Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 14. pro 2018 20:52:03

Návštěvník píše:
nop píše:..... nebo "..se vzdal zisku."

Asi askeze

Žádná askeze. Když se tomu druhému na mně pořád něco nelíbí, tak proč se kvůli němu někam vypravovat a ztrácet s ním drahocenný čas...
Asi netrpím spasitelským komplexem :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 14. pro 2018 21:52:44

Buď rád, že sem nedám tvůj poslední e-mail, ve kterém píšeš o tom, že až se změním, tak možná potkám tu lásku, ale že to nevidíš, a ani v příštím životě, že bych ji potkala... a další zajímavé úvahy o tom, jak mi pomoct...

Jsi prostě sebestředným, nabubřelým egem, nic víc... jak jsi např. pomohl maríči, svým přístupem, ví pamětníci...

Kritika spojená s odsuzováním, v poslední době u tvých příspěvků přibyl další prvek - ironie spojená se zesměšňováním, pohrdáním nikdy nic dobrého nepřinesla, ničemu neprospěla, akorát to dává o nositeli takového poselství vědět, jak na tom je...

Pýcha je velkou překážkou Spojení...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 14. pro 2018 22:13:32

Tara píše:Buď rád, že sem nedám tvůj poslední e-mail, ve kterém píšeš o tom, že až se změním, tak možná potkám tu lásku, ale že to nevidíš, a ani v příštím životě, že bych ji potkala... a další zajímavé úvahy o tom, jak mi pomoct...

Jsi prostě sebestředným, nabubřelým egem, nic víc... jak jsi např. pomohl maríči, svým přístupem, ví pamětníci...

Kritika spojená s odsuzováním, v poslední době u tvých příspěvků přibyl další prvek - ironie spojená se zesměšňováním, pohrdáním nikdy nic dobrého nepřinesla, ničemu neprospěla, akorát to dává o nositeli takového poselství vědět, jak na tom je...

Pýcha je velkou překážkou Spojení...


Tak tě ta láska ke mně a utrpení s ní spojené přešla. Stačí přijít na to, do jakého debila jsi se to zamilovala. A je to tak v pohodě.
Konečně jsi prohlédla. Ani jsme se nemuseli setkat.
Doporučuji Honzama. Nevím jak na tebe, ale na mne působí jako zatím nejvhodnější duchovní protějšek pro tebe. Zatím nevytěžený. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 14. pro 2018 22:28:29

P.S.
Honzamovi už ty "hormony" nejspíš lezou na mozek a pořádná normální ženská, jako jsi ty, by mu mohla pomoci.
To myslím vážně, bez ironie a legrace.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 14. pro 2018 22:36:57

Nějak jsme každý jinde, určitě bych neřekla, že mě láska přešla a že jsi debil, tohle uvažování je mi cizí, spíše mi to přijde líto..., ale hold je to teď takové, jaké to je...

Co se týká Honzama, nerozumím tomu, jak to teď má, nechápu to, co prožívá, je to jako bych četla nějaké dost šílené scifi... :-), ale někdy (pokud do toho nezamíchá ty hady a polarity...) napíše něco, s čím bytostně souzním..., když jsem psala o tom, že bych se s ním ráda setkala - při introspekci to bylo ponejvíce ze zvědavosti, jinak se z větší části míjíme...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 14. pro 2018 23:20:08

Tara píše:hold je to teď takové, jaké to je...

Je to tak, jak to je.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 23. led 2019 14:07:47

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. led 2019 11:41:59

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. led 2019 11:50:46

:)


Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. led 2019 22:44:03

Já mám zkušenost, že vztah s opravdu duchovní ženou je o něčem úplně jiném, než s běžnou ženou. Že to může být skutečná jednota těla i duše. A to je zázrak, hloubka atd.
A to nejspíš platí i naopak pro vztah ženy k muži. Nemusí ani jeden ani druhý zrovna meditovat, zkrátka to už mají třeba dávno za sebou. Jen se na sebe podívají, dotknou se jeden druhého a je to nebetyčná propast, kterou sám v sobě nikdo nemůže zažít. Je to opravdu skutečné překročení sebe sama.


Napsal jsi na Inspiruj.
Ráda bych to zkonzultovala s tebou tady, protože tady se cítím více doma...

A to "zkonzultovala" vím, že je zde už zapojena mysl, ale nedá mi to...

Po přečtení toho na Inspiruj mysl zapojena nebyla a objevily se slzy...., protože to vnímáme stejně....

Nyní s odstupem bych se tě ráda na něco zeptala, snad odpovíš, jak to cítíš opravdově,...

Dle mé zkušenosti - nemusíš se ani toho "druhého" dotknout, aby nastala propast, kde už není já, ale "jen" To...., hlubina, tišina, utonutí....

Jestli si vzpomeneš, přesně o tomto jsem ti psala před x lety, kdy jsme byli s rodinou ve Francii, konkrétně zámek Versailles ....

a tam na nádvoří jsem se podívala do očí muže, náhodného návštěvníka a ... "utopila se"..., bylo to poprvé a také naposledy....,kdy při pouhém pohledu do očí jsem spočinula v Hlubině...

Psala jsem ti tehdy o tom zážitku a tys mi na to odpověděl něco v tom smyslu: "Pozor, abys nedopadla jako Viktorka u splavu..."

Nedovedu se v tom teď vyznat, jak to je, jak jsi to myslel, proč jsi to tehdy psal, teď píšeš něco, co jsem prožila, co mě přitahuje,....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 27. led 2019 13:24:36

Pomohl by si mi v tom vyznat? Proč jsi tehdy psal tak a nyni píšeš jinak?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » ned 27. led 2019 16:19:21

Napsal jsem to trochu ve zkratce. Ten vztah se nemusí takhle silně rozvinout okamžitě jedním pohledem či dotykem. může to trvat třeba i několik týdnů než se rozhoří a pak se stále prohlubuje.
Normální ženy a muži mají naopak většinou velice povrchní vztahy, mělké, oproti setkání dvou duchovních bytostí. To je pak na celý (zbývající) život a oba ví, jaké je potkalo velké štěstí a že s nikým třetím by si ani jeden nemohl být tak blízký. Z toho automaticky vyvěrá přirozená věrnost sdílení všeho a trvalé spojení.

Když tě něco zasáhne, jako jsi to pocítila ty, nebo Viktorka, tak to často bývá velkou blízkostí v něčem společném a to nemusí být přímo duchovní, svobodné. Může to být naopak nějaký nedořešený velký problém, velká závislost, která má tendenci se opakovat. A takové setkání pohledů ji může probudit. A jako u té Viktorky to nemusí dopadnout zrovna dobře.
Takže když to nemělo další vývoj, těžko říci. Každopádně se jedná většinou o něco v hloubi duše.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 27. led 2019 17:12:30

Díky..

Jak je zřejmé z toho, co píšeš, máš tento hluboký vztah se svojí nynější ženou a já vám ho moc přeji...

Co se týká Hlubiny...., prožitku Hlubiny...., byl mi umožněn prožít, pocítit v cizí zemi, při náhodném pohledu do očí náhodného návštěvníka zámku...

Myslím, že nejdůležitější je ten prožitek té Hlubiny...., a je jedno jak se uděje a s kým se uděje...., ta Hlubina, Tišina je nám všem bytostně známá.... a vlastní... a důležitý je ten prožitek té Hlubiny..., protože to je Domov....

Průser je, když si ten prožitek Domova spojíme s někým konkrétním a staneme se na něm závislým, stejně jako se feťák (promiň mi to označení), stane závislý na droze....

To není dobře....

Co vyciťuji, i díky tobě, je, že snad mně v příštím životě potká (budu toho hodna), setkání s mužem, které popisuješ, a že nynější život je na to přípravou....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » ned 27. led 2019 18:51:23

Tara píše:
Co vyciťuji, i díky tobě, je, že snad mně v příštím životě potká (budu toho hodna), setkání s mužem, které popisuješ, a že nynější život je na to přípravou....

Já to vidím stejně a pokud mohu, tak snad přispívám k probuzení tě k tomu. Nepřijde to zadarmo. Proto je ti to občas dost nepříjemné.
Bez toho nepříjemného "lámání chleba", které na nás pracuje, to asi nejde. Já tím někým nejspíš nebudu, ale přeji ti to, co mi připadá na tom životě nejkrásnější a nejsmysluplnější. A bohužel málokdo (a to i zde na fóru) má k něčemu takovému dispozice. :)

Ty "zkušené" zhrzené či zasloužilé ženy, co tu k tomuto tématu často píší (reagují, posuzují), o něčem takovém asi nemají ani páru, jinak by o vztahu muže a ženy nepsaly tak, jak píší. Mně naopak hluboký vztah muže a ženy přijde jako jediné svaté a ne jako že nějaké hormony, úlety atd.

S tebou se opravdu něco děje, většina ostatních předvádějí jen takové "kecy, prdy a beďáry" a předvádění se. Ale i to je zajímavé a nějak prospěšné. A Zdeněk mi také přijde jako konečně zase někdo opravdový :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara. » pon 28. led 2019 3:36:52

Nekdo opravdovy, jj, to je to...
Tara.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pon 28. led 2019 19:17:22

Evidentně nechápeš, proč se s tebou nechci sejít ("pan tajený" atd.)
Jak si můžeš uvědomit, tak i jen ty moje písmenka na tebe už docela dost a přiměřeně působí a myslím že zdravě.
Kdybychom se viděli, tak už by toho bylo na tebe moc a akorát by tě to udělalo nešťastnou. Myslíš si třeba že ne, ale vím o čem mluvím. Je dobré držet se v přiměřené vzdálenosti.
Vysvětlím to na příběhu z mého života:
Před lety, kdy jsem byl ještě v prvním manželství, jsem byl na školení spolu s jednou mojí kolegyní z práce. Ta seděla v práci v kanceláři s jedním mým ženatým kamarádem také duchovňákem, ale poněkud volnějších mravů, který léta usiloval ji nějak blíže získat (podobně jako jiné zajímavé a hezké ženy). Duševně, případně i fyzicky.

Já jsem si této kolegyně naopak vážil, byla vdaná, dvě děti, milovala svého manžela, měla jemnou inteligentní duši - atd. Nenapadlo by mne vůbec jí to nějak narušovat.
A pak jednou bylo počítačové školení mimo Prahu, kde jsme byli shodou okolností oba dva. K večeru jsme se vypravili na vycházku podél Labe ke Kunětiské hoře a zpět. Povídali jsme si a já jí cestou vyprávěl o duchovní cestě o tom čím žiji a proč. Když jsme se vrátili z vycházky, tak ještě na mém pokoji jsme si (ve vší počestnosti - ani jsme se nedotkli) povídali. A ona mi druhý den řekla "Ale já mám ráda svého muže a své děti, já je nemohu opustit ! "(a jít se mnou tam, kam jdu já). Já jsem ji ale o nic takového nežádal ani neočekával.
A pak další dny v práci se mi začala vyhýbat, a když jsme se potkali tak uhýbala pohledem. Bránila se tomu "pokušení", které jsem pro ni asi představoval. Ne sexuálnímu pokušení, ale tomu pokušení změny života, hodnot atd. A bylo to tak dobře, protože to, co žila, bylo pro ni tenkrát to nejlepší.
Tak jsem si uvědomil, že si musím dávat pozor abych někoho neuvedl předčasně do životní krize a neprobudil v něm nenaplnitelnou touhu, ke které ještě nemá dispozice ji uskutečnit.
Písmenka na internetu jsou z tohoto pohledu téměř neškodná, přiměřená postupná a tak mohou být pro někoho i prospěšná.

A tak se toho držím :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pon 28. led 2019 20:09:17

Díky za příběh z tvého života, tolik vzácný... ♥

Podělím se taky o jeden...., když jsme se měli s Jáčkem úplně prvně vidět, bylo to v Brně, domluvili jsme se tehdy pár lidí, kteří jsme se scházeli na diskuzních stránkách, že se sejdeme...
Zajímavé je, že vím přesně, co jsem měla oblečená, booože :-), setkali jsme se v jedné restauraci, bylo pěkně, tak jsme seděli venku, já přicházela, většina už tam byla, ale ne jáčko.... :-)
Až když jsem si sedla, přiutíkal (doslova) zevnitř restaurace, celý takový rozdýchaný a rozlítaný, pozdravili jsme se, objali :-)....pak mi povídala kamarádka, že byl strašlivě nervózní z našeho setkání, že ho takového ještě neviděla..

Vlastně nevím, proč to píšu, chtěla jsem psát něco jiného....

Možná to skutečně žena bere trošku jinak, VZTAH, než muž, nevím, příjde mi více emoční, více otevřená emocím, zranitelnější....

To, o čem píšeš, jsme si (zase) prožila s Jáčkem, žena si toho, kdo ji (duchovně, duševně?) otevře "oči" zamiluje, láska je "nutné" pouto, pojivo, k ... Tomu... a často si neuvědomujeme, že je to "jen" prst, který ukazuje na Měsíc, ne Měsíc samotný...,

Byli jsme s Jáčkem a ještě jednou kamarádkou ve Vysokém Mýtě, v kostele tam měla koncert Eva Henychová (na yotube jsou některé její písničky, doporučuji)....., bylo to v době, kdy jsem byla do jáčke zamilovaná a to doslova :-), prožili jsme spolu ve třech ten koncert, byl to krásný zážitek.... a já jela zase domů, vlakem a pak do pár dnů jsem se celá.... jak to napsat.... rozklížila, prostě jsem se rozložila.... celá má bytost se rozložila na tisíc střepů, nic nedrželo při sobě, psychika byla v háji, nechápala jsem, takto v pr..li jsem nikdy nebyla a vůbec jsem nechápala (tehdy něco chápat ani nebylo možné), proč, to až po tom mi došlo, že to zapříčinilo toto setkání.... že jsem na něj jela s nějakým neuvědomovaným přáním, touhou ???? naplnit náš vztah a k ničemu takovému nedošlo... :-) a výsledkem bylo absolutní rozložení mé osoby....

Ten stav trval několik dní, možná týden?? Naštěstí to tehdy dobře dopadlo, hm.... no...

Stála jsem ve frontě na finančním úřadě, v řadě, bezmyšlenkovitě stála, postupovala pomalinku k okýnku, na nic nemyslela, vypuštěná, rozpuštěná.... a v té frontě se tehdy stal zázrak, došlo (samo) k opětnému zcelení....

Dodnes tomu moc nerozumím, oč se tehdy jednalo, jak došlo k zcelení, pak jsme se s Jáčkem ještě párkrát viděli, možná jednou, dvakrát..., ale už bez následků... :-) no, neviděla, neslyšela jsem ho už sto let.... jsem mu hodně moc vděčná za všechno, čím se se mnou podělil..., co mi umožnil pochopit....

Akorát blbé je, tedy pro mě, :-), že se cítím být už dlouhou dobu sama a teď i s tím fyzickým omezením, jako bych byla ve vězení = na poušti? :-), ale na poušti to trvalo 40 dní, u mě už od jara, chjo a tak se omlouvám za bolestínkování a někdy hloupé řeči, že už bych to měla ráda za sebou, bo jaxi nevidím světlo v tunelu...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 03. úno 2019 14:01:40

PS: a temná noc duše je období mystika, kdy mu v meditaci nezáří ani jedno z oněch světel....

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...


Miroslave, potažmo ostatní, jak s vámi souzní tento výrok? O záři prostoru...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » ned 03. úno 2019 15:59:13

Tara píše:
PS: a temná noc duše je období mystika, kdy mu v meditaci nezáří ani jedno z oněch světel....

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...


Miroslave, potažmo ostatní, jak s vámi souzní tento výrok? O záři prostoru...


Vnitřní prostor se může jevit i jako světlo. To je individuální. Je to záležitost způsobu vnímání. Jakési přibarvení vjemu. Podobně jako třeba někdo vidí aury, jiný vnímá přímo povahu druhého bez prostřednictví barev.
Drtikol například nejprve vnímal a maloval světla. Později se vyjádřil v tom smyslu, že jasné světlo, to není ještě Ono. Neutrální šero ani světlo ani tma.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 03. úno 2019 17:54:06

armin píše:
Tara píše:
PS: a temná noc duše je období mystika, kdy mu v meditaci nezáří ani jedno z oněch světel....

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...


Miroslave, potažmo ostatní, jak s vámi souzní tento výrok? O záři prostoru...


Vnitřní prostor se může jevit i jako světlo. To je individuální. Je to záležitost způsobu vnímání. Jakési přibarvení vjemu. Podobně jako třeba někdo vidí aury, jiný vnímá přímo povahu druhého bez prostřednictví barev.
Drtikol například nejprve vnímal a maloval světla. Později se vyjádřil v tom smyslu, že jasné světlo, to není ještě Ono. Neutrální šero ani světlo ani tma.

Použil jsi výraz vnitřní prostor. Tzn., že existuje i vnější prostor? A potom oba dva prostory tvoří co? A to je o čem?

Zaujalo mě, že někdo klade ten největší důraz na to, co vidí (záři), někdo na to, co slyší (boží hlas), někdo na to, co si vysní (lásku).

Neutrální šero ani světlo ani tma, to je další hybrid do skládanky....

Zajímavé....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků