Agresivita

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Agresivita

Nový příspěvekod Karolibrozova » čtv 16. led 2020 2:01:49

Dobrý večer,
Nevím co přesně pohání mou potřebu napsat Vám. Snad má duše je přesvědčena, že je to tak správně. Zdá se naivní zatěžovat cizí bytost. Takže příjmu, když nebudu mít odezvu.
V mém současném stavu mysli vládne chaos, jdu krůček po krůčku po cestě prozření vlastního býtí. Nejspíš by to nepřišlo teď, kdybych se díky okolnostem nedusila ve vslatní mysli, kleci. Jenže ve mě tiká agrese jako bomba. Je pro mně až nemožné rozpoznat situaci kdy se dere na povrch, byť je to bizarní chování zřejmé. Jsem ze sebe nepredstavitelně zklamaná, abych se mohla posunout dál, musím si ji vyřešit. Prožít, pochopit. Momentálně, ale nedokážu rozpoznat pravdu a lež, rozpadá se mi můj vnitřní svět a okolí beru sebou. Ani nevím na co se Vás vlastně ptám, snad na naději. Neznáte nějakého člověka, který by se více zajímal o agresivní chování a byl by ochoten se mnou rozebrat možné příčiny. Myslela jsem si, že je to lehké, že to zvládnu sama, jenže už dva roky se topím v myšlenkách, emocích a sebedestrukční agresivitě. Děkuji za Vaš čas.
Karolibrozova
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. led 2020 7:02:16

Karolibrozova píše:V mém současném stavu mysli vládne chaos, jdu krůček po krůčku po cestě prozření vlastního býtí.


Krásný směr. Cesta k prozření vlastního bytí.

Jsou tady tedy dvě věci - chaos mysli a bytí, které si je ve stavu prozření vědomé, že je.

Cesta od chaosu mysli k uvědomění bytí znamená, že chaos mysli ztrácí svou přitažlivost a podstatným se stává uvědomění bytí které už tady je.


Nejspíš by to nepřišlo teď, kdybych se díky okolnostem nedusila ve vlastní mysli, kleci....

Ten, kdo se dusí v kleci ve vlastní mysli, je myšlenka, představa. Vlastní bytí, které tady právě teď je, tím není nijak dotčeno.
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » čtv 16. led 2020 13:14:46

Karolibrozova píše:Dobrý večer,
Nevím co přesně pohání mou potřebu napsat Vám. Snad má duše je přesvědčena, že je to tak správně. Zdá se naivní zatěžovat cizí bytost. Takže příjmu, když nebudu mít odezvu.
V mém současném stavu mysli vládne chaos, jdu krůček po krůčku po cestě prozření vlastního býtí. Nejspíš by to nepřišlo teď, kdybych se díky okolnostem nedusila ve vslatní mysli, kleci. Jenže ve mě tiká agrese jako bomba. Je pro mně až nemožné rozpoznat situaci kdy se dere na povrch, byť je to bizarní chování zřejmé. Jsem ze sebe nepredstavitelně zklamaná, abych se mohla posunout dál, musím si ji vyřešit. Prožít, pochopit. Momentálně, ale nedokážu rozpoznat pravdu a lež, rozpadá se mi můj vnitřní svět a okolí beru sebou. Ani nevím na co se Vás vlastně ptám, snad na naději. Neznáte nějakého člověka, který by se více zajímal o agresivní chování a byl by ochoten se mnou rozebrat možné příčiny. Myslela jsem si, že je to lehké, že to zvládnu sama, jenže už dva roky se topím v myšlenkách, emocích a sebedestrukční agresivitě. Děkuji za Vaš čas.

Předně, nejsem žádný guru, a guru žen už vůbec ne.
Ale je dobré si uvědomit, že obdobné citované problémy má každý na duchovní cestě (třeba i apoštol Pavel: "Nepoznávám se ve svých skutcích; vždyť nedělám to, co chci, nýbrž to, co nenávidím" - Římanům 7,15), čili v tomto smyslu je to dobré znamení, že po duchovní cestě jdete.

Mysl potřebuje drama, boj, být "ze sebe nepredstavitelně zklamaná", atpod. (nějaké výhry se jistě také najdou). S tím dramatem, bojem, ale roste i to, proti čemu se bojuje, neboť je mu tím dodávána energie. Nezbývá tudíž, než být na sebe hodná. Výčitky, které posilují ono drama, jsou k ničemu. Což neznamená polevovat, není ostuda uklouzne-li člověk, ostuda je zůstat se válet v blátě.
Chci říci, bratří (a sestro :)), toto: "Lhůta je krátká. Proto ti, kdo mají ženy, ať jsou, jako by je neměli, a kdo pláčou, jako by neplakali, a kdo jsou veselí, jako by nebyli, a kdo kupují, jako by nevlastnili, a kdo užívají věcí tohoto světa, jako by neužívali; neboť podoba tohoto světa pomíjí." (1. Korintským 7,29-31)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod miroslav » sob 18. led 2020 10:46:28

Karolibrozova píše:Neznáte nějakého člověka, který by se více zajímal o agresivní chování a byl by ochoten se mnou rozebrat možné příčiny.


Já bych to zkusil. Asi mailem - nebo tady na tomto vláknu (třeba by k tomu měli něco i ostatní)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Agrese

Nový příspěvekod miroslav » pon 20. led 2020 21:31:01

Holka,
co že nereaguješ?
Co vlastně chceš?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Agrese

Nový příspěvekod miroslav » úte 21. led 2020 23:12:57

Agrese je mocná síla. Dobrý sluha - schopnost, špatný pán.
Ono vše neřízené "zlé" může být a nakonec je vždy k něčemu dobré. Je to úkol, zkouška na cestě...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Agrese

Nový příspěvekod lklknml » stř 22. led 2020 9:04:51

miroslav píše:Holka,
co že nereaguješ?
Co vlastně chceš?

A neudělala holka si
na tebe recensi? :what:

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » stř 22. led 2020 12:14:32

P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod miroslav » čtv 23. led 2020 13:46:39

Z jiného vlákna:

Tara píše:Škoda, cítím lítost
nad ukončením projevu života
který se schoval do své ulity neslyšena, nesdílena
atakován hrubostí, agresí mužské síly
rozumu


K osvobození je třeba obojího: rozumu (moudrosti) i citu (soucitu)
Obdobně je to vyjádřeno v hinduismu vztahem Šivy a Šaktí

Šiva je v jádrem agrese, pronikavosti, odmítnutí, smrti atd. - "Ničitel světů" Jakých světů? Iluzorních, které vytváří svojí božskou tvořivou silou Šaktí.

Proto rozum může působit na některé lidi jako agresivní, zbavující svobody "fantazírování", zkrátka "zkazí všechno, co se slibně vyvíjelo" Třeba zamilovanost.

Schopnost agrese je stejně důležitá jako schopnost soucitu.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » čtv 23. led 2020 14:24:45

miroslav píše:Z jiného vlákna:

Tara píše:Škoda, cítím lítost
nad ukončením projevu života
který se schoval do své ulity neslyšena, nesdílena
atakován hrubostí, agresí mužské síly
rozumu


K osvobození je třeba obojího: rozumu (moudrosti) i citu (soucitu)
Obdobně je to vyjádřeno v hinduismu vztahem Šivy a Šaktí

Šiva je v jádrem agrese, pronikavosti, odmítnutí, smrti atd. - "Ničitel světů" Jakých světů? Iluzorních, které vytváří svojí božskou tvořivou silou Šaktí.

Proto rozum může působit na některé lidi jako agresivní, zbavující svobody "fantazírování", zkrátka "zkazí všechno, co se slibně vyvíjelo" Třeba zamilovanost.

Schopnost agrese je stejně důležitá jako schopnost soucitu.

Tak trochu kecy, nemyslíš? To co způdobuje rozum agresivním jsou emoce, cit...
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » čtv 23. led 2020 14:35:54

Po jogínsku řečeno nevyrovnaná levá a pravá strana. A střed v pr....
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. led 2020 14:51:12

P.En píše:
... Smyslem diskuzního fóra je přeci diskuze jeho členů o společných zájmech. A pokud jde o duchovně zaměřené fórum, pak i o vyjadřování vlastních vlastních myšlenek, zkušeností, inspirací a jejich konzultace s ostatními. A to přirozeně v rovině, ve které jaksi nevraživost, nedůvěra, neschopnost se vcítit, agrese, atp, působí přinejmenším podezřele....
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » čtv 23. led 2020 15:16:38

... Smyslem diskuzního fóra je přeci diskuze jeho členů o společných zájmech. A pokud jde o duchovně zaměřené fórum, pak i o vyjadřování vlastních vlastních myšlenek, zkušeností, inspirací a jejich konzultace s ostatními. A to přirozeně v rovině, ve které jaksi nevraživost, nedůvěra,[color=#FF0000] neschopnost se vcítit, agrese, atp, působí přinejmenším podezřele....

Hahahah, dobrý, můžeš být ba sebe hrdá ; -)
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. led 2020 15:24:12

P. En píše:
... Smyslem diskuzního fóra je přeci diskuze jeho členů o společných zájmech. A pokud jde o duchovně zaměřené fórum, pak i o vyjadřování vlastních vlastních myšlenek, zkušeností, inspirací a jejich konzultace s ostatními. A to přirozeně v rovině, ve které jaksi nevraživost, nedůvěra,[color=#FF0000] neschopnost se vcítit, agrese, atp, působí přinejmenším podezřele....

Hahahah, dobrý, můžeš být ba sebe hrdá ; -)


Hahahah, hrdý. 8)

:D
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » čtv 23. led 2020 15:59:59

A přišla jsi k něčemu? Nebo jen tak čmucháš a kopíruješ?
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. led 2020 16:26:30

P. En píše:...jen tak čmucháš a kopíruješ?


Agrese ? :what:

:)
Návštěvník
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » čtv 23. led 2020 16:47:42

Návštěvník píše:
P. En píše:...jen tak čmucháš a kopíruješ?


Agrese ? :what:

:)

Jsi zakomlexovaná bytost. To je normal, to se dá řešit, když si to přiznáš.
Ani já nejsem dokonalý. Ale když chci, tak vidím. Proč však někoho svlékat
do naha? Nene, jen ať to pěkně udělá každý sám za sebe.
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. led 2020 18:37:33

P. En píše:
Návštěvník píše:
P. En píše:...jen tak čmucháš a kopíruješ?


Agrese ? :what:

:)

Jsi zakomlexovaná bytost. To je normal, to se dá řešit, když si to přiznáš.
Ani já nejsem dokonalý. Ale když chci, tak vidím. .....


Kdybys znal sebe, tak bys znal každého, ale takhle si hrát naslepo na jasnovidce a posuzovat někoho, koho vůbec neznáš...

:what:
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Agrese

Nový příspěvekod P. En » čtv 23. led 2020 18:42:54

Ale znám neboj. A nezrcadli svý myšlenky o jasnovidectví, u mě nejsou.
P. En
 

Re: Agrese

Nový příspěvekod Jana » čtv 23. led 2020 18:55:52

P. En píše:Ale znám neboj. A nezrcadli svý myšlenky o jasnovidectví, u mě nejsou.


Znáš jeho jméno?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků