Dotaz

Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pát 15. úno 2019 16:55:42

Kdysi jsem tady měla na vlákně Tara přepsanou celou knížečku Šienšanský mudrc....

Nestáhl si někdo z vás tento příspěvek, tuto knížku?

V zápalu boje jsem před časem všechny příspěvky smazala a navíc mám nové PC bez starších dokumentů... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod armin » pát 15. úno 2019 18:23:08

Tara píše:Kdysi jsem tady měla na vlákně Tara přepsanou celou knížečku Šienšanský mudrc....

Nestáhl si někdo z vás tento příspěvek, tuto knížku?

V zápalu boje jsem před časem všechny příspěvky smazala a navíc mám nové PC bez starších dokumentů... :-)

Já to nemám, ale připomíná mi to, že já jsem si zase podobnou shodou okolností v 60-tých letech musel 2x přepsat celý Bardo Thedol, protože o první přepsání jsem přišel. A nelituji toho. Když člověk něco přepisuje, na čem mu záleží, tak se s tím hodně dobře - s každým slovem více sblíží.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » pát 15. úno 2019 20:28:30

V tomhle pdfku je Čínský mudřec (od str. 28). To asi bude to samé, byť ne od Kutiny.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pát 15. úno 2019 21:23:30

Zdeněk píše:V tomhle pdfku je Čínský mudřec (od str. 28). To asi bude to samé, byť ne od Kutiny.

Je to ono!!

Děkuji.

A děkuji, že to není od Krutiny. :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pát 15. úno 2019 21:26:48

Nicméně děkuji za celý odkaz, páč dcera studuje dějiny umění na Ostravské univerzitě a zdá se, že je jí blízká oblast muzea, umění, tak jí ten článek taky přepošlu.
Díky.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » sob 16. úno 2019 10:47:56

:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pon 23. zář 2019 15:37:29

Vojín Kotas má dotaz :-)

Nemá někdo zkušenost s takovými sny, kdy se zdá, že to, co se sní, jakoby to byla skutečnost? Možná to jsou lucidní sny? Nemám zkušenost, nikdy jsem se nad tím nezamýšlela.

Ty sny jsou sněny tehdy, kdy "špatně" spím, kdy se mi zdá, že vlastně nespím, nemůžu spát, něco se prožívá a pak se vzbudím a vidím, že to přece jen byl sen a ne skutečnost.

Kamarád říkal, že u někoho to může být až takového rázu, že může přestat rozlišovat skutečnost, realitu, bdělý stav od sněného, možná jistá forma schizofrenie.

Čím to může být? A je to nebezpečné? :)
PS: Když si vezmu prášek na spaní, tak mě utlumí, že spím obvykle bez snů, nebo sny nejsou tolik realistické... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. zář 2019 16:34:45

HYPNOPOMPICKÉ HALUCINACE ?

halucinatorní jevy, vyskytují se při probouzení
jsou to normální, nikoli patologické jevy
nejčastěji mají formu zrakových halucinací, ale mohou vycházet ze všech smyslových modalit (sluchové, čichové halucinace…)
Návštěvník
 

Re: Dotaz

Nový příspěvekod armin » pon 23. zář 2019 20:16:58

Tara píše:Čím to může být? A je to nebezpečné? :)


Mám podobnou zkušenost. Hluboké sny, které jsou z určitého pohledu reálnější než bdělý stav. Člověk ve snu se propadne do nevědomí - ne jen symbolicky, jak to běžně bývá, ale prožívá hloubky své osobnosti, což se projevuje tím že i v bdělém stavu se ta vnitřní změna prožívání neztrácí, ale naopak se integruje do vědomého - denního života.
Mnohem více tohle prožíval a následně popisoval K.G. Jung
Produktem jeho snů je např. jeho Červená kniha, kde popisuje jak ve snech prožíval předem rodící se příčiny, síly, obrazy, potoky krve 1. světové války ještě před tím, než se stala.

V tom spočívá pravá duchovní cesta - ne v nějakém svém štěstí a blaženosti, ale v poznání. Poznání, prožívání lidství - ne v mysli, ale v srdci. Skutečné poznání sebe znamená poznání, sdílení všech, všeho, ne opuštění všeho do nicoty. Prostě soucit (je-li) to nedovolí. A kde není soucit, je u takového "probuzeného" výsledkem jen zamrznutí, bezvýznamná neživá oddělená nicota.
A to není smyslem existence.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pon 23. zář 2019 20:59:29

Dříve jsem si takového stavu snu = bdění nevšimla, nebo jsem ho tak neprožívala. nevím.

Překvapilo mne to...

Když jsem si o tom povídala s kamarádem, říkal, že ne vždy se takový stav může zvládnout, aby se člověk tzv. nezbláznil = přestal rozlišovat skutečnost od iluze..., což se u netrénované mysli, nebo jak to říct správně, může lehce stát... zkrátka u mysli, vědomí?, které nezná "svou" pravou podstatu...

Takové stavy, sny? se mi začaly objevovat teprve nedávno, tak měsíc zpátky?...., kdy jsem do ložnice zavěsila jeden obraz a také umístila na noční stolek orgonit, malou pyramidu.... a pak, asi hlavně se setkala s člověkem, který nám bude zanedlouho stavět na zahradě pyramidu a možná i setkání s ním, nevím, no v každém případě věci se dějí...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pon 23. zář 2019 21:01:17

jakoby člověk prožíval intenzivně pocity, životy všech... v různých situacích... a pak lusknutím prstu je zpátky v "sobě" a poznává, že to byl sen, ale....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » pon 23. zář 2019 21:26:27

Tara píše:Nemá někdo zkušenost s takovými sny, kdy se zdá, že to, co se sní, jakoby to byla skutečnost?
To je přeci normální. :)

Tara píše:Možná to jsou lucidní sny?
V lucidním snu víš, že sníš. Protože např. projdeš zdí. Což v nesněné realitě nemůžeš. Propíchneš si prstem dlaň? Pokud ano, tak je to nějaké divné, protože si pamatuješ, že to možné nebylo. Čili ti dojde, že teď sníš.

Tara píše:Kamarád říkal, že u někoho to může být až takového rázu, že může přestat rozlišovat skutečnost, realitu, bdělý stav od sněného, možná jistá forma schizofrenie.
Leda pokud dotyčný sní tak intenzívně i když nespí, že to zcela vyloučí jeho bdělost (vědomí sebe). Čili sen a realita mu splývají. Neboli je blázen. Běžný denní sen nemá takovou intenzitu, proto nás probouzívá štěkot psa za plotem, klakson auta, drcnutí do sloupu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » pon 23. zář 2019 21:31:33

Tara píše:Takové stavy, sny? se mi začaly objevovat teprve nedávno, tak měsíc zpátky?...., kdy jsem do ložnice zavěsila jeden obraz a také umístila na noční stolek orgonit, malou pyramidu....

To je zajímavé, zkus je třeba dočasně odstranit, jestli je to ten důvod. Pokud ti ty věci nedělají dobře, vyhoď je.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. zář 2019 5:23:13

armin píše:V tom spočívá pravá duchovní cesta - ne v nějakém svém štěstí a blaženosti...

Přesně tak, tam, kde se objeví opravdové štěstí, skutečná blaženost, tam jakákoliv duchovní cesta končí, protože to je konec ega, ego nemá, co by víc hledalo, o co by dál usilovalo.

K čemu by byla nějaká představa ega, když by tady nebyla představa nějakého vzdáleného cíle s cestou k němu?
Návštěvník
 

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » úte 24. zář 2019 7:10:32

Zdeněk píše:
Tara píše:Takové stavy, sny? se mi začaly objevovat teprve nedávno, tak měsíc zpátky?...., kdy jsem do ložnice zavěsila jeden obraz a také umístila na noční stolek orgonit, malou pyramidu....

To je zajímavé, zkus je třeba dočasně odstranit, jestli je to ten důvod. Pokud ti ty věci nedělají dobře, vyhoď je.

Ne ne, nedělají mi nedobře, je to jen jiná, zatím nepoznaná zkušenost... :-), energie..., asi přinesly novou energii... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » úte 24. zář 2019 16:52:42

Návštěvník píše:
armin píše:V tom spočívá pravá duchovní cesta - ne v nějakém svém štěstí a blaženosti...

Přesně tak, tam, kde se objeví opravdové štěstí, skutečná blaženost, tam jakákoliv duchovní cesta končí, protože to je konec ega, ego nemá, co by víc hledalo, o co by dál usilovalo.

K čemu by byla nějaká představa ega, když by tady nebyla představa nějakého vzdáleného cíle s cestou k němu?

cha cha cha cha
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » pát 11. říj 2019 22:26:31

Nevíte někdo, co je s nopem? Už tady dlouho nebyl....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » sob 12. říj 2019 11:42:24

Tara píše:Nevíte někdo, co je s nopem? Už tady dlouho nebyl....

Taky by mě zajímalo, jak se má. Asi už je sešlý.

Nejlepší by bylo se nějak rozpustit do světla, jak učí nějaká tibetská jóga. Nebo někteří andští šamani to prý ovládají. Tak kdo to umíte mě to naučte děkuji :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Dotaz

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. říj 2019 19:51:24

Zdeněk píše:
Tara píše:Nevíte někdo, co je s nopem? Už tady dlouho nebyl....

Taky by mě zajímalo, jak se má. Asi už je sešlý.

Nejlepší by bylo se nějak rozpustit do světla, jak učí nějaká tibetská jóga. Nebo někteří andští šamani to prý ovládají. Tak kdo to umíte mě to naučte děkuji :).

A co takhle se rozpustit do temnoty?
Proč ne? Bylo by to snad nějak horší?
Pořád je v tom potřeba přežívat nejlépe jak to jde - tedy podle tvých představ jako rozpuštěný do světla.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » sob 12. říj 2019 20:24:18

miroslav píše:
Zdeněk píše:
Tara píše:Nevíte někdo, co je s nopem? Už tady dlouho nebyl....

Taky by mě zajímalo, jak se má. Asi už je sešlý.

Nejlepší by bylo se nějak rozpustit do světla, jak učí nějaká tibetská jóga. Nebo někteří andští šamani to prý ovládají. Tak kdo to umíte mě to naučte děkuji :).

A co takhle se rozpustit do temnoty?
Proč ne? Bylo by to snad nějak horší?
Pořád je v tom potřeba přežívat nejlépe jak to jde - tedy podle tvých představ jako rozpuštěný do světla.

Být nemůže nebýt (potřeba nepotřeba), nejde tudíž o to zda (přežívat), ale jak.

Mi to připomíná rozhovor Suzukiho s žákem, který tvrdil, že jako svobodný člověk může na tu sochu Buddhy v sále klidně plivnout. Suzuki mu odvětil, že to klidně může, on však dává přednost úkloně. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron