O co nám jde?

O co nám jde?

Nový příspěvekod miroslav » čtv 06. úno 2020 19:50:29

O co nám vlastně jde?
Pelvanovi asi o udraví.
A o co jde nám ostatním?
Proč tady píšeme,
proč něco řešíme,
proč někoho přesvědčujeme
proč cvičíme zazen
proč jezdíme do Barmy
atd. atd.

Je to dobrá a zásadní, pro ty, kteří mají dojem, že hledají opravdu Pravdu. A ne jen pro ně.
A mnozí (většina tady) zkrátka jedou po své motivaci, jejíž kořeny si neuvědomují, případně si ji zakrývají nějakými duchovňáckými frázemi před sebou - třeba jako Jana (není třeba citovat).
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod dodo » čtv 06. úno 2020 20:41:42

Bol by to možno celkom dobrý námet do diskusie.

Škoda len, že si pri svojich úvahách opäť podľahol svojej neuvedomelej motivácii, niekoho zhadzovať.

O čo ti ide Miroslav ?
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod miroslav » čtv 06. úno 2020 20:48:34

dodo píše:O čo ti ide Miroslav ?

To je dobrá otázka :yes:
A já si tuhle otázku u sebe a potažmo u ostatních (neb všichni jsme lidé) uvědomuji, cítím.
A tak jsem ji tady položil.
A nikoho snad tím, co jsem napsal neshazuji (asi myslíš tu zmíněnou Janu - to byl jen příklad - nebo myslíš, že je tomu u ní nějak jinak? Na ničem netrvám, rád se nechám poučit)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod miroslav » čtv 06. úno 2020 20:51:56

P.S.
A je možno slovy někoho odněkud "shodit"?
Odkud a kam?
To je také dobrá otázka.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. úno 2020 21:02:16

miroslav píše:O co nám vlastně jde?
Pelvanovi asi o udraví.
A o co jde nám ostatním?
Proč tady píšeme,
proč něco řešíme,
proč někoho přesvědčujeme
proč cvičíme zazen
proč jezdíme do Barmy
atd. atd.

Je to dobrá a zásadní, pro ty, kteří mají dojem, že hledají opravdu Pravdu. A ne jen pro ně.
A mnozí (většina tady) zkrátka jedou po své motivaci, jejíž kořeny si neuvědomují, případně si ji zakrývají nějakými duchovňáckými frázemi před sebou - třeba jako Jana (není třeba citovat).


Třeba nám nemusí ani o nic jít. Třeba je sdílení toho nejlepšího, co poznáváme, radostí.

Třeba je štěstím štěstí těch, kteří také nalézají.

A radostí naděje těch, kteří naleznou.

Třeba, když nalézáme, to, co jsme hledali, veškeré motivace zmizí.

Tyhle stránky jsou plné slov probuzených, když se budeš ptát po jejich motivaci, tak těžko nalezneš odpověď.

Potřebuje milující matka nějakou motivaci k tomu, aby vzala své dítě do náruče?

K tomu nejlepšímu stačí jen láska.

A když ta láska chybí, tak může být frází i poděkování, pozdrav...

I tohle se může jevit prázdné a bezduché.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 06. úno 2020 21:27:22

miroslav píše:O co nám vlastně jde?
Pelvanovi asi o udraví.
A o co jde nám ostatním?
Proč tady píšeme,
proč něco řešíme,
proč někoho přesvědčujeme
proč cvičíme zazen
proč jezdíme do Barmy
atd. atd.

Je to dobrá a zásadní, pro ty, kteří mají dojem, že hledají opravdu Pravdu. A ne jen pro ně.
A mnozí (většina tady) zkrátka jedou po své motivaci, jejíž kořeny si neuvědomují, případně si ji zakrývají nějakými duchovňáckými frázemi před sebou - třeba jako Jana (není třeba citovat).


čímž netvrdím, že by mi to nějak extra šlo :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. úno 2020 22:24:24

miroslav píše:O co nám vlastně jde?
Pelvanovi asi o udraví.
A o co jde nám ostatním?
Proč tady píšeme,
proč něco řešíme,
proč někoho přesvědčujeme
proč cvičíme zazen
proč jezdíme do Barmy
atd. atd.

Je to dobrá a zásadní, pro ty, kteří mají dojem, že hledají opravdu Pravdu. A ne jen pro ně.
A mnozí (většina tady) zkrátka jedou po své motivaci, jejíž kořeny si neuvědomují, případně si ji zakrývají nějakými duchovňáckými frázemi před sebou - třeba jako Jana (není třeba citovat).

Dobrá otázka.
Třeba se mi bude na ni za sebe - odpovědět.
Ale neodpustím si, Miroslave, když tak voláš po sebereflexi, jak ji vítáš, nebráníš se atd. znovu říct, co si o tvém projevu myslím, lépe řečeno, jak ho vnímám.

A jak se zdá, nevnímám to jen sama.
Tvůj projev je nadřazený, podobně, jako Jany - možná třeba jinak řečeno - odosobněný...., já nic, já muzikant, oni jedou po nějaké motivaci, oni si zakrývají frázemi, když vše je láska, blaženost....

Je vnímatelné, když se někdo neodděluje a je vnímatelné, když se někdo staví na piedestal...., což je přímo úměrné skutečnému Spočinutí, realizování žití pravdy....

Ty prostě vystupuješ jako slon v porcelánu.... a opakuju se...ale, zase tvůj projev, podobně jako projev Jany, působí jako kámen hozený do poklidné hladiny rybníka...., neříkám, že je to špatně :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. úno 2020 22:27:52

O co nám vlastně jde?
Pelvanovi asi o udraví.
A o co jde nám ostatním?
Proč tady píšeme,
proč něco řešíme,
proč někoho přesvědčujeme
proč cvičíme zazen
proč jezdíme do Barmy
atd. atd.


No a teď k tvým provokativním otázkám.... :-)

Protože hledáme sami sebe. Domov.? Spočinutí. Bez ohledu na kameny, které padají na hladinu rybníka....... a protože podvědomě cítíme, že nejsme ostrovem sami pro sebe....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod dodo » čtv 06. úno 2020 23:56:38

miroslav píše:A nikoho snad tím, co jsem napsal neshazuji (asi myslíš tu zmíněnou Janu - to byl jen příklad - nebo myslíš, že je tomu u ní nějak jinak? Na ničem netrvám, rád se nechám poučit)


Zhodnotiť väčšinu (tady) ako tých, ktorí idú po svojej motivácii ktorej korene si neuvedomujú a zakrývajú ich frázami, považujem za postoj niekoho, kto sa za takého nepovažuje.
Či vo svojej pýche, či v skutočne nezaujatom a objektívnom pohľade, si odpovedz sám.

A poučenie? Zdá sa, že nie je prijímané ľuďmi, ktorí lipnú stále na svojich sklonoch. (Predsudkoch napríklad, atd.) A už vôbec nie od niekoho, kto nie je považovaný za autoritu.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod dodo » pát 07. úno 2020 0:05:24

miroslav píše:P.S.
A je možno slovy někoho odněkud "shodit"?
Odkud a kam?
To je také dobrá otázka.


Samozrejme, že je možné niekoho znevažovať -„zhadzovať“ v bežnom, svetskom chápaní života.

Pri nadsvetskom pochopení to už určite možné nie je, ale to neznamená, že by sa takto žijúci svätec mal preto nechávať kýmkoľvek znevažovať.

Skrátene: „ Nepleťte si svätosť s hlúposťou.“ Rámakrišna

:)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Zákon jednoty

Nový příspěvekod lklknml » pát 07. úno 2020 9:51:42

Objevil jsem zajímavý materiál - Ra.
Je tam zmínka o vojenských základnách na Zemi, včetně počtu a typu zbraní (to bude něco pro Miroslava).
Je to od mimozemšťanů (to bude něco pro Polinu).
Je to o Zákonu jednoty/Lásky (Jana se zblázní).
Pro mě je zajímavé, že používají termín zkreslení (distortion) světla poznání, protože to mnohem plastičtěji vystihuje realitu. Nové netušené info o Jahve, Mojžíšovi, Ježíšovi... zmiňují potřebu vědomě v sobě objevovat protiklady... a to jsem ještě nedočetl ani první knihu :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Tara » pát 07. úno 2020 9:58:37

A pro mě by tam taky něco bylo? :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » pát 07. úno 2020 10:06:15

Tara píše:A pro mě by tam taky něco bylo? :)

No nevim. Snad všudepřítomná reklama na službu ostatním. Tedy objevování lásky v sobě. To mě moc nebere (že bych tedy byl z temných sil Orionských, co slouží sobě?). :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Jana » pát 07. úno 2020 10:45:45

Zdeněk píše:Je to o Zákonu jednoty/Lásky (Jana se zblázní).

:D

Díky, paradoxně toho skoro vůbec nic moc nečtu. Obvykle jen letmý pohled vytřídí zrno od plev a to, co voní pravdou, se dá na Poradnu.

Zdeněk píše:... Snad všudepřítomná reklama na službu ostatním. Tedy objevování lásky v sobě. To mě moc nebere (že bych tedy byl z temných sil Orionských, co slouží sobě?). :)


O co tady ve skutečnosti jde, je osvobození se z utrpení a spočinutí nirváně, jde o probuzení se z iluze oddělenosti do vědomí jednoty/Lásky.
Tím pádem pokud moudře sloužíš sobě, tak tím sloužíš všem a zároveň Tě to vede k tomu, že sloužíš všem a tak sloužíš sobě.

Ram Dass docela výstižně popisuje návod pro tuhle realizaci: "Miluj, služ a pamatuj na Boha", totéž v podstatě říká slovy "Miluj, služ a medituj" Edgar Cayce. Je to ve své podstatě to samé. Protože v opravdové meditaci, kde je přítomna láska, není nic jiného, než Bůh.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » pát 07. úno 2020 12:52:59

Jana píše:Tím pádem pokud moudře sloužíš sobě, tak tím sloužíš všem a zároveň Tě to vede k tomu, že sloužíš všem a tak sloužíš sobě.

Jo, jo, takhle nějak tam ten Ra vysvětluje cestu Orionských (tj. z temnoty a sobců, co chtějí zotročovat lidi pro sebe) ve smyslu, že každé já je tvořeno Stvořitelem. A jim oni z Konfederace (to označení si vypůjčil z Hoollywoodu?:) čelí/zápasí ve jménu služby ostatním.

Jenomže lze experimentálně u vás z Konfederace pozorovat, jak identifikací s Láskou/Světlem jste oslepli a začali sloužit sobě, aniž byste si to uvědomili - viz Mooji třeba. Ty jsi taky před léty byla normální, ale nyní již sloužíš své přestavě/manipuluješ (pozoruji intuitivně z drobností, které sdělovat nemíním). Tudíž kdo je z Konfederace a kdo je z Orionu? Don, hlavní organizátor chanelingovém kanálu pro Ra se zabil, když jej policajti chtěli násilím dostat do blázince, což zapříčinila jeho klíčová chanelingová spolupracovnice Carla (flagrantní to porušení svobodné vůle ala Orion) kvůli jeho paranoe. To nesvědčí zrovna o efektivitě učení.

Nicméně hluboký vhled je u Ra zjevný, je to inspirující, osvětlující.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Jana » pát 07. úno 2020 13:34:05

Zdeněk píše:
Jana píše:Tím pádem pokud moudře sloužíš sobě, tak tím sloužíš všem a zároveň Tě to vede k tomu, že sloužíš všem a tak sloužíš sobě.

Jo, jo, takhle nějak tam ten Ra vysvětluje cestu Orionských (tj. z temnoty a sobců, co chtějí zotročovat lidi pro sebe) ve smyslu, že každé já je tvořeno Stvořitelem. A jim oni z Konfederace (to označení si vypůjčil z Hoollywoodu?:) čelí/zápasí ve jménu služby ostatním.

Jenomže lze experimentálně u vás z Konfederace pozorovat, jak identifikací s Láskou/Světlem jste oslepli a začali sloužit sobě, aniž byste si to uvědomili - viz Mooji třeba. Ty jsi taky před léty byla normální, ale nyní již sloužíš své přestavě/manipuluješ (pozoruji intuitivně z drobností, které sdělovat nemíním). Tudíž kdo je z Konfederace a kdo je z Orionu? Don, hlavní organizátor chanelingovém kanálu pro Ra se zabil, když jej policajti chtěli násilím dostat do blázince, což zapříčinila jeho klíčová chanelingová spolupracovnice Carla (flagrantní to porušení svobodné vůle ala Orion) kvůli jeho paranoe. To nesvědčí zrovna o efektivitě učení.

Nicméně hluboký vhled je u Ra zjevný, je to inspirující, osvětlující.


Tudíž kdo je z Konfederace a kdo je z Orionu?


Takhle si to dělí mysl. Na ty, kteří jsou naši a uznávají stejné hodnoty, jako my a na ty, kteří jsou cizí.

Je krásné, že Tě oslovuje poselství Ježíše a tak se na to všechno můžeš dívat jeho očima: "Bože odpusť jim, nevědí, co činí:"

V okamžicích, kdy je tady iluze oddělenosti, jsme slepí. Jak můžeme kohokoliv soudit, když nevidíme, když o tom nic nevíme, když nemáme šanci poznat ve své slepotě hlubší souvislosti?

Ona služba druhým ve finále nemá s konatelstvím moc společného.

Spíš než, že z Tebe udělá toho, kým bys správně měl být, Tě poznává, kdo jsi. Poznává Tě jako sebe sama, což je ve skutečnosti dokonalé sebepřijetí.

Boj s něčím "tam venku" je ve své podstatě bojem "tam uvnitř". Nejen z důvodů, že to, co nesnášíme na druhých je tím, co nedokážeme zpracovat sami v sobě, ale především, protože se absolutně všechno odehrává ve vědomí, ne nikde mimo. A to vědomí je v Tobě, i když je tady optický klam, že Ty jsi částí v něm.
:D

Takže to jediné, co pro Tebe Probuzený může udělat, je to, že Tě poznává, a Ty tak můžeš zprostředkovaně poznat, kdo skutečně jsi.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » pát 07. úno 2020 14:14:51

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Tím pádem pokud moudře sloužíš sobě, tak tím sloužíš všem a zároveň Tě to vede k tomu, že sloužíš všem a tak sloužíš sobě.

Jo, jo, takhle nějak tam ten Ra vysvětluje cestu Orionských (tj. z temnoty a sobců, co chtějí zotročovat lidi pro sebe) ve smyslu, že každé já je tvořeno Stvořitelem. A jim oni z Konfederace (to označení si vypůjčil z Hoollywoodu?:) čelí/zápasí ve jménu služby ostatním.

Jenomže lze experimentálně u vás z Konfederace pozorovat, jak identifikací s Láskou/Světlem jste oslepli a začali sloužit sobě, aniž byste si to uvědomili - viz Mooji třeba. Ty jsi taky před léty byla normální, ale nyní již sloužíš své přestavě/manipuluješ (pozoruji intuitivně z drobností, které sdělovat nemíním). Tudíž kdo je z Konfederace a kdo je z Orionu? Don, hlavní organizátor chanelingovém kanálu pro Ra se zabil, když jej policajti chtěli násilím dostat do blázince, což zapříčinila jeho klíčová chanelingová spolupracovnice Carla (flagrantní to porušení svobodné vůle ala Orion) kvůli jeho paranoe. To nesvědčí zrovna o efektivitě učení.

Nicméně hluboký vhled je u Ra zjevný, je to inspirující, osvětlující.


Tudíž kdo je z Konfederace a kdo je z Orionu?


Takhle si to dělí mysl. Na ty, kteří jsou naši a uznávají stejné hodnoty, jako my a na ty, kteří jsou cizí.

Je krásné, že Tě oslovuje poselství Ježíše a tak se na to všechno můžeš dívat jeho očima: "Bože odpusť jim, nevědí, co činí:"

V okamžicích, kdy je tady iluze oddělenosti, jsme slepí. Jak můžeme kohokoliv soudit, když nevidíme, když o tom nic nevíme, když nemáme šanci poznat ve své slepotě hlubší souvislosti?

Ona služba druhým ve finále nemá s konatelstvím moc společného.

Spíš než, že z Tebe udělá toho, kým bys správně měl být, Tě poznává, kdo jsi. Poznává Tě jako sebe sama, což je ve skutečnosti dokonalé sebepřijetí.

Boj s něčím "tam venku" je ve své podstatě bojem "tam uvnitř". Nejen z důvodů, že to, co nesnášíme na druhých je tím, co nedokážeme zpracovat sami v sobě, ale především, protože se absolutně všechno odehrává ve vědomí, ne nikde mimo. A to vědomí je v Tobě, i když je tady optický klam, že Ty jsi částí v něm.
:D

Takže to jediné, co pro Tebe Probuzený může udělat, je to, že Tě poznává, a Ty tak můžeš zprostředkovaně poznat, kdo skutečně jsi.

Jenomže z mé (barmské) zkušenosti plyne, že je člověk ke svému já - jako aktuálnímu - naprosto slepý (může na sebe usuzovat zpětně či odjinud a odtud předjímat jaký je, ale to nemůže být to, co je). Tudíž tvoje vykreslování sebe, jak je aktuálně, je mylné.
"Pro to aby entita byla schopná sklizně, je zcela nezbytné aby si uvědomila, že nechápe. Pochopení není této úrovně." praví Ra.

To bude pláč a skřípění zubů, jak praví biblista, neboť doba sklizně se blíží a to bude divení, že jsi nebyla sklizena a budeš muset čekat dalších 25000 let tak bacha Jano.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Jana » pát 07. úno 2020 14:33:55

Zdeněk píše:"Pro to aby entita byla schopná sklizně, je zcela nezbytné aby si uvědomila, že nechápe. Pochopení není této úrovně." praví Ra.

Je třeba, aby nejprve zmizelo veškeré ztotožnění. Teprve ve světle Boží lásky, kterou nezastiňuje připoutanost k mysli - egoistické já, se může vyjasnit, že Boží láska je vším.

Tohle samo sebou není možné rozumově pochopit, protože to je zcela mimo mysl, ale je to uvědomitelné.

To bude pláč a skřípění zubů, jak praví biblista, neboť doba sklizně se blíží a to bude divení, že jsi nebyla sklizena a budeš muset čekat dalších 25000 let tak bacha Jano.

:D
Jakmile je tady osvobození od jakéhokoliv ztotožnění, zmizí i ta možnost, že jsme tím, co si musí dávat bacha, že jsme tím, kdo musí čekat, prostě časoprostorová projekce bez připoutanosti k mysli nad Tebou nemá vůbec žádnou moc.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod miroslav » pát 07. úno 2020 14:48:56

dodo píše:Zhodnotiť väčšinu (tady) ako tých, ktorí idú po svojej motivácii ktorej korene si neuvedomujú a zakrývajú ich frázami, považujem za postoj niekoho, kto sa za takého nepovažuje.

Já také určitě jedu na svých moticvacích asi i ta pýcha by tam je a kdoví co ještě. Proto název vlákna je "O co nám jde" a ne "O co vám jde"
A snažím se na to u sebe i u druhých přicházet. Odhalovat to u sebe a provokovat druhé aby se o to také pokusili či něco z toho v sobě třeba zahlédli.

Jak dobře vystihla Tara "..... a protože podvědomě cítíme, že nejsme ostrovem sami pro sebe...."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Tara » pát 07. úno 2020 15:09:18

Zdeněk píše:
Tara píše:A pro mě by tam taky něco bylo? :)

No nevim. Snad všudepřítomná reklama na službu ostatním. Tedy objevování lásky v sobě. To mě moc nebere (že bych tedy byl z temných sil Orionských, co slouží sobě?). :)

Zajímavý názor. Myslím, že mě moc nemůžeš znát, vždyť jsi tady chvíli a moc už nepíšu, zajímavé..

Zajímavé je i spojení reklama na službu ostatním - tedy objevování lásky v sobě...

Kdyby se ti to chtělo více rozebrat, tož budu jedno velké ucho :-)
Protože ses asi aj u mě trefil...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků