SPOLEČNOST

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » stř 08. kvě 2019 8:04:23

Návštěvník píše:
„Já tomu říkám jednoduše – role, hodná jména Člověk. A stát se tím, kým máš být. Když budeš usínat, abys byl klidný, že je tvoje svědomí čisté. Když budeš umírat, aby ses nemusel stydět za své myšlenky a činy. A když pak předstoupíš před Boha, jak říkají křesťané, před Boží Soud, abys měl co říct. Aby miska vah s dobrými skutky byla plná a ta se špatnými skutky prázdná. To je to, co znamená být Člověkem. A to nejen navenek, ale také, a to je nejdůležitější, uvnitř tebe. Udělej si pořádek ve své hlavě. Přestaň snít o špatných, hloupých a prázdných věcech. Mysli víc na Boha, mysli na duši. Pokud máš volný čas – využij ho k užitku duše, modli se, medituj, zabývej se duchovními záležitostmi. Protože život je příliš krátký. A je nám dán pro to, abychom dokázali Bohu, že jsme hodni jména Člověk...“ — Anastasia Novych


Voblbování se vnitřní svobodou se říká NÁBOŽENSTVÍ

Voblbování se vnější svobodou se říká POLITIKA

Svoboda je ale prostě svoboda

Popsaná (myšlená svoboda) není svoboda

Největší svobodu je OMYL, největší nesvobodou je PRAVDA
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. kvě 2019 9:14:23

„Tento svět není důležitý a kdo to pozná, získá svobodu.“

— Albert Camus

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-svobode/
Návštěvník
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. kvě 2019 9:17:38

„Svoboda neznamená nic pro ptáka, který se ještě nenaučil létat.“

— Valeriu Butulescu

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-svobode/
Návštěvník
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. kvě 2019 9:37:48

„Opravdu zbožný člověk se zrodí okamžikem, kdy přijme zodpovědnost za sebe sama, okamžikem, kdy řekne: ‚Cokoliv, co jsem, záleží jen na mně – ne na minulosti,

ale na přítomnosti. Záleží na mém rozhodnutí v tomto okamžiku, a jestliže ho chci změnit, mám naprostou svobodu to udělat.‘“

— Osho

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-svobode/
Návštěvník
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » stř 08. kvě 2019 9:50:54

Tak, tak,

koukám, že Oshovi ten "existencionalismus" šel stejně dobře jako Camusovi

vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 09. kvě 2019 19:26:06

Tao je neoddělitelné od spontánní podstaty, v níž není žádný náznak vměšující se vůle.

Sat Chuen Hon Taoistický Čchi-Kung
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 28. zář 2020 12:01:37

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » stř 30. zář 2020 15:38:40

Koho by jste si představovali jako lepšího a schopnějšího předsedu vlády než zrovna máme?
Mne bohužel nikdo vhodnější nenapadá.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » stř 30. zář 2020 18:33:02

miroslav píše:Koho by jste si představovali jako lepšího a schopnějšího předsedu vlády než zrovna máme?
Mne bohužel nikdo vhodnější nenapadá.

Docela bych si dovedla představit v této funkci, roli Miroslavu Němcovou....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » stř 30. zář 2020 21:05:37

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » čtv 01. říj 2020 12:09:46

Mám dojem, že inspiruj je zase nedostupný :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » čtv 01. říj 2020 14:21:45

miroslav píše:Mám dojem, že inspiruj je zase nedostupný :(

Mě fungují.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » čtv 01. říj 2020 14:30:19

Tara píše:
miroslav píše:Mám dojem, že inspiruj je zase nedostupný :(

Mě fungují.

Už zase fungují :-)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » čtv 01. říj 2020 15:12:45

Jsme stále ve spojení, úúúúúáááá :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » pát 02. říj 2020 15:16:17

Tara píše:
miroslav píše:Koho by jste si představovali jako lepšího a schopnějšího předsedu vlády než zrovna máme?
Mne bohužel nikdo vhodnější nenapadá.

Docela bych si dovedla představit v této funkci, roli Miroslavu Němcovou....

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » pát 02. říj 2020 15:18:24

miroslav píše:Koho by jste si představovali jako lepšího a schopnějšího předsedu vlády než zrovna máme?
Mne bohužel nikdo vhodnější nenapadá.

Šichtářku třeba.

Jenomže to bychom museli mít jiný politický systém.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 03. říj 2020 11:31:23

Z FB profilu Martina Jaroše:


K ministru Vojtěchovi... Víte, já mu nedávat nebudu. Podle mě si to nezaslouží. Znám pár lidí, kteří s ním měli pracovně co do činění, a ti ho naopak dlouho vyzdvihovali jako jednoho z těch lepších členů toho gangu. Fakt se snažil, poctivě studoval problematiku, lidsky asi taky docela slušný. Ovšem nebyla to podle mě osobnost, která by mohla zvládnout gigantickou krizi typu covid - k tomu prostě ještě nedorostl. A to není žádná velká kritika; pravda je, že tenhle tajfun by ustál málokdo. A kór za přítomnosti autokratického, psychopatického chaota, který je shodou okolností vaším šéfem. Největší Vojtěchovou chybou bylo právě tohle - že si nechal kakat na hlavu tak dlouho. Že do toho vůbec šel.

Vinu za to nenese v první řadě podřízený, který čelil (pro něj) nezvládnutelnému úkolu, ale člověk, který ho do té funkce postavil a nepodpořil jej v ní. Jako když fotbalový trenér nasadí do ligového mistráku patnáctiletého dorostence, ten tam chudák začne v kritické chvíli blbnout a trenér ho ještě seřve a před ostatními shodí. Kdo je větší blbec - dorostenec, nebo trenér?

Před lety jsem se s p. Babišem setkal na obědě. Bylo to poté, co jsem ho poprvé zkritizoval na Facebooku. Naivně jsem si myslel, že budeme mluvit o pár bodech, které jsem pokládal za důležité. Samozřejmě to tak vůbec nedopadlo. Největším šokem pro mě bylo, jakým způsobem a jak vulgárně p. Babiš mluvil o lidech kolem sebe. U lidí z opozice to člověk tak nějak čeká. Ale i o vlastních ministrech a poslancích. Debil bylo myslím ještě nejmírnější slovo. Nad poslanci (vlastními) jen mával rukou a říkal, že je před volbami neviděl ani pět minut, že mu některé přivedli pomalu z ulice a on je odmávl, nebyl čas takové věci řešit. Na konci mi řek, ať svoje nápady napíšu do jeho knížky a nashle.

Asi jsem nikdy nepotkal nikoho, kdo by svým týmem pohrdal až tak otevřeně, ale jinak takové typy šéfů znám... Od té doby si myslím, že nikdo, kdo je zároveň inteligentní a sebevědomý, nemůže pro premiéra dlouhodobě pracovat. To prostě žádná osobnost nedá, nechat se denně zadusávat do země. (Výjimkou jsou samozřejmě typy jako Faltýnek, kteří se prostě zapřou, protože z toho mají naprosto mimořádné zisky, ale takových bude málo.) A z toho mi taky nakonec vyrostla naděje. Babiš nedojede na nějakou dobrou práci opozice, ale na svoje vlastní HR. Lidské zdroje, jak se říká. Dřív nebo později pro něj nikdo schopný a silný nebude chtít pracovat, protože proč taky? Proč si ničit jméno a život? A ti, co mu zbydou, budou z definice slabší, budou poslouchat jeho chaotické a náhodné výkřiky, budou i sami od sebe dělat chyby - a ty chyby ho nakonec potopí. A to teď sledujeme v přímém přenosu.

Pane Vojtěchu, asi jste si prožil svoje - my všichni ostatní to máme ve zředěné podobě taky, takže vás chápem.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. říj 2020 13:04:05

Tara píše:Z FB profilu Martina Jaroše:


[i]K ministru Vojtěchovi... Víte, já mu nedávat nebudu. Podle mě si to nezaslouží. Znám pár lidí, kteří s ním měli pracovně co do činění, a ti ho naopak dlouho vyzdvihovali jako jednoho z těch lepších členů toho gangu. Fakt se snažil, poctivě studoval problematiku, lidsky asi taky docela slušný. Ovšem nebyla to podle mě osobnost, která by mohla zvládnout gigantickou krizi typu covid - k tomu prostě ještě nedorostl.


Potud s panem Jarošem souhlasím.
Dál už je to ve skutečnosti naopak, než píše.

Pokud někdo dokáže vybudovat a rozvíjet takový kolos, jako je Agrofert, musí hlavně umět vybrat si lidi a to tak, aby pro něj a pro dobro věci se zápalem pracovali. Podobně jako to uměl třeba Čuba ve Slušovicích, nebo Baťa ve Zlíně.

Firma je trochou železa a cihel - to je každá firma ale rozhodující pro její úspěch jsou hlavně lidé. Ti jsou hlavním základem úspěchu.

Možná že pan Jaroš pod nějakým silným šéfem neuspěl a tak si to všechno vykládá tak, jak píše.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 03. říj 2020 14:15:47

Jj, Martin Jaroš, "marketingový odborník", tudíž když se je to užitečné, argumentace ad hominem, umí to pěkně zaplést do příběhu. Ev. obrana bude potencovat příběh.

Že bývalý stbák není žádný svatoušek, to naznačovat nemusí. Nicméně že Babiš šel do politiky protože už se na to nemohl dívat, tomu docela věřím. Čili v té politické žumpě je na tom ještě relativně dobře. Např. v porovnání s lůzou TOP09.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. říj 2020 17:16:24

Zdeněk píše:Jj, Martin Jaroš, "marketingový odborník", tudíž když se je to užitečné, argumentace ad hominem, umí to pěkně zaplést do příběhu. Ev. obrana bude potencovat příběh.

Že bývalý stbák není žádný svatoušek, to naznačovat nemusí. Nicméně že Babiš šel do politiky protože už se na to nemohl dívat, tomu docela věřím. Čili v té politické žumpě je na tom ještě relativně dobře. Např. v porovnání s lůzou TOP09.


No já taky nejsem žádný svatoušek (hlavně v době dospívání). Akorát v politice - kariéře - jako nestraník jsem se nijak neušpinil.
Na vysoké škole mne šéf navě vzniklého SSM přesvědčil, abych tam vstoupil, protože potřebuje aby tam byli normální lidé a ne jen bývalí členové leninského svazu mladých, protože SSM víceméně rozhodovalo (doporučovalo straně), koho z profesorů vyhodit a koho ne. A tak jsem tam vstoupil (moc mě tam nechtěli, ale prošlo to). Bylo třeba ty "lenince" rozředit a přehlasovat - paralyzovat.
No a pak v zaměstnání, ze mne jako mladého nadějného i když nestraníka udělali ředitele odboru IT (celostátního podniku) Pode mnou bylo asi 10 vedoucích a pod nimi asi dalších 100 lidí. A když jsem se zapracoval, přišel za mnou ředitel firmy s tím, že musím přece vstoupit do strany, jinak takovou důležitou funkci nemohu vykonávat. Já jsem to odmítl, a vzhledem k tomu, že se zrovna systém začal hroutit (ředitelství bylo na Václaváku a pod okny demonstrace a projevy Havla a pod.) tak mne nestihli vyhodit. Ředitel si asi nebyl jistý jak se k tomu všemu postavit, tak mne raději nechal na pokoji. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků