absolutno » úte 13. říj 2020 18:59:55

A mimochodem celý letošní rok je co se týká úmrtnosti spíše podprůměrný.


To je hrůza,

už nemáme podprůměrný jen srážky a mzdy, ale i úmrtnost,

a to nemluvím o IQ, kdyby se to měřilo, určitě by bylo taky podprůměrný,

tenhle stát vypadá poslední dobou podprůměrně,

na špici světových průměrů se držíme leda v pití piva a vymýšlení pitomostí....

Národním hrdinou je Švejk a největší osobností našich dějin je Jára Cimrman, kterej byl stejně rakušák a ne čech...
Absolutno
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 13. říj 2020 19:08:22

miroslav píše:Horší je, že ten covid je dnes asi tak 100x nakažlivější než chřipka. A tak neřízená epidemie přehltí během několika týdnů zdravotnický systém (včetně nemocného zdravotního personálu) a komplikace covidu budou bez lékařské a přístrojové péče většinou letální.
A to pak nebudou tisíce, ale desítky nebo stovky tisíc mrtvých (u nás) v souvislosti s covidem. A to nejen mezi staršími ročníky.
Zatím ještě furt dobrý (díky opatřením), ale i přes všechna opatření to dnes vypadá, že zdravotnický systém to, co už se nakazilo zcela nezvládne a úmrtnost pak začne exponenciálně růst.

Jenomže ta opatření jsou extrémně drahá. A to nás teprve to horší čeká. Pokud zbankrotuje stát (protože my nejsme usa), pak pochopitelně na nedostatečnou zdravotní péči budou umírat lidé také (a to jistě nebude jediný problém).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » úte 13. říj 2020 20:54:06

Zdeněk píše:Jenomže ta opatření jsou extrémně drahá. A to nás teprve to horší čeká. Pokud zbankrotuje stát (protože my nejsme usa), pak pochopitelně na nedostatečnou zdravotní péči budou umírat lidé také (a to jistě nebude jediný problém).

Náš stát nezkrachuje, protože má vlastní měnu. Takže když bude nejhůře, bude "tisknout" peníze - rozjede inflaci - bohatým tím vezme a potřebným dá.
Něco jako Jánošík :D
Takže pokud nevymřou zdravotníci, nebo neutečou někam jinam, tak zdravotní péče bude v pohodě zajištěna.
A když to budou jistit ještě mastičkáři, léčitelé, aromaterapeuté, psychotronici, nebešťané z UFO, kartářky a duchovňáci New Age, tak bude zase ráj v naší české kotlině.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3407
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 13. říj 2020 22:12:04

miroslav píše:Náš stát nezkrachuje, protože má vlastní měnu. Takže když bude nejhůře, bude "tisknout" peníze - rozjede inflaci - bohatým tím vezme a potřebným dá.

Tak to si to představuješ dost naivně Miroslave, viz např. Argentina, která i se svojí vlastní měnou vyhlásila bankrot. Výsledkem je, že lidé přijdou o své úspory, vymizí střední třída. Někde jsem četl, jak to tam pak vypadalo v praxi - např. na se silnici objevila díra, ale nikdo ji nezalátal, až se z ní stala jáma, že by se tam vešlo auto. Atpod., třeba policejní práci nikdo zadarmo dělat nebude.

Nejsme tvrdí jako rusáci, vychovali jsme si generaci rozmazlených fracků. Školskou reformou jsme eliminovali výrobní inteligenci a kvalifikované učně. To nejsou moc dobré vyhlídky. Ten, kdo nás přijde zachránit, se nás už např. nebude ptát, jestli nám sem může dát africké migranty.
Holt, jak jsme si ustlali, tak si lehnem.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Absolutno » úte 13. říj 2020 22:44:51

Někde jsem četl, jak to tam pak vypadalo v praxi - např. na se silnici objevila díra, ale nikdo ji nezalátal, až se z ní stala jáma, že by se tam vešlo auto.


A tady je to lepší ???

Jel jsem po D1 a ty starý neopravený úseky to je fakt hrůza,

hlavně že na benzínu maj dan jak prase,

díry co vopravěj jsou za chvíli zase v prdeli, protože to vopravujou nekvalitním asfaltem,

a co v Praze ?

Blbové zavedli přednost pro chodce, takže ted všude kde byli dva pruhy to zúžují do jednoho pruhu,

páč to bylo nebezpečný,

dělaj pruhy po cyklisty ale žádní tam nejezděj (no já tam jezdím na skútru)

všude zasraný parkovací zony na ždímání peněz a ještě přemejšlej že zavedou do centra mýto,

hlavně že je všude tři prdele kamer a značek co člověk nestačí sledovat,

a kolem václaváku kroužej měštáci s botičkama a vodtahová služba furt něco nakládá...

Pomáhat a chránit,

to je to poslední po čem od fízláků fakt toužím,

ty jejich pomoci a vochrany jsou spíše jen buzerace a vyhrožování pokutama a restrikcema..



Tak díky a zase běžte k volbám volit dobrosery !
Absolutno
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Absolutno » úte 13. říj 2020 23:15:56

Náš stát nezkrachuje, protože má vlastní měnu. Takže když bude nejhůře, bude "tisknout" peníze - rozjede inflaci - bohatým tím vezme a potřebným dá.
Něco jako Jánošík


No ty máš nápady,

von vlastně každej milionář je anarchista, páč jej stát šíleně vokrádá na daních,

nebo je to spíše naopak, že každej boháč podporuje všema deseti stát,

protože jednak jej stát chrání před selskými bouřemi,

ale především :

chudí blci si myslej že stát je chrání před těmi bohatými

a zajištuje nějakou tu "sociální rovnost"





ty taky věříš každý kravině,

copak bohatýmu ublíží nějaká inflace, když má bohatství uloženo někde zcela jinde než jsou nějaký pofidérní papírky co si tiskne stát dle své libovůle ???
Absolutno
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 13. říj 2020 23:26:24

Absolutno píše:hlavně že je všude tři prdele kamer a značek co člověk nestačí sledovat,

a kolem václaváku kroužej měštáci s botičkama a vodtahová služba furt něco nakládá...

Pomáhat a chránit,

No ale podívej jak tady botičkáři pomáhali a ochránili nebohou chodkyni před audinou, městské kamerky to bystrým okem strážce zákona zmerčily. I pistolky pak měšťáci vytáhli, jak v americkým filmu, tak co bys chtěl.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Absolutno » stř 14. říj 2020 0:12:10

Aby už šli do prdele !

Vždyt jsem to psal ten nesmysl s chodcema,

navíc u Petrskýho náměstí je jednosměrek jak nasráno,

policajti samozřejmě srali na nějaký značky, voni zákony nemusej dodržovat,

jezděj si jak chtěj protože to je státní mafie...





A to celý proč ???

Protože blbci potřebujou vládu a vymáhat zakony pomocí násilí a vyhrožováním násilí...
Absolutno
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 14. říj 2020 6:45:36

Absolutno píše:A to celý proč ???

Protože blbci potřebujou vládu a vymáhat zakony pomocí násilí a vyhrožováním násilí...

A to celý protože jsi jako fašoun v minulým životě tu napáchal se svými kamarády ve zbrani zvěrstva, tak se ti veškerý násilí (jakož i váš stát, raich) znechutilo. Tak jsi se sem vrátil, abychom ti to karmicky vrátili (pochopitelně podle zákona přitažlivosti odmítáním násilí ho přitahuješ).

No.., to sme to s tebou vyhráli teda..
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Absolutno » stř 14. říj 2020 9:04:54

Von problém není v násilí,

problém je v PLÁNOVÁNÍ a to čehokoliv...

Obzvláště pak tý budoucnosti kdy budeme konečně štastní....
Absolutno
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Absolutno » stř 14. říj 2020 9:44:50

A násilí je pak jen následek toho plánování,

páč realita se jako obvykle dost často rozchází s našimi představami jak co má být...

A to je vlastně to největší svinstvo co vytváří stát, právě to plánování budoucnosti skrze ty jejich zákony...
Absolutno
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod dodo » stř 14. říj 2020 11:18:24

Absolutno píše:
Já násilí neodmítám,

jenom upozornuji moralizující čuromrdní dobrosery že jsou idioti,

že celá ta jejich morálka je postavená na metodě "cukru a biče"

a že nedělaj nic jiného, že šířej strach a negativitu, jen aby pak mohli šířit ty svoje dobroserný hovna...


A tvoja „morálka“ je postavená (okrem násilia a negativity ) na čom ?
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků