Agresivita

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » ned 26. led 2020 21:56:57

Zdeněk píše: Uvědomil jsem si však, že to moje poznání bylo k ničemu (i když samo o sobě špatné nebylo). Protože jsem je stavěl na první místo a ulpěl na něm (tak jako ty ulpíváš na svém).

Je škoda, když předpokládáš, že to, o čem se bavíme, je něco, co je možné poznávat jen teoreticky, pak je možné říct, že to je k ničemu.

Zdeněk píše: Totiž to hlavní probíhá za oponou našeho vědomí. Přeloženo do judaisticko-křesťanského kontextu, hlásám Krista ukřižovaného.

Mluvíš o příběhu, o formě, o projekci mysli.

Ty hlásáš něco,...

Upozorňuji jen to, že skutečný Kristus je živý. Je možné ho poznat. Je živou Boží Láskou. Čistým Duchem. Není mezi ním a Božským Já žádný rozdíl. Není žádný rozdíl mezi Kristem a tím, čemu říkají Mudrcové Tvé pravé Já.

...a já se snažím logicky korektním způsobem to zpochybnit.

Třeba děláš chybu. Třeba by bylo smysluplnější, než plýtvat energií na vyvracení čehokoliv, obrátit pozornost k tomu, co v nitru vnímáš, jako neměnnou pravdu.

Netvrdím, že to tvoje něco je špatné, Ježíšovo kázání a zázraky před ukřižováním jistě nebyly špatné. Ale nepustíš li se toho (či lépe řečeno, z boží milosti se to ono pustí tebe, aka temná noc), nikdy nemůžeš pochopit radostnou zvěst Nového zákona.

Netuším, jestli Tě to potěší, nebo zarmoutí, ale nejsem tím, nad čím by mohla mít temná noc moc.

Dalo by se říct, že skutečnost, kterou poznávám, je oslavou Boží milosti, oslavou živého Krista, který září v mém srdci.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » pon 27. led 2020 6:46:31

A tohle by Tě potěšit možná mohlo:

Ani Ty nejsi tím, nad čím by měla temná noc moc.

Je to jen sen, že Tvé pravé Já je něčím jiným.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. led 2020 7:25:28

Temná noc je milost, Jano.

Kristus nemůže v tobě zářit, nemůžeš ho mít. Může tě v Sebe - pokud budeš připravena - proměnit.
Ta příprava je očista - musela by ses svých lásek, jejich milostí, svých jistot - vzdát. Reálně, nikoli imaginárně, jde o reálný konec sebe, nikoli o divadlo pro druhé. Tomu se říká temná noc.

Dobrou noc, chtělo by se říci, ale už svítá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » pon 27. led 2020 7:51:31

Zdeněk píše:Temná noc je milost, Jano.

Kristus nemůže v tobě zářit, nemůžeš ho mít. Může tě v Sebe - pokud budeš připravena - proměnit.
Ta příprava je očista - musela by ses svých lásek, jejich milostí, svých jistot - vzdát. Reálně, nikoli imaginárně, jde o reálný konec sebe, nikoli o divadlo pro druhé. Tomu se říká temná noc.

Dobrou noc, chtělo by se říci, ale už svítá.


Líbilo se mi, jak jsi napsal:

Zdeněk píše:Tedy lépe rozpouštět nikoli toliko jednotlivou příčinu podvědomého sklonu, ale rovnou celého pozorovatele.



A v tom to celé je. Iluze oddělenosti zcela zmizí, když zmizí ztotožnění s představou toho, kdo odněkud někam směřuje, kdo potřebuje něco vyřešit...

Tudíž i toho, nad kým má temná noc moc, kdo potřebuje spasit Boží milostí.

Se zmizením téhle iluze září v srdci celá nekonečná existence Boží přítomností, Láskou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. led 2020 8:27:11

Jana píše:Se zmizením téhle iluze září v srdci celá nekonečná existence Boží přítomností, Láskou.

Ta zářila vždycky v srdci Ježíše, tak k čemu ukřižování?
Můžeš přinést spoustu hloupých důvodů, ale sama víš, že jsou hloupé.
To Tajemství je ti skryto.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod dodo » pon 27. led 2020 15:21:10

Ak Ti dobe rozumiem, tak vnímaš ukrižovanie Ježiša, ako nevyhnutné mystérium ktorým je nutné prejsť, aby bolo skutočne a definitívne „hotovo“.

Hľadanie by takto ale znamenalo nutne očakávať (alebo si dokonca sám spôsobovať) to najhoršie čím si musíš prejsť ešte pred tým, ako sa staneš Prebudeným.
To je ale akási podivná filozofia (možno) fakírov a im podobných, ktorí sa rôzne týrajú, pričom vo svojej nevedomosti iba urýchľujú svoj zostup v systéme (řádu) stvoreného.
Sám Gautama vedený pomýlenými extrémistickými asketmi svojej doby, si to podobne odskákal hladovaním a iným sebatrýznením. Neskôr skonštatoval, že keby v tom pokračoval, skončil by v pekle.

Ak ale aj pripustíme možnosť, že je nevyhnutné si tou temnou nocou prejsť, tak ako tvrdíš, potom aj tak nemôžeš vedieť, či ju nemáš práve ty, (alebo niekto iný), už za sebou.

A konečne, buddhisti občas hovorievajú: „Existuje cesta sladká na začiatku, sladká uprostred, aj na konci.“ :)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » pon 27. led 2020 16:14:20

dodo píše:A

A konečne, buddhisti občas hovorievajú: „Existuje cesta sladká na začiatku, sladká uprostred, aj na konci.“ :)


Dodo, díky, ano. Existuje cesta Největšího přikázání, nebo-li bhakti cesta, která je skrz naskrz sladká, bez temné noci duše.

Ale neznamená to, že ten, kdo se touhle cestou vydává, už za sebou temnou noc duše nemá.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. led 2020 18:18:37

No nevím Dodo, jestli by nebylo lépe čerpat informace o buddhizmu z původních zdrojů (Tipitaka), než z druhé či páté ruky :).

Téma temné noci je v zásadě niterné a tedy není vhodné pro internetové šermovačky. Ve své podstatě jde o aktivitu pasívní (trpnou), sám nezmůžeš vůbec nic. Její nezbytnost lze ale ozřejmnit i z běžného vývoje poznání. Např. jsme zjistili, že Země není placatá, že jsme se spletli. To je nepříjemné, musíme se u dotyčných věcí zastavit a přehodnotit je. Žádná tragédie to není, spousta věcí funguje jako dříve. Ale co když zjistíme, že jsme se spletli u všeho? No tak logicky to zastavení všeho je temná noc.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod miroslav » pon 27. led 2020 20:15:31

Ohledně toho KONCE, ja k se mne ptal ten P.En nebo jak se prezentuje.
Osvícení, probuzení je konec něčeho a začátek něčeho jiného.
Podobně jako když člověk se stal člověkem a přestal být opicí.
Cesta nekončí. Jsou jen milníky na cestě ke kterým přicházíme a které pak míjíme...

Taková je moje zkušenost, to není nějaká vyčtenina nebo duchovňácká spekulace.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Agrese

Nový příspěvekod dodo » pon 27. led 2020 20:21:04

Zdeněk píše:No nevím Dodo, jestli by nebylo lépe čerpat informace o buddhizmu z původních zdrojů (Tipitaka), než z druhé či páté ruky :).

Téma temné noci je v zásadě niterné a tedy není vhodné pro internetové šermovačky....


Rozumiem, nešermujem. :)

Pokiaľ ide o čerpanie informácií o buddhizme...
Slovo Buddhovo možno použiť aj len ako orientačné, vďaka jeho prehľadnosti a systematickosti a text z neho si možno kedykoľvek porovnať s pôvodným.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » úte 28. led 2020 5:44:33

Zdeněk píše:
Jana píše:Se zmizením téhle iluze září v srdci celá nekonečná existence Boží přítomností, Láskou.

Ta zářila vždycky v srdci Ježíše, tak k čemu ukřižování?


K čemu lidské utrpení, když Bůh je vším? Viď?

Dá se o tom spekulovat. Ale v srdci, ve kterém září Boží láska, je ticho.
Jako by ses ptal na něco, co není.

Dá se však rozumět té myšlence, že Bůh v těle člověka zemřel pro člověka, aby to, co byla iluze oddělenosti, zemřelo pro Boha, tedy jinými slovy, aby v nás zemřel hříšník, svévolník, konatel, aby v nás zemřelo ztotožnění s tělem, aby se naše tělesné údy staly nástrojem v Božích rukách, abychom byli Jedním.

Je to obraz té největší Boží lásky, jakou Bůh může vyjevit.

Smrt iluze oddělenosti je tím nejlepším, co může lidskou bytost potkat.

Jsi Já. Jsi Boží láska.

Nejsi tělo, které je jiné, než mé.

V srdci jsme Jedním.

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » úte 28. led 2020 7:09:27

miroslav píše:Ohledně toho KONCE, ja k se mne ptal ten P.En nebo jak se prezentuje.
Osvícení, probuzení je konec něčeho a začátek něčeho jiného.
Podobně jako když člověk se stal člověkem a přestal být opicí.
Cesta nekončí. Jsou jen milníky na cestě ke kterým přicházíme a které pak míjíme...

Taková je moje zkušenost, to není nějaká vyčtenina nebo duchovňácká spekulace.


Konec je prostě konec, a žádná zkušenost ani vyčtenina s tím nic nenadělá. Stejně jako začátek je začátek a průběh je průběh. Ať už se jedná o jednotlivý děj, nebo o všechna dějství dohromady :)
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. led 2020 8:45:35

Jestli existuje konec, tak existuje i začátek. Konec bez začátku je nesmysl. :hm:
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. led 2020 9:47:01

Jana píše:Dá se však rozumět té myšlence, že Bůh v těle člověka zemřel pro člověka, aby to, co byla iluze oddělenosti, zemřelo pro Boha, tedy jinými slovy, aby v nás zemřel hříšník, svévolník, konatel, aby v nás zemřelo ztotožnění s tělem, aby se naše tělesné údy staly nástrojem v Božích rukách, abychom byli Jedním.

Je to obraz té největší Boží lásky, jakou Bůh může vyjevit.

A je také oblast Boží lásky (mnohem větší), která není zjevena. Tu mám na mysli, byť je to pochopitelně nesmysl, protože pak je zjevena. Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství.

Bible je mnohovrstevná, dle úrovně duše, např. Cayce odkrývá Zjevení Janovo jako spirituální cestu člověka pomocí čakrální soustavy.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. led 2020 10:33:41

Kde to najdu? Šlo by sem to od Cayse dát?
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. led 2020 12:42:05

Návštěvník píše:Kde to najdu? Šlo by sem to od Cayse dát?

To video je v angličtině, sem to jen tak zkouknul, moc ale nepochopil, asi neb se o čakry moc nezajímám, asi bych měl, tak to zkoukni a osviť se a hlavně sem dej srozumitelnej návod co dělat abychom byli taky osvícení díky :).
Celý cyklus je tady.

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. led 2020 13:40:04

Měl jsem za to, že ten návod sem dáte vy.
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod miroslav » stř 29. led 2020 20:11:47

Agresivně vypadá dnes coronavirus.
V Číně se ze dne na den počet nakažených zdvojnásobuje. :confused:
Možná to vyřeší problém se stárnutím populace, protože smrtelný průběh má nemoc zatím jen u starých a oslabených jedinců.
Vzhledem k tomu, že člověk je infekční už v inkubační době, která je 14 dní (!) tak tomu geometricky narůstajícímu šíření se asi nezabrání.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » pát 31. led 2020 13:08:35

No těžko říct, jak se bude situace vyvíjet dál, s tím novým virem. Tohle může být skrytá hrozba. Dnes v době genetického inženýrství, kdy je rozluštěn genom člověka, mě ale napadá, jak to že i s pomocí superpočítačů dělá vědcům problém rozluštit malý virus, a tím najít protilátku? A taky mě jako laika napadá, zda je možné by se tento "nový" vir (páč ve zvířecí říši zřejmě tak nový nebude), spojil s virem běžné chřipky??
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. led 2020 13:21:44

Pokud lidé čtou všechny ty negativní předpoklady o coronaviru, které přitom nemusí být vždycky opodstatněné, a dostanou proto pochopitelně strach, jejich imunita se tím automaticky znovu a znovu snižuje: čím větší má člověk obavy, ať už odůvodněné, nebo ne, tím víc se zmenšuje imunita jeho organismu a zvyšuje se tím pravděpodobnost, že onemocní: každé onemocnění má totiž psychosomatický spouštěč. Proto je rozumné nebýt v kontaktu s nemocnými, nakolik je to reálně možné, a svou imunitu aktivovat - například preventivně Echinaceou https://sever.rozhlas.cz/echinacea-prir ... biotikum... , vitamíny, bylinkami (dala jsem tu k dispozici zjištění odborníka, které bylinky na to zabírají); člověk tak může výrazně zvyšovat svou imunitu proti infekcím i psychicky, spokojeným přesvědčením, že díky tomu už mu žádná infekce nehrozí.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků