Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » ned 23. čer 2019 11:16:46

Pelvan píše:Ahoj Jano


Jana píše:Věřím v inteligenci svého těla a věřím, že pokud není krmeno nějakými oblbovadly a průmyslově zpracovanými náhražkami, tak mu chutná to, co mu prospívá a co mu neprospívá, mu nechutná.


Lidem obecně chutná sladké. A prospívá jim snad cukr? Neprospívá.

Právě rafinovaný cukr řadím mezi rafinovaná oblbovadla, která způsobují překyselení organismu, a to zase způsobuje například růst plísní v těle a plísně v těle umí oblbnout přirozenost těla a probouzejí enormní chuť na sladké.

Sladké chuti je možné si dostatečně užívat v ovoci a medu.

Řekla bych, že je dobré se vrátit k přirozenosti a tím pádem umožnit, aby tělo samo projevovalo svou moudrost a řeklo si, co potřebuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » pon 24. čer 2019 6:55:31

Pelvan píše:Jestliže se dozvím z oficiálních zdrojů, že je něco černé, předpokládám automaticky, že je to bílé.
Možná jsem paranoidní, ale tato společnost moji paranoiu svojí všudepřítomnou lží a manipulací stále přiživuje.
Snažím se všechno si ověřit na vlastní kůži. Tak jsem si ověřil například škodlivost popíjení osolené vody, jak to popisuji na začátku tohoto tématu.

Pelvane, jen jsem nabídla jiný pohled na věc, vůbec jsem se nezabývala hodnocením představy Tvé osoby. Mně se Tvůj důsledný přístup líbí, tak jsem přispěla troškou do mlýna. Nicméně s artrózou nemám valnou zkušenost. Možná to dělají Tibeťani, které každé ráno cvičím.

Teď jsem si všimla, když jsem zadávala odkaz, že na obálce knihy "Pět Tibeťanů" je napsáno:

"Léčivé smíření s nejvnitřnějším jádrem naší bytosti."

A v tom bude nejspíš zakopané jádro pudla celé psychosomatické pohody.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 24. čer 2019 10:16:09

Ahoj Jano

Stres je určitě nejdůležitějším spouštěčem všech zánětů včetně artrózy.
Proti stresu používám rituál přijetí od Jana Zahradníka Havelky a modlitby od Lazareva, ale nedělám to každý den.
Pět Tibeťanů jsem párkrát cvičil, líbilo se mi to, ale nevydržel jsem u toho.
Občas si ráno udělám několik desítek zen-buddhistických poklon, ale také je nedělám pravidelně.
Obdivuji Tvůj pravidelný režim, to mi chybí.
Ale asi se té pravidelnosti vyhýbám a trochu i bojím, aby to nebyla nuda.:-)

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » úte 25. čer 2019 5:18:45

Pelvan píše:Ale asi se té pravidelnosti vyhýbám a trochu i bojím, aby to nebyla nuda.:-)

Aha. A co čištění zubů? To není nuda? A co teprve probuzení do Jednoty všeho? Co když se probudíš z toho snu, ve kterém se Ti zdá, že jsi tím, komu se něco děje a zjistíš, že s tím, kým jsi, se vůbec nic neděje? Co když se objeví stálá Boží přítomnost a každý okamžik bude ve své podstatě naprosto stejný? Co když blaho vědomé existence rozpustí všechny touhy po něčem víc a zůstane jen krása Ticha, která je pořád absolutně stejná?

Co když v existenci kohokoliv budeš poznávat své pravé Já, které je láskou a tím pádem ve své podstatě budou pro Tebe všichni stejní?
Ten blok, že našim milovaným něco takového nemůžeme udělat, může být docela silný a může nás pořád vracet do hrátek osobního já. Může to být festovější, než strach z nudy.

Pelvan píše:Pět Tibeťanů jsem párkrát cvičil, líbilo se mi to, ale nevydržel jsem u toho.

Ty začátky jsou určitě těžké, ale když si na to zvykneš jako na čistění zubů, tak to nakonec je velice příjemná záležitost, díky které je celé tělo uvolněné a pevné, pohybový aparát jako nový, protože veškerý kloubní dysbalanc je pryč.

Pamatuji, že zpočátku mi některé cviky nedělaly vůbec dobře a trvalo dlouho, než se vytvořily správné návyky a ani teď po spoustě let cvičení to nejspíš není ještě dokonale zacvičené. Začínala jsem kdysi pomalinku. Pro začátek se doporučuje každý cvik cvičit třikrát a vždy po týdnu přidat jedno nebo dvě opakování. Maximum je 21x každý cvik.


Pustím si k tomu vždycky dlouhou meditační hudbu a užívám si to jako radost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 26. čer 2019 6:37:45

Ahoj Jano


Aby to nevypadalo tak, že se léčím jenom boraxem, vypisuji sem stručně svoji léčbu artrózy ještě jednou najednou.

Stres je jistě také jedním ze spouštěčů artrózy, ale jenom rituál přijetí Jana Zahradníka Havelky mi na artrózu nestačil.
Jsem fanoušek Jana Zahradníka Havelky přes čtyři roky, rituál přijetí uznávám, ale my nejsme zaneseni jenom psychicky.
I naše těla jsou zanesená mnohými nečistotami, které tam nemají co dělat a způsobují nám různé bolesti.

Bolestmi spojenými s artrózou jsem si prošel tuhle zimu a pak ještě i na jaře.
Každý mi říkal, že to mám napořád, ale už tu artrózu kupodivu ostatních lidí okolo sebe nemám.

Jak je to možné? Vyčistil jsem si tělo hlavně vodou, vzduchem, sluncem a ještě k tomu dalšími metodami.
O tom podrobně píši v této diskusi.

Ale pro Janu i pro vás pro všechny zdejší čtenáře se to sem pokusím stručně shrnout ještě jednou najednou:

VODA
Hodně piji čistou vodu. Míchám si destilku s filtrovanou vodou přibližně v poměru 1:1.
Ráno po probuzení a večer před usnutím piji cca 1/2 litru, jinak během dne i v noci také piji vodu podle potřeby.
Do vody si ráno někdy přidávám lžičku citrónové šťávy a lžičku jablečného octa podle videa Dr. Berga.
Ale pozor, ocet usazeniny v kloubech uvolní a rozvíří a bolesti mohou dočasně (i na dobu několika měsíců!) zesílit.
Takže s tím octem zacházím opatrně, při potížích si dávám pauzu, ne každý všechno vydrží.

VZDUCH
Cvičím dýchací cviky, dobré jsou ty podle Wim Hofa.

SLUNCE
Snažím se co nejvíce chodit na sluníčko a opalovat se. Vitamín D hodně proti artróze pomáhá.


To by mi ale nestačilo k mému vyléčení.

OLEJ
Provádím navíc ajurvédské srkání oleje v ústech a ten olej i kloktám a to střídavě dělám cca 10 minut pokud možno každý den (občas vynechám).
A pak se ten olej samozřejmě musí z úst vyplivnout, určitě to nepolykat!
Tahle metoda ale může zpočátku také vytvořit v těle poměrně bouřlivou reakci ve formě různých bolestivých nebo i horečnatých projevů různých nemocí.
Takže s tím olejem zacházím také opatrně, při potížích si dávám pauzu, ne každý všechno vydrží.

A samozřejmě to chce pohyb. Hodně se snažím chodit a jezdit na kole.
Samozřejmě při akutních potížích, kdy jsem se například na svoji nohu pro bolavé koleno nemohl ani postavit,
jsem musel počkat několik dní na odeznění těch největších bolestí, a až pak jsem si přidával pomalu pohyb postupně.

Jo, a abych nezapomněl, musím zmínit i to, že jsem velice omezil solení jídla, nepiji mléko a snažím se omezit i příjem masa.
A naopak jsem zvýšil příjem čerstvého ovoce a hlavně zeleniny, považuji za důležité jíst okurky salátovky.
Možná mi pomohlo i to, že jsem si přidával do jídla curry a kurkumu a pálivé papričky někdy i česnek a různá koření (tymián, provensálské koření...).

Zkouším jen tak ze zvědavosti i další alternativy na vylepšení svého pohybového aparátu, ale to nejhlavnější jsem zde již vypsal.
Teď se cítím bez potíží a užívám si v současnosti horké léto.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » stř 26. čer 2019 14:22:44

Pelvan píše:... už tu artrózu kupodivu ostatních lidí okolo sebe nemám.

Jak je to možné? Vyčistil jsem si tělo hlavně vodou, vzduchem, sluncem a ještě k tomu dalšími metodami.
O tom podrobně píši v této diskusi.

Ale pro Janu i pro vás pro všechny zdejší čtenáře se to sem pokusím stručně shrnout ještě jednou najednou: ...


Pelvane, díky.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 27. čer 2019 7:56:30

Ahoj Jano i ostatní, co to čtete


Chci se vás tady zeptat, jak se díváte na to, že si tady navzájem radíme?

Pokusil jsem se totiž poradit v diskusi pod videem i Janu Zahradníkovi Havelkovi.


On mne odkázal na své starší video:
https://www.youtube.com/watch?v=eKN3PvMc9Zo&t
155. Nevyžádané rady

Když jsem toto téma tady zakládal, byl jsem ze své artrózy dost vyplašený a byl jsem vděčný za každou radu ostatních přispěvatelů.
Teď už mám pocit, že jsem mistr světa, nic mne nebolí a mohu tu být asi se svým machrováním a radami i trochu otravný.
Ale zase na druhou stranu je to tu poradna. Co jiného než rady se tu dá čekat?

Mám radost, když mne kolena nebolí, a přeji totéž i ostatním.

Tady si už také nikdo nestěžuje, tak proto tady také už nikomu neradím.
Může to mít dva důvody.
1. Všichni se tu zázračně uzdravili.
2. Nebaví je poslouchat moje rady.
Ať je to tak nebo tak, považuji zveřejňování svých zkušenosti s artrózou za důležité.
A) Jsou důležité pro mě. Mohu časem zapomenout na některé svoje postupy, které mi od artrózy pomohly. V případě recidivy potíží se sem mohu podívat pro osvěžení své paměti, abych věděl, jak znovu na to.
B) Mohly by být tyto moje zkušenosti důležité i (jako příklad k následování) pro někoho z ostatních trpících artrózou. Samozřejmě je každé tělo jiné, metabolismy jinak rychle a někdy i opačně reagují na obdobné podněty. Proto je důležité rozvíjet vnímavost k vlastnímu tělu a k jeho reakcím. Ty reakce mohou proběhnout i s dlouhým zpožděním (jsou to nejen hodiny a dny, ale i týdny a měsíce). Proto je vhodné zabudovávat do svého programu pokud možno jenom jeden nový prvek, aby člověk věděl, když se něco nového děje děje, proč se to asi děje.

Ale některé základní principy jsou všem tělům a myslím společné, se domnívám


a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » čtv 27. čer 2019 15:29:47

Pelvan píše:Ahoj Jano i ostatní, co to čtete


Chci se vás tady zeptat, jak se díváte na to, že si tady navzájem radíme?


Okopírovala jsem část Tvého "radění" sem, aby se to snadněji našlo. Je to skvělé najít na internetu něčí zkušenosti, které zafungovaly, pokud se hledá způsob, jak něco vyřešit.

Věřím, že ti, kterým Tvé rady pomohou, Ti budou vděční. Vůbec nevadí, jestli v téhle chvíli tady nikdo takový, kdo by Tvou radu potřeboval, není.

Ale je možné, že pokud radíme s dobrým úmyslem někomu, kdo zrovna o naše rady nestojí, tak se ho naše rady mohou dotknout. Každý děláme, co můžeme, žijeme jak nejlépe umíme a když nám někdo říká, co máme dělat, tak se můžeme vidět v jeho očích jako neschopní, méněcenní.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » pát 28. čer 2019 5:38:23

Z hlubšího pohledu nám radění, co máme nebo nemáme dělat, bere svobodu.

Když někomu říkáme, co má nebo nemá dělat, stavíme se do nadřazené pozice.

A to i v tom případě, že to myslíme dobře.

Hrozí tady nebezpečí, že křuchne ego o ego.

Na druhé straně láskyplnost nás vede ke sdílení toho nejlepšího, co nalézáme.

Na materiální úrovni nás vede k tomu, že se s někým dělíme o hmotné věci.

Na mentální úrovni se díky láskyplnosti dělíme o své zkušenosti, myšlenky.

A na duchovní úrovni láskyplnost způsobuje, že jsme šťastní už tím, že jsme, bez ohledu na to, jak se momentálně projevujeme.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 28. čer 2019 7:03:17

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. črc 2019 8:16:32

Ahoj Jano

Jana píše:... láskyplnost nás vede ke sdílení toho nejlepšího, co nalézáme.

Na materiální úrovni nás vede k tomu, že se s někým dělíme o hmotné věci.

Na mentální úrovni se díky láskyplnosti dělíme o své zkušenosti, myšlenky.

A na duchovní úrovni láskyplnost způsobuje, že jsme šťastní už tím, že jsme, bez ohledu na to, jak se momentálně projevujeme.


Té láskyplnosti není snadné dosáhnout.
Jednu cestu vidím v tom o ni pokorně poprosit modlitbou.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » pon 01. črc 2019 9:23:53

Pelvan píše:Jednu cestu vidím v tom o ni pokorně poprosit modlitbou.


Díky, Pelvane.

Nejlepší modlitbou je děkování.

Podle zákona přitažlivosti je prožívání vděčnosti něco, co má ohromnou sílu nás vrátit do láskyplné přirozenosti,

obnovit naši důvěru v život.

Je možné děkovat za každý okamžik, kdy si uvědomujeme, že lásku vnímáme.

Je možné prožívat vděčnost za to, že jsme, protože naše existence je sama o sobě láskou, i když si to nemusíme zrovna uvědomovat.

Je možné děkovat za všechny dary, které nám život přináší a které možná bereme jako samozřejmost a nebo si je vůbec jako dary neuvědomujeme, protože ještě netušíme, co nám přinášejí, do čeho nás probouzejí.

Všechno, co se v našem životě objevuje, je dar, který je k něčemu dobrý, něco nového nám dává poznat, něco nového nás učí.

Nemusíme vědět k čemu je to dobré a můžeme za to všechno poděkovat.

Takže díky všem za všechno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 03. črc 2019 11:21:00

Ahoj Jano

Jana píše:Takže díky všem za všechno.


Díky nevím čemu nebo nevím komu se mi dostala v městské knihovně do rukou kniha "Každý krok se počítá".

V této knize se velmi chválí vliv provádění hlubokého dřepu na náš pohybový aparát, hlavně na naše nohy.
Protože jsem nenašel na toto téma vhodné video od našich domácích tvůrců, musel jsem si vypomoci Silným Sachinem:-)

Tento hluboký dřep není vůbec snadné nacvičit bez používání nějakého hodně nízkého podsedátka.
Mám sice na dřepění ještě po dědečkovi (který neměl nikdy potíže s koleny) takovou malou stoličku, která je asi 25 cm vysoká.
Na hluboký dřep je to ale stále příliš vysoké, a tak jsem si vyrobil nižší asi 15 cm vysoké sezení s pomocí několika na sebe vyskládaných knih.
Tak se na tom učím sedět a není to vůbec jednoduché.
V Asii přitom lidé běžně sedí dlouhé hodiny jen tak v nízkém dřepu bez ničeho pod zadkem a kulhajících lidí tam mají oproti nám minimum.

Naše nohy jsou podle knihy "Každý krok se počítá" také velmi ovlivněny stavem a držením našich zad, krku a ramen.
Na toto téma jsem našel také krásné video:


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. črc 2019 8:32:49

Ahoj

Tohle je podle mne zajímavé.
Artróza je vlastně artritida a to je zánět jako všechny -itidy.
Zánět v těle je (mimo negativní psychické vlivy a mimo vlivy nevhodného pitného a pohybového režimu člověka) způsoben hlavně naší nevhodnou stravou.
Na stravu reagujeme každý trochu jinak a zjistit to, co mně konkrétně škodí, je velmi obtížné.
Josef Chocholoušek se svou "Stravou podle DNA" tvrdí, že to rozpoznat u svých klientů umí.
Strava podle DNA je svým způsobem aplikovaná kineziologie.
https://www.youtube.com/watch?v=PVIozW6wswc&t=12s

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » sob 06. črc 2019 7:13:48

Ahoj

3 Tips For Knee Cartilage Problems-How to heal your knees without surgery- Knee Therapy-El Paso, TX
3 Tipy pro problémy s kolenními chrupavkami - Jak léčit kolena bez chirurgického zákroku


Jak jsem ty 3 typy pochopil, tak to předávám.
1. typ: Komíhat volně koleny ve vzduchu, tím se koleno uvolní.
2. typ: Jezdit na kole nebo závodně veslovat nebo jedno z toho imitovat na trenažéru.
3. typ: Posilovat kyčle.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. črc 2019 20:29:19

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. črc 2019 20:38:15

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 15. črc 2019 12:45:46

Ahoj



Existuje takzvaný "kolenní tanec", tak se ho učím podle návodu

a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » pon 15. črc 2019 22:45:40

Zaplať pán Bůh za každou dobrou radu, za vzdělání, za výchovu atd.
"Nevyžádanými radami" trpí jen zakomplexovaní jedinci.
Je to tak.
Duševně svobodný člověk si z rad vybere, co potřebuje. Nemá s radícími problém. Nebere si to osobně, ale čistě jen věcně. Nepřipadá si méněcenný, když přijme radu někoho zkušenějšího a cítí naopak vděčnost.
Narodili jsme se nevědomí, nezkušení a hlavně rodiče a škola a společnost z nás udělali, co jsme a na čem můžeme dále "stavět", poznávat, chápat.
Já cítím velkou vděčnost k těm, co mne poučili, vychovali a umožnili mi nakonec kráčet po duchovní cestě veden pak už jen touhou po Pravdě. Cestou otázky jak to je, jak to je...
Není to žádná sranda a je to kus obětování a práce vychovat dítě. A kdo se pak nad tím (kdo a co ho vychovalo) ofrňuje ... (nebo se situuje do role oběti)
To určitě není dobrý (spásný) stav mysli.
A to je dnes tak trochu "in", bohužel. Bohužel ne pro vychovatele a pečovatele, ale pro ty nevděčné a samosvojné vychovávané jedince. Takový nevděčný postoj nás dětí nepřináší nepodmíněné štěstí a nevytváří pozitivní karmu. Naopak.


Vděčnost a úcta k rodičům
(Angutara Nikaja 1.)


Co činí člověka špatným?

Špatný člověk - pravil Buddha - jest nevděčný, nezná díků. To shledáváme u špatných lidí: nevděčnost, nevděk. Soubor všeho toho, co činí člověka špatným člověkem, jest toto: nevděčnost, nevděk. Dobrý člověk však jest vděčný, ví, co je vděk. Soubor všeho toho, co činí člověka dobrým člověkem, jest vděčnost, vděk.

Dvě bytosti vám označím, pro které není pravé odplaty. Které dvě to jsou?

Matka a otec. Kdyby kdo svou matku ne jednom rameni nosil a otce na druhém a sta let se takto dožil, kdyby je obsluhoval natíráním, masáží, koupáním a osušováním, ano kdyby na něj dělali svou potřebu, ani tím by ještě neprokázal vděku rodičům a neodplatil jejich dobrodiní.

A kdyby své rodiče dosadil do vlády, do vrchnostenské slávy, do panství nad celou touto velikou, bohatě sedmerými poklady naplněnou zemí, ani tím by ještě neprokázal vděku rodičům a neodplatil jejich dobrodiní. Proč to? Mnoho dobrého prokazují rodiče dětem jako ploditelé, živitelé a vykladači tohoto světa.

Kdo pak své nevěřící rodiče k dokonalé víře přivede a povzbudí a v ní upevní, je, jsou-li zlí, přivede a povzbudí k dokonalé ctnosti a v ní utvrdí, je, jsou-li lakomí, přivede a povzbudí k dokonalé obětavosti a v ní utvrdí, je jsou-li bez rozumu, přivede a povzbudí k dokonalé rozumnosti a v ní utvrdí, ten jedině tím prokázal rodičům vděk, splatí jejich dobrodiní, ano více než splatí.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » úte 16. črc 2019 12:56:00

Buddha píše:Dvě bytosti vám označím, pro které není pravé odplaty. Které dvě to jsou?

Matka a otec. Kdyby kdo svou matku ne jednom rameni nosil a otce na druhém a sta let se takto dožil, kdyby je obsluhoval natíráním, masáží, koupáním a osušováním, ano kdyby na něj dělali svou potřebu, ani tím by ještě neprokázal vděku rodičům a neodplatil jejich dobrodiní.

A kdyby své rodiče dosadil do vlády, do vrchnostenské slávy, do panství nad celou touto velikou, bohatě sedmerými poklady naplněnou zemí, ani tím by ještě neprokázal vděku rodičům a neodplatil jejich dobrodiní. Proč to? Mnoho dobrého prokazují rodiče dětem jako ploditelé, živitelé a vykladači tohoto světa.

Kdo pak své nevěřící rodiče k dokonalé víře přivede a povzbudí a v ní upevní, je, jsou-li zlí, přivede a povzbudí k dokonalé ctnosti a v ní utvrdí, je, jsou-li lakomí, přivede a povzbudí k dokonalé obětavosti a v ní utvrdí, je jsou-li bez rozumu, přivede a povzbudí k dokonalé rozumnosti a v ní utvrdí, ten jedině tím prokázal rodičům vděk, splatí jejich dobrodiní, ano více než splatí.

Hmm, tuhle nevyžádanou radu jsem nyní docela potřeboval.
:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků