Mystika

Mystika

Nový příspěvekod intago » ned 06. led 2019 18:07:25

K mystice jsem se dostal poté, co jsem prošel řadu duchovních spolků a jejich řečičky mi nevyhovovaly. Zaujal mne dr.Grof a jeho kniha Dobrodružství sebepoznání. Začal jsem s praxí mystiky r.1992 s hol.dýcháním u Mgr.Vančury a naučil se komunikaci s bohem, známou i jako channeling, viz www.channeling.net
Přednášel jsem, seznámil se s podobně hledajícími, napsali jsme ze zkušeností i pár knih, jaké to je mít duchovní zážitek a hovořit s Bohem. Ostatně na webu je množství kurzů na to. Kde ti absolventi jsou?
Prý je tu někdo, kdo mystické zážitky mívá, ostaně není to tak vzácné. Tak bych rád o nich pokecal. Problém je, že dotyční se jich lekají a nemají v úmyslu je rozvíjet, což je škoda...
Na to bychom tu mohli zavést Poradnu zdarma, protože ani Mgr.Vančura neradí zadarmo...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod Jana » ned 06. led 2019 18:11:10

Intago, píšeš:

intago píše:Já měl a mám problémy s Temou nocí duše..


Můžeš napsat, jak se to projevovalo, projevuje, jestli to má nějaký vývoj a co pomáhá?

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » ned 06. led 2019 19:10:38

Jana píše:Intago, píšeš:

intago píše:Já měl a mám problémy s Temou nocí duše..


Můžeš napsat, jak se to projevovalo, projevuje, jestli to má nějaký vývoj a co pomáhá?

Díky

To je téma na celou knihu. Zatím jen objemný odkaz: http://intago.sweb.cz/temna-noc-duse.htm
Po letech už je to skoro OK, nakonec kdo by neměl problémy?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. led 2019 19:14:27

Hodně užitečných informací o TND je na http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3988
Návštěvník
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » ned 06. led 2019 19:17:11

Návštěvník píše:Hodně užitečných informací o TND je na http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3988

Nejlepší zkušenosti o TND jsou ty naše. Mohl bych jen o tom napsat knihu :D
Změnili jsme TND na výstižnější termín Zátěže...
S TND se zátěžemi se nedá moc dělat. Je to prostě daň za proces. Součást něj, doplnuje mě božské......
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. led 2019 19:46:45

Prý je tu někdo, kdo mystické zážitky mívá, ostaně není to tak vzácné. Tak bych rád o nich pokecal. Problém je, že dotyční se jich lekají a nemají v úmyslu je rozvíjet, což je škoda...


To já měl kdysi na holotropu zážitek smíchu,

a vod tý doby se furt jen směju a směju,

tak vidíš, já svůj zážitek rozvíjím až do roztrhání těla, ani nemusím mít v ůmyslu to rozvíjet, páč se to rozvíjí samo...

A vůbec jsem se nelekl...
vostal petr
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. led 2019 20:00:33

Smích je užitečnej,

na rozdíl od jinejch mystickejch zkušeností, hlavně ti nepoplete hlavu...

Já smetí vyhazuju...
vostal petr
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » pon 07. led 2019 20:03:13

vostal petr píše:Smích je užitečnej,

na rozdíl od jinejch mystickejch zkušeností, hlavně ti nepoplete hlavu...

Já smetí vyhazuju...

Jaké smetí? Copak nemluví o nejvyšších duchovních zážitcích?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. led 2019 20:09:33

No a to je smetí...

Tedy jak pro koho, že jo...

To smích je aspon užitečnej...
vostal petr
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » pon 07. led 2019 20:16:06

Zajímavý, nejvyšší stupen poznání je smetí. Lidem to mění životy a pro tebe je to smetí :confused:
Pro mě je to špice... Tohle zažíval Buddha i Kristus...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. led 2019 20:26:15

No vidíš a mně je to k smíchu...

Ale nemusím ti vysvětlovat, proč tady nikoho moc na mystický zážitky neuženeš,

už ti to vysvětlovali přece na Inspiruj
vostal petr
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » pon 07. led 2019 20:29:13

Tvoje věc. A nahoře jsem psal, že tohle má posuzovat jen ten, kdo to zažil. Stejně jako mý názory o Amazonii jsou úplně lichý, páč jsem tam nikdy nebyl... :D
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. led 2019 20:39:57

A nahoře jsem psal, že tohle má posuzovat jen ten, kdo to zažil.


Neměj vobavu, já to čet,

ale nebudu psát přece o smetí, píšu jen o tom užitečným...
vostal petr
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » pon 07. led 2019 20:52:48

četl, nebo zažil jak v tom filmu? To je velký rozdíl...
škoda že tu není nikdo kdo na té žábě byl... kam se poděli, už jich byly tisíce...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod vostal petr » pon 07. led 2019 21:14:38

Nevím co je v tom filmu, mně to nehraje mám starou šunkou tak akoráte na psaní....

Ale přece nejde vo to, jestli to byl nějakej nejvyšší nebo jinej,

jde vo čas,

zážitek je v minulosti,

smích ovšem vede do přítomnosti,

v tom to vězí...
vostal petr
 

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » stř 30. led 2019 8:00:19

Mystika a zima na Kanárských ostrovech
Právě jsem se vrátil ze sedmého lednového pobytu na Tenerife. Nemám totiž rád zimní sporty, ani zimu, a tamní dovolená je pro mě vítaným zpestřením.
Kladu si otázku, proč tak málo Čechů tam v zimě jezdí. Odpověď je překvapivě stejná jako v otázce mystiky, které se s přáteli věnují skoro 30 let. Tam základní otázka zní, proč mnoho lidí nemá mystické zážitky, a to ani po desetiletích praxe.
Hlavním důvodem obou přístupů je podle mne nedostatek vůle. Tedy mít mystické zážitky, stejně tak jako poznat, co tento subtropický ráj v lednu nabízí. Prostě pohodlnost.
Druhým důvodem je neochota shánět potřebné informace. Existuje sice mnoho knih o mystice, ale tyto jsou pouhou reklamou na ni. Uvádějí totiž metody, které k mystickým zážitkům prostě nevedou. A to se týká i knih Krišnamurtiho. Na konci života přiznal, že za 60 let přednášek nikdo jeho způsob nepochopil. K čemu pak je?
Přesně stejně je tomu u katalogů cestovních kanceláří. Z těch se toho skutečně dovíte jen velmi málo. Jsou to opět pouze reklamy. Ani delegáti přímo na Kanárských ostrovech, jak jsem se mnohokrát přesvědčil, nejsou schopni kvalitně poradit. Vůbec to tam neznají, a ani je to nezajímá. Klasickým případem je, že nebohým klientům doporučují pláž Arena, viz foto Obrázek
Téměř nikdy se tam nedá koupat. Že poblíž existují daleko lepší pláže se klienti ani nedozvědí.
A co se týče výletů, je to ještě horší. Delegát vám nabízí výlet na vedlejší ostrov, nebo návštěvu zábavních parků, jen aby dostal provizi.
Jak se dostat do přírody vám neřekne. Ani to neví. Je to vážně těžké to zjistit, i jak se tam dostat. Je to celá věda, jež se musí neustále přizpůsobovat novým situacím, např. změnám v autobusové dopravě.
Pouze Němci jsou schopní si poradit se vším a i v pokročilém věku jezdí autobusy do pralesů a zapadlých obcí, o kterých jiní turisté ani nevědí. Ti tráví celou dovolenou v hotelu. Dokonce se ani v bazénu nekoupají.
A přesně stejné jsou i výsledky v mystice...

BTW-ta fotka z pláže je z neděle. A vlny tu bývají i dvojnásobné než tahle..,. To je pak dunění. Pokud by vás povalila na kameny vlevo, měli by chirurgové hodně práce...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod lklknml » čtv 31. led 2019 14:20:28

intago píše:základní otázka zní, proč mnoho lidí nemá mystické zážitky, a to ani po desetiletích praxe.
Hlavním důvodem obou přístupů je podle mne nedostatek vůle. Tedy mít mystické zážitky

Taková vůle je překážkou. Neboť zemře li v temné noci naše já, jak by pak mohlo mít mystické zážitky?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » čtv 31. led 2019 14:34:25

Proboha... který skutečný mystik tohle řekl? Copak to prožili? Ne, ani Kristus ne... Vše je jinak, ale rozhodně tě nenutím o tom debatovat. Rovněž se nepletu mezi franštináře, protože francouzsky neumím...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Mystika

Nový příspěvekod lklknml » čtv 31. led 2019 14:43:41

Podle krásné súfické metafory je člověk jako noční můra natolik přitahován světlem ohně, až je jím nakonec sežehnut.
Eli, Eli, lema sabachthani?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Mystika

Nový příspěvekod intago » čtv 31. led 2019 14:50:31

Jo, to je jeden z mnoha symbolů. Ale esoterika zná mnohem výstižnější, tento je stále pro začátečníky
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Další

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků