Pro Taru

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » stř 05. pro 2018 11:25:31

Eva Nada píše:Vnímala jsem tvoje tak trochu :-) obavy. Je otázkou, o co ses nejvíce obával..., nebo o koho...


O ten náš "nezdravý" vztah :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » stř 05. pro 2018 11:40:39

Njn, , je zajímavé sledovat, jaké představy a kolik :-) dokáže mysl vyprodukovat, když má "potravu"...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » stř 05. pro 2018 11:45:07

Vztah.

Po přečtení knihy Chatrč a díky vlastním zkušenostem, chápání - vztah je Bůh. Sloveso je Bůh...., ne podstatné jméno, atd., ale sloveso..., které nejlépe vyjádří termín: VZTAH.

Ale stále (zatím) zůstává: já a On. Vztah.

A je to hodně bolestivé a zatím to "neumím" jinak..., tož tak....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » stř 12. pro 2018 13:33:37

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » sob 22. pro 2018 19:35:35

No, já sice nejsem Miroslav, ale Jirka taky ne :-(

Ale má dojem, že jméno člověka má opravdu dost velký vliv na to, jak se vyvine. Že to není žádná legrace dát dítěti jméno, protože ho to pak bude celý život ovlivňovat, směrovat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » ned 23. pro 2018 0:36:39

U mě to bylo tak, že o mém jméně rozhodl otec a to až tehdy, kdy už jsem byla na světě :-). Měla jsem se jmenovat Milan..., no ale když jsem se narodila jako holka, tak se mamka nedovedla rozhodnout, jestli budu Iveta nebo Eva a napsala ta dvě jména na papírek a poslala po sestřičce papírek otci za dveřmi.
No a tak jsem Eva :-)

Jméno v kalendáři, připadající na 4. října, řekla bych, celkem dobře vystihuje jeho nositele :-)

Na první pohled osoby nosící toto jméno jsou chladné a patří spíše k těm, kteří své okolí pozorují s odstupem. Ale ve skutečnosti v jejich nitru plá oheň. Bývají velmi sebejistí a rádi jiným ukazují jak mají pravdu. Jednak někde v hloubi svého nitra mají spoustu pochybností a v partnerských kontaktech občas i nesmělí. Chtějí být milováni, ale nepříliš dokážou ukázat svoji lásku jiným. Očekávají mnoho znamení lásky od druhých, než totéž předvedou sami a i tak to bude s jistým odstupem. Dokážou je rychle odradit neúspěchy. Dávají přednost pohodlnému životu a stoickému přijímání různých změn.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » ned 23. pro 2018 23:08:58

Evo, to opravdu nejsi schopna navázat spojení překonávající čas a prostor ?
Spojení, které překračuje ty běžné představy o vztahu, který je ze své podstaty iluzorní a pomíjivý
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » ned 23. pro 2018 23:22:45

miroslav píše:Evo, to opravdu nejsi schopna navázat spojení překonávající čas a prostor ?
Spojení, které překračuje ty běžné představy o vztahu, který je ze své podstaty iluzorní a pomíjivý

Popravdě, myslím, že jsem, několikrát se tak stalo, aniž bych musela vyvinout nějakou schopnost - aktivitu, stalo se tak samo sebou, protože najednou vše přítomné bylo na stejné vlnové délce, nebo jak bych to laicky řekla, vše vibrovalo jedinou energií, jako v hudbě, kdy jeden tón podbarvuje druhý a třetí a výsledkem je spojení, hudba, harmonie, soulad a vůbec není důležité, kdo hraje a na co hraje, prostě je jen ta hudba....

Pro mne jsou to vzácné okamžiky setkání. Vzácné...

A co ty, ty dokážeš navázat spojení mimo čas a prostor? Chtěl bys to přiblížit, jako jsem to teď udělala já? O čem to je a jestli je to pro tebe taky vzácný okamžik, nebo jak to máš? :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » ned 23. pro 2018 23:25:32

PS: Čtení nebo odezírání myšlenek, telepatie - to nepovažuji za sekání mimo čas a prostor , to jsou jen rachejtle :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » úte 25. pro 2018 19:36:10

Pokud to chceš poznat, žít, je třeba hledat hlouběji v srdci. Tam se setkáváme. Taková je moje zkušenost.
Třeba když někdo zemře, pozůstalí, kteří opravdu milovali, to pociťují, nacházejí (třeba apoštolové po ukřižování Krista).
Není to záležitostí chtění, ale lásky, beznadějné (čisté) lásky.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » úte 25. pro 2018 22:29:42

Nebo naopak. Když já zemřu, najdeš mě v tom Tichu...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » stř 26. pro 2018 14:11:06

Víš, s tebou je to těžké, ty nic, ty muzikant, už máš vše zmáknuté, už to máš, nebo to nemáš nijak a obracíš se jen na toho druhého s tím, že aby on, měl, musí, až, když tak najde, pocítí, setká se atd.

Tak vystupuješ.

To je o té duchovní pýše..., o tom nesestoupení do bláta...., vůbec nepřipustíš, že třeba ten druhý to už má taky ( i když, co kdo může mít, že), jsi pyšný - resp. takové jsou tvé příspěvky... a nechceš to vidět, co ti píšu, co ti píší jiní na inspiruj, stále si zachováváš tu roli učitele, který už to má, popř. když se mu to hodí, nemá to nijak, ani špetka té laskavosti, empatie, schopnosti upozadit své já....

Jáčko to měl podobně, tedy mluvila tak, ale jeho oči ho jednou prozradily, v Brně před hl. nádražím, když uviděl ženu, bezdomovkyni, sesunutou a opřenou o veřejné osvětlení, neřekl vůbec nic, jen naše oči šly stejným směrem a pak se v jeho očích objevily slzy..., u tebe si nejsem jistá, jestli bys tu ženu vůbec zaregistroval a kdyby přeci jen ano, co by se v tvých očích objevilo.... ne nadarmo se říká, že oko je okno do duše....

Nedávno jsem se tě ptala, co říkáš na povídku o Kukurípovi. Odpověděl jsi mi, že já nejsem žádnou opravdovou vyjící fenou (tím ses pasoval sám do role Kukurípy), že až něco, tak teprve potom budu opravdovou vyjící fenou a ty mě asi až potom zachráníš..... tak vyzněl tvůj e-mail... kolik ještě, jak hluboce ještě musím křičet, abys mě uslyšel, nebo skutečně až ta smrt v tobě změní tu tvou sebestřednost a pýchu?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. pro 2018 14:43:03

Adyashanti: Pád do milosti

Nejhlubší součástí duchovního života je aspekt milosti. Milost je něco, co k nám přichází, když se zcela vydáme všanc, když otevřeme své srdce i mysl dokořán a jsme ochotni připustit si, že možná nevíme, co si myslíme, že víme.

V této odmlce nevědění, kdy nemáme po ruce nějaký předem připravený názor, může náš život zaplavit úplně nový rozměr skutečnosti. To je to, čemu říkám milost. Je to okamžik „aha“ – chvíle, kdy najednou nám dojde něco, co jsme si až doposud vůbec neuvědomovali.

Z nějakého důvodu se během těchto chvil před námi otevře celá nová perspektiva.

Někdy k nám milost přichází za dramatičtějších okolností. Náročné situace, kterými v životě musíme projít, dokážou obvykle naše srdce i mysl otevřít nejúčinněji.

Děláme všechno pro to, abychom se takovým obtížným obdobím vyhnuli, ve skutečnosti nám ale právě ona nabízejí největší příležitost k růstu a transformaci vědomí.

https://www.databazeknih.cz/knihy/pad-do-milosti-221670

Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » stř 26. pro 2018 20:12:54

Tara píše:Víš, s tebou je to těžké

Říká se
"Rosteme náročnými úkoly"
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » stř 26. pro 2018 22:00:03

Bože, ty to vidíš.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 27. pro 2018 11:51:57

Tara píše:
To je o té duchovní pýše..., o tom nesestoupení do bláta...., vůbec nepřipustíš, že třeba ten druhý to už má taky ( i když, co kdo může mít, že), jsi pyšný - resp. takové jsou tvé příspěvky... a nechceš to vidět, co ti píšu, co ti píší jiní na inspiruj, stále si zachováváš tu roli učitele, který už to má, popř. když se mu to hodí, nemá to nijak, ani špetka té laskavosti, empatie, schopnosti upozadit své já....


Nejsem vůbec pyšný, nemám na co. Cítím pýchu některých lidí, tu potřebu být na něco pyšný, ale já tohle v sobě necítím ani nepotřebuji
Do bláta nesestupuji, nemám odkud sestoupit, protože v tom "blátě" jsem stále spolu s ostatními lidmi.
Roli učitele nezachovávám. Roli skutečného učitele vytváří z druhého ten, který se situuje do role žáka.
Ti, co si připadají jako učitelé sami o sobě (a hledají žáky), mají pocit, že už "to mají" atd. mi přijdou z pohledu duchovní cesty hodně vedle a tak je rád všelijak provokuji, aby si to třeba uvědomili.
Takže tak :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Tara » čtv 27. pro 2018 11:57:32

No přesně o tom jsem psala, ty to nijak nemáš, nezachováváš atd., ale tvoje vystupování hovoří o něčem jiném..., že jsi v blátě s ostatními, tož to teda nevím, to by vypadalo jinak...

Ale jsem ráda, že tu jsi, jsi mi ze všech tady kolem nejbližší.... :-)
Tož tak... ♥
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » čtv 27. pro 2018 18:34:45

Tara píše:Ale jsem ráda, že tu jsi, jsi mi ze všech tady kolem nejbližší.... :-)
Tož tak... ♥


Nápodobně ve větším :-)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. pro 2018 10:53:01

Návštěvník
 

Re: Pro Taru

Nový příspěvekod miroslav » pát 28. pro 2018 22:02:49

miroslav píše:Evo, to opravdu nejsi schopna navázat spojení překonávající čas a prostor ?
Spojení, které překračuje ty běžné představy o vztahu, který je ze své podstaty iluzorní a pomíjivý


Zkus to v noci, když se probudíš, hledat v srdci. Tam mne najdeš - na to jak vypadám, jak působím, ale mne takového jaký opravdu jsem, s tebou.
Teda jestli si mohu dovolit tady vůbec někomu něco radit, aby se necítil radou ponížený. Pokud je to tak, tak odvolávám svoji radu, neb nerad bych aby se někdo cítil hůře, než se cítí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků