Vševědoucí ego

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 10:29:35

Návštěvník píše:S neutuchající vášní pak prohlašuje, že žádné kroky neexistují


Kroků tady může být spousta, ale Tvá Boží přítomnost nikdy nemůže být jinde, než v přítomnosti.

Kdykoliv se Tě někdo zeptá: "Kde jsi?"

Vždycky odpovíš: "Tady"

"A kdy tady jsi?"

"Teď."

Ve svých představách a snech můžeme být v minulosti, budoucnosti, na jiných místech, než jsme.

A ve skutečnosti není možné být jinde, než tady a teď.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 10:44:49

Obrázek

Nedokáže se zastavit


zmlkout


Proč?
Návštěvník
 

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 11:01:33

A co chceš?

Povídat si tady? Radovat se z toho, že je to, co je?


Nebo si číst jen to, co si sem dáváš Ty?

Snažit se udělat z toho, co je, něco jiného, něco, co by lépe odpovídalo nějakým představám?

A zlobit se, že to není tak, jak chceš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 11:29:24

Nedokáže se zastavit... zmlkout

Obrázek

Prostě ještě nepochopil, že překážkou je jakákoliv připoutanost, i ta nejduchovnější, která člověku neumožňuje ztichnout a nutí ho pořád znovu propagovat svoje přesvědčení, ačkoliv se nikdo na nic neptal.

Třeba je to poučné aspoň pro ty, kdo takové diskuse občas čtou.

Protože

Pro konečné odhalení je nutné uvést mysl do stavu klidu, ticha a rovnováhy. Nesmí být zatěžována připoutaností k čemukoliv.

Paul Brunton



Obrázek
Návštěvník
 

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 11:45:47

Návštěvník píše:Nedokáže se zastavit... zmlkout


Prostě ještě nepochopil, že překážkou je jakákoliv připoutanost, i ta nejduchovnější, která člověku neumožňuje ztichnout a nutí ho pořád znovu propagovat svoje přesvědčení, ačkoliv se nikdo na nic neptal.


Pro konečné odhalení je nutné uvést mysl do stavu klidu, ticha a rovnováhy. Nesmí být zatěžována připoutaností k čemukoliv.

Paul Brunton



Je humorné, když říkáme druhým, že nemají mluvit a sami přitom mluvíme.

V tichu srdce je mysl stále prázdná, je tady stále ticho.

Neruší to ticho nic, ani, když opakovaně říkáš, že by se mělo zmlknout.

Obrázek

Ale v hlavě je možné se ztotožnit s tím malým cosi.

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 12:10:44

Jana píše:
Je humorné, když říkáme druhým, že nemají mluvit a sami přitom mluvíme.


Proč by to mělo být humorné? Nepovažuju se za osvícenou. Jsem normální člověk, který něco řekne nebo napíše, protože si uvědomuje, že by to mohlo mít smysl. Třeba jen pro ty, kteří tyhle diskuse čtou.

A neříkám, že by někdo druhý neměl něco dělat - i když něčí osobní já to může takhle pochopit.

Diskuse vnímám jako docela užitečné i proto, že je možné v nich doplňovat souvislosti, fakta, která se zatím nebrala v úvahu - tj. co z čeho vyplývá, včetně tomu odpovídajících důsledků.

...

PS. Na neustálou sebeobranu vědoucího duchovního já vytrháváním souvislostí z kontextu a dokládáním pravdivosti svého přesvědčení dalšími a dalšími citacemi Probuzených by asi bylo zbytečné upozorňovat - toho si po čase všimne každý.
Návštěvník
 

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 12:15:36

mo1.PNG


Když máte touhu po Pravdě,
vyrostete z toho, vrátíte se zpět do svého srdce.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 12:25:00

mo2.PNG


A spolu s tím padáte... padáte...nahoru

mo3.PNG


do větší a větší radosti a míru

mo4.PNG


a otevřenosti a oslavy...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 12:26:32

Je skvělá ta možnost oslavovat, že jsi, že jsme, že je to, co je

a je zbytečným plýtváním energie zůstávat v hlavě, v mysli a řešit pořád, co si myslíme, že je špatně, co by mělo být jinak, co není takové jaké by mělo být.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 12:40:57

Na neustálou sebeobranu vědoucího duchovního já vytrháváním souvislostí z kontextu a dokládáním pravdivosti svého přesvědčení dalšími a dalšími citacemi Probuzených by asi bylo zbytečné upozorňovat - toho si po čase všimne každý


PS. kromě toho, kdo to dělá


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 12:52:35

Ono by docela stačilo, kdyby namísto všímání si toho, co je na tom druhém špatně,

tady byla odvaha poznat pravdu o sobě samém.

Jenže ta ztráta představy o sobě, že jsem zaplaťpánbu neosvícená osoba, která to je ještě nemusí zabalit a může ještě na sobě pracovat, by mohla být děsivá.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 13:23:21

Osvobozovat se od připoutanosti k tomu, co si myslíme, že o sobě a o druhých víme.

S mizením téhle připoutanosti mizí i potřeba vševědoucího ega stavět se nad ostatní a dokazovat jim, že to ví líp než oni

A doporučovat jim, co by měli
Návštěvník
 

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 13:28:48

Jana píše: ta ztráta představy o sobě, že jsem zaplaťpánbu neosvícená osoba, která to je ještě nemusí zabalit a může ještě na sobě pracovat, by mohla být děsivá.

:)

I tak se dá výhrůžně interpretovat pokojné konstatování

Nepovažuju se za osvícenou. Jsem normální člověk, který něco řekne nebo napíše, protože si uvědomuje, že by to mohlo mít smysl. Třeba jen pro ty, kteří tyhle diskuse čtou.

A neříkám, že by někdo druhý neměl něco dělat - i když něčí osobní já to může takhle pochopit.

Diskuse vnímám jako docela užitečné i proto, že je možné v nich doplňovat souvislosti, fakta, která se zatím nebrala v úvahu - tj. co z čeho vyplývá, včetně tomu odpovídajících důsledků.

...

PS. Na neustálou sebeobranu vědoucího duchovního já vytrháváním souvislostí z kontextu a dokládáním pravdivosti svého přesvědčení dalšími a dalšími citacemi Probuzených by asi bylo zbytečné upozorňovat - toho si po čase všimne každý.

Návštěvník
 

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Jana » sob 23. úno 2019 13:36:51

Výhrůžně? Opravdu v tom vidíš hrozbu?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vševědoucí ego

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2019 13:57:38

Jana píše: ta ztráta představy o sobě, že jsem zaplaťpánbu neosvícená osoba, která to je ještě nemusí zabalit a může ještě na sobě pracovat, by mohla být děsivá.


I tak se dá výhrůžně interpretovat pokojné konstatování
Nepovažuju se za osvícenou. Jsem normální člověk, který něco řekne nebo napíše, protože si uvědomuje, že by to mohlo mít smysl. Třeba jen pro ty, kteří tyhle diskuse čtou.

A neříkám, že by někdo druhý neměl něco dělat - i když něčí osobní já to může takhle pochopit.

Diskuse vnímám jako docela užitečné i proto, že je možné v nich doplňovat souvislosti, fakta, která se zatím nebrala v úvahu - tj. co z čeho vyplývá, včetně tomu odpovídajících důsledků.

...

PS. Na neustálou sebeobranu vědoucího duchovního já vytrháváním souvislostí z kontextu a dokládáním pravdivosti svého přesvědčení dalšími a dalšími citacemi Probuzených by asi bylo zbytečné upozorňovat - toho si po čase všimne každý.



PS. Dokud se v člověku neobjeví ochota přiznat a poctivě si uvědomit svou potřebu mylně interpretovat, co druhý napsal, a nevznikne v něm opravdový zájem uvědomit si, proč se v něm taková potřeba objevuje, bude i dál reagovat jen na svoje představy o druhých a na svou neutuchající potřebu je poučovat.

Někdy může být docela zajímavé to sledovat

:) na chvíli
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků