Nic

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 02. bře 2019 15:55:54

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:Po návratu ze zkušenosti Bezformového Bytí


Odtud se přece nikdo nevrací.


To se může domnívat jen ego, kterému úplně chybí pokora a vděčnost za první nahlédnutí "za..."


Naopak, ego Bytí neochutná. Jsi to přímo Ty, kdo se probudil do Pravdy, kým jsi.

Jakmile "něco" Bytí opouští, tak je to mysl, sen, že jsi "něco" jiného, než Bytí a že něco chceš.

Pro tuhle nevědomost to vypadá tak, že jsi Bytí opustila. Neopustila. Pořád tady JSI, jen je tady ten sen o tom, že jsi něco jiného, než Já.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. bře 2019 16:22:51

Návštěvník píše:Po návratu ze zkušenosti Bezformového Bytí

Jana píše:Odtud se přece nikdo nevrací.

ego Bytí neochutná. Jsi to přímo Ty, kdo se probudil do Pravdy, kým jsi.


Další ukázka, jak duchovní ego zareaguje na fakt, který by ho mohl ohrozit. Netuší, že pochopení není totéž co realizace. A pokoru, která by umožnila to pochopit, si nemůže dovolit - ohrozilo by to jeho novou domnělou existenci, ve které se konečně cítí bezpečné, protože se ztotožňuje s Bohem.

:(
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 02. bře 2019 17:04:26

Návštěvník píše:... jak úúúúžasné to je...


je, no

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » sob 02. bře 2019 20:00:34

Ale, jo Jani, já to beru.


Mooji vždycky ptá, jestli chce dotyčný postoupit dál. Tady uvádí případ, kdy paní byla v tomto blaženém stavu a řekla ne. Její manžel pak Moojimu vysvětloval, víte ona byla dlouho dobu nešťastná, tak si to chce užít.
Mooji: to je naprosto pochopitelné a naprosto OK.
...
A jak tady někdo psal, není to ani v mezích osobní volby. Cesty páně, jsou nevyzpytatelné.
Užívej, bůh ti žehnej. :)
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » sob 02. bře 2019 20:22:34

ros píše:Ale, jo Jani, já to beru.


Mooji vždycky ptá, jestli chce dotyčný postoupit dál. Tady uvádí případ, kdy paní byla v tomto blaženém stavu a řekla ne. Její manžel pak Moojimu vysvětloval, víte ona byla dlouho dobu nešťastná, tak si to chce užít.
Mooji: to je naprosto pochopitelné a naprosto OK.
...
A jak tady někdo psal, není to ani v mezích osobní volby. Cesty páně, jsou nevyzpytatelné.
Užívej, bůh ti žehnej. :)


Ros, je nádherné poznávat bytosti, které se probouzejí, které jsou, šťastné, jejich život je lehký, bezproblémový, jsou plné lásky a přejícnosti štěstí všem bytostem.

Netlačila bych nikoho z nich k tomu, že stop a teď musíte chtít něco víc.

:D

S tím Mooji a tou paní to bylo jistě ještě trochu jinak, viď.
Něco tam přeci ještě bylo, co ji oddělovalo od poznání, že není ničím víc, než ti druzí.
Proto nejspíš Mooji věděl, že to, co poznává, při nejbližší příležitosti přejde a namísto toho přijde temná noc duše.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » sob 02. bře 2019 20:52:01

Jana píše:Obrázek

protože nemáte strach

Tak se mu podívej do tváře. Ta prozrazuje starost. A starost je podložena strachem.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod armin » sob 02. bře 2019 21:28:35

Jana, to je hold věčná inspirace :)

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » ned 03. bře 2019 6:38:21

Zdeněk píše:
Jana píše:Obrázek

protože nemáte strach

Tak se mu podívej do tváře. Ta prozrazuje starost. A starost je podložena strachem.


Při poznávání reality skrz mysl, skrz smyslové vnímání s filtrem mysli, si ve druhých zrcadlíme obraz své vlastní mysli.

Je to jenom zrcadlení, ale nepoznáváme pravdu.

Jak potom, zoufajíce sebe v celku nemíti
jste do částí se křehce zchystali! - - -
Dvě zrcadla kdo ale doufá rozbíti
ve stejné krystaly?


Aby bylo možné poznat pravdu, je potřeba ta zrcadla rozbít. Tedy rozbít mysl, která nás vzdaluje od sebe, od pravdy, kým jsme.

Ram Dass citoval nějaké mudrce, kteří říkají: "Osvícení znamená zamilovat se a přenést to na všechno ostatní."
Mahariši, Maharadž, Papaji a další zase učí sebedotazování: "JÁ JSEM", které přináší uvědomění božství, které je všeprostupující láskou.

Jakmile Tě tahle Milost poznání vtáhne do srdce, tak ztrácíš hlavu. Přestáváš být pánem osobní vůle a odevzdáváš se do Boží vůle.

Skrz racionální mysl, která chce mít situaci pod kontrolou, něco takového probouzí strach.

V každém okamžiku je tady možnost dát přednost lásce ve Tvém srdci, Boží Milosti,

nebo egu, připoutanosti k osobní mysli.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » ned 03. bře 2019 6:54:21

armin píše:Jana, to je hold věčná inspirace :)

Obrázek


armin píše:

Není jiné nutnosti, než abychom byli pravé Já – nemáme být jiní a nemáme se stát někým pro jiné. Potřebujeme jen, abychom byli tím, kdo jsme.

Obrázek
Jsme pravým Já, tedy se pravým Já už stát nemůžeme.


Aha, promiň, zaklikla jsem Ti poděkování za tu větu a nevšimla si toho bezradného smajlíka.

Co to dělá, když Ti někdo řekne: "Jsi Já?"

Když ho nebudeš mít rád, když ho budeš odsuzovat, kritizovat, nesnášet, tak něco takového bude nepřijatelné.

Když ho budeš milovat jako sebe sama, tak to vědomí, že jste jedním, že jste stejnou láskou, že tu lásku nic nerozděluje, je pro Tebe nesmírným štěstím. Je to nádherné být tím, koho miluješ, být tedy tím, kdo je zároveň i milovaný. Je to nádherné zmizet v lásce a poznávat, že všechno je láska.

A takhle si může každý testovat, jak moc je poznání svého pravého Já vzdálen, na každém, koho potká.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » ned 03. bře 2019 8:34:25

Jana píše:Při poznávání reality skrz mysl, skrz smyslové vnímání s filtrem mysli, si ve druhých zrcadlíme obraz své vlastní mysli.

No právě :). Podívej se mu na obličej. Není těžké rozeznat, o čem píšu, pokud nemáš mysl zafiltrovanou adorací svého gurua.

Ten zachycený okamžik samozřejmě neznamená, že by byl Mooji nějak bázlivý atpod. Ale on svůj stav odečítá z myšlenek o něm. Na fotografii byl v tom okamžiku ztotožněn se svými myšlenkami, což zakrylo přítomnost, o které vypovídá jeho tělo. A tato momentka to zachytila.
Jinak kolem sebe jistě šíří lásku atak, to je celkem zjevné z chování jeho ctitelek (a feminizovaných ctitelů).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » ned 03. bře 2019 9:28:31

Zdeněk píše:
Jana píše:Při poznávání reality skrz mysl, skrz smyslové vnímání s filtrem mysli, si ve druhých zrcadlíme obraz své vlastní mysli.

No právě :). Podívej se mu na obličej. Není těžké rozeznat, o čem píšu, pokud nemáš mysl zafiltrovanou adorací svého gurua.

Ten zachycený okamžik samozřejmě neznamená, že by byl Mooji nějak bázlivý atpod. Ale on svůj stav odečítá z myšlenek o něm. Na fotografii byl v tom okamžiku ztotožněn se svými myšlenkami, což zakrylo přítomnost, o které vypovídá jeho tělo. A tato momentka to zachytila.
Jinak kolem sebe jistě šíří lásku atak, to je celkem zjevné z chování jeho ctitelek (a feminizovaných ctitelů).


Na Probuzených je půvabné, že i když jejich život plyne mezi moudrostí, díky které je jasné, že nejsou ničím, tedy ani tím, čeho by se mohl strach dotýkat, a mezi láskou, která je vším a tudíž nějaký strach nepřipadá v úvahu,

dokáží většinou poutavě vyprávět a barvitě vylíčit to, o čem mluví, nejen mimikou, ale i gesty. Spira třeba když popisuje, jak vzniká iluze individuality, svým specifickým způsobem vytahuje z Vědomí jakési imaginární krápníky. :D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » ned 03. bře 2019 10:58:43

Jana píše:dokáží většinou poutavě vyprávět a barvitě vylíčit to, o čem mluví, nejen mimikou, ale i gesty

Kecáš. V tom okamžiku mu prostě probleskla hlavou starost o nás. Což je obecně chválihodné, samozřejmě, ale platí to, co jsem napsal.

Mooji na prvním videu a onen pozdější mají sice stejné tělo, ale duchovně jsou to rozdílní lidé. Vystihuje vás tento obrázek:
Obrázek


Vidíte sice sebe, ale odraz zaměňujete za zdroj.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2019 22:23:11

Zdeněk píše:
Teď už chápu slova E. Tolleho, že další level u něj nastal, když začal učit, že ho to přinutilo se více uvědomit.


Vida. Asi záleží na tom, co je pro koho důležité.

Pro zloděje je nejdůležitější dobrá sada paklíčů, pro maratonského běžce kondice a vytrvalost, pro obchodníka s cennými papíry dobrá orientace v jejich pohybech na trhu a předvídavost.

A co pro ty který zajímá, jak to doopravdy je?

Asi ochota učit se ode všeho, co se v životě objeví. Ze svých chyb i z chyb těch kolem.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků