Přestaň posuzovat, začni milovat

Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod nop » úte 03. pro 2013 18:00:56

Re: Inspirativní videa, od Tara » úte 03. pro 2013 17:22:26
E. Tolle říká: „Neexistují žádné problémy, krom problémů vytvořených vaší přemýšlivou myslí“.
Jednou, když jsem byl na daršanu s Matkou Diesanou, zpívalo se tam:
„láska je v nás a kolem nás,
všude kolem nás je láska“.
Všichni vypadali spokjeně, jen já ne. Vzpomenul jsem s, že v Jugoslávii se bojuje.
Tolle nezažil nic takového, probuzení zažil ve Španělsku. Celý život prožil v míru. Nevyrušovalo ho nic z venku, jako střelba na Balkáně. Takže on neměl žádné problémy. A mluví za všechny země? co hlad v Africe?.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod nop » stř 04. pro 2013 8:18:06

nop píše:Všichni vypadali spokojeně, jen já ne. Vzpomenul jsem s, že v Jugoslávii se bojuje.

V kteroukoliv dobu si můžeme vzpomenout na cokoliv a podle toho být nebo nebýt spokojení. A co víc, můžeme dokonce naši osobní nespokojenost díky našim představám povýšit na vědoucnost, soucitnost, ušlechtilost a vždycky si najít nějaký zdroj nespokojenosti. Vždyť my, na rozdíl od Tolleho víme, že se v Jugoslávii nebo někde na světě bojuje a z těchto důvodů jako ti správní "vědoucí a soucitní" nemůžeme být spokojení a tuhle naši "vědoucnost a soucitnost" můžeme šířit kolem sebe dál, aby i i ostatní kolem nás byli nespokojení a pokud v tom budeme důslední, tak nakonec může být "vědoucí a soucitný" celý svět a konečně budou nespokojení všichni a možná se pak Tolle chytne za nos a uvědomí si, jak byl nevědomý a bezcitný, když si mohl dovolit šířit kolem sebe spokojenost.

Po pár měsících potom se opět u Matky Diesany zpívala tatáž mantra a já jsem cítil, že nemám námitky. Ztotožnil jsem se s tím, že láska je v nás i všude je láska. Myšlení to odráželo (zrcadlilo) a součaně i ty boje, ale bez záchvěvu a ovlivnění, dokonce zpětně i vzpomínku na předešlé cítění. Byl u mne jiný stav, jiné pociťování i uvědomění sebe a okolí.
Duševní stavy, myšlení, emoce, libost, vše se vlní a pochází fázemi - útlumu, excitace, zájmu i neutrálnosti, jako proměnlivé stavy.
Proto je v politice i v životě dobré vnímat stav a pak podle toho jednat.
Dívka se nemá žádat o ruku na cestě ráno do práce nebo školy a zase manželka nemá připomínat, že on ji bude vždy milovat, a říkat mu to při příležitosti, když on je právě opilý.
Vše může mít svoje vhodné chvíle.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod papadev » stř 04. pro 2013 9:16:22

má připomínka k onomu "posuzování"


souzení není moc přínosné tenkrát,když něco označím jako "zlé" natvrdo
a nebo když někomu řeknu,že to dělá zle proto že je zlý

ale i takto řečeno to může mít své oprávnění,nebot někdy lidé si skutečně počínají zle a sou rádi,že takto zle druhým činí
otázka je,co tato má kritická slova s druhým udělají--s tím,který je naladěný zle--to asi nehne,i když nikdy se neví

ale jak to tak pozoruju,i tady na netu tzv duchovním,kritika je většinou přijata s odporem,
což zaštítím tvrzením ,že KRITIZOVAT A SOUDIT SE NEMÁ!!!

takže v souhrnu:
když vidím zlo v druhém,a vidím že je zlý..i to je ok,když zároven vidím jeho potenciál ke zlepšení

a ten já vidím ve všem a ve všech!!!(a to je zas podle mého ono "milování")
...
druhá věc je,že když někoho kritizuju,měl bych se kouknout,zda tutéž věc nedělám sám,když mi to(eventuálně) tak vadí--a většinou -jo,takže mohu začít pracovat na sobě

... ... ... o
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 04. pro 2013 12:53:06

Jana píše:
Tolle nezažil nic takového, probuzení zažil ve Španělsku. Celý život prožil v míru. Nevyrušovalo ho nic z venku, jako střelba na Balkáně. Takže on neměl žádné problémy.

Do svých třiceti let žil Tolle v téměř ustavičném strachu a sebevražedné depresi.


hihihi ... co mi to jen pripomina ... :crazy: :confused:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 04. pro 2013 14:24:18

laska ... ta si tece sama ... sem i tam ...

... my si predstavujeme nalepky, ktere ji davaji vyznam a smer
... a taky si predstavujeme, ze mame ve sve moci kohoutek kterym rozdelujeme .... kdo ji dostane a kdo ne.

... jsou to jen predstavy.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 04. pro 2013 14:57:00

Jana píše:Řekla bych, že skutečná láska tady je, když my nejsme. :)
Tedy, když tady není žádné ztotožnění s ničím, co by nás oddělovalo.

Kde je pak jaký soud koho ?


:yes:

skutecna laska tady je ... at jsme nebo nejsme. :)
a to je vsechno co tady je ... at si predstava o nas ... o tom vsem ... predstavuje co chce.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod nop » stř 04. pro 2013 16:43:28

Josef píše:
Tolle nezažil nic takového, probuzení zažil ve Španělsku. Celý život prožil v míru. Nevyrušovalo ho nic z venku, jako střelba na Balkáně. Takže on neměl žádné problémy.

Do svých třiceti let žil Tolle v téměř ustavičném strachu a sebevražedné depresi.

hihihi ... co mi to jen pripomina ... :crazy: :confused:

Zapomenul jsem co bylo u Tolleho do jeho 30 let, máš pravdu. Opravdu asi ty jeho potíže vyvěraly z něho.
Ale mé myšlení se odvíjelo z toho, abych tak řekl, že zdroj neklidu není vždycky v nás.
Před pár lety, když se ještě v Jugoslávii bojovalo přišel k nám jeden sportovec odtud. Četl jsem o jeho zážitku. Jednou při tréninku na hřišti přelétával vrtulník. On okamžitě uprchnul do šatny a skryl se tím způsobem pod střechu, aby ho z vrtulníku neviděli. Ostatní hráči nevěděli, proč uprchnul z hřiště.
Pak si to vysvětlili. Tam u nich když letí vrtulník, vždy se lidé schovávají, protože z vrtulníku přichází vždy střelba. On si musel napřed zvyknout, že na našem nebi vrtulníky nestřílejí.
Tak jsem to myslel, když mne napadlo, že tohle Tolle nezažil. Tedy jeho slova o nepokojné mysli nemusí být platné všude.
Mohl napsat: "měl jsem zkušenost, že potíže pocházely (u mne) z mé mysli".
Vztáhnutí poznatků s omezeným nebo ojedinělým okruhem platnosti na všechny případy, to je generalizace.
I sv. Jan z Kříže zažil zkušenosti: dvě noci, noc smyslů a noc ducha. Platí to všebecně?
Freud asi cítil svůj zájem o pohlaví a psal, že jsou dvě hlavní motivace: smrt a sex. Jakoby to platilo pro každého. Ale těží z toho filmaři.
Někteří lidé říkají "život je boj", jiní mluví o pokušení moci, nebo o penězích. Za vlády KSČ se rozlišovalo na dva názory : idealistický a materialistický.
A co takhle život bez speciálních směřování? Bez duchovních nocí (dramatických hořkých zvratů a bojů), bez (dominantního) sexu, bez módy, bez moci a bez boje? Nebo s umírněným způsobem (protože kus oblečení, kus vlivu a boje s lidmi je někdy třeba)?
Kdo je opatrný ve slovech, může říkat: "IMHO (podle mého skromného názoru) to vidím tak, jak jsem to prožil."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. pro 2013 8:06:04

no ... porad je to dokola ... hra na ... líbí - nelíbí.
k téhle hre musi byt dalsi utkvela myslenka co se porad vraci ... predstava nekoho komu se to deje ... líbí se - nelíbí se ... mě -tobě - jemu.

takze tu mame velmi nestaly tok myslenek ... libi - nelibi ... ktery se porad meni.
pak je tu ... to co se deje ... a na co se lepi nalepky ... moje ... mi ... me.

takova nalepka .... moje ... rozehrava nekonecny retezec ... predstav ... slov ... činů ... utrpení.

no ano ... na pocatku bylo slovo ... JÁ ... zdroj vseho toho sileni ... a utrpeni.

budete li pozorne stopovat ... jakekoliv blaznive silenstvi tohoto sveta ... prijdete vzdy k ... JÁ ... zdroji utrpení. :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. pro 2013 10:16:12

ja bych rekl ze je to jednoduchy ...

prijatelnost i neprijatelnost ... je jen nalepka na skutecnosti, ktera by nebyla bez ... já ... mě se líbí-nelíbí.
bez tohohle zmateni je tady jen to co je a to co se deje.

to znamena ze je tu ... retardovany ... skola ... a pak to ze na ni zameta ci studuje nebo o ni vubec nevi nebo ...

tolikrat bylo nekym receno ... ze neco neni mozne ... a druhy den se to stalo ... a presto vsechno jsme nepoucitelni a snazime se ohybat skutecnost podle ... líbí-nelíbí.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod irulan » pát 06. pro 2013 14:58:08

..jooo :) asi tak..
..a ty nesrovnalosti a nedorozumění, myslím, taky nejsou...prostě to tak nevnímáš, jakoby to nevadí...nebo jo??
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 06. pro 2013 15:40:30

irulan píše:..jooo :) asi tak..
..a ty nesrovnalosti a nedorozumění, myslím, taky nejsou...prostě to tak nevnímáš, jakoby to nevadí...nebo jo??


nevyvstávají k tomu osobní reakce
Návštěvník
 

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod papadev » sob 07. pro 2013 8:32:55

PRO IRULAN:

POKUD SEM TADY SÁM,VŠE JE MÝM VÝSLEDKEM

POKUD JE NÁS TADY VÍC,VŠE JE VÝSLEDKEM SOUČINNOSTI NÁS VŠECH
... ... ... OOOFHXX
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod papadev » sob 07. pro 2013 9:35:33

moje domněnka je,že možností je vždy víc...
... ... ... ofhxx
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod vostal petr » úte 08. led 2019 14:24:51

Přestaň posuzovat, začni milovat


To zas někdo něco posoudil, že je něco špatně a že dobře by to mělo bejt jinak...
vostal petr
 

Re: Přestaň posuzovat, začni milovat

Nový příspěvekod Jana » úte 08. led 2019 16:41:50

vostal petr píše:No jo, jenže to posuzování je tak zažitý, že když se mu zdá, že většina lidí nevyšla ze střední školy,
tak už zase posuzuje, že by někdo měl vyjít ze střední školy...

Soudit, že by lidi neměli soudit ?


Takhle to nefunguje. Stejně tak jako nefunguje hledat štěstí pravého Já (to, co je věčné) v pomíjivostech světa, jít za tím v čase, hledat to někde oddělené od sebe.

Je nesmyslné žádat o nesouzení někoho druhého se záměrem osvobodit se z iluze dvojnosti.

Pustit tu iluzi znamená nebýt sám připoutaný k soudům o sobě a o těch druhých, tedy nebrat tu iluzi oddělenosti vážně.

"Přestaň posuzovat, začni milovat" má smysl říkat jen sami sobě nebo tomu v kom se vidíme a v kom poznáváme to, kým skutečně jsme, a tím pádem ho nijak neomezujeme.

Jenže při poznávání kým jsme, si něco takového říkat ani nemusíme, protože neposuzujeme, ale milujeme.

Nebo spíš je tady otevřenost poznání lásky, kterou všechno, co existuje, je.

Tohle je ve skutečnosti to štěstí pravého Já.

Každý tohle konec konců zná.

Největším štěstím je, když se ve Tvém životě objevuje jen to, co máš rád.

Když je láska podmiňovaná soudy mysli, tak se zákonitě objevují ve Tvém životě věci, které nemáš rád.

Když miluješ samotnou lásku a dáš tomu všemu svobodu, ať je to jaké to je a soudy mysli nebereš vážně,

nejsi k nim připoutaný, tak je tady láska pořád.

V každém okamžiku je možné upínat pozornost k posuzování, souzení, odsuzování, zošklivování si toho, co je a nebo jen tak být.

Dovolit mysli, aby se vrátila do svého zdroje, nic neřešila, nedělala si s ničím starosti a byla bezstarostná, šťastná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků