Vhled do jádra pudla

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » sob 21. bře 2020 19:14:45

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Samozřejmě se mohu mýlit.


Zdeněk píše:Je to zamilovanost do vašich představ, zamilovanost do vašich úvah, která vám brání vidět věci tak, jak jsou: Hawkins je notorik.


Tak jak?

Myslíš si, že D. Hawkins byl notorik. A vadí ti, že ostatní si to nemyslí?

:what:

A nějaké věcné argumenty by nebyly?
Já vím, nebyly.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Linda » sob 21. bře 2020 20:56:21

Linda píše:Nic ve zlém, Zdeňku. Když kohokoliv ovládnou jeho domněnky, o kterých je pevně přesvědčený, jedná pak i v tom nejlepším úmyslu podle nich, hlava-nehlava. Bohužel se všemi důsledky.

Zdeněk píše:Kdepak Lindo, rozhodující je úmysl


a jaký úmysl to je, o tom za Tebe rozhodne pokaždé Tvé podvědomí - až z 95%. Dokud tohle nezjistíme, jsme jeho nevědomými mluvčími, mluvčímí všech motivací, v něm uložených, o kterých nemáme ani ánunk ... Dají se začít ale postupně rozpoznávat podle psychology ověřené zákonitosti projekce na druhé:

Charakter stínu

Co nám vadí na druhých = náš vlastní problém.

Stín jako takový má emocionální charakter sám o sobě.
Během určitých událostí jsme neočekávaně neschopni reagovat jako rozumný civilizovaný tvor. Jsou situace, které se nás prostě dotknou, zahýbou našimi útrobami.

Emoce tedy není vědomá volba. Není to akt vůle.

Člověk je v zajetí iluzorních vztahů. Skutečný vztah k okolnímu světu mu zůstává skryt pod nánosem sebeklamu.

Vůči některým nevědomým rysům však vědomí klade tvrdošíjný odpor. Jsou morálně nepřípustné, a proto neuvědomitelné. Do této kategorie patří velké množství společensky odmítnutých představ. Přesto se však uvědomění domáhají. Jak? Setrvávají v projekcích na druhé osoby.

Psychologie projekce

Projekce je obecný psychologický mechanismus, jímž se přenáší subjektivní psychologické obsahy jakéhokoliv druhu na druhé osoby. Projekce je nevědomý akt, který se odehrává stále.

Při projekci jsme přesvědčeni, že jsme konfrontováni s určitým zjevným faktem či vlastností druhého člověka. Ve skutečnosti se jedná jen o naši iluzi.

https://psychologie.cz/charakter-stinu/

Takže tady ostatním znovu a znovu automaticky přisuzuješ to, co ve skutečnosti děláš sám: necháš se ovládat zamilovaností do svých představ, zamilovaností do svých úvah, a to Ti brání uvidět věci tak, jak jsou.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. bře 2020 21:16:55

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Samozřejmě se mohu mýlit.


Zdeněk píše:Je to zamilovanost do vašich představ, zamilovanost do vašich úvah, která vám brání vidět věci tak, jak jsou: Hawkins je notorik.


Tak jak?

Myslíš si, že D. Hawkins byl notorik. A vadí ti, že ostatní si to nemyslí?

:what:

A nějaké věcné argumenty by nebyly?
Já vím, nebyly.


Ty víš, že se můžeš mýlit, přesto napadáš nehezky druhé, když to vidí jinak než ty. Žádné argumenty nemáš, jen domněnky bývalého alkoholika.

:)
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Jana » ned 22. bře 2020 6:23:58

Zdeněk píše:To nejsou relevantní argumenty k mým konkrétním námitkám Jano, to je zlehčování oponentova tvrzení poukazem na jeho osobní vlastnosti. Opět. Smutné.


:)

Smutné by to bylo, kdyby to nevedlo k poučení. Chyba je jen to, z čeho se nepoučíme.

Můžeme zůstat u posuzování osob. Můžeme se zaseknout v ulpívání na představě, že víme, co je na té osobě Zdenka, Hawkinse... špatně.

Můžeme setrvávat polapeni ve zúženém osobním vědomí na nejnižších úrovních temné nevědomosti, na úrovni obviňování, hněvu, pohrdání...

Lpění na představě osobní chytrosti, která "ví", co je špatně, je ve skutečnosti naše hloupost, která nás drží připoutané v nejnižších úrovních mysli. V nejtemnějších rovinách negativních emocí.

Naše ego v nich získává sílu.

A je možné si o Zdenkovi, Hawkinsnovi, o nikom, ani o sobě vůbec nic nemyslet. Zůstat v té nevinnosti, která neví.

V ní se probouzí Moudrost, ve které je jasné, že je to: Nic, nic, nic.

Všechno, co si o komkoliv myslíme, je nic.

Pravda se objevuje v tichu srdce.

Tady se otevírají nejvyšší úrovně které zobrazuje Hawkinsnova mapa: Odpuštění, Pochopení, Láska, Úcta, Radost, Klid, Blaženost, Mír, Nepopsatelné....

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » ned 22. bře 2020 10:19:32

Tak já už si to o Hawkinsovi myslím už dávno, hned jak jsem viděl to video, ale nechtěl jsem o tom psát, kvůli Lídě, jeho pilné žačce, aby se jí "nezhroutil svět". Ale při setkání s holandskou stupiditou (jak jsem psal výše) jsem dostal zlost a začal proti lidské blbosti bojovat :-). A skrze spršku vašich emocí mě to zase pomalu přešlo.

Nikterak nepochybuji, že Hawkins byl dobrý chlap a dobrý psycholog, který rány osudu dokázal převrátit ve svůj prospěch. Nikterak nepochybuji a vážím si, že pomohl mnoha lidem. Ale to nepopírá můj pohled. Vím ze zkušenosti moc dobře, o čem mluvím. Ani kupř. takový velikán, jako byl Chögyam Trungpa, se své závislosti nedokázal zbavit.

Abych mohl sdílet svůj pohled, své vědomí, musí být ochota z obou stran a tu nevidím. Nuž tedy, nechť se vaše abstraktní vědomí lásky, vaše úroveň 500 (nebo kolik) a výše, promění v konkrétní činy, budeme to potřebovat. Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, píše se.

A to je ode mne vše.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. bře 2020 11:32:42

Zdeněk píše:
Abych mohl sdílet svůj pohled, své vědomí, musí být ochota z obou stran a tu nevidím. Nuž tedy, nechť se vaše abstraktní vědomí lásky, vaše úroveň 500 (nebo kolik) a výše, promění v konkrétní činy, budeme to potřebovat. Neboť jsem hladověl, a dali jste mi jíst, žíznil jsem, a dali jste mi pít, byl jsem nemocen, a navštívili jste mě, píše se.


Jako konkrétní čin, kterého se tady na netu lze dočkat, je, že se tady vytvoří a poskytne zdarma prostor k tomu, aby ses sám mohl podělit o to nejlepší, co můžeš nabídnout.
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » ned 29. bře 2020 10:52:05

Leč ze soucitu k vám, báby uctívačky (které v minulých stoletích by nohy soše Krista v kostele ulíbaly a tím zášť svou přikryly), hle, zde příhodný guru k uctívání:

Neboť na jeho obličeji skutečná meditační praxe je patrná. Jakož i láska :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. bře 2020 6:30:46

Nic nemůže být vzdálenější vhledu do jádra pudla, než kritika druhých, než ulpívání na představách dávné minulosti, jak to měl někdo druhý jinak, než to měl správně mít.
A další překážkou vhledu je ulpívání na posuzování smyslových informací o vnějším vzhledu
Frankův vhled do jádra pudla je vhledem do vlastního uvnitřnění, kde nachází radost a upokojení, kde nachází stejné "TOHLE JE ONO" jako například Mooji a další.
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » pon 30. bře 2020 10:35:13

"TOHLE JE ONO" je prázdno, které se zračí v Kinslowě obličeji. Uchop to prázdno a máš Moojiho.

Ti, pro které je šúnjatá teorie, jsou nevyléčitelní, pravil dávno Nágardžuna, drtivý kritik poměrů tehdejších. Když si tudíž nic nemyslíš (dokonce ani o tom Zdeňkovi), a nepropadneš transu, autohypnóze či spánku, tak to bylo ono.
A skrze tuto zkušenost pak můžeš interpretovat smyslové informace o vnějším vzhledu. A to i když myšlenky (tj. včetně emocí ap.) znovu vyvstanou.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. bře 2020 10:47:15

Zdeněk píše:"TOHLE JE ONO" je prázdno, které se zračí v Kinslowě obličeji. Uchop to prázdno a máš Moojiho.

Ti, pro které je šúnjatá teorie, jsou nevyléčitelní, pravil dávno Nágardžuna, drtivý kritik poměrů tehdejších. Když si tudíž nic nemyslíš (dokonce ani o tom Zdeňkovi), a nepropadneš transu, autohypnóze či spánku, tak to bylo ono.
A skrze tuto zkušenost pak můžeš interpretovat smyslové informace o vnějším vzhledu. A to i když myšlenky (tj. včetně emocí ap.) znovu vyvstanou.


Zajímavá úvaha. Ano prázdno. Ano, když si nic nemyslíš a neztratíš spojení s realitou, tedy jsi zajedno s tím vším, tak to by bylo ONO.
Když se odpojíš a vyčleníš se jako ten, kdo je opatrný, aby nepropadl čemukoliv, zůstává tady sebestřežné ego, skrz které se pak zkresluje realita.
A namísto poznání, že VŠECHNO JE ONO, je tady jen blektající kritik, že to, či ono, není ono.
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. bře 2020 17:37:57

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:"TOHLE JE ONO" je prázdno, které se zračí v Kinslowě obličeji. Uchop to prázdno a máš Moojiho.

Ti, pro které je šúnjatá teorie, jsou nevyléčitelní, pravil dávno Nágardžuna, drtivý kritik poměrů tehdejších. Když si tudíž nic nemyslíš (dokonce ani o tom Zdeňkovi), a nepropadneš transu, autohypnóze či spánku, tak to bylo ono.
A skrze tuto zkušenost pak můžeš interpretovat smyslové informace o vnějším vzhledu. A to i když myšlenky (tj. včetně emocí ap.) znovu vyvstanou.


Zajímavá úvaha. Ano prázdno. Ano, když si nic nemyslíš a neztratíš spojení s realitou, tedy jsi zajedno s tím vším, tak to by bylo ONO.
Když se odpojíš a vyčleníš se jako ten, kdo je opatrný, aby nepropadl čemukoliv, zůstává tady sebestřežné ego, skrz které se pak zkresluje realita.
A namísto poznání, že VŠECHNO JE ONO, je tady jen blektající kritik, že to, či ono, není ono.


Tenhle kritik s tebou nemá nic společného, nejsi to ty, je to jen mysl - ono prázdno. Není potřeba se ho nijak zbavovat, není potřeba proti němu bojovat, jen si uvědomit, co tady ve skutečnosti je.

Frank Krislow: "Tohle není ONO, tohle není také ONO....Nicméně vyzkoušel jsem všechno a nic z toho nefungovalo. A říkal jsem si nic jiného mi nezbývá, vyzkoušel jsem všechno. Jak z toho ven? A najednou jsem seděl v tom TICHU, v tom usebrání sebe sama a objevila se ta nádherná radost a tak jsem tři dny seděl a zkoumal, až se objevila radost, ten MÍR, veliký poklid ve mně. A říkal jsem si - to je velmi neobvyklé, zkoušel jsem to, či ono a nic z toho nezafungovalo a když si takto sednu sám se sebou do klidu, tak najednou mám ten úžasný klid. A vlastně jsem si uvědomil, že když si takto sednu, že to je velmi přirozený stav, který jsem většinu života ignoroval. Takže jsem to praktikoval a najednou se mi začalo zlepšovat zdraví, měl jsem lepší náladu, ..."
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » úte 31. bře 2020 4:01:44

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:"TOHLE JE ONO" je prázdno, které se zračí v Kinslowě obličeji. Uchop to prázdno a máš Moojiho.

Ti, pro které je šúnjatá teorie, jsou nevyléčitelní, pravil dávno Nágardžuna, drtivý kritik poměrů tehdejších. Když si tudíž nic nemyslíš (dokonce ani o tom Zdeňkovi), a nepropadneš transu, autohypnóze či spánku, tak to bylo ono.
A skrze tuto zkušenost pak můžeš interpretovat smyslové informace o vnějším vzhledu. A to i když myšlenky (tj. včetně emocí ap.) znovu vyvstanou.


Zajímavá úvaha. Ano prázdno. Ano, když si nic nemyslíš a neztratíš spojení s realitou, tedy jsi zajedno s tím vším, tak to by bylo ONO.
Když se odpojíš a vyčleníš se jako ten, kdo je opatrný, aby nepropadl čemukoliv, zůstává tady sebestřežné ego, skrz které se pak zkresluje realita.
A namísto poznání, že VŠECHNO JE ONO, je tady jen blektající kritik, že to, či ono, není ono.

Nechápeš, o čem píšu. Nemáš praxi.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. bře 2020 6:03:56

Zdeněk píše:Nemáš praxi.

Je to to, co si jen myslíš, nebo si to přímo uvědomuješ? Co si uvědomuješ, když si nic nemyslíš?
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. bře 2020 7:36:17

najednou jsem seděl v tom TICHU, v tom usebrání sebe sama a objevila se ta nádherná radost, ten MÍR, veliký poklid ve mně. ..když si takto sednu sám se sebou do klidu, tak najednou mám ten úžasný klid..... přirozený stav, který jsem většinu života ignoroval

skutečná praxe, kterou není třeba ignorovat :D
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » úte 31. bře 2020 13:28:28

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Nemáš praxi.

Je to to, co si jen myslíš, nebo si to přímo uvědomuješ? Co si uvědomuješ, když si nic nemyslíš?

Chceš po mě to vysvětlit. Čili uchopit myslí. Proto říkám, že musíš cvičit (není to snadné, Kinslow má za sebou desítky let praxe a dospěl k tomu tuším v 61 letech).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. bře 2020 15:55:16

Zdeněk píše:Kinslow má za sebou desítky let praxe a dospěl k tomu tuším v 61 letech).

Teprve po šedesátce začal poprvé skutečně meditovat. Nic, z toho, co dělal před tím, nebylo ono. K ničemu to nevedlo, leda k poznání, že to všechno, co vyzkoušel, je k ničemu.
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » úte 31. bře 2020 19:27:02

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Kinslow má za sebou desítky let praxe a dospěl k tomu tuším v 61 letech).

Teprve po šedesátce začal poprvé skutečně meditovat. Nic, z toho, co dělal před tím, nebylo ono. K ničemu to nevedlo, leda k poznání, že to všechno, co vyzkoušel, je k ničemu.

Trhni si nohou. Neumíš ani ze slušnosti napsat své jméno.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. bře 2020 20:04:42

Vždycky když zjistíš, že ses spletl, tak se vztekáš jako malé dítě?
Návštěvník
 

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod lklknml » úte 31. bře 2020 20:54:10

Někdy dám - ze soucitu - vagabundovi nějaké peníze, i když si třeba ani o to neumí říct slušně. Ovšem myslí li si vagabund, že je to jeho služba, když si ode mě vezme peníze, tak je třeba jej rázně odkázat do patřičných mezí. Nechť si vagabund poučuje o vydělávání peněz sobě rovné.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vhled do jádra pudla

Nový příspěvekod dodo » úte 31. bře 2020 23:10:31

Zdeněk píše:Někdy dám - ze soucitu - vagabundovi nějaké peníze, i když si třeba ani o to neumí říct slušně. Ovšem myslí li si vagabund, že je to jeho služba, když si ode mě vezme peníze, tak je třeba jej rázně odkázat do patřičných mezí. Nechť si vagabund poučuje o vydělávání peněz sobě rovné.


To čo nazývaš "súcitom" ktorým sa tu poslednú dobu prejavuješ rôznymi hanlivými označeniami diskutujúcich, (a nie iba ich) sa akosi stupňuje.

Ak by toto malo byť znakom duchovného vývoja, tak nepochybne duchovne rastieš, lenže ono je to znakom niečoho iného.

Chráň sa úpadku do úrovne vagabunda ktorý si myslí, že je to jeho služba urážať diskutujúcich na fóre, aby si nebol trebárs odkázaný do patričných medzí ...
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků