Co mě napadá II

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Linda » sob 23. bře 2019 14:11:50

Jana píše:Věnovat pozornost a svůj čas chybám, tomu, co se jeví jako špatně, bych řekla je tou největší chybou.


K téhle mylné domněnce vede potřeba osobního já věnovat pozornost jen tomu, co cítí jako pozitivní.

Raméš Balsekar:

Po uvědomění si skutečné přirozenosti Reality mudrc poznal, že vzájemná propojenost tvoří základní strukturu všeho, co je v dualitě projevené. Poznal, že rozhodnutí přijímat jen pozitivní aspekty a vylučovat negativní aspekty je přesně to, co v každodenním životě plodí konflikty, a toto poznání přináší mudrci přirozenou vnitřní vyrovnanost.

Až do konce svého života pokračuje ve své existenci v oblasti jevů, dokonale sžitý s čímkoliv, co může nastat, a stále si udržuje niterný pocit vyrovnanosti a harmonie. Jeho život je tedy životem bez uplatňování vlastních preferencí.


Mír a harmonie v každodenní životě
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Proč je užitečné věnovat pozornost?

Nový příspěvekod Linda » sob 23. bře 2019 15:02:14

Jana píše:Věnovat pozornost a svůj čas chybám, tomu, co se jeví jako špatně, bych řekla je tou největší chybou.

Je to asi jako když sbíráš místo zdravých jablek, jablka shnilá.


Není. Věnovat pozornost znamená pozorovat, ne si něco vybírat.

Jana píše:Sice je možné se poučit, že nejsou k jídlu, ale to je asi tak všechno.


Není. Když si - například - sousedi při rozhovoru postěžují, že z jednoho stromu v jejich zahradě bůhvíproč padá na zem víc shnilých jablek než jinde, je možné si uvědomit, že tam kde ten strom roste sousedi dost dlouho sypali popel. Že možná proto půda tam neobsahuje dost živin, případně obsahuje něco, co tomu stromu neprospívá. Oni díky tomu mají možnost tam doplnit potřebná hnojiva.

Když se věnuje pozornost čemukoliv, dají se rozpoznat příčiny toho jevu a optimalizovat něco, co předtím změnit nešlo. Nebyl jasný důvod, proč to udělat, ani způsob, jakým by se to dalo udělat.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 15:05:41

Jana píše:
Zdeněk píše: Muže v prvé řadě zajímá na textu racio, kdežto žena vnímá text v prvé řadě skrze své city, a až v druhé řadě, pokud vůbec, se zajímá, co ten idiot vlastně napsal. A tudíž se mě nesnaž předělat k obrazu svému, dopadl bych jako tenhle mladík (viz jeho úděsné skřehotání v druhé části videa, za které by si - z lásky, nikoli z nenávisti - zasloužil pár facek, v naději, že by se mu trochu rozsvítilo):


A co tenhle? Taky bys mu za ten skřehotavý hlas na konci videa nafackoval?


Ani v nejmenším se nesnažím kohokoliv předělávat k nějakému obrazu, za takovou práci nic nestojí.

Zdeněk píše:je lépe se poučit z chyb souputníků, než jít jejich cestou


Můžeš, Zdenku, napsat, co je podle Tebe cílem a co přesně je ta chyba?

Věnovat pozornost a svůj čas chybám, tomu, co se jeví jako špatně, bych řekla je tou největší chybou.

Je to asi jako když sbíráš místo zdravých jablek, jablka shnilá. Sice je možné se poučit, že nejsou k jídlu, ale to je asi tak všechno.

Když se budeš chtít něco naučit, tak si určitě najdeš v tomto oboru nejlepšího mistra a věnuješ mu svou pozornost.

Určitě nepůjdeš k největšímu nemehlu a nebudeš svůj čas věnovat komentování jeho chyb.

Tak ten páv na rozdíl od toho mladíka krákorá ještě docela pěkně (viz ostatně útrpný Moojiho výraz).

Moojův pád je ta chyba. A Moojův stav před pádem je tím cílem (vždyť už jsem to psal). Tudíž Mooji je ideální studijní materiál, protože jeho pád je i naším pádem. Co chceš víc?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Jana » sob 23. bře 2019 16:12:52

O žádném pádu Moojiho vůbec nic nevím.

Tedy nevím nic o tom, že by mohlo padnout to, kým Mooji doopravdy je.

Stejně tak je jasné, že ani Ty nejsi ničím, co by mohlo jakkoliv padnout, tedy pokud se zrovna neztotožňuješ s myslí a tělem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Jana » sob 23. bře 2019 16:21:21

Když tak mě oprav, jestli se pletu.

U Moojiho se Ti líbilo to "Nic, nic, nic". To je jedna strana mince, Nisargadatta tomu říká moudrost, Spira Poznání,

druhou stranou je to "všechno, co je" a to je, jak říká Nisargadatta, láska,

teprve, když se Tvůj život dotýká obojího,

tedy neztotožňování se s ničím a zároveň je tady ničím nerozdělené spojení se vším,

není po čem víc toužit, co víc hledat, chtít, čeho se bát, o co si dělat starost...je vize jakéhokoliv dalšího cíle nesmyslná.

Ta první strana mince se Ti u Moojiho líbila, ale tu druhou stranu vidíš, jako pád, je to tak?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 17:04:08

Jana píše:Ta první strana mince se Ti u Moojiho líbila, ale tu druhou stranu vidíš, jako pád, je to tak?

Ne. Slova sama o sobě nic neznamenají. Ani význam, který nosí, sám o sobě nic neznamená, protože je separovaný od jeho nositele. To je sice důležité ve vědě apod., ale na duchovní cestě je to zavádějící. Kdyby dnešní Mooji na videu prohlašoval "Nic, nic, nic", nevěřil bych mu to. Poslal bych sem obrázek opice s natáčkama, bys mě zase mohla zabanovat :-).

Proto o žádném pádu Moojiho vůbec nic nevíš, protože ztotožňuješ nauku s její realizací. To je jako považovat prst zabořený v mapě za krajinu samotnou. Dnešní Mooji v té krajině nikdy nebyl. Může o ní třeba dělat přednášky, ale já vím, že se stylizuje. A jak to vím? Já nevím :-). V této nouzi mě napadlo slovo bytí. Kdybys třeba viděla mrtvolu a neviděla magneťák, co přehrává slova, tak i kdyby ses nekoukala mrtvole na pusu, tak víš, že to prostě neříká, protože je to mrtvola a ne živý člověk. Z toho odvozuji, že dřívější a dnešní Mooji jsou různá bytí. Čímž netvrdím, že je to špatné bytí. Ale ten Ikarův pád je, tedy alespoň pro mne, očividný.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Jana » sob 23. bře 2019 17:59:37

Zdeněk píše:... ztotožňuješ nauku s její realizací. ...

To je zajímavý názor a možná, že na tom něco bude.

:D

Z mého pohledu je všechno Jedno. Tedy mimo projekci mysli, samozřejmě, ta to umí rozdělit v čase a prostoru.


To je jako považovat prst zabořený v mapě za krajinu samotnou.

Možná, že když půjdeš do toho nejpodrobnějšího prozkoumání, čím je prst, čím je papír s mapou, čím je krajina, tak v tom najdeš úplně stejné nebe, stejný Vesmír, stejnou existenci, která ve své podstatě je stejným živým Božím Bytím. Tím, co nikdy nemizí, ani v bdění, ani v snění, ani ve spánku beze snů. To o čem víš, že tady je, i když zmizí svět, i když zmizí mysl, i když zmizí vědomí těla. Ráno o tom můžeš říct: "krásně jsem se vyspal."

Dnešní Mooji v té krajině nikdy nebyl. Může o ní třeba dělat přednášky, ale já vím, že se stylizuje. A jak to vím? Já nevím :-). V této nouzi mě napadlo slovo bytí. Kdybys třeba viděla mrtvolu a neviděla magneťák, co přehrává slova, tak i kdyby ses nekoukala mrtvole na pusu, tak víš, že to prostě neříká, protože je to mrtvola a ne živý člověk. Z toho odvozuji, že dřívější a dnešní Mooji jsou různá bytí. Čímž netvrdím, že je to špatné bytí. Ale ten Ikarův pád je, tedy alespoň pro mne, očividný.


Máš Bytí rozděleno na různá bytí? Jestli ano, je zdrojem toho rozdělení něco jiného, než Tvá vlastní mysl?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Sebeodevzdání sexu

Nový příspěvekod armin » sob 23. bře 2019 18:41:50

Zdeněk píše:
Mimochodem, Trungpa Chögyam, tibetský duchovní a autor mnohých skvělých textů, se doslova uchlastal k smrti. Spal s kdejakou svou svěřenkyní, jeho nástupce měl bohužel AIDS a nakazil mnoho svých ctitelek.


Tohle mi připomíná - když dívka se styděla se odhalit u gynekologa, matka ji ze své zkušenosti uklidnila:
"Přece by ses nestyděla, vždyť je to mužskej jako každej jinej."

Ona ta spontaneita (zapomenutí jakékoliv kontroly a cíle), je pak projevem něčeho. A nemusí to být vždy jen to Ono.

A to co není Ono, co to je? Je snad také něco jiného co není Ono?
Pak jsou tu dva - Ono a neOno.
Na druhou stranu, co je vlastně cílem?
Je cílem aby pes dosáhl poznání? To je smysl jeho existence?
Je opravdu třeba být dobrý a správný a vzorem podle nějakého měřítka?
O co tu vlastně JDE?
Kde je skutečné lidmi nevymyšlené měřítko?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Tara » sob 23. bře 2019 18:55:50

No, vysvětluj to mnichovi :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 19:44:47

Jana píše:Možná, že když půjdeš do toho nejpodrobnějšího prozkoumání, čím je prst, čím je papír s mapou, čím je krajina, tak v tom najdeš úplně stejné nebe, stejný Vesmír, stejnou existenci, která ve své podstatě je stejným živým Božím Bytím. Tím, co nikdy nemizí, ani v bdění, ani v snění, ani ve spánku beze snů. To o čem víš, že tady je, i když zmizí svět, i když zmizí mysl, i když zmizí vědomí těla. Ráno o tom můžeš říct: "krásně jsem se vyspal."

Jana píše:Máš Bytí rozděleno na různá bytí? Jestli ano, je zdrojem toho rozdělení něco jiného, než Tvá vlastní mysl?

To přirovnání mělo nějaký důvod a relativizací onoho přirovnání ten důvod zastíráš. Tím důvodem byla záměna nižšího bytí za vyšší (mapu krajiny za krajinu samotnou). V křesťanském konceptu je právě tato záměna podstatou hříchu. Bůh není Satan, byť oba jsou, mají bytí, nejsou si rovni, jak se Satan (a Jana) domnívá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání sexu

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 19:50:08

armin píše:Ona ta spontaneita (zapomenutí jakékoliv kontroly a cíle), je pak projevem něčeho. A nemusí to být vždy jen to Ono.

A to co není Ono, co to je? Je snad také něco jiného co není Ono?
Pak jsou tu dva - Ono a neOno.
Na druhou stranu, co je vlastně cílem?
Je cílem aby pes dosáhl poznání? To je smysl jeho existence?
Je opravdu třeba být dobrý a správný a vzorem podle nějakého měřítka?
O co tu vlastně JDE?
Kde je skutečné lidmi nevymyšlené měřítko?

Pamatuji se na jednu scénku z barmského kláštera, kdy jsme za rozbřesku stáli ve frontě na snídani. Asi tak 2m od naší řady se kocour a kočka začali zcela nezřízeně pářit (cítí se tam totiž naprosto v bezpečí), včetně patřičných zvuků, které u toho vydávali. V duchu jsem si pobaveně pomyslel: "Jak tohle můžete provádět v přítomnosti ctihodných mnichů!" Ale pak jsem k nim začal cítit soucit. Protože jsem si uvědomil, že jejich mysl je zcela determinována, že nemají žádnou možnost volby. Když jsem si to spekulativně přehrál do lidské podoby, tak jsem viděl zcela jasně, že bych musel být úplný blázen, kdybych svojí mysl za tu souložící vyměnil - jako kdybych si na vyhlídce nasadil pytel na hlavu. Dneska už ten jasný vhled nemám (myšlení/rozvažování je totiž něco jiného), tak na to jen vzpomínám :-).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Jana » sob 23. bře 2019 20:01:18

Zdeněk píše:
Jana píše:Možná, že když půjdeš do toho nejpodrobnějšího prozkoumání, čím je prst, čím je papír s mapou, čím je krajina, tak v tom najdeš úplně stejné nebe, stejný Vesmír, stejnou existenci, která ve své podstatě je stejným živým Božím Bytím. Tím, co nikdy nemizí, ani v bdění, ani v snění, ani ve spánku beze snů. To o čem víš, že tady je, i když zmizí svět, i když zmizí mysl, i když zmizí vědomí těla. Ráno o tom můžeš říct: "krásně jsem se vyspal."

Jana píše:Máš Bytí rozděleno na různá bytí? Jestli ano, je zdrojem toho rozdělení něco jiného, než Tvá vlastní mysl?

To přirovnání mělo nějaký důvod a relativizací onoho přirovnání ten důvod zastíráš. Tím důvodem byla záměna nižšího bytí za vyšší (mapu krajiny za krajinu samotnou). V křesťanském konceptu je právě tato záměna podstatou hříchu. Bůh není Satan, byť oba jsou, mají bytí, nejsou si rovni, jak se Satan (a Jana) domnívá.


Bohu není rovno nic, neb ON je vším.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 20:19:13

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Možná, že když půjdeš do toho nejpodrobnějšího prozkoumání, čím je prst, čím je papír s mapou, čím je krajina, tak v tom najdeš úplně stejné nebe, stejný Vesmír, stejnou existenci, která ve své podstatě je stejným živým Božím Bytím. Tím, co nikdy nemizí, ani v bdění, ani v snění, ani ve spánku beze snů. To o čem víš, že tady je, i když zmizí svět, i když zmizí mysl, i když zmizí vědomí těla. Ráno o tom můžeš říct: "krásně jsem se vyspal."

Jana píše:Máš Bytí rozděleno na různá bytí? Jestli ano, je zdrojem toho rozdělení něco jiného, než Tvá vlastní mysl?

To přirovnání mělo nějaký důvod a relativizací onoho přirovnání ten důvod zastíráš. Tím důvodem byla záměna nižšího bytí za vyšší (mapu krajiny za krajinu samotnou). V křesťanském konceptu je právě tato záměna podstatou hříchu. Bůh není Satan, byť oba jsou, mají bytí, nejsou si rovni, jak se Satan (a Jana) domnívá.


Bohu není rovno nic, neb ON je vším.

"Bůh však ví, že v den, kdy z něho pojíte, otevřou se vám oči a budete jako Bůh znát dobré i zlé." (Genesis 3, 5)

A tak Jana, s břichem plným jablek, káže na Poradně o věcech Božích.
:-)
(nesčetněkrát jsem babu upozorňoval na Pavlův zákaz)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání sexu

Nový příspěvekod Tara » sob 23. bře 2019 20:24:13

Zdeněk píše:
armin píše:Ona ta spontaneita (zapomenutí jakékoliv kontroly a cíle), je pak projevem něčeho. A nemusí to být vždy jen to Ono.

A to co není Ono, co to je? Je snad také něco jiného co není Ono?
Pak jsou tu dva - Ono a neOno.
Na druhou stranu, co je vlastně cílem?
Je cílem aby pes dosáhl poznání? To je smysl jeho existence?
Je opravdu třeba být dobrý a správný a vzorem podle nějakého měřítka?
O co tu vlastně JDE?
Kde je skutečné lidmi nevymyšlené měřítko?

Pamatuji se na jednu scénku z barmského kláštera, kdy jsme za rozbřesku stáli ve frontě na snídani. Asi tak 2m od naší řady se kocour a kočka začali zcela nezřízeně pářit (cítí se tam totiž naprosto v bezpečí), včetně patřičných zvuků, které u toho vydávali. V duchu jsem si pobaveně pomyslel: "Jak tohle můžete provádět v přítomnosti ctihodných mnichů!" Ale pak jsem k nim začal cítit soucit. Protože jsem si uvědomil, že jejich mysl je zcela determinována, že nemají žádnou možnost volby. Když jsem si to spekulativně přehrál do lidské podoby, tak jsem viděl zcela jasně, že bych musel být úplný blázen, kdybych svojí mysl za tu souložící vyměnil - jako kdybych si na vyhlídce nasadil pytel na hlavu. Dneska už ten jasný vhled nemám (myšlení/rozvažování je totiž něco jiného), tak na to jen vzpomínám :-).

Zdeňku a teď už teda nesouložíš? Jako vůbec?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Sebeodevzdání sexu

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 20:43:32

Tara píše:Zdeňku a teď už teda nesouložíš? Jako vůbec?

Vzpamatuj se Taro, nenech své nenechavé vzpomínky (které mimochodem vypovídají o převažující tendenci mysli) aby zahalily přítomnost.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání sexu

Nový příspěvekod Tara » sob 23. bře 2019 21:20:04

Zdeněk píše:
Tara píše:Zdeňku a teď už teda nesouložíš? Jako vůbec?

Vzpamatuj se Taro, nenech své nenechavé vzpomínky (které mimochodem vypovídají o převažující tendenci mysli) aby zahalily přítomnost.

Proč? Abych byla jako ty takový suchoprd, mnich, který rozdává rady na potkání a blýská se tím, že všechno lidské mu je už cizí, protože by si připadal jako s pytlem na hlavě?
Další idealista.... chjo....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Sebeodevzdání sexu

Nový příspěvekod lklknml » sob 23. bře 2019 22:04:53

Tara píše:suchoprd, mnich, který rozdává rady na potkání a blýská se tím, že všechno lidské mu je už cizí
:D Všimni si, že obsahem onoho "všeho lidského", o kterém mluvíme, je právě ono zvířecí...

Ale nevěš hlavu Taro! Letenka do Barmy teď stojí cca 15000,- Začni nový život člověka!
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Jana » ned 24. bře 2019 7:52:02

Zdeněk píše:A tak Jana, s břichem plným jablek, káže na Poradně o věcech Božích.
:-)
(nesčetněkrát jsem babu upozorňoval na Pavlův zákaz)


Neznáš mě, protože neznáš sebe. Kdyby Ti bylo jasné, kdo jsi, tak bys nepotřeboval svou hodnotu zvyšovat představou, že jsi tím tělem, které je na vyšší úrovni, než jiné tělo.

Podívej se na své tělo z pohledu Vesmíru, jak je nepatrné, jak je jeho existence nicotná z pohledu věčnosti. A tohle nepatrné NIC by si osobovalo právo být víc, než cokoliv jiného?

Nečetl jsi v Bibli, že první budou poslední?

"Bůh však ví, že v den, kdy z něho pojíte, otevřou se vám oči a budete jako Bůh znát dobré i zlé." (Genesis 3, 5)

Tohle o Bohu neříká Bůh, ale had.

"A veliký Drak, ten dávný had, zvaný Ďábel a Satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.“
Zjevení Janovo 12,9

Bůh řekl, že stvořil všechno dobré.

Teď jde o to, komu víc věříš, jestli Bohu, nebo Satanovi.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 10:25:52

Já to dle své zkušenosti a zkušenosti lidí okolo (včetně těch afér guruů a kněží) vidím takto:
Guru může mít jen tolik žáků, kolik by na prstech ruky napočítal. Žáků, s nimiž je rovný s rovným, jejichž osud nese na svých bedrech.
Sexuální vztah má jen s jednou ženou (či mužem) s níž má vztah na všech úrovních. Žijí v spolu v jakémsi intimním klášteru, kde je možné vše a slouží to k poznání i těch nejnebezpečnějších oblastí svodů.

Co nad to jest, od ďábla jest :)

Guru, který má tisíce žáků, je vnímá už jen jako mlhu, poslušný materiál. Nemá s nikým hluboký vztah a tak si vybírá z fanynek do postele, která se mu zrovna líbí, čistě k sexu (bez vztahu) a začne ohýbat své působení k tomuto účelu. Aby si udržoval a rozvíjel slávu - sebepotvrzení své božskosti, měl kde brát peníze a dívky do postele.
Pokušení slávy a absolutní psychologické moci nad druhými lidmi ho dostane.

Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu
a řekne mu: „Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět. “
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. bře 2019 10:55:00

Jana píše:
Zdeněk píše:A tak Jana, s břichem plným jablek, káže na Poradně o věcech Božích.
:-)
(nesčetněkrát jsem babu upozorňoval na Pavlův zákaz)


Neznáš mě, protože neznáš sebe. Kdyby Ti bylo jasné, kdo jsi, tak bys nepotřeboval svou hodnotu zvyšovat představou, že jsi tím tělem, které je na vyšší úrovni, než jiné tělo.

Podívej se na své tělo z pohledu Vesmíru, jak je nepatrné, jak je jeho existence nicotná z pohledu věčnosti. A tohle nepatrné NIC by si osobovalo právo být víc, než cokoliv jiného?

Nečetl jsi v Bibli, že první budou poslední?

"Bůh však ví, že v den, kdy z něho pojíte, otevřou se vám oči a budete jako Bůh znát dobré i zlé." (Genesis 3, 5)

Tohle o Bohu neříká Bůh, ale had.

"A veliký Drak, ten dávný had, zvaný Ďábel a Satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.“
Zjevení Janovo 12,9

Bůh řekl, že stvořil všechno dobré.

Teď jde o to, komu víc věříš, jestli Bohu, nebo Satanovi.

Škovyvoči to je zase maglajs... co se cpeš kam nepatříš? Myslíš snad, že cesta k Bohu vede přes teologii či filosofii? To je jako se chtít dostat do Barmy tím, že vystuduju kartografii... a navíc musím vyvíjet značné úsilí protože na to nemám buňky / jsem na to blbej.. a nedokážu si to přiznat... tragické.

Jana píše:Bůh řekl, že stvořil všechno dobré.

"Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci." (Izajáš 45, 7)

Tyhle biblické kontradikce nedokážeš spolehlivě posoudit, tak se nehádej s kartografem, že má špatné mapy, a pokorně si přiznej, že těm mapám nerozumíš a zřejmě nikdy rozumět nebudeš, neb jsi rozumu mdlého. Tím se staneš Bohu milá a povýší tě v nebi nad všechny kartografy. A věř mi, že z toho pak budu mít velkou radost, jako když se otec rozplývá radostí nad svou dcerou, která jej v ctnostech přerostla... ale teď z Tebe babo radost tedy nemám...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků