Kálí

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » čtv 10. led 2019 20:32:26

Nedostatek pokory ve vztahu k mistrovi je jasnou známkou, že žák mistra neuznává za mistra a že se mu nechce jakýmkoliv způsobem odevzdat. Navíc, kdo není pokorný ani ve vztahu k mistrovi, není pokorný vůbec. Je proto pyšný a lpí na svém egu. Jinými slovy nerozpouští, ale posiluje své ego, a proto, jak zdůrazňuje Maháriši, ani nemá milost. Nikoliv, že by mu ji mistr nebo Bůh odpíral, ale proto, že ji pro nedostatek pokory není schopen přijmout.


To je celej Vacek.... :D

Pokora není nic složitýho a hlavně nevím, proč tomu říkat pokora,

je to poznání, že když pustím vlastní vůli, že pak budu fungovat v režimu boží vůle,

jenže

taoisti tomu říkaj wu wei,

a to znamená bez touhy, záměru a zisku a klidně řeknu i bez poznání



To ale rozhodně neznamená, že si před každým sednu na zadek,

klid mysli je myslím dobře popsán Duškem, když hovoří o krokodýlovi,

je to velmi uvolněný stav A PROTO JE TAKÉ velmi bdělý stav



Jak můžeme správnou pokoru vystihnout? Takto. Je hlubokým vnitřním pochopením a prožitkem: „Vím, že nic nevím, vím, že nic nejsem, jsem bezmocný a plně závislý ve své spáse z této nevědomosti, nesvobody a utrpení na Bohu a svém mistrovi“.



popis "pokory" je poznání, že nejsem konatel

ale píšu kydy, stav "pokory" JE STAV KDY NEJSEM KONATEL...
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 10. led 2019 21:07:50

A hlavně,

s tou "pokorou" je to stejný jako s klidem nebo láskou,

budto se na to koncentruji a pak je z toho plastik shit

nebo to objevím skrze meditaci (relaxaci) negaci všech směrů pozorování



TAKŽE,

POKORNÝ ČLOVĚK NEVÍ ŽE JE POKORNÝ, PROTO VO TOM ANI NEMLUVÍ


NATOŽ ABY TO JEŠTĚ NĚKOMU CPAL....
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 10. led 2019 21:11:51

Pokora versus pýcha

Příspěvekod armin » čtv 10. led 2019 18:07:55
Tam jest podnož tvá, tam spočívají nohy tvé,
kde žijí nejchudší a nejnižší a ztracení.

Chci-li se skloniti k tobě, moje poklona nemůže dosáhnouti té hloubky,
kde spočívají nohy tvé mezi nejchudšími a nejnižšími a ztracenými.

Pýcha nikdy nemůže se přiblížiti tam,
kde ty kráčíš v šatě pokorného mezi nejchudšími a nejnižšími a ztracenými.

Srdce mé nikdy nemůže nalézti cesty tam,
kde ty obcuješ s vyobcovanci mezi nejchudšími a nejnižšími a ztracenými...

(Rabindranath Tagore - Gitándžali)
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 10. led 2019 23:13:05

Proč je na duchovní cestě tak důležitá pokora?

Příspěvekod adiuv » stř 09. led 2019 13:35:22
Nejsilnějším zájmem duchovního ega je snaha vyzrát na osobní já nějakou technikou, aby nastal stav bez ega.

Duchovní ego coby "vědoucí já" nadšeným používáním nejrůznějších technik a přisvojováním si jejich účinků posiluje pocity své vlastní síly a moci. Může pak být na všechna svoje dosažení patřičně hrdé a cítí neutuchající potřebu znovu a znovu všem ostatním svoje oblíbené techniky doporučovat.



Pokorný člověk nemá potřebu porovnávat se s ostatními, či je dokonce soudit.



Hele poslyš,

kdybys měla zájem,

můžeme si zahrát hru na pokornou a narcistu,

já bych svý reakce podstatně zkrátil vo to vysvětlování,

a jen bych zůstal u posílání někam...


Třeba by ti to pomohlo (tedy bez záruky, že jo)

Víš, takovej ten přenos a protipřenos, pěkně furt dokola až do zblnutí...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 10. led 2019 23:30:00

Ještě taky můžeme prubnou přenos pozitivní,
já jsem flexibilní v otázkách pozitivismu a negativismu...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Jana » pát 11. led 2019 7:39:04

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Kálí

Nový příspěvekod Jana » pát 11. led 2019 7:45:40

Kdyby měl každý dostat ban za to, co Ty o něm řekneš, tak už tady nemáš koho banovat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 7:58:36

Já rozlišuji mezi slovy a činy,

já se například s etatistama taky nebavím a neházím jim perly, prostě se s nimi jen nebavím,

neházet perly sviním pro mě znamená jen nekomunikovat čili nevěnovat pozornost...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. led 2019 8:02:36

Jestli je pravda, že Poli nikdy nic o nikom špatného neřekla, tak to jistě nebylo nic špatného.
Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:06:10

chci vidě jak ten pokornej bude snášet toho nepokornýho,

prozatím však žádná sláva....
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:09:50

Návštěvník píše:Jestli je pravda, že Poli nikdy nic o nikom špatného neřekla, tak to jistě nebylo nic špatného.


Ne nic špatného, ale nepomlouvala a nekritizovala...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:13:26

Pro pokročilé není třeba cvičit detailně podle návodů tam uvedených, ale pochopit jejich smysl a aplikovat přímo to, k čemu pilné a dlouhodobé cvičení by mělo vést.
Až budu mít čas, tak to více rozvedu.


Taky jsem na to zvědavej,

jen at to proboha není zas nějaká kopírka
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:35:32

ego nemá schopnost dosáhnout pokory vlastním záměrem,

ale i tím se ego může pyšnit, že obdrželo "dary ducha svatého"

ego si může přivlastnit cokoliv...

PS.

Už jsem to dlouho nečetl, ale existuje myslím docela dobrej popis o rozdvojení mysli a čistotě srdce od Kierkegaarda

https://www.databazeknih.cz/knihy/cisto ... edno-55101
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. led 2019 8:36:17

vostal petr píše:
Návštěvník píše:Jestli je pravda, že Poli nikdy nic o nikom špatného neřekla, tak to jistě nebylo nic špatného.

Ne nic špatného, ale nepomlouvala a nekritizovala...


Nic špatného, ale bylo to tak strašné, že to bylo na bam.

:D
Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:52:08

Jenže duchovní bam není nic špatného,

ve skutečnosti je to přijmutí a odevzdání do vědomí (což je ta nejvyšší úroven, pokud to vědomí umí, a když to vědomí neumí, tak to může udělat i ego) takže pak pozorovanému jevu není věnována pozornost, čímž samozřejmě pozorovaný jev nezmizí,
pouze zmizí připoutanost k pozorovanému jevu
a pozorovaný jev je takto odevzdán "do boží vůle"

Jsou to hrozný kydy co jsem ted napsal,
jednoduše řečeno, člověk dá věcem volný průběh...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:58:56

A dávat věcem volný průběh, to je ta "pokora"

když už vo tom camráme,

a ne někomu cpát, že není pokorný a netačí dle našich představ či duchovních sadhán...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod dodo » pát 11. led 2019 10:49:00

Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 11:01:24

Budem stručný.


Já taky....
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » pát 11. led 2019 11:15:20

dodo píše:Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.














.
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. led 2019 11:53:11

dodo píše:Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.


Kdyby sis radši úpřimně přiznal, že máš problém s tím, co Vostalpetr píše. Když máš strach, že ti to škodí, tak proč to čteš?

Jestli něco opravdu škodí, tak to ví akorát Bůh, lidé se o tom mohou jen dohadovat.
:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků