Nic

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » pon 25. úno 2019 21:27:19

sorry jako,
dnes první den po dovolené, nejsem v kondici.
:crazy:
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 21:48:17

Pro někoho, kdo je natolik ztotožněný s tělem, že i pro poznání Bytí nad protiklady považuje za klíčové, jestli tělo ve kterém k tomu dochází má mužský nebo ženský tvar, je zřejmě nemožné si uvědomit, že v jednotlivých inkarnacích dochází ke střídání obou tělesných forem.


A dokud si člověk neuvědomuje, že vůbec nezáleží na tom, jestli k probouzení dochází v mužském nebo v ženském tvaru, pochopitelně dál i v téhle oblasti reaguje pompézně, náročně a poněkud paranoidně, jak je jeho zvykem.
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Saruman » úte 26. úno 2019 0:31:17

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Bezva nápad. Všechno co člověku do jeho představ nepasuje a zpochybňuje to jeho vlastní domněnky, prohlásí prostě za kuriózní hříčky přírody... a basta.

Ještě že tohle nedělali fyzikové, když se pokoušeli rozpoznat různé anomálie, jinak by nikdy neobjevili, že existuje i kvantová rovina, na které všechno reaguje úplně jinak než na té newtonovské

Co furt máš, nechť vědci studují Marie Curie-Sklodovskou, třeba skrze tuto anomálii něco nového objeví.
Ale nemůžeš pořád počítat s anomáliemi, protože bys ani ráno nevstal z postele. Podlaha se totiž může v domě pod tebou náhle propadnout do 10m díry (to se skutečně stalo). Nebo při cestě do práce tě může zabít padající taška ze střechy (to se skutečně stalo).
Tak se z toho nezblázni, feminist(k)o.


Ženy tvoří nadpoloviční většinu absolventů vysokých škol
To je nejak moc anomálií.
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 76
Registrován: sob 10. říj 2015 13:59:32

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » úte 26. úno 2019 6:58:01

Zdeněk píše:
Jana píše:To, kým skutečně jsi, mysl přesahuje.
myslíte, že lidské sebe je něco?

Jana píše:Samo sebou je možné poznávat realitu skrz projekci mysli, ale je možné, aby bylo vědomé to, co to přesahuje.
Co je to, co má takové vědomí?

Jana píše:Bez projekce mysli, tedy když se vrátí mysl do svého zdroje, srdce, ve kterém je veškeré Bytí, nemá žádné hranice, není také časoprostorem omezené, je nekonečné a věčné.
Ptám se vás znovu, co je to, co mluví o vašem vědomí sebe?


Díky, Zdenku, nádherný text.

Milenci
....
Jak potom, zoufajíce sebe v celku nemíti
jste do částí se křehce zchystali! - - -
Dvě zrcadla kdo ale doufá rozbíti
ve stejné krystaly?


Ano, veškeré lidské zoufání pramení z touhy po celistvosti, ale zároveň je tady i strach ztratit svou identitu, autentičnost, jedinečnost, oddělenost.

Je to proto, že ta iluze oddělenosti, kdy se ztotožňujeme s tělem a myslí, dává možnost, aby tady vznikla víra, že naše maličkost ve své podobě má větší hodnotu, je na vyšší úrovni, než jiný subjekt. "Já" v podobě muže je na vyšší úrovni, než "já" v podobě ženy a to je zase na vyšší úrovni, než "já" v podobě zvířete, rostliny, kamene....

Je to mysl, která vytváří iluzi oddělenosti, která umožňuje zakoušet pocit dosahování vyšší úrovně společenské, duchovní, materiální, mocenské, morální, mravní, kulturní...

Ono švih, švih, švih všechny úrovně srovná. Dovolí opustit mysl a podívat se na skutečnost milujícím srdcem. Nedívat se jako subjekt hledící na oddělený objekt, ale poznávat v tom druhém lásku, která je v našem srdci.

Dovolit, aby jsme byli jedním, tímtéž.
V pravé lásce neexistuje milující ani milovaný, je jen láska.
Žádný subjekt ani objekt.


A nicota v tomto smyslu není
jednoduše negativní, ale spíše positivní...


"Čím dál jdete, tím raději to poznáváte."
Papaji


Díky

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » úte 26. úno 2019 19:42:37


Odhlédneme-li od toho, jak dramaticky klesla úroveň VŠ (což souvisí s nesmyslným politickým požadavkem na větší počty vysokoškoláků), tak vzhledem k tomu, že žena má více rozvinutý smysl pro zařizování praktických věcí, nevidím důvod, proč by se nemohla tímto směrem odborně vzdělávat ku prospěchu všech. Když budu na kapačkách v nemocnici, tak rozhodně preferuji vzdělanou sestřičku, než roztržitého profesora filosofie.
Nicméně v abstraktním myšlení a v duchovních věcech to mají ženy mnohem horší. Přírodní zákony objevují v drtivé většině muži. Nebylo náhodou, že žádný z apoštolů nebyla žena, prostě nebylo kde brát a kvóty tenkrát ještě neměli. Nejsme všichni stejní a tedy si rovni, jak vymyslela hloupá feministka a mainstream. Všichni jsme si rovni před (Z)zákonem. Což bys jako starý kmet ale už vědět mohl.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » úte 26. úno 2019 19:46:01

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:To, kým skutečně jsi, mysl přesahuje.
myslíte, že lidské sebe je něco?

Jana píše:Samo sebou je možné poznávat realitu skrz projekci mysli, ale je možné, aby bylo vědomé to, co to přesahuje.
Co je to, co má takové vědomí?

Jana píše:Bez projekce mysli, tedy když se vrátí mysl do svého zdroje, srdce, ve kterém je veškeré Bytí, nemá žádné hranice, není také časoprostorem omezené, je nekonečné a věčné.
Ptám se vás znovu, co je to, co mluví o vašem vědomí sebe?


Díky, Zdenku, nádherný text.

Milenci
....
Jak potom, zoufajíce sebe v celku nemíti
jste do částí se křehce zchystali! - - -
Dvě zrcadla kdo ale doufá rozbíti
ve stejné krystaly?


Ano, veškeré lidské zoufání pramení z touhy po celistvosti, ale zároveň je tady i strach ztratit svou identitu, autentičnost, jedinečnost, oddělenost.

Je to proto, že ta iluze oddělenosti, kdy se ztotožňujeme s tělem a myslí, dává možnost, aby tady vznikla víra, že naše maličkost ve své podobě má větší hodnotu, je na vyšší úrovni, než jiný subjekt. "Já" v podobě muže je na vyšší úrovni, než "já" v podobě ženy a to je zase na vyšší úrovni, než "já" v podobě zvířete, rostliny, kamene....

Je to mysl, která vytváří iluzi oddělenosti, která umožňuje zakoušet pocit dosahování vyšší úrovně společenské, duchovní, materiální, mocenské, morální, mravní, kulturní...

Ono švih, švih, švih všechny úrovně srovná. Dovolí opustit mysl a podívat se na skutečnost milujícím srdcem. Nedívat se jako subjekt hledící na oddělený objekt, ale poznávat v tom druhém lásku, která je v našem srdci.

Dovolit, aby jsme byli jedním, tímtéž.
V pravé lásce neexistuje milující ani milovaný, je jen láska.
Žádný subjekt ani objekt.


A nicota v tomto smyslu není
jednoduše negativní, ale spíše positivní...


"Čím dál jdete, tím raději to poznáváte."
Papaji


Díky

Obrázek

To je sice Jano všechno velmi hezké, ale na konci obvykle poznamenáš jedna, dva, tři, pět. A já jako onen tatínek-učitel bezradně rozhazuji rukama.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod armin » úte 26. úno 2019 21:45:37

Zdeněk píše:To je sice Jano všechno velmi hezké, ale na konci obvykle poznamenáš jedna, dva, tři, pět. A já jako onen tatínek-učitel bezradně rozhazuji rukama.

No, že se vám do toho pletu...
Já jsem s Janou také dlouho diskutoval. Je to dobré cvičení se, ale jinak bohužel nic moc, co by mělo smysl. Bohužel. A tak teď už ji ani nečtu. Tebe ale čtu :-)

Možná by ses už mohl cvičit na těch obtížněji zvládnutelných. Na těch, kde není tak snadné ukázat a obhájit (i sám před sebou) svoji pravdivost, Mám ale dojem, že na to máš.
Jana je příliš snadný "terén". Pro začátečníky jako je třeba Vostál :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Tara » úte 26. úno 2019 22:58:21

Jako chces rict, kde jsem neuspel ja, zkus to ty, ha ha, tak lehke to nebudes mit :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » stř 27. úno 2019 6:55:08

Zdeněk píše:
Jana píše:Díky, Zdenku, nádherný text.

Milenci
....
Jak potom, zoufajíce sebe v celku nemíti
jste do částí se křehce zchystali! - - -
Dvě zrcadla kdo ale doufá rozbíti
ve stejné krystaly?


Ano, veškeré lidské zoufání pramení z touhy po celistvosti, ale zároveň je tady i strach ztratit svou identitu, autentičnost, jedinečnost, oddělenost.

Je to proto, že ta iluze oddělenosti, kdy se ztotožňujeme s tělem a myslí, dává možnost, aby tady vznikla víra, že naše maličkost ve své podobě má větší hodnotu, je na vyšší úrovni, než jiný subjekt. "Já" v podobě muže je na vyšší úrovni, než "já" v podobě ženy a to je zase na vyšší úrovni, než "já" v podobě zvířete, rostliny, kamene....

Je to mysl, která vytváří iluzi oddělenosti, která umožňuje zakoušet pocit dosahování vyšší úrovně společenské, duchovní, materiální, mocenské, morální, mravní, kulturní...

Ono švih, švih, švih všechny úrovně srovná. Dovolí opustit mysl a podívat se na skutečnost milujícím srdcem. Nedívat se jako subjekt hledící na oddělený objekt, ale poznávat v tom druhém lásku, která je v našem srdci.

Dovolit, aby jsme byli jedním, tímtéž.
V pravé lásce neexistuje milující ani milovaný, je jen láska.
Žádný subjekt ani objekt.


A nicota v tomto smyslu není
jednoduše negativní, ale spíše positivní...


"Čím dál jdete, tím raději to poznáváte."
Papaji


Díky

Obrázek

To je sice Jano všechno velmi hezké, ale na konci obvykle poznamenáš jedna, dva, tři, pět. A já jako onen tatínek-učitel bezradně rozhazuji rukama.


Citace Papajího se Ti nelíbí?

Snad bys nechtěl být takový suchar jako Miroslav.

Tak přitvrdíme:

tatínek
švih, švih švih

učitel
švih, švih švih

ztotožnění s čímkoliv
švih, švih švih


Jak bys pak mohl být tím, kdo bezradně rozhazuje rukama?

Co tady zůstává?

Jen samo poznání.

Zůstává poznání díky milosti, díky lásce.

Proto ten Papajiho postřeh je výstižný a pravdivý.

Platí to i obráceně, bez lásky je všechno špatně, jak říká Maharadž,

tedy ani samo poznání pravdy bez lásky k pravdě, bez lásky k poznání, není možné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2019 8:07:43

Myslím, že dnešní Mooji satsang toto téma krásně završuje.
https://mooji.tv/india2019/?olrv=29658#lr
byl tlumočený do češtiny /slovenštiny ... nahrávka s tlumočení bude také brzo dostupná.
na https://mooji.tv/freemedia/?_fm_s=2019& ... a_source=0
... i na YouTube


......
Nezvykle jen jen jedna dotazující, ale na její podnět, bylo řečeno vše.
Mimo jiné také:
" ...představte si, že byla doba, kdy si celý národ myslel, že žena nemůže být osvícená ..."
vzpomínka na Moojiho zkušenost s Papajim (to nevzpomíná moc často)
podobenství s řízením auta na dálnici v autoškole a prvně začne pršet
" ...nemluvte o tom, buďte tím"
:)
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2019 9:01:20

No a abychom se vrátili k původnímu tématu "nic", tak třeba tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=X4XvPPVOEa0
na cca 1:47:00
a pak následující tazatelka.
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » stř 27. úno 2019 19:30:21

armin píše:Možná by ses už mohl cvičit na těch obtížněji zvládnutelných.

To mě nepřeceňuj, Jana pro mě není lehký soupeř, všechno má pečlivě načtené, slepené aby to nevybočovalo z její vlastní zkušenosti (která je reálná), co nechápe to pečlivě přepudruje láskou. Což mě nutí se pokusit si takový stav zpřítomnit a jít za slova, což pro mě snadné není (naštěstí mě pohání mužská ješitnost). A to je dobré cvičení. Teď už chápu slova E. Tolleho, že další level u něj nastal, když začal učit, že ho to přinutilo se více uvědomit.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » stř 27. úno 2019 19:32:56

Jana píše:Jak bys pak mohl být tím, kdo bezradně rozhazuje rukama?

Co tady zůstává?

Jen samo poznání.

Právěže samo poznání nezůstává. Nezůstává nic. Na vrchol hory žádná cesta nevede.
Tak jak se tam tedy někdo dostane? Skrze nové bytí. Kdyby nové bytí starému vysvětlovalo, jak se věci v novém mají, zavádělo by ho. V Moojim se probudilo staré bytí a z otisků paměti nového vysvětluje, jak to tam vlastně je. Ale to je ovoce ze Stromu poznání, které byste jíst neměli. No jo, ale vysvětluj to Evě .. éé .. Janě .. která ho narkomansky hltá..
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » stř 27. úno 2019 19:54:42

Zdeněk píše:
Jana píše:Jak bys pak mohl být tím, kdo bezradně rozhazuje rukama?

Co tady zůstává?

Jen samo poznání.

Právěže samo poznání nezůstává. Nezůstává nic. Na vrchol hory žádná cesta nevede.
Tak jak se tam tedy někdo dostane? Skrze nové bytí. Kdyby nové bytí starému vysvětlovalo, jak se věci v novém mají, zavádělo by ho. V Moojim se probudilo staré bytí a z otisků paměti nového vysvětluje, jak to tam vlastně je. Ale to je ovoce ze Stromu poznání, které byste jíst neměli. No jo, ale vysvětluj to Evě .. éé .. Janě .. která ho narkomansky hltá..


Může tady být život prožívaný v iluzi oddělenosti, plný strastí, těžkostí, trápení, problémů

a může být život osvobozený od utrpení a to díky poznání jednoty Bytí.


Kontrolní otázka, něco je v následujícím textu psané z projekce iluze oddělenosti, schválně, jestli poznáš, co.

Citace Papajího se Ti nelíbí?

Snad bys nechtěl být takový suchar jako Miroslav.

Tak přitvrdíme:

tatínek
švih, švih švih

učitel
švih, švih švih

ztotožnění s čímkoliv
švih, švih švih

Jak bys pak mohl být tím, kdo bezradně rozhazuje rukama?

Co tady zůstává?

Jen samo poznání.

Zůstává poznání díky milosti, díky lásce.

Proto ten Papajiho postřeh je výstižný a pravdivý.

Platí to i obráceně, bez lásky je všechno špatně, jak říká Maharadž,

tedy ani samo poznání pravdy bez lásky k pravdě, bez lásky k poznání, není možné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » stř 27. úno 2019 19:57:49

Zdeněk píše:To mě nepřeceňuj, Jana pro mě není lehký soupeř, všechno má pečlivě načtené,...


Tady se pleteš, Jana není žádný Tvůj soupeř, ale spolupracuje s Tebou na rozkrývání pravdy, nikoliv nějaké vyčtené, ale živé, která je stejná a dostupná v Tobě, stejně jako v každém, kdo se jí otevírá.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » stř 27. úno 2019 20:49:20

Jana píše:Kontrolní otázka, něco je v následujícím textu psané z projekce iluze oddělenosti, schválně, jestli poznáš, co.

Pamatuji se na dobu, kdy jsem byl na pokraji sebevraždy a cestoval Indií. Měl jsem nastudovaný mahájánový i vadžrajánový buddhizmus, skvělé, hluboké texty. Ale všichni učitelé, které jsem tam osobně měl možnost poznat, mě nijak vnitřně neoslovili. Kolikrát ani nemuseli nic říkat, prostě jsem věděl, že mi nepomohou. Zdrcen jsem se tedy dobelhal k možnosti poslední, k hínajáně, což je takový podřadný buddhizmus, pro blbé, pro sobce. Zkusit by se ale měly všechny možnosti, než se člověk zabije. A v Barmě jsem shodou náhod krátce rozmlouval s jedním starším mnichem. Nebyl ze mě nijak nadšen, ale já jsem poprvé ve svém životě poznal (nikoli ale ze slov), že ten člověk ví a že ví jak mi pomoci. To bylo pro mě jako voda živá. Ubytoval jsem se v tom jeho klášteře a po asi dvou dnech jsem se k němu odhodlal přijít, rozrušen, k zásadní osvětlující rozmluvě. Smůla, právě odjel, přijede za dva měsíce. Myslel jsem si, že mě jebne. Protože 14 hod. meditace denně, to bylo už skutečně za hranicí mých fyzických možností. Ale přece nebudu někam utíkat. Tak jsem to tam vydržel (šidil jsem to, jak se dalo). A když konečně přijel, tak jsem zjistil, že vůbec nechápe, o čem mluvím. Jakoby to ani nebylo v jeho možnostech. Zlobit jsem se na něj nemohl (prostě to nešlo) a zjevně to byla moje chyba. Takže jsem se zase spletl a odjel jsem.
Až později mi začalo docházet, že už se nepotřebuji zabít, ani zchlastat do němoty. Nechápal jsem užaslé pohledy mých blízkých či známých. Lidi se na mě na ulici usmívali. To už dávno neplatí :-), ta atmosféra mě znovu semlela, byť už nikoli na tu samou původní úroveň.

Chápeš? Kdyby kuriózní okolnosti moji mysl neoklamaly, tak by mě ta moje mysl, úžasnými texty o projekcích, oddělenosti, jednotě bytí atd. kojená, zabila.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » čtv 28. úno 2019 7:37:43

Zdenku, díky. Každý probuzený musel projít poznáním smrti v největší hloubce pravdivosti. Nestačí se se smrtí jen setkat. Dokonce ani nestačí vhled do všech možných inkarnacích, ve kterých naše těla umírala, která to, co jsme, opouštělo, aby se znovu inkarnovalo. Fyzické tělo se jeví jako to, co se rodí, roste, umírá, rozpadá a přitom si ani na okamžik nepřestává s okolním prostředím prostřednictvím dýchání a potravy vyměňovat různé prvky, ze kterých je složeno. Tělo je hodně nestabilní záležitostí.
Ještě nestabilnější záležitostí je mysl. Díky připoutanosti k tomu se vytváří pocit, že se nás dotýká karma a všemožné prožívání se všemi příčinami a důsledky.
Ale to JSEM, které je v tom obsaženo, je pořád stejné. Není ničím dotčeno, i když to vypadá tak, že právě to všechno prožívání je navlečeno na to JSEM.

Samotné ničím nedotčené JSEM může prožívat všechna ta dramata teprve, když se ztotožní s tělem a myslí. Stane se něčím jiným, než JE.

Tvé fyzické tělo není tím, které tady bylo v minulé, předminulé a ani jiné inkarnaci. Dokonce není ani tím tělem, které tady bylo v okamžiku svého vzniku, v okamžiku početí.

To, co sis o sobě myslel před lety, včera, to, co si o Tobě mysleli nebo myslí jiní, si v téhle chvíli nemyslíš. A přece stále JSI.

To JSEM je v té nejčistší podobě bez všech připoutaností k tělu a mysli stejné. Není omezeno časem a ani tělem, prostorem.

Je naprosto bezstarostné, bez problému, bez proměn, bez karmy.

Tvé JSEM je naprosto stejné, čisté s nevinné, jako JSEM každého, všeho, co existuje.

Proto napsat: "Snad bys nechtěl být takový suchar jako Miroslav," může být napsáno v žertu, případně může vycházet z nevědomosti, z té iluze oddělenosti, kterou nejsme.

Takže můžeme klidně pokračovat v tom švih, švih švih.

Dokud se neobjeví poznání, co je to skutečné JSEM.

A je možné zakoušet šmak čím to čisté JSEM je, poznávat jak to Božské JSEM v našem nitru chutná.

„Mistře, které přikázání je v zákoně největší?“
On mu řekl: „‚Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.‘
To je největší a první přikázání.
Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe.‘
Na těch dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.“


Je možné poznávat kým JSI, kým JSME, čím to všechno JE, je možné zmizet v tom Bytí a nepřivlastňovat si už žádná ztotožnění, která vytvářejí iluzi, nevědomost, zatemňují Pravdu.

Zůstává jen to věčné, časoprostorem neomezené, smrtí nedotknutelné, neměnné, Boží.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Tara » čtv 28. úno 2019 7:52:52

Zdeněk píše:
armin píše:Možná by ses už mohl cvičit na těch obtížněji zvládnutelných.

To mě nepřeceňuj, Jana pro mě není lehký soupeř, všechno má pečlivě načtené, slepené aby to nevybočovalo z její vlastní zkušenosti (která je reálná), co nechápe to pečlivě přepudruje láskou. Což mě nutí se pokusit si takový stav zpřítomnit a jít za slova, což pro mě snadné není (naštěstí mě pohání mužská ješitnost). A to je dobré cvičení. Teď už chápu slova E. Tolleho, že další level u něj nastal, když začal učit, že ho to přinutilo se více uvědomit.

Díky, že tu jsi :-) I pro nás, nejen Janu, je to přínosné ....

Zpřítomnit (to je to mé lehnout si do bláta) a jít za slova - pokusit se z toho bláta uvidět modré nebe, třeba..., nebo sebe v tom blátě...své tělo = mysl, bláto, uvíznutí....

Sem tam se mi stane, když ráno vycházím z baráku do práce, zastavím se na prahu, zvednu hlavu ke slunci, vzhůru, zhluboka se nadechnu... je to jako první nááááádech, první.....očistný, svobodný nádech člověka, který je zároveň i vyjádřením poděkování tam nahoru..., možná to znáš... :-) Nedělám to, že bych to dělala úmyslně, tak, a teď otevřu ty dveře a, ne ne, to přijde samo od sebe.... někdy....

Příběhy, podle mě, nejlépe přiblíží to, co chce být sděleno a ty to umíš, tak jen houšť... a díky :-)

To se armin teprve učí...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » čtv 28. úno 2019 19:19:49

Jana píše:Je možné poznávat kým JSI, kým JSME, čím to všechno JE, je možné zmizet v tom Bytí a nepřivlastňovat si už žádná ztotožnění, která vytvářejí iluzi, nevědomost, zatemňují Pravdu.

Představ si, že se vidíš v zrcadle. V nějakém opravdu velkém, které odráží vše. Ukážeš na něj a pravíš: "vidíš, to JSI, tím JSME, to všechno JE".

Ale jo, jsme to my. Ale je to jenom obraz v zrcadle, takže to vlastně nejsme to my. "Ale to JSME my, podívej se přece pozorně a uvidíš se", naléháš. Jó, jsme to my, odpovídám, takhle nějak vypadáme. Ale.. jsi se prostě zamilovala do zrcadla, identifikovala se s ním.
To není prázdnota. Prázdnota je přestat se s ním identifikovat. Pak tě opustí i Bůh.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » čtv 28. úno 2019 19:22:05

Tara píše:
Zdeněk píše:Sem tam se mi stane, když ráno vycházím z baráku do práce, zastavím se na prahu, zvednu hlavu ke slunci, vzhůru, zhluboka se nadechnu... je to jako první nááááádech, první.....očistný, svobodný nádech člověka, který je zároveň i vyjádřením poděkování tam nahoru..., možná to znáš... :-)

Neznám to takhle. Ale jakékoli cvičení, které člověka povyšuje je dobré. Možná by to chtělo kapku prodloužit. Ideálně na 14 hod. denně :-).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků