Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Makak » ned 03. úno 2019 18:20:38

PS: a temná noc duše je období mystika, kdy mu v meditaci nezáří ani jedno z oněch světel....

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...



armin píše:Vnitřní prostor se může jevit i jako světlo. To je individuální. Je to záležitost způsobu vnímání. Jakési přibarvení vjemu. Podobně jako třeba někdo vidí aury, jiný vnímá přímo povahu druhého bez prostřednictví barev.
Drtikol například nejprve vnímal a maloval světla. Později se vyjádřil v tom smyslu, že jasné světlo, to není ještě Ono. Neutrální šero ani světlo ani tma.

Tara píše:Použil jsi výraz vnitřní prostor. Tzn., že existuje i vnější prostor? A potom oba dva prostory tvoří co? A to je o čem?

Zaujalo mě, že někdo klade ten největší důraz na to, co vidí (záři), někdo na to, co slyší (boží hlas), někdo na to, co si vysní (lásku).

Neutrální šero ani světlo ani tma, to je další hybrid do skládanky....

Zajímavé....


Myslím, že Arminovi rozumím.
Nějaký termín se použít musí.
Ono se těžko reaguje na ten citát se světly, když to ne každý tak vnímá. Pokud pro někoho bylo/je symbolem duchovního pokroku světlo, tak když jej pak nezažívá je to pro něj TND. Pokud je to pro někoho hudba, tak zase pro něj je to, že ji nevnímá. Pro jiného to může být pocit prostorovosti, pocit lásky, jednoty, boží hlas,... Zkrátka ta duchovní cesta šlape a pak najednou nic, osvědčené postupy nefungují.
Takže ten popis nahoře sedí pro ty, kteří zažívají světlo. Ale přeneseně se dá použít jako metafora pro jakýkoliv jiný druh vjemu, který dřív ujišťoval, že jsme na správné cestě. Něco, co to bylo už a bylo už samozřejmostí, bylo to známkou našeho duchovního pokroku, naše neoddělitelná součást, a najednou je to fuč. Nasává příležitost vše vidět v jiném světle, z jiného úhlu.
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » ned 03. úno 2019 19:12:30

Makak píše:Myslím, že Arminovi rozumím.
Nějaký termín se použít musí.
Ono se těžko reaguje na ten citát se světly, když to ne každý tak vnímá. Pokud pro někoho bylo/je symbolem duchovního pokroku světlo, tak když jej pak nezažívá je to pro něj TND. Pokud je to pro někoho hudba, tak zase pro něj je to, že ji nevnímá. Pro jiného to může být pocit prostorovosti, pocit lásky, jednoty, boží hlas,... Zkrátka ta duchovní cesta šlape a pak najednou nic, osvědčené postupy nefungují.
Takže ten popis nahoře sedí pro ty, kteří zažívají světlo. Ale přeneseně se dá použít jako metafora pro jakýkoliv jiný druh vjemu, který dřív ujišťoval, že jsme na správné cestě. Něco, co to bylo už a bylo už samozřejmostí, bylo to známkou našeho duchovního pokroku, naše neoddělitelná součást, a najednou je to fuč. Nasává příležitost vše vidět v jiném světle, z jiného úhlu.


Dík za vysvětlení téhož jinými slovy - Taře a případným ostatním.
Tara to moje neobratné vysvětlení dobře nepochopila.
"Neutrální šero ani světlo ani tma, to je další hybrid do skládanky...."

Ne, není to žádný další hybrid do skládanky!
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 03. úno 2019 19:57:02

Co je tedy tím úplným, celým, ne hybridem...., protože slova skutečně klamou - záře - neomezený prostor - boží hlas - intuice - láska - světlo - neutrální šero, ani světlo, ani tma...., nemohu si pomoct, arminova odpověď PROSTĚ MLŽÍ, neutrální šero, ani světlo, ani tma.... to už ten, pro kterého je TOP záře prostoru, nebo láska nebo boží hlas je jednoznačnější, než toto...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » ned 03. úno 2019 20:12:49

A jaká je tvoje zkušenost?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 03. úno 2019 20:29:33

armin píše:A jaká je tvoje zkušenost?

Ber to tak, ze tapu a hledam odpoved...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » ned 03. úno 2019 22:07:00

Tara píše:
armin píše:A jaká je tvoje zkušenost?

Ber to tak, ze tapu a hledam odpoved...

S nějakým světlem si nedělej starosti, to není na pořadu dne.
Když bude, tak bude, když nebude, tak nebude. To není vůbec podstatné.

A když mi budeš příště zase psát, že mlžím, když se snažím ti co nejlépe odpovědět, tak se na to příště vykašlu se tím vůbec zabývat. Proč bych měl prosím tebe mlžit??
Když tak po pravdě napiš, že něco nechápeš, ale nepřisuzuj mi místo toho nějaký úmysl mlžit.
Ber a nebo nech ležet.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. úno 2019 9:53:52

Tara píše:Co je tedy tím úplným, celým, ne hybridem...., protože slova skutečně klamou - záře - neomezený prostor - boží hlas - intuice - láska - světlo - neutrální šero, ani světlo, ani tma...., nemohu si pomoct, arminova odpověď PROSTĚ MLŽÍ, neutrální šero, ani světlo, ani tma.... to už ten, pro kterého je TOP záře prostoru, nebo láska nebo boží hlas je jednoznačnější, než toto...


Až se pro to nenajdou slova - protože to prostě není možné - tak je to to pravé. Podle mě nemá cenu si o tom dělat nějaké představy. Jakékoliv "popisy" jsou jaksi mlžením. :D Hledající se snaží nějak dosáhnout tu představu, kterou si udělal podle vyprávění jiných, nějak si ji "stvoří" a pak si namluví, že to má. To je pak obvykle jen dlouhatánské zastavení ve studánce.
E. Tomáš
Buddha učil, že JÁ neexistuje. Maharši říkal: existuje jenom JÁ. V podstatě mají pravdu oba, jen volí jiná slova. Používáme slova, která známe, jiná nemáme. Přibližné opisy, obrazná přirovnání ... A stejně to pomůže jen pramálo. Zážitek, který přináší meditace a zastavení mysli musí každý prožít sám. Kdo chce ulpívat na přesných výrazech, nechť si pamatuje: to nejdůležitější se popsat nedá.

:)
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 04. úno 2019 16:30:30

Tara píše:Byli jsme s Jáčkem a ještě jednou kamarádkou ve Vysokém Mýtě, v kostele tam měla koncert Eva Henychová (na yotube jsou některé její písničky, doporučuji)....., bylo to v době, kdy jsem byla do jáčke zamilovaná a to doslova :-), prožili jsme spolu ve třech ten koncert, byl to krásný zážitek.... a já jela zase domů, vlakem a pak do pár dnů jsem se celá.... jak to napsat.... rozklížila, prostě jsem se rozložila.... celá má bytost se rozložila na tisíc střepů, nic nedrželo při sobě, psychika byla v háji, nechápala jsem, takto v pr..li jsem nikdy nebyla a vůbec jsem nechápala (tehdy něco chápat ani nebylo možné), proč, to až po tom mi došlo, že to zapříčinilo toto setkání.... že jsem na něj jela s nějakým neuvědomovaným přáním, touhou ???? naplnit náš vztah a k ničemu takovému nedošlo... :-) a výsledkem bylo absolutní rozložení mé osoby....

To je velmi pěkně popsáno. Ženské psyché je primárně, ve své podstatě, emocionální, rozum hraje až druhé housle. Kdežto u muže je tomu naopak. Při koupi kabátu muž automaticky v prvé řadě myslí na to, zda splní svůj účel, tj. jestli jej ochrání před deštěm třeba. Kdežto ženě primárně v mysli vyvstane, jestli se je hezký resp. jak se v něm bude líbit.
S tím se dá těžko něco dělat, protože takto jsme byli stvořeni.

A takto nastavena, pokud jde žena po duchovní stezce, hledá (ať už vědomě či nevědomě) v duchovním vůdci svého vyvoleného, prince, tedy milence. A protože má emoční inteligenci přirozeně mnohem vyšší, lehko se stane, pokud onen vůdce není skutečně velmi vyspělý, že jejímu kouzlu podlehne. A tak místo aby ji vytáhl výše, sestoupí k ní a oba spolu ještě níže.

Žena bez muže to má na duchovní cestě tudíž mnohem těžší, neboť musí najít někoho/něco (objekt), na koho se může emočně upnout. A jen obtížně nějaký objekt sama vytváří, neboť k tomu je třeba rozumová aktivita, která není ženě dána jako primární.

Tento svět je plný objektů, které stvořili převážně muži. Tudíž k obrazu svému. Je to náš svět


Což neznamená, že by i ženský princip zde nemohl nádherně vyniknout:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 04. úno 2019 16:41:57

Návštěvník píše:E. Tomáš
Buddha učil, že JÁ neexistuje. Maharši říkal: existuje jenom JÁ. V podstatě mají pravdu oba, jen volí jiná slova.

Myslím, že tomu tak není. Buddha mluví o neuchopitelném. Maharši mluví o všem, co je. I když se to nedá popsat, lze to u/pochopit rozumem.
Ježíš Kristus to vše ukřižoval. Ukřižovat Boha - jak nesmyslné, skandální, směšné, nemožné. Neuchopitelné.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Linda » pon 04. úno 2019 17:55:44

Zdeněk píše: Ženské psyché je primárně, ve své podstatě, emocionální, rozum hraje až druhé housle. Kdežto u muže je tomu naopak. Při koupi kabátu muž automaticky v prvé řadě myslí na to, zda splní svůj účel, tj. jestli jej ochrání před deštěm třeba. Kdežto ženě primárně v mysli vyvstane, jestli se je hezký resp. jak se v něm bude líbit.
S tím se dá těžko něco dělat, protože takto jsme byli stvořeni.

A takto nastavena, pokud jde žena po duchovní stezce, hledá (ať už vědomě či nevědomě) v duchovním vůdci svého vyvoleného, prince, tedy milence. A protože má emoční inteligenci přirozeně mnohem vyšší, lehko se stane, pokud onen vůdce není skutečně velmi vyspělý, že jejímu kouzlu podlehne. A tak místo aby ji vytáhl výše, sestoupí k ní a oba spolu ještě níže.

Žena bez muže to má na duchovní cestě tudíž mnohem těžší, neboť musí najít někoho/něco (objekt), na koho se může emočně upnout. A jen obtížně nějaký objekt sama vytváří, neboť k tomu je třeba rozumová aktivita, která není ženě dána jako primární.

Tento svět je plný objektů, které stvořili převážně muži. Tudíž k obrazu svému. Je to náš svět

Což neznamená, že by i ženský princip zde nemohl nádherně vyniknout:)

Odpovídá to zjištění C.G.Junga, že naše vnitřní reakce na cokoliv, co se právě děje, v nás automaticky spouštějí dva archetypy, mužský a ženský - jang a jin, dle C.G.Junga Animus a Anima https://cs.wikipedia.org/wiki/Anima_a_animus Jakým způsobem nás budou ovlivňovat, záleží jednak na genetickém naprogramování našimi předky obojího pohlaví, ale taky na našich zkušenostech z předchozích inkarnací, kdy jsme mohli mít tělo opačného pohlaví než máme teď.

Co jsou archetypy a jak v nás fungují je stručně vysvětlené tady:

http://ografologii.blogspot.com/2008/05/archetypy.html

Persona


Budeme-li postupovat od povrchu směrem do hloubky, setkáme se nejprve s archetypem persony. Persona je jednoduše řečeno naší maskou, kterou sice nejsme, ale domníváme se, že jí jsme a naše okolí se to domnívá také. Persona je mostem mezi námi a společností (světem kolektivního vědomí). Odpovídá naší společenské roli, s níž se více či méně identifikujeme.

Anima a animus

Komplementárním protikladem persony je dvojice archetapů Anima / Animus. Komplementární proto, že zatímco persona představuje most k vnějšímu světu, anima (v případě muže) a animus (v případě ženy) představují spojení s nitrem a nevědomím. Jedná se o obraz ženství v psýché muže a obraz mužství v psýché ženy, který poznáváme skrze projekci na osobu opačného pohlaví.


Do jaké míry si žena neuvědomuje svého Anima, do té míry rozhoduje o jejích reakcích. Muž je ovlivňovaný neuvědomovanými reakcemi své Animy. A čím jsou ty reakce nevědomější, tím jsou primitivnější.

Už poměrně dlouho se učím tyhle stinné nevědomé spouštěče svých reakcí si v sobě uvědomovat a ani je nezavrhovat (nepotlačovat), ani jim neudělat okamžitě mluvčího. Není to snadné, ale během času se ukazuje, že to smysl má: to s čím nedojde ke ztotožnění - jen se ta emoce nechá v sobě probíhat a pokojně se pozoruje, její energie tím postupně slábne a nakonec se sama rozplyne - příště se v podobné situaci objeví už v trochu slabší míře. Nejvíc mi v tom pomáhalo manželství, trvalo 46 let, až do manželovy smrti v roce 1999, a v počátečních létech manželství to bylo opravdu nesnadné. Naštěstí jsem se po nějaké době setkala s manželi Tomášovými, byli pak hodně let mými duchovními učiteli. Uvědomit si nejen svou momentální reakci, ale i to, co ji v nás spouští, takže každý z nás automaticky reaguje určitým navyklým způsobem, mi později pomohly poznatky C.G.Junga (tehdy ještě v samizdatových překladech). Konečně začalo být možné uvědomovat si nejen ty reakce svého nevědomého Anima, ale i příčiny těch jednotlivých reakcí – a začala se pomaličku zmenšovat energie nevědomých spouštěčů mých vnitřních reakcí na druhé. Vůbec to neznamená, že by to bylo všechno rozpuštěné - to ani náhodou :-))), ale během let se ukázalo, že to je opravdu účinná cesta k hlubšímu pochopení sebe sama i druhých lidí, se kterými jsme v kontaktu. Pomalu v nás dochází k rovnováze mezi jang a jin.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Makak » pon 04. úno 2019 18:44:22

armin píše:
Tara píše:
armin píše:A jaká je tvoje zkušenost?

Ber to tak, ze tapu a hledam odpoved...

S nějakým světlem si nedělej starosti, to není na pořadu dne.
Když bude, tak bude, když nebude, tak nebude. To není vůbec podstatné.

A když mi budeš příště zase psát, že mlžím, když se snažím ti co nejlépe odpovědět, tak se na to příště vykašlu se tím vůbec zabývat. Proč bych měl prosím tebe mlžit??
Když tak po pravdě napiš, že něco nechápeš, ale nepřisuzuj mi místo toho nějaký úmysl mlžit.
Ber a nebo nech ležet.


Milá Taro,
Musím se tu Armina zastat, ta citace Drtikola mi přišla zcela namístě a vysvětlující.
Škoda, že do tvé skládanky nezapadla.
Ptala ses , jak souzní s námi ten výrok o světlech. Ale jak to souvisí s tebou, na co se ptáš? Já ten výrok chápu jen symbolicky, jak jsem psal nemusí jít o světla, ale i o jiné vjemy. Já jsem nikdy zážitky světla neměl nebo jsem je takto nepojmenovával. Ale co ty? Bylo otázkou ta světla? A nebo to, že tu něco (světlo, ...) teď chybí?
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 12:27:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 04. úno 2019 20:31:50

Linda píše:Odpovídá to zjištění C.G.Junga, že naše vnitřní reakce na cokoliv, co se právě děje, v nás automaticky spouštějí dva archetypy, ženský i mužský (C.G.Jung: Anima a Animus https://cs.wikipedia.org/wiki/Anima_a_animus Jakým způsobem nás budou ovlivňovat, záleží jednak na genetickém naprogramování našimi předky obojího pohlaví, ale taky na našich zkušenostech z předchozích inkarnací, kdy jsme mohli mít tělo opačného pohlaví než máme teď.
Já se domnívám, že obecně (tedy s řídkými výjimkami) nelze zde na zemi změnit muže na ženu a naopak, i kdyby v muži převládla Anima či v ženě Animus (třeba díky hormonální medikaci). Ze smrku nelze udělat jabloň, i kdybychom mu přiroubovali umělé větve a jablka.

Linda píše:Konečně začalo být možné uvědomovat si nejen ty reakce svého nevědomého Anima, ale i příčiny těch jednotlivých reakcí – a začala se pomaličku zmenšovat energie nevědomých spouštěčů mých vnitřních reakcí na druhé.
Tak pokud to přináší výsledky, tak je to dobré. Mě se to jeví (coby stoupenci vipassany) jako poněkud zbytečně komplikované. Analogicky jako přírodní zákony, Jung v duševní sféře objevil archetypy. Je to abstrakce. Díky abstrakci jsme toho spoustu objevili a vynalezli a funguje to (až na řídké výjimky). Díky ní si tu můžeme psát. Ale vědomí není abstrakce. Vědomí si abstrakci uvědomuje. A při meditaci je vhodné toho moc zbytečně nečinit. Být k myšlenkám indiferentní. Objevila se opět moje zatvrzelá snaha vidět za vším Anima/Animuse? Dobrá. Neobjevila se již? Taky dobrá:)

Buddha uváděl podobenství člověka zasaženého otráveným šípem, který před ošetřením požadoval po lékaři, aby nejprve zjistil, zda ho zasáhl válečník, bráhman, obchodník nebo sluha, jeho jméno, příjmení, typ hrotu šípu...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pon 04. úno 2019 20:52:52

Zdeněk píše:To je velmi pěkně popsáno. Ženské psyché je primárně, ve své podstatě, emocionální, rozum hraje až druhé housle. Kdežto u muže je tomu naopak. Při koupi kabátu muž automaticky v prvé řadě myslí na to, zda splní svůj účel, tj. jestli jej ochrání před deštěm třeba. Kdežto ženě primárně v mysli vyvstane, jestli se je hezký resp. jak se v něm bude líbit.
S tím se dá těžko něco dělat, protože takto jsme byli stvořeni.

A takto nastavena, pokud jde žena po duchovní stezce, hledá (ať už vědomě či nevědomě) v duchovním vůdci svého vyvoleného, prince, tedy milence. A protože má emoční inteligenci přirozeně mnohem vyšší, lehko se stane, pokud onen vůdce není skutečně velmi vyspělý, že jejímu kouzlu podlehne. A tak místo aby ji vytáhl výše, sestoupí k ní a oba spolu ještě níže.

Žena bez muže to má na duchovní cestě tudíž mnohem těžší, neboť musí najít někoho/něco (objekt), na koho se může emočně upnout. A jen obtížně nějaký objekt sama vytváří, neboť k tomu je třeba rozumová aktivita, která není ženě dána jako primární.



Toto přesně odpovídá mé dosavdní zkušenosti (s muži i ženami). Ale nedokázal bych to tak pěkně a jednoduše vyjádřit jako Zdeněk. :yes:
A to není noc proti mužům nebo ženám. Tak to zkrátka je a když si nebudeme něco jiného nalhávat (proč asi?) tak s tím můžeme pracovat.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pon 04. úno 2019 20:57:56

P.S.
a to se mi líbí na Taře, že dovede psát, co na srdci, to na jazyku. Nemusí si nic vymýšlet, zkrátka píše co opravdu zažívá, co se v ní děje, na nic si nehraje :yes:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Linda » pon 04. úno 2019 21:12:48

Zdeněk píše:Já se domnívám, že obecně (tedy s řídkými výjimkami) nelze zde na zemi změnit muže na ženu a naopak, i kdyby v muži převládla Anima či v ženě Animus (třeba díky hormonální medikaci). Ze smrku nelze udělat jabloň, i kdybychom mu přiroubovali umělé větve a jablka.

Taky se nedomnívám, že by bylo možné to udělat. Ani že by bylo třeba něco takového udělat. Zajímá mě něco docela jiného, rozpoznávání disharmonických energií, které mě ovlivňují z nevědomí, a jejich postupnou harmonizaci v čistou Energii - pozorováním čistým vědomím.

Objevila se opět moje zatvrzelá snaha vidět za vším Anima/Animuse? Dobrá. Neobjevila se již? Taky dobrá:)


Jakékoliv zatvrzelá snaha pramení z nějaké nerozpoznané obavy, které má za následek rozhodnutí, že "za každou cenu je třeba" = "v žádném případě se nesmí stát, aby..." na rozdíl od obyčejné všímavosti. Tu vnímám asi jako když člověk vyjde z domu na ulici po lijáku, docela samozřejmě si při své chůzi po chodníku všímá jednotlivých louží a pokaždé šlápne tam, kde louže není. Děje se to pozorně, ale docela samozřejmě...

a takhle asi vnímám i tu svou všímavost k projevům vnitřní animovy chlapácké snahy něčeho dosáhnout, aby něco bylo nebo aby něco nebylo...
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pon 04. úno 2019 21:51:31

armin píše:
Zdeněk píše:To je velmi pěkně popsáno. Ženské psyché je primárně, ve své podstatě, emocionální, rozum hraje až druhé housle. Kdežto u muže je tomu naopak. Při koupi kabátu muž automaticky v prvé řadě myslí na to, zda splní svůj účel, tj. jestli jej ochrání před deštěm třeba. Kdežto ženě primárně v mysli vyvstane, jestli se je hezký resp. jak se v něm bude líbit.
S tím se dá těžko něco dělat, protože takto jsme byli stvořeni.

A takto nastavena, pokud jde žena po duchovní stezce, hledá (ať už vědomě či nevědomě) v duchovním vůdci svého vyvoleného, prince, tedy milence. A protože má emoční inteligenci přirozeně mnohem vyšší, lehko se stane, pokud onen vůdce není skutečně velmi vyspělý, že jejímu kouzlu podlehne. A tak místo aby ji vytáhl výše, sestoupí k ní a oba spolu ještě níže.

Žena bez muže to má na duchovní cestě tudíž mnohem těžší, neboť musí najít někoho/něco (objekt), na koho se může emočně upnout. A jen obtížně nějaký objekt sama vytváří, neboť k tomu je třeba rozumová aktivita, která není ženě dána jako primární.



Toto přesně odpovídá mé dosavdní zkušenosti (s muži i ženami). Ale nedokázal bych to tak pěkně a jednoduše vyjádřit jako Zdeněk. :yes:
A to není noc proti mužům nebo ženám. Tak to zkrátka je a když si nebudeme něco jiného nalhávat (proč asi?) tak s tím můžeme pracovat.

Pěkně to Zdeněk napsal a taky to cítím podobně, ne-li stejně, byť by se to kalkulujícícímu ego nelíbilo, zvlášť toto: A takto nastavena, pokud jde žena po duchovní stezce, hledá (ať už vědomě či nevědomě) v duchovním vůdci svého vyvoleného, prince, tedy milence. A protože má emoční inteligenci přirozeně mnohem vyšší, lehko se stane, pokud onen vůdce není skutečně velmi vyspělý, že jejímu kouzlu podlehne. A tak místo aby ji vytáhl výše, sestoupí k ní a oba spolu ještě níže.


A protože to píše Zdeněk, mnou nijak neuchopen, neznám, dokázala jsem tato slova přijmout a uvidět, resp. to poselství, bez zbytečné obrany, boje, averze, které by nastalo, kdyby totéž napsal armin... :-), chjo, no...

Díky :-)

Je to tak.... a armin se brání úspěšně, tomu lehnutí do bláta...., také díky, armine....

Trošku mě mrzí, že stejně korespondentně, jako Zdeněk nebo makak, nedokáže psát i armin, by to pocítili nejenom já, ale i více lidí...., že je to pořád jen hlavně o slovech, rozumu, hlavě, že tomu chybí ta jiskra, která by umožnila propojení a pochopení..., to srdce, no...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pon 04. úno 2019 22:01:34

Milá Taro,
Musím se tu Armina zastat, ta citace Drtikola mi přišla zcela namístě a vysvětlující.
Škoda, že do tvé skládanky nezapadla.
Ptala ses , jak souzní s námi ten výrok o světlech. Ale jak to souvisí s tebou, na co se ptáš? Já ten výrok chápu jen symbolicky, jak jsem psal nemusí jít o světla, ale i o jiné vjemy. Já jsem nikdy zážitky světla neměl nebo jsem je takto nepojmenovával. Ale co ty? Bylo otázkou ta světla? A nebo to, že tu něco (světlo, ...) teď chybí?
No právě, vjemy...., nedokážu pochopit, jak někdo může stavět na jakýchkoliv vjemech.... na vidění záři, zažívání nějakého pocitu (lásky, bolesti, opuštěnosti...)....

Aha, vjemy.... ten, kdo cokoli vidí nebo vnímá, prožívá a to je pro něj "celý svět"..., zažívá bolest, pocit opuštěnosti, zklamání, nenaplněnosti, lááásky boží, vidí záři atd., s těmi vjemy, pocity se ztotožňuje, od nich odvozuje svou hodnotu atd a pořád dokola celý život, životy, je to k p....ání....

Chjo, to je ta introspekce.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. úno 2019 22:34:09

armin píše:
Toto přesně odpovídá mé dosavdní zkušenosti (s muži i ženami). Ale nedokázal bych to tak pěkně a jednoduše vyjádřit jako Zdeněk. :yes:
A to není noc proti mužům nebo ženám. Tak to zkrátka je a když si nebudeme něco jiného nalhávat (proč asi?) tak s tím můžeme pracovat.


Opravdu?

Pouze když nemáte žádnou jistotu ani oporu a ničeho jste nedosáhli, jste volní a můžete se dívat a postupovat od jedné věci ke druhé. Váš pohled je svobodný, všechno je napořád nové. Kdo si je jist, je mrtvý člověk.


:)
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod ros » pon 04. úno 2019 23:27:11

Tara píše:
No právě, vjemy...., nedokážu pochopit, jak někdo může stavět na jakýchkoliv vjemech.... na vidění záři, zažívání nějakého pocitu (lásky, bolesti, opuštěnosti...)....

Aha, vjemy.... ten, kdo cokoli vidí nebo vnímá, prožívá a to je pro něj "celý svět"..., zažívá bolest, pocit opuštěnosti, zklamání, nenaplněnosti, lááásky boží, vidí záři atd., s těmi vjemy, pocity se ztotožňuje, od nich odvozuje svou hodnotu atd a pořád dokola celý život, životy, je to k p....ání....

Chjo, to je ta introspekce.... :-)


No právě, stavíme na vjemech ... ten klíč, ten jsi našla ... je to v tom ztotožnění.
Ztotožnění s osobou, tj. s nějakou jednotkou, který vnímá a ty vjemy interpretuje, třídí, komentuje pamatuje, zapomíná, vzpomíná ...
Na to vlákně s Intago dal někdo jeden díl z Pamětí mystika. Zrovinka na toto téma. E.T. tam popisuje vjemy "velkého světla" a to, jakou tomu nejdříve připisoval důležitost, jako i to že nyní (v čase nátáčení) občas je vjem malého světýlka. A že nyní ví, že ani jedno ani druhé není důležité. Netřeba se tedy honit za světly. ... (raději to zkoukněte, píšu jen tak, co mi utkvělo)

Taro, není a nemusí to být k po...ní. Možná si nepamatuješ, ale mě to utkvělo, potkaly jsme se v Hranicích, střetly jsme se pohledem, já vím, že víš, to poznání se nemůže ztratit. I když se momentálně často identifikuješ s tím, kdo vnímá ty vjemy. ...Nemůže se TO ztratit.
ros
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod ros » pon 04. úno 2019 23:30:09

Se mi rozsypala ta citace, omlouvám se.
ros
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron