Jak poznat své pravé "Já" II

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 7:13:54

Jana píše:
Zdeněk píše:...s přiblblým bližním svým...


Na jaké mentální úrovni zpracovávání informací musí být mysl, když dospěje k vyhodnocení, že bližní je přiblblý?

:D A na jaké mentální úrovni zpracovávání informací musí být mysl, neschopna docenit humor?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 8:03:38

Zdeněk píše:
Jana píše:
Zdeněk píše:...s přiblblým bližním svým...


Na jaké mentální úrovni zpracovávání informací musí být mysl, když dospěje k vyhodnocení, že bližní je přiblblý?

:D A na jaké mentální úrovni zpracovávání informací musí být mysl, neschopna docenit humor?

A teď se podrž Jano: je-li bližní přiblblý, neznamená to, že není přiblblý.

Miluj přiblblého bližního svého jako sebe samého, zní Zdeňkovo přikázání.
Těžký někdy, no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 8:26:15

Zdeněk píše:Miluj přiblblého bližního svého jako sebe samého, zní Zdeňkovo přikázání.


Jakmile někoho opravdu milujeme, ta úroveň mentálního zpracovávání informací se zvýší rázem do té míry, že se v něm vidíme.


•Nad úrovní 600 (klid) jej vidíme jako naše vlastní já v jiné formě.


viewtopic.php?f=83&t=5051&start=60#p152511
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 8:32:45

Jana píše:Jakmile někoho opravdu milujeme, ta úroveň mentálního zpracovávání informací se zvýší rázem do té míry, že se v něm vidíme.

No a? To jako znamená, že v něm přestaneme vidět blbost? No to je pěkná blbost.
Ach.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 8:34:38

Zdeněk píše:
Jana píše:Jakmile někoho opravdu milujeme, ta úroveň mentálního zpracovávání informací se zvýší rázem do té míry, že se v něm vidíme.

No a? To jako znamená, že v něm přestaneme vidět blbost? No to je pěkná blbost.
Ach.


Tu blbost, pokud je reálná, uvidíme přímo v sobě.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 8:35:36

A to je nejspíš ten důvod, proč se tolik lidí lásky bojí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 8:39:49

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Jakmile někoho opravdu milujeme, ta úroveň mentálního zpracovávání informací se zvýší rázem do té míry, že se v něm vidíme.

No a? To jako znamená, že v něm přestaneme vidět blbost? No to je pěkná blbost.
Ach.


Tu blbost, pokud je reálná, uvidíme přímo v sobě.

:)

Jistě. Jako potencialitu.

Feťáku může rozumět jen kdo má s fetem zkušenosti.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 8:43:24

Jana píše:A to je nejspíš ten důvod, proč se tolik lidí lásky bojí.

Je to důvod, proč k ní utíkáš před temnotou.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 8:44:20

Světlo před temnotou nemá šanci utíkat, protože se s ní nikdy nemá šanci setkat.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 9:04:19

Jana píše:Světlo před temnotou nemá šanci utíkat, protože se s ní nikdy nemá šanci setkat.

:)

Pak ani není šance na Ježíšovo zmrtvýchvstání, neb An sestoupil do pekel.

Jak by se někdo mohl znovu narodit, když nezemřel.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. bře 2020 9:19:01

Zdeněk píše:
Jak by se někdo mohl znovu narodit, když nezemřel.

Tak, tak. Probuzení neumírají a ani se nerodí.
Návštěvník
 

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. bře 2020 10:52:07

dodo píše: Niečim, čo ti pomáha pri hľadaní. Ak to nie je Mooji a jeho učenie, prečo sa ním zaoberáš a dehonestuješ ho?


A proč by v diskusním foru nemohl? Probuzení se obvykle zastávají těch, kteří je napadají a uráží, před svými žáky, kteří se je snaží bránit. Trochu méně kompromisní jsou k těm, co se vydávají za probuzené, aniž to jsou.
Když se někdo cítí kritikou rušen, tak at' to vlákno pro diskuzi zavře a otevře k tomu jedno jiné pro diskuzi.
Návštěvník
 

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. bře 2020 10:55:15

Zdeněk píše:
Jana píše:Nic si o nikom a o ničem nemyslet.


Tak ani o Zdeňkovi si nemysli, že má zcestné názory...



:yes:
Návštěvník
 

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 11:07:35

Ano, je to nesmírně osvobozující, nic si o nikom a o ničem nemyslet. Všechny vjemy jsou čerstvé, čisté, nezastřeny předsudky.

Ono ve skutečnosti není možné se ztotožnit s nějakou negativní myšlenkou a mít srdce otevřené lásce.

Není možné realizovat největší Ježíšovo přikázání, když věříme, že známe pravdu lépe, než Bůh.

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

viewtopic.php?f=302&t=8607


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod lklknml » stř 11. bře 2020 11:57:19

Jana píše:Není možné realizovat největší Ježíšovo přikázání, když věříme, že známe pravdu lépe, než Bůh.

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

viewtopic.php?f=302&t=8607

Ty Jano ty už to máš nějak pomotaný.

Bůh pochopitelně rozlišuje dobré a zlé a své dílo pochopitelně vytvořil dobré (jinak by to přeci nebyl Bůh).

"abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé" (Matouš 5, 45)
To neznamená nevidět zlo, to si pleteš.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod miroslav zabanovaný » stř 11. bře 2020 12:40:43

Zdeněk píše:Ty Jano ty už to máš nějak pomotaný.


Koukám, že Jana zablokovala moji IP adresu (tohle píšu přes proxy)
(Miroslav)
:hm:
miroslav zabanovaný
 

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod dodo » stř 11. bře 2020 12:47:16

Zdeněk píše:
dodo píše:To by bolo nedorozumenie. :) Neposielam ťa preč, len som ti pripomenul a ponúkol možnosť zaoberať sa niečim iným. Niečim, čo ti pomáha pri hľadaní. Ak to nie je Mooji a jeho učenie, prečo sa ním zaoberáš a dehonestuješ ho?
Uctievači (ako si ich nazval) Moojiho, sú tiež hľadajúci. Nikto z nich tu ale nezhadzoval svojimi príspevkami onoho mnícha z Barmy ktorému za čosi vďačíš, dôveruješ mu a vážiš si ho.

Ty jsi zkrátka z Moojiho udělal modlu, fikci, kterou jsi postavil na piedestal a klaníš se jí. A když se někdo snaží ze soucitu ti tu situaci vysvětlit, považuješ to za dehonestující chování.

Buddha i o bozích na nebesích tvrdil, že se neosvobodili z kola karmy. I k některým svým následovníkům se vyjadřoval velmi tvrdě (a vyvolával tak i nenávist). Protože měl soucit, tak se nezabýval něčím jiným.
Nu a já bych dodal, že to byl prostě soucit s přiblblým bližním svým :).


Ak by si mal pochybnosti o tom, či viem zareagovať rovnako vychytralo a urážlivo tak ako ty, môžem ťa ubezpečiť že áno, dokážem.
Dokázal by som ťa poľahky tiež zo „súcitu“ označiť za priblblého a pridať aj čosi navrch ak by si chcel a potešilo by ťa to. :)

A o tom, čo a prečo tvrdil a ako jednal Buddha... Si snáď už Buddha ?
Ak nie, tak sám Buddha trval na tom, začať pekne po poriadku:

Pět etických pravidel
1. Pánátipátá veramaní sikkhá-padam samádijámi!
Ničení a zraňování dýchajících bytostí se chci zdržovat
2. Adinnádana veramani sikkhá-padam samádijámi!
Braní toho, co není dáváno, se chci zdržovat
3. Kámesu miččháčárá veraminí sikkhá – padam samádijámi!
Smyslné nestřídmosti se chci zdržovat
4. Musá vádá veramaní sikkhá – padam samádijámi!
Zraňujícího a nepravdivého mluvení se chci zdržovat
5. Surámeraja madždža pamádattháná veramaní sikkhá – pa-
dam samádijámi!
Zatemňování mysli omamnými látkami se chci zdržovat

To nevonia čo? Ešte to tak, taká hrôza likvidovať vlastné ego akýmisi etickými pravidlami. To je len pre "duševne zaostalých," my mentálne nadmieru vyvinutí a sčítaní, to dokážeme šikovne obísť rôznymi špekuláciami o zbytočnosti toho. Ale, veď čo by človek neurobil pre hýčkanie svojho ega no nie ? :D
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 13:06:09

Samadhi, ke kterému dospěl Drtikol svým rozhodnutím:

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.


je tím, co nás vrací do Božího království, do vědomí jednoty všeho, kde existence není ničím jiným, než Boží láskou.

A jak vidíš, funguje to:

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.


Je možné prožívat život s osvobozením od iluze dvojnosti, kde moudrost říká: "Nejsem nic" a láska říká: "Jsem vším".

A je také možné život prožívat v iluzi dvojnosti, kde skrz filtr osobní mysli dělíme věci na dobré a zlé. Jedněm říkáme z našeho osobního pohledu "ano", těm druhým říkáme "ne".

A ta nepřijatá část existence se tak stává pro nás peklem.

Rozuměj, není to tak, že když zmizí iluze oddělenosti, že budeš říkat všemu ano, že když Tě bude kupříkladu někdo citově vydírat a žádat od Tebe nějaká privilegia, kterými by mohl být ve výhodě vůči někomu dalšímu, že mu vyhovíš. V tu chvíli se můžeš jevit z jeho osobního pohledu klidně jako zlý, jako neláskyplný.

Je to tak, že i to odmítnutí téhle služby je láskou.

Život je láskou, i když řekneš někdy "ne". Ani to "ne", které někdy řekneš, není odmítnuté. Ani ta žádost o privilegia nebyla ničím špatným, protože tady na ni byla adekvátní reakce a tím pádem není čeho litovat. Je tady přirozenost projevu, která je patřičná. Nepatřičné by bylo to, čeho by bylo možné litovat. A litovat by bylo možné toho, žes neudělal něco líp.

Jenže úplně každý v rámci svých možností žije jak nejlíp umí. Kdyby uměl žít ještě líp, tak by také tak žil. Tudíž kohokoliv za cokoliv vinit je nesmysl.

Iluze dvojnosti tady nastává v okamžiku, kdy se začne jevit, že něco, co je, je špatně, že něco nemáš rád.

A jak říká Maharadž: "Bez lásky je všechno špatně."

Tahle sféra osobního prožívání zlého se objevuje až po vyhnání z ráje, až se zmizením samadhi, až když se ztotožníme s myslí, která "ví" co není dobré.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Jana » stř 11. bře 2020 13:12:30

miroslav zabanovaný píše:
Zdeněk píše:Ty Jano ty už to máš nějak pomotaný.


Koukám, že Jana zablokovala moji IP adresu (tohle píšu přes proxy)
(Miroslav)
:hm:


Miroslave, teď jsem se dívala do moderátorského panelu a není tam zabanovaná jediná IP adresa.

Můžeš sem dát, co se Ti zobrazuje?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznat své pravé "Já"

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. bře 2020 16:54:11

Zdeněk píše:
Bůh pochopitelně rozlišuje dobré a zlé a své dílo pochopitelně vytvořil dobré (jinak by to přeci nebyl Bůh).



A když se mu něco nepodařilo, tak na to poslal potopu a bylo.
:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků