Citáty

Moderátor: Andrew

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 8:45:57

"Následoval jsem instrukce svého Mistra, zaměřoval jsem mysl na čiré bytí "já jsem" a přetrvával v něm. Sedával jsem v tomto stavu hodiny, s ničím jiným, s pouhým "já jsem" v mé mysli, a brzy se klid, radost a hluboká všezahrnující láska staly mým přirozeným stavem. V něm se ztratilo vše – já, můj Mistr, život, který jsem žil, celý okolní svět. Zůstal pouhý klid a bezmezná tichost."
N. Maharadž
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 8:59:02

V tichosti se skrývá mír.

Max Ehrmann
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. bře 2019 22:26:44

Žijte dostatečně hluboko a poznáte jen jeden směr.
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. bře 2019 23:01:07

Směr vede odněkud někam - v dualitě.
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. bře 2019 6:25:28

"Chci se vás na něco zeptat.

Chci se zeptat každého jednoho z vás:

Věříte doopravdy ve svém srdci, že můžete být již teď úplně bez pochybností Pravou Přirozeností?

Věříte doopravdy ve svém srdci, že tento váš život je určen pro Svobodu?

Věříte doopravdy ve svém srdci, že je možné teď a tady, dnes, to mít úplně vyjasněné?"


Mooji
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. bře 2019 10:21:23

"Citové vztahy jsou vztahy žádosti, zatížené nátlakem a nesvobodou; očekáváme něco od druhého."

C. G. Jung
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. bře 2019 11:03:00

„Pekne ste to povedali. Tak ľudsky. Prosto. Aby tomu porozumel aj kandidát vied.“

Milan Lasica

:D
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. bře 2019 16:27:41

"Základem všeho je přirozenost. Když je člověk v křeči, každý si toho všimne. V křeči nemůže udělat dobře vůbec nic."

Milan Lasica
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. bře 2019 17:03:39

"Co se týče nejzákladnějších věcí, nic nevíme. Pouze, když si to přiznáme, bude možný návrat do rovnováhy. "

C. G. Jung
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. bře 2019 16:50:00

"My lidé lpíme na myšlence, že realita existuje odděleně od nás, a že abychom byli šťastní, musíme tuto realitu odhalit a přihlásit se k ní. Jsme posedlí potřebou odhalit, co je "pravda". Ve skutečnosti je to ale tak, že naše fyzická dimenze byla vytvořena jako obrovské holografické zrcadlo. Jejím účelem je, aby se stala hmotným odrazem našich myšlenek. A proto je realita, kterou zažíváme, odrazem našich převládajících myšlenek, jež můžeme nazvat "přesvědčení". Proto není realita žádného člověka stejná jako realita někoho jiného. Můžeme zažívat pouze manifestace svých vlastních myšlenek. Můžeme se setkat pouze se svými projekcemi."

Teal Swan
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. bře 2019 21:19:14

Je zajímavé, že Vesmír obviňování nezná. Hledání viníka je něco, co pramení výhradně z lidské psychiky.

Teal Swan


Neobvinuj druhé z toho, co děláš sám.

Neznámý autor
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. dub 2019 15:26:32

"I v dávných dobách, nejen dnes, byli haněni ti, kdo nemluví, byli haněni ti, kdo mluví mnoho, i ti, kdo mluví přiměřeně byli haněni. Není ve světě ten, kdo není haněn.

Ale ti, kdo jsou inteligentní, pochopí toho, u koho den za dnem pozorují, že jeho jednání je bez poskvrny a je obdařený porozuměním, ctností..."

Buddha
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Tara » pát 05. dub 2019 19:12:07

Lepší je shořet než vyhasnout.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Citáty

Nový příspěvekod Saruman » sob 06. dub 2019 7:07:52

Lepší je udělat málo věcí dobře než hodně věcí špatně.

Sókratés
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 76
Registrován: sob 10. říj 2015 13:59:32

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. dub 2019 15:39:25

"Věnuj se těm, kteří tě potřebují, a nevnucuj se těm, kteří tě mohou postrádat".

Otto František Babler
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2019 11:10:14

Dřív než začneš odsuzovat lidi za jejich chyby, podívej se nejdřív na svou "bezchybnost".
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 17:28:36

„Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.“

Václav Havel
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. dub 2019 12:35:42

Uvěřili jsme jim, že každý z nás je polovina pomeranče a že život má smysl, jen když nalezneme druhou polovinu. Neřekli nám, že jsme se narodili celiství a že si nikdo v našem životě nezaslouží, aby nesl odpovědnost za doplnění toho, co nám chybí: během života rosteme sami. Pokud máme dobrou společnost, je to jen příjemnější.

~ John Lennon
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 28. dub 2019 9:44:40

„Pesimista je člověk, který se necítí dobře, když se cítí dobře, jelikož se obává, že se bude cítit hůře, až se bude cítit lépe.“
(George Bernard Shaw)
Návštěvník
 

Re: Citáty

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. kvě 2019 19:01:24

Vaší povinností je být, a nikoli být tím či oním! Celou pravdu shrnují slova "Jsem, který jsem", metoda je shrnuta ve slovech "Buď tichý!"
A co znamená tichost? Znamená: "Znič sebe sama", neboť každé jméno a každá forma jsou příčinou nesnází. "Já-Já" je átman. "Já jsem toto" je ego. Je-li "Já" udržováno pouze jako "Já" je átmanem. Když se od sebe odchýlí a řekne: "Jsem toto či ono, jsem takový a takový (taková a taková)", je egem...

Úryvek z knihy Šri Ramana Maharši, Maharšiho evangelium
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Citáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků