Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro všechny

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 18:55:37

Vida :D

nenapadlo by mě, že tohle

Linda píše:Je docela přirozené, že člověk hodnotí to s čím se setkává jen podle svých dosavadních zkušeností.
Podle nich všechny a všechno posuzuje – i odsuzuje...

Nemám sebemenší potřebu Tě o čemkoliv přesvědčovat, Zdeňku.

by někdo mohl považovat za kázání
Inuholt - furt se učím, co všechno je v diskusi možné ;)

:) :) :)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 06. dub 2019 13:34:28

Psala jsem ti včera e-mail s odkazem na povídání s Tomášem, díval ses na to video? Už vyšly s ním i další videa, ...., celkem by mě zajímal tvůj názor na Tomáše... a můžeš klidně soukromě....(jak jsem o něm, resp. jeho laskavém nekonání psala před časem na inspiruj, psal jsi, že tak se projevují homosexuálové :-), jestli máš pořád tentýž dojem :-)

Díky.

Doporučené pořadí sledování:

1) Povídání o duchovnu - Tomáš z Chrámu ticha (4. 4. 2019) Na procházce po šumavských horách s Tomášem a Igorem. O Tomově klinické smrti, zážitku Jednoty a léčení a pomoci lidským bratrům a sestrám. Vzpomínky na minulé životy. Co je to láska? A jak pomoci člověku, který je v beznaději? – Video bylo natočeno jako pozvánka a úvod k velkému vyprávění s Tomášem o jeho duchovním poznání - https://youtu.be/kkgVfhP600M

2) KLINICKÁ SMRT Tomáše z Chrámu ticha (4. 4. 2019) Jedinečné povídání s mužem, který se rozpomíná na své minulé životy. Tomáš po dvojím zážitku klinické smrti pocítil Jednotu a našel vnitřní klid a mír. - Rozhovor s Igorem Chaunem, Železná Ruda, Chrám ticha - https://youtu.be/5HxyJA5WIYc

3) Co mne naučila KLINICKÁ SMRT – Tomáš z Chrámu ticha (5. 4. 2019) Tomáš po dvojím zážitku klinické smrti pocítil Jednotu a našel vnitřní klid a mír. - Rozhovor s Igorem Chaunem na šumavské horské mýtině, Železná Ruda, Chrám ticha - https://youtu.be/m1nM2PabeeU
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » ned 07. dub 2019 23:42:28

Horší je, že pozorný čtenář mých komentářů - Vostál, teď nebude mít přes koho sem dávat svoje podnětné reakce. Buď by měl být vzhledem k nastalé situaci (Trini odešla do Nirvány) odblokován nebo bych sem asi měl dát svoji emailovou adresu a já bych pak jeho komentáře sem dával místo Trini.


A nechceš radši místo toho číslo mých bot ???

To by možná mohlo lépe fungovat při vkládání mých komentářů na Inspiruj, nežli moje adresa,

ale moc si nefandi, já zas tak ty tvý komentáře moc nečtu,

má to stejnou úroven jako komentáře Jany či Lídy,

prostě furt dokola jen bláboly duchovnem praštěného člověka, tedy nic vyjímečnýho a překvapivýho....
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2019 0:15:46

Ano, Jana je velkorysá a mateřská.
Jako matky bývají ke svým skutečným nebo virtuálním robátkům
A za to jí přes všechny "duchovňácké" výhrady a kritiky náleží jistá úcta a vděčnost.
Většina duchovňáků - jak třeba Vostál, by toho nebyli schopni. Ti jsou zkrátka jen "nad věcí". Ti jsou schopni akorát kritizovat a na tom sebe prezentovat.


Tak si dej bacha abys nedopadnul jako Jana,

a nezačal kritizovat kritizování,

ještě jsem si vzpomněl, to abys to měl kompleto toho Tomáše,

že von vlastně napsal tu knihu vo tý černý magii,

Milarepa se to myslím jmenovalo...

Náko mám tu intuici poněkud zpomalenou, že by měla jarní únavu ???
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pon 08. dub 2019 7:39:31

vostal petr píše:
prostě furt dokola jen bláboly duchovnem praštěného člověka, tedy nic vyjímečnýho a překvapivýho....


To víš, když jsi tu nebyl, tak jsem tě v tomhle musel zastoupit. :crazy:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pon 08. dub 2019 7:48:02

To je vod tebe moc hezký,

ale já nejsem demokrat, tudíž zcela rozhodně nepotřebuji za sebe nákýho zástupce,

a ani nejsem nákej mistr, takže nepotřebuji vopici co by mě kopírovala...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2019 7:50:49

vostal petr píše:To je vod tebe moc hezký,

ale já nejsem demokrat, tudíž zcela rozhodně nepotřebuji za sebe nákýho zástupce,

a ani nejsem nákej mistr, takže nepotřebuji vopici co by mě kopírovala...


A uměl bys říct bez vulgarit, kdo tedy jsi?

:D
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pon 08. dub 2019 8:20:05

No rozhodně nejsem žádnej "bez"
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2019 8:21:52

vostal petr píše:No rozhodně nejsem žádnej "bez"

spíš "sssss!!!!" ?
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pon 08. dub 2019 8:55:11

Jak kdy,

já jsem vcelku flexibilní a přizpůsobím se tomu, co kdo nechce...

To pak lehce poznám dle vzniklého interesu o danou věc...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 25. kvě 2019 21:29:08

Armine, co je pro tebe meditace?
Kterou doporučuješ.

O čem to je?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » čtv 30. kvě 2019 14:01:07

Tara píše:Armine, co je pro tebe meditace?
Kterou doporučuješ.

O čem to je?


Meditace je široký pojem a v různých stadiích duchovního vývoje jsou vhodné jiné druhy meditace. Pak je také meditace v sedě (leže) a meditace v činnosti.
Nejdůležitější je ale otázka - životní motiv a odhodlání tento motiv naplnit. To ostatní je jsou jen pomůcky, samy o sobě neúčinné.

Pan Tomáš říkal, že ze na duchovní cestě je ze všeho nejdůležitější odhodlání.

A když pozoruji ostatní i sebe, tak to vidím stejně.
Sám motiv - otázka a odhodlání k nalezení, osvobození probouzejí tu nejlepší meditaci v dané situaci.
Živá otázka po Pravdě (po tom, jak to teda sakra je?), odvádí přirozeně pozornost od zábavy, rozptýlení a dalších životních malicherností a soustřeďuje energii k hledání a nacházení.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 30. kvě 2019 16:04:59

Díky. Uf, myslela jsem si, že mi budeš doporučovat jakousi tu techniku...

Odhodlání, hmm, asi ano, možná by se dalo říct vášeň, zápal.... pro Pravdu.... nic než pro Tu... kdy vše ostatní je jak píšeš malicherné, zbytečné, ba obtěžující...

Výborní v tom přiblížit takovou cestu (přes nebe nebo peklo a mě je bližší cesta přes peklo...) jsou Kafkovy nebo L. Klímovy povídky....

A proč přes nebe nebo přes peklo... protože na cestě k Pravdě se v jistém konečném úseku setkáváš se smrtí, nelze jinak... zemřít pro Pravdu pro Něho, pro Ni.... a jak jednou řekl Jáčko, tato mystická smrt je velice podobná, ne-li stejná se smrtí těla, osobnosti, osoby.... vše povahy osobní, osobnostní musí shořet v plamenu, Plamenem Pravdy...., proto je to tolik těžké, pro nás, ještě převážně osoby, myšleno těžištěm ztotožnění více v tom osobním, než božském....

Někdy je ta touha po Pravdě tak silná, že díky ní i skutečně zemřeš....

Ale nemusí to tak mít všichni, "dojdou" i bez nutnosti "zemřít"...., protože mají natolik již zjemnělé ego díky minulým životům, pochopení.... že ten "přechod na druhou stranu" není tolik bolestný nebo extatický....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 14. čer 2019 10:51:39

Před pár dny jsem ti psala e-mail s dotazem, mrkni na to, díky :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Ouje » pon 17. čer 2019 12:23:37

Meditace to je práce taky s troškou legrace. Když ta chybí tak jsou lidi v meditaci tak i v práci jako ptáci bez křídel. Meditace není láce ani jenom křídel šum. Práce kostí pírka hostí a svaly jim dávaj um. Hrdlo zpívá zobák kývá a to je ta legrace. Meditace bez legrace to je jak být bez práce.
Ouje
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. čer 2019 13:17:21

Jojo, práce bez meditace, není žádná legrace
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Ouje » pon 17. čer 2019 13:38:58

Krasné slovo meditace, krásné slovo oceán. Krásné slovo je legrace, krásné slovo odevzdán. Tak pohleď jak tuhne čas, a příliv ti bere pas, a síla tvé radosti, odevzdá se /věčnosti?/ Ale kdepak, proč??? Když už věčnost v žíle máš, všednosti se odevzdáš.
Ouje
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. čer 2019 13:55:25

Všednost odevzdaná všednosti,
svatost věčné milosti.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Ouje » pon 17. čer 2019 14:29:32

Všednost je z paprsků věčnosti utkána, čímž je jí věčnost plně oddána. Ta kdyby na vteřinu přestala příst, nebyl by náhle nikde ani list. Jen její síly odevzdat se umí. A jestli všednost odevzdává se, znamená to že ego hasne a co je spojené se dál, už bez oparu pojí..
Ouje
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 29. čer 2019 16:28:27

:)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků