Co mě napadá II

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Jana » ned 15. bře 2020 13:31:06

Zdeněk píše:Mooji mluví o svém pravém Já, kterým být nemůže, nikde není k nalezení. ..


Zdenku, ano. Naše Pravé Já není nikde ve světě forem, ve světě projekce prostoru a času, k nalezení. Pro smyslové vnímání i představy mysli je nedostupné. Přesto je UVĚDOMITELNÉ a Probuzení ho poznávají. Dávají mu různá jména.

Z pohledu připoutanosti k mysli, tedy z pohledu osoby, se jeví Božské Já, Boží Království, věčné ničím neomezené vědomé blaženého Bytí jako sen, jako něco nedosažitelného. Tedy pro onu osobu je to skutečně nedosažitelné, protože s probuzeným poznáním, kdo jsi, iluze osoby mizí.
Žádný Probuzený nebude brát představu Tvé osoby vážně, nebude ji řešit, nebude se jí zabývat, tak jako Ty se snažíš například pořád řešit představu osoby Moojiho a dalších. Ty sám Probuzeného zajímáš nesmírně, protože jsi jím, vidí se v Tobě, jsi mu nesmírně blízký, protože Tě zná jako sebe sama.

Proto se o Tebe ani nijak nebojí. Je mu jasné, že Tvé pravé Já je nerozbitné. :)

A samo sebou Tvé štěstí je jeho štěstí. Je to pro něj velkou radostí s Tebou tohle štěstí sdílet. Proto ty satsangy, videa, knihy.

Na druhé straně jeho štěstí není nijak dotčeno, když si myslíš cokoliv a rozhodneš se prožívat iluzi oddělenosti ve své osobní mysli.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod ... » ned 15. bře 2020 13:40:54

Inu, člověk si svými povýšenými reakcemi na lidi opačného pohlaví a z toho vznikajícími modifikacemi vlastní vnitřní energie nevědomky určuje míru pravděpodobnosti, s jakou se v další inkarnaci sám narodí coby příslušník toho opačného pohlaví. A okolí pak na něj bude reagovat právě tak, jako on na lidi opačného pohlaví reaguje teď.

Mám s tím i vlastní zkušenost a není to vůbec nic záviděníhodného.

Funguje to na základě zákonitosti akce a reakce, na které je založená i karmická zákonitost.

...

A k Moojimu: Kdysi z něj vyzařovala úplně jiná, neosobní energie, na rozdíl od té, která z něj vyzařuje teď. Bohužel.

Kdo má schopnost tohle vnímat, rozpozná to.
...
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Jana » ned 15. bře 2020 14:30:52

... píše:A k Moojimu: Kdysi z něj vyzařovala úplně jiná, neosobní energie, na rozdíl od té, která z něj vyzařuje teď. Bohužel.

Kdo má schopnost tohle vnímat, rozpozná to.


S tím vyzařováním energie je to zajímavé.

Hawkins mluví o úrovních vědomí, ale ono je ve skutečnosti jen jedno vědomí bez jakýchkoliv úrovní. To zatemnění vědomí, kdy se nám jeví realita jako negativní, vytváří připoutanost k negativním myšlenkám. Tedy způsob zpracovávání informací je závislý na tom, jak moc velká je připoutanost k negativním myšlenkám. Škarohlíd najde na každém něco špatného.

Dalo by se říct, že zlo v naší mysli nám umožňuje nalézat a poznávat zlo a špatnosti v druhých.

Ono to může vypadat reálně, že vnímáme, že lidé vyzařují různou energii.

Nicméně tohle jsme schopni vnímat jen skrz filtr vlastní osobní mysli.

Skrz filtr negativně laděné mysli se nám může jevit život klidně jako nechutná žumpa.

Bez tohoto filtru mysli, tedy s indiferentností k tomu, co si (Ty, já, on..) myslíme, absolutně celá existence vyzařuje jen Lásku

a je nesmírně krásná.

:)


Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod ... » ned 15. bře 2020 14:41:13

k
A k Moojimu: Kdysi z něj vyzařovala úplně jiná, neosobní energie, na rozdíl od té, která z něj vyzařuje teď. Bohužel.

Kdo má schopnost tohle vnímat, rozpozná to.


Dr. Hawkins ve 3. kapitole knihy "Neulpívat: Cesta odevzdávání" píše:

"Stručně řečeno: všechno vyzařuje energii, ať už pozitivní, nebo negativní. Intuitivně si uvědomujeme rozdíl mezi pozitivním (přátelským, upřímným, ohleduplným) člověkem a člověkem negativním (chtivým, nepoctivým a nenávistným). Energie Matky Terezy se evidentně lišila od energie Adolfa Hitlera; většina lidí se nachází někde mezi těmito dvěma. Hudba, místa, knihy, zvířata, úmysly – cokoliv živého vyzařuje energii, která se dá přesně vytestovat jako jeho základ a jeho stupeň pravdivosti."

...
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod lklknml » ned 15. bře 2020 14:43:39

Jana píše:
Zdeněk píše:Mooji mluví o svém pravém Já, kterým být nemůže, nikde není k nalezení. ..


Zdenku, ano. Naše Pravé Já není nikde ve světě forem, ve světě projekce prostoru a času, k nalezení. Pro smyslové vnímání i představy mysli je nedostupné. Přesto je UVĚDOMITELNÉ a Probuzení ho poznávají. Dávají mu různá jména.

Není UCHOPITELNÉ a tudíž nemůže mít žádné jméno (formu).

Proto Mooji původně (před svým pádem), říká nic, nic.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod lklknml » ned 15. bře 2020 14:45:56

... píše:Inu, člověk si svými povýšenými reakcemi na lidi opačného pohlaví a z toho vznikajícími modifikacemi vlastní vnitřní energie nevědomky určuje míru pravděpodobnosti, s jakou se v další inkarnaci sám narodí coby příslušník toho opačného pohlaví. A okolí pak na něj bude reagovat právě tak, jako on na lidi opačného pohlaví reaguje teď.

No.., nevím, že by se měl Buddha znovu narodit jako žena. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Jana » ned 15. bře 2020 14:57:20

... píše:k
A k Moojimu: Kdysi z něj vyzařovala úplně jiná, neosobní energie, na rozdíl od té, která z něj vyzařuje teď. Bohužel.

Kdo má schopnost tohle vnímat, rozpozná to.


Dr. Hawkins ve 3. kapitole knihy "Neulpívat: Cesta odevzdávání" píše:

"Stručně řečeno: všechno vyzařuje energii, ať už pozitivní, nebo negativní. Intuitivně si uvědomujeme rozdíl mezi pozitivním (přátelským, upřímným, ohleduplným) člověkem a člověkem negativním (chtivým, nepoctivým a nenávistným). Energie Matky Terezy se evidentně lišila od energie Adolfa Hitlera; většina lidí se nachází někde mezi těmito dvěma. Hudba, místa, knihy, zvířata, úmysly – cokoliv živého vyzařuje energii, která se dá přesně vytestovat jako jeho základ a jeho stupeň pravdivosti."



Ano, jistě ta energie se dá vnímat. Nemusí vyzařovat jen z lidí. Jsou i místa, kde lze vnímat různou energii.

...jeho stupeň pravdivosti.


:)

čistotu ducha

:)

Ono to všechno tady je, všechen ten projev je vnímatelný.

Ale je v nás ještě něco hlubšího, uvědomitelného, co se nedotýká ničeho osobního, ničeho pomíjivého.

Tady je to místo, kde je celá existence Boží, kde ani Míla Tomášová nerozděluje lidské bytosti do různých úrovní.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Jana » ned 15. bře 2020 15:10:05

Zdeněk píše:
Jana píše:
Zdeněk píše:Mooji mluví o svém pravém Já, kterým být nemůže, nikde není k nalezení. ..


Zdenku, ano. Naše Pravé Já není nikde ve světě forem, ve světě projekce prostoru a času, k nalezení. Pro smyslové vnímání i představy mysli je nedostupné. Přesto je UVĚDOMITELNÉ a Probuzení ho poznávají. Dávají mu různá jména.

Není UCHOPITELNÉ a tudíž nemůže mít žádné jméno (formu).

Proto Mooji původně (před svým pádem), říká nic, nic.


Zdenku, netuším, jestli mi rozumíš.

Nic, nic, nic - je moudrost osvícené mysli, díky které je, jak říká Mooji, tak nadmíru šťastný. Ostatně kdo by nebyl šťastný, když díky tomu nic, nic, nic je absolutně osvobozený - doslova a do písmene od všeho. Dokonce i od představy, že jsme rozdílná těla, rozdílné osoby, které to nějak mají a Ty z titulu, že jsi muž, běloch, středoevropan máš na osvícení zákonitě větší nárok, než černoška z Burundi.

Jenže to nic, nic, nic není celé. Nezávisle k tomu dospívají všichni Probuzení.

Láska říká - "Jsem vším"

Tedy Tebou i mnou, absolutně vším.

Tohle je dokonalé rozbití zrcadla.

To, co jsem, už není odrazem a zrcadlením ve Tvé mysli, ale poznáváš mě jako sebe sama.


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. bře 2020 15:10:32

Tady je to místo, kde je celá existence Boží, kde ani Míla Tomášová nerozděluje lidské bytosti do různých úrovní.


Míla Tomášová na každého kdo za ní přijel zareagovala jinak, někdy jsme jen zírali na ty rozdíly, jak na různě reagovala na jednotlivé lidi - podle toho, na jaké úrovni dotyčný vyzařoval. Díky tomu bylo tam možné se postupně taky naučit vnímat, na jaké úrovni kdo vyzařuje.

Může nás to ochránit od nových osobních kontaktů, které by nám při jejich pokračování přinášely zklamání a bolest.
Návštěvník
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Jana » ned 15. bře 2020 15:13:51

Návštěvník píše:
Tady je to místo, kde je celá existence Boží, kde ani Míla Tomášová nerozděluje lidské bytosti do různých úrovní.


Míla Tomášová na každého kdo za ní přijel zareagovala jinak, někdy jsme jen zírali na ty rozdíly, jak na různě reagovala na jednotlivé lidi - podle toho, na jaké úrovni dotyčný vyzařoval. Díky tomu bylo tam možné se postupně taky naučit vnímat, na jaké úrovni kdo vyzařuje.

Může nás to ochránit od nových osobních kontaktů, které by nám při jejich pokračování přinášely zklamání a bolest.


To je klidně možné.

To, co je v nás zranitelné, to, co v nás trpí, to, co v nás prožívá zklamání, je iluze ega.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod ... » ned 15. bře 2020 15:22:58

Návštěvník píše:
Tady je to místo, kde je celá existence Boží, kde ani Míla Tomášová nerozděluje lidské bytosti do různých úrovní.


Míla Tomášová na každého kdo za ní přijel zareagovala jinak, někdy jsme jen zírali na ty rozdíly, jak na různě reagovala na jednotlivé lidi - podle toho, na jaké úrovni dotyčný vyzařoval. Díky tomu bylo tam možné se postupně taky naučit vnímat, na jaké úrovni kdo vyzařuje.


Takže při jednání s ostatními ji ani nenapadlo všechny přesvědčovat, že jsou vším, že existuje jen Láska a říkat jim "Láska je Tebou i mnou, absolutně vším."

Proto psala i knihy, ve kterých si zájemci mohli přečíst a uvědomit si, co jim brání pokročit dál v sebepoznání - a co k tomu může být nápomocné.
...
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod ... » ned 15. bře 2020 15:47:59

Zdeněk píše:
... píše:Inu, člověk si svými povýšenými reakcemi na lidi opačného pohlaví a z toho vznikajícími modifikacemi vlastní vnitřní energie nevědomky určuje míru pravděpodobnosti, s jakou se v další inkarnaci sám narodí coby příslušník toho opačného pohlaví. A okolí pak na něj bude reagovat právě tak, jako on na lidi opačného pohlaví reaguje teď.

No.., nevím, že by se měl Buddha znovu narodit jako žena. :)

Ani jako žena, ani jako muž.

Když u Buddhy nastalo Probuzení, karmické sklony, které jsou aktivitami osobního já, se přestaly dál ve vědomí aktivovat - nejen za jeho života v těle, ale i při jeho konci. Nenastala proto už žádná další inkarnace.
...
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod lklknml » ned 15. bře 2020 16:25:53

Jana píše:Zdenku, netuším, jestli mi rozumíš.

Nic, nic, nic - je moudrost osvícené mysli, díky které je, jak říká Mooji, tak nadmíru šťastný. Ostatně kdo by nebyl šťastný, když díky tomu nic, nic, nic je absolutně osvobozený - doslova a do písmene od všeho. Dokonce i od představy, že jsme rozdílná těla, rozdílné osoby, které to nějak mají a Ty z titulu, že jsi muž, běloch, středoevropan máš na osvícení zákonitě větší nárok, než černoška z Burundi.

Jenže to nic, nic, nic není celé. Nezávisle k tomu dospívají všichni Probuzení.

Láska říká - "Jsem vším"

Tedy Tebou i mnou, absolutně vším.

Tohle je dokonalé rozbití zrcadla.

To, co jsem, už není odrazem a zrcadlením ve Tvé mysli, ale poznáváš mě jako sebe sama.


:)

Nejde to vysvětlit. Protože jde o transformaci sebe. Jakékoli vysvětlování, jak to je, je nutně kreace transformovaného já v netransformovaném, čili tvorba fikce.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Trini » ned 15. bře 2020 17:03:48

... píše:
Zdeněk píše:
... píše:Inu, člověk si svými povýšenými reakcemi na lidi opačného pohlaví a z toho vznikajícími modifikacemi vlastní vnitřní energie nevědomky určuje míru pravděpodobnosti, s jakou se v další inkarnaci sám narodí coby příslušník toho opačného pohlaví. A okolí pak na něj bude reagovat právě tak, jako on na lidi opačného pohlaví reaguje teď.

No.., nevím, že by se měl Buddha znovu narodit jako žena. :)

Ani jako žena, ani jako muž.

Když u Buddhy nastalo Probuzení, karmické sklony, které jsou aktivitami osobního já, se přestaly dál ve vědomí aktivovat - nejen za jeho života v těle, ale i při jeho konci. Nenastala proto už žádná další inkarnace.


To je domněnka. Znamenalo by to, že Buddha je něco individuálního, co se už nebude inkarnovat. A to je nesmysl. Projev/manifestace Absolutna půjde pořád dál, nebot' nikdy nezačala a nikdy neskončí. Jestli se Absolutno s některým svým tvarem identifikuje jako Buddha nebo jako nějaký obyčejný smrtelník, je vzhledemm k Absolutnu šulibrk.
:)
Trini
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. bře 2020 17:13:00

Jana píše:
To, co je v nás zranitelné, to, co v nás trpí, to, co v nás prožívá zklamání, je iluze ega.


Ano, Absolutno chce zažívat nejen pro ego příjemné zkušenosti, ale také utrpení, oddělenost, bolest, zklamání, a proto vytváří ego, aby tyto zkušenosti mohlo zažít. Potom si jednou vzpomene, jak to opravdu má :D .... a když chce zažívat nové dramatické příběhy, tak to zase zapomene.
:)
Návštěvník
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. bře 2020 17:19:49

Karma (sanskrt) nebo kamma (pálí) v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku[1], čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karma_v_buddhismu


Karma tedy vzniká snahou osobního já, které má určitý záměr nebo motiv a ten rozhodne, jaká jeho aktivita nastane.

Proto
Když u Buddhy nastalo Probuzení, karmické sklony, které jsou aktivitami osobního já, se přestaly dál ve vědomí aktivovat - nejen za jeho života v těle, ale i při jeho konci. Nenastala proto už žádná další inkarnace.

Návštěvník
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod ... » ned 15. bře 2020 17:32:46

... píše:
Když u Buddhy nastalo Probuzení, karmické sklony, které jsou aktivitami osobního já, se přestaly dál ve vědomí aktivovat - nejen za jeho života v těle, ale i při jeho konci. Nenastala proto už žádná další inkarnace.

PS. Šlo tu o konstatování, že Probuzení nastalo u osoby

Buddha, vlastním jménem Siddhártha Gautama, v páli Siddhattha Gótama (přibližně 564/3 př. n. l. Kapilavastu /v páli Kapilavatthu/ nebo v Lumbiní – podle legendy zemřel 13. října 484/3 př. n. l. Kušinagara /v páli Kusinára/, podle théravádové tradice žil v letech 623–543 př. n. l.)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Gautama_Buddha

...
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. bře 2020 17:33:07

Návštěvník píše:
Když u Buddhy nastalo Probuzení,



U nikoho nemůže nastat Probuzení. Absolutno se přestane idenitfikovat se svým tvarem = konec individuality = Probuzení. Jen jiným identifikovaným tvarům může připadat, že u jiného tvaru nastalo Probuzení. :D Tím pro ně vznikl nový napínavý příběh = to chci taky, to Probuzení.

:)
Návštěvník
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod ... » ned 15. bře 2020 17:36:25

O duchovním probouzení – interview s Eckhartem Tollem

https://www.jogin.cz/o-duchovnim-probou ... em-tollem/

...
 

Re: Pravé Já

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. bře 2020 17:37:24

... píše:PS. Šlo tu o konstatování, že Probuzení nastalo u osoby


Jak se to vezme. Ty v Buddhovi vidíš osobu, on v sobě poznává Vesmír.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků